Αποστολέας Θέμα: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;  (Αναγνώστηκε 8670 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eldar

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 01:07 »
Ειδα πριν λιγες μερες ενα Jimny 1.5 DDiS στην πολη μου και ειχε και τοπικες πινακιδες.
Ειχε τον καινουριο προφηλακτηρα. Το φέρνουν στην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος Drimon

  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • www.talanta.gr
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 18:33 »
Είναι παραεισαγωγή από Γερμανία.
Φτάσαμε σε σημείο εγώ κι άλλος ένας να ρωτήσουμε την αντιπροσωπία στην Σπάρτη αν μπορεί να το φέρει ειδική παραγκελεία αλλά φάγαμε πόρτα, έχει σταματήσει η μαμά σούζου να το παράγει ακόμα και για την Γερμανία.
Θοδωρής

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 11:51 »
εγω το εχω δει απο το 2005 στην auto profit, εννοειται το νεο μοντελο με τα κουμπακια.

τιμη δεν ειχα ρωτησει γιατι οι δεινοσαυροι τις πολιτικης δεν λενε να τα επιτρεψουν στην αθηνα.

Οπως και να εχει ομως τα 22 κιλα ροπης πρεπει να ειναι ολα τα λεφτα  :)
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 12:56 »
εγω το εχω δει απο το 2005 στην auto profit, εννοειται το νεο μοντελο με τα κουμπακια.

τιμη δεν ειχα ρωτησει γιατι οι δεινοσαυροι τις πολιτικης δεν λενε να τα επιτρεψουν στην αθηνα.

Οπως και να εχει ομως τα 22 κιλα ροπης πρεπει να ειναι ολα τα λεφτα  :)
Αν έχεις εξοχικό στα περίχωρα της Αθήνας,(π.χ. Ραφήνα,Νεα Μάκρη,μαραθώνα,Κάλαμο,Κερατέα κτλ.) με έναν λογαριασμό ΔΕΗ, και έναν ΟΤΕ,και μια υπεύθυνη δήλωση ότι μένεις μόνιμα εκεί, το βγάζεις ντίζελ χωρίς πρόβλημα ;)
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 13:49 »
εγω το εχω δει απο το 2005 στην auto profit, εννοειται το νεο μοντελο με τα κουμπακια.

τιμη δεν ειχα ρωτησει γιατι οι δεινοσαυροι τις πολιτικης δεν λενε να τα επιτρεψουν στην αθηνα.

Οπως και να εχει ομως τα 22 κιλα ροπης πρεπει να ειναι ολα τα λεφτα  :)
Αν έχεις εξοχικό στα περίχωρα της Αθήνας,(π.χ. Ραφήνα,Νεα Μάκρη,μαραθώνα,Κάλαμο,Κερατέα κτλ.) με έναν λογαριασμό ΔΕΗ, και έναν ΟΤΕ,και μια υπεύθυνη δήλωση ότι μένεις μόνιμα εκεί, το βγάζεις ντίζελ χωρίς πρόβλημα ;)

ναι αλλα θεωρητικα απαγορευεται να κυκλοφορησεις απο τον γερακα και μετα και επισης στην αδεια κυκλοφοριας αναφερουν τις περιοχες που δεν κυκλοφορεις ωστε να μην εχεις ελαφρυντικο οτι δε το γνωριζες  :)
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 14:13 »
εγω το εχω δει απο το 2005 στην auto profit, εννοειται το νεο μοντελο με τα κουμπακια.

τιμη δεν ειχα ρωτησει γιατι οι δεινοσαυροι τις πολιτικης δεν λενε να τα επιτρεψουν στην αθηνα.

Οπως και να εχει ομως τα 22 κιλα ροπης πρεπει να ειναι ολα τα λεφτα  :)
Αν έχεις εξοχικό στα περίχωρα της Αθήνας,(π.χ. Ραφήνα,Νεα Μάκρη,μαραθώνα,Κάλαμο,Κερατέα κτλ.) με έναν λογαριασμό ΔΕΗ, και έναν ΟΤΕ,και μια υπεύθυνη δήλωση ότι μένεις μόνιμα εκεί, το βγάζεις ντίζελ χωρίς πρόβλημα ;)

ναι αλλα θεωρητικα απαγορευεται να κυκλοφορησεις απο τον γερακα και μετα και επισης στην αδεια κυκλοφοριας αναφερουν τις περιοχες που δεν κυκλοφορεις ωστε να μην εχεις ελαφρυντικο οτι δε το γνωριζες  :)
Σωστά όλα αυτά που λές ,αλλά όλα είναι στην θεωρία.... δεν νομίζω ότι έχουν γράψει κανέναν για το πετρέλαιο......τόσοι και τόσοι κυκλοφορούν μέσα στην Αθήνα.
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 14:57 »
Το θεμα ειναι οτι σε περιπτωση τρακαρισματος μεσα στην πολη οι ασφαλειες δεν αποζημιωνουν.Πηρε ενας φιλος πριν 5 μερες ενα smart diesel 800cc και το σκεφτεται πολυ για να το βγαλει σε κεντρικα σημεια.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 15:45 »
Το θεμα ειναι οτι σε περιπτωση τρακαρισματος μεσα στην πολη οι ασφαλειες δεν αποζημιωνουν.Πηρε ενας φιλος πριν 5 μερες ενα smart diesel 800cc και το σκεφτεται πολυ για να το βγαλει σε κεντρικα σημεια.


δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο, αν μενεις επαρχια και κατεβεις αθηνα για δουλεια τι θα κανεις δηλαδη?
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 17:25 »
Το θεμα ειναι οτι σε περιπτωση τρακαρισματος μεσα στην πολη οι ασφαλειες δεν αποζημιωνουν.Πηρε ενας φιλος πριν 5 μερες ενα smart diesel 800cc και το σκεφτεται πολυ για να το βγαλει σε κεντρικα σημεια.


δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο, αν μενεις επαρχια και κατεβεις αθηνα για δουλεια τι θα κανεις δηλαδη?

Πολυ απλα δεν μπορεις να μπεις στο κεντρο.Το παρκαρεις καπου και πας με τη συγκοινωνια.Τα επαγγελματικα επιτρεπονται μονο.Δε νομιζω πλεον να σταματανε και να ελεγχουν αλλα για τις ασφαλειες ειμαι σιγουρος οτι ισχυει αυτο.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 17:27 »
Ναι ρε παιδες,αλλα απο που ξεκιναει κ που τελειωνει το...κεντρο της Αθηνας ή τελοσπαντων η ζωνη που απαγορευονται τα πετρελαιοκινητα?Γιατι ισως μ'ενδιαφερει κ μενα το θεμα... ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Drimon

  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • www.talanta.gr
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 19:00 »
Ναι ρε παιδες,αλλα απο που ξεκιναει κ που τελειωνει το...κεντρο της Αθηνας ή τελοσπαντων η ζωνη που απαγορευονται τα πετρελαιοκινητα?Γιατι ισως μ'ενδιαφερει κ μενα το θεμα... ;) ;)
Απο διόδια Ελευσήνας μέχρι διόδια Αφιδνών. Μπορείς μόνο να κινηθείς, κάνοντας απλή διέλευση, σε Αττικλη οδό και κεντρικές λεοφόρους για Πειραιά(για να πάρεις το καραβάκι να πάς στο νισάκι σου). Το έψαξα το θέμα όταν ψαχνόμουν να πάρω το ντιζελάκι.
Το θέμα είναι ότι ανταλακτικά η σούζου εδώ δεν φέρνει(γιατί δεν είναι επίσημη εισαγωγή) και είναι λίγο θέμα να βρείς ανταλακτικό διαμέσου Γερμανίας(έτσι μου είχαν πεί στη Σπάρτη).
Θοδωρής

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 19:25 »
Κοινως τρεχα γυρευε..... 0_21 0_21 0_21

Αποσυνδεδεμένος eldar

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 22:22 »
Δεν ειναι ωραια ομως να εχεις ενα Jimny με 20 κιλά ροπη; (χωρις να ειναι πειραγμενο)

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 23:44 »
εγω παιδια θα το επαιρνα και ας μην κυκλοφορουσα αθηνα.ας ημουν παρανομος σε ολα.δεν με ενδιαφερει!στο κατω κατω δεν κανεις και κανα εγκλημα.εγκλημα ειναι που δεν το φερνουν στην ελλαδα!!!!!!!!!!! roc2

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 00:01 »
Αυτο που με προβληματιζει ειναι τα ανταλλακτικα ρε παιδια εμενα...Γιατι αλλιως τον αλλαζω τον κινητηρα...