Αποστολέας Θέμα: thelo ti gnomi sas  (Αναγνώστηκε 2446 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nefelim

  • Jimny
  • Μηνύματα: 30
thelo ti gnomi sas
« στις: Αύγουστος 26, 2009, 21:04 »
 ;)parigila ena kainourio jimny diavasa oti eine o arxontas stin katigoria tou  se diafora periodika ala sto forum sas vlepo poles zimies  na arxiso na kleo?  :'( thelo na xero ti me perimenei thanks gia to xrono sas

Αποσυνδεδεμένος eldar

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 26, 2009, 23:24 »
Μην ανησυχείς είναι από τα ποιο αξιόπιστα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 26, 2009, 23:51 »
Μην ανησυχείς είναι από τα ποιο αξιόπιστα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στην αγορά.
+1
Eδω
http://www.autotriti.gr/blabes/apotelesmata/blab_montdata.asp?
Επιλεγεις εκτος δρομου κ μετα τη βλαβη...
Δες κ μονος σου!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2009, 00:00 από Gagarin »
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

vissarionas

  • Επισκέπτης
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 27, 2009, 20:48 »
φιλε ολα ειναι σχετικα. αν ρωτησεις πορωμενο γαλλαμαξακια, θα σου πει τα καλυτερα για τα γαλλικα, ιαπωνα για τα γιαπωνεζικα, και παει λεγοντας.
το συγκεκριμενο ειναι φτιαγμενο για να αντεχει ανωμαλο δρομο, αλλα εως ενος σημειου.
εμενα μου εχει βγαλει περισοτερα προβληματα το jimny σε 1 χρονο, απο το saxo (μοντελο 96 παρακαλω) που του επινα το αιμα για 4 χρονια και ειχε συνολικα 220κατι χιλιομετρα.
αλλος θα σου πει το αντιθετο, αναλογα με τις εμπειριες του.
τωρα τα περιοδικα και τις στατιστηκες δε τα υπολογιζω, γιατι πιστευω οτι παιζουν παντα σε επιπεδο εμποριου.

Αποσυνδεδεμένος nefelim

  • Jimny
  • Μηνύματα: 30
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 27, 2009, 21:08 »
ΒΙΣΑΡΙΟΝΑ ΤΙ ΒΛΑΒΕΣ ΔΙΛΑΔΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΙΚΓΕΚΡΙΜΕΝΟΣ?

vissarionas

  • Επισκέπτης
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 27, 2009, 21:16 »
ας πουμε το γεγονος οτι χωρις να υπαρχει θεμα ζορισματος, υπολειτουργουσε ο αισθητηρας στροφαλου.
η αγορα αυτου, ηταν στα 75 ευρω.
το προβλημα που προκαλεσε η υπολειτουργια του, ηταν στα 600 στρουμπουλα ευρω. καταλυτες.

δυναμο 2 φορες(απο κακη χρηση βεβαια)

υαλοκαθαριστηρας πισω, το μοτερακι του καποια στιγμη πηρε αδεια απο τη σημαια, μαζι με το μοτερακι που αντλει υγρο για τα τζαμια.

αυτα σε ενα χρονο, με χαλαρο βουνο.

με το βρωμοσαξο, 4 χρονια, ενα θερμοστατη ΜΟΝΟ. και κατι ψαλιδια, αλλα για αυτα εφταιγε του οτι νομιζα οτι ειχα τζιπακι.


vissarionas

  • Επισκέπτης
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 27, 2009, 21:18 »
φιλε μη το παιρνεις στραβα. το θεμα σου ξαναλεω ειναι ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΟ.

εχω απειρα παραδειγματα να σου πουν τα καλυτερα για τους ιαπωνες, και τα χειροτερα για τα γαλλικα, μιας και εφερα το παραδειγμα μου.

εγω ακουγοντας τα αντιθετα γυρω μου, απο αυτα που μου συμβαινουν στη πραξη, απλα δεν ακουω ξανα γνωμες για ποιοτητα οχηματων.

Αποσυνδεδεμένος eldar

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 28, 2009, 00:51 »
Και για τις βλαβες το θεμα ποσα αυτοκινητα κυκλοφορουν και ποσα παρουσιαζουν βλαβες.
Αν ακουσεις παραδειγμα οτι 2 Hammer εβγαλαν βλαβη και οτι 10 Jimny εβγαλαν βλαβη,
τι σημαίνει οτι τα Hammer βγαζουν ποιο λιγα προβληματα απο τα Jimny;
Ποσα Hammer κυκλοφορουν και ποσα Jimny; (παράδειγμα παντα οχι πραγματικα στοιχεια)

Αποσυνδεδεμένος nefelim

  • Jimny
  • Μηνύματα: 30
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 28, 2009, 03:48 »
τι να πω παιδια θα δειχει πουλησα καινουριο αμαχι ουτε πενταετιαςγια ναπαρω το jimny ελπιζω να μου βγει σε καλο  και να μην χτυπαω το κεφαλη μου στον bhe bhe bhe

vissarionas

  • Επισκέπτης
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 29, 2009, 08:49 »
τι αμαξι πουλησες?

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 29, 2009, 12:27 »
τι να πω παιδια θα δειχει πουλησα καινουριο αμαχι ουτε πενταετιαςγια ναπαρω το jimny ελπιζω να μου βγει σε καλο  και να μην χτυπαω το κεφαλη μου στον bhe bhe bhe
Oτι και προβλημα να σου βγαλει το jimny παντα θα θες να το φτιαξεις γρηγορα για να ξαναπας στο βουνο και στις λασπεες cl...Με το jimny το κεφαλι σου δεν θα το χτυπησεις ποτε..!!Εκτος και αν το θες μονο για δρομο τοτε ναι θα το χτυπας... ha

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 17:48 »
φιλε ολα ειναι σχετικα. αν ρωτησεις πορωμενο γαλλαμαξακια, θα σου πει τα καλυτερα για τα γαλλικα, ιαπωνα για τα γιαπωνεζικα, και παει λεγοντας.
το συγκεκριμενο ειναι φτιαγμενο για να αντεχει ανωμαλο δρομο, αλλα εως ενος σημειου.
εμενα μου εχει βγαλει περισοτερα προβληματα το jimny σε 1 χρονο, απο το saxo (μοντελο 96 παρακαλω) που του επινα το αιμα για 4 χρονια και ειχε συνολικα 220κατι χιλιομετρα.
αλλος θα σου πει το αντιθετο, αναλογα με τις εμπειριες του.
τωρα τα περιοδικα και τις στατιστηκες δε τα υπολογιζω, γιατι πιστευω οτι παιζουν παντα σε επιπεδο εμποριου.

 
ας πουμε το γεγονος οτι χωρις να υπαρχει θεμα ζορισματος, υπολειτουργουσε ο αισθητηρας στροφαλου.
η αγορα αυτου, ηταν στα 75 ευρω.
το προβλημα που προκαλεσε η υπολειτουργια του, ηταν στα 600 στρουμπουλα ευρω. καταλυτες.

δυναμο 2 φορες(απο κακη χρηση βεβαια)

υαλοκαθαριστηρας πισω, το μοτερακι του καποια στιγμη πηρε αδεια απο τη σημαια, μαζι με το μοτερακι που αντλει υγρο για τα τζαμια.

αυτα σε ενα χρονο, με χαλαρο βουνο.

με το βρωμοσαξο, 4 χρονια, ενα θερμοστατη ΜΟΝΟ. και κατι ψαλιδια, αλλα για αυτα εφταιγε του οτι νομιζα οτι ειχα τζιπακι.



Vis, το είχες πάρει καινούριο ή μεταχειρισμένο;
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel

Αποσυνδεδεμένος JimnyPanoS

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: thelo ti gnomi sas
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 00:30 »
Τα εχουμε πει 100 φορες δν σπαει δν χαλαει ΜΟΝΟ νερα μπαζει ....  j12
CB
TH 2350