Αποστολέας Θέμα: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ  (Αναγνώστηκε 6349 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« στις: Οκτώβριος 10, 2007, 10:29 »
Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το παράθυρο του συνοδηγού . Δεν δίνει ρεύμα κανένας διακόπτης απο τους δύο . Έχει ξεχωριστή ασφάλεια για το κάθε παράθυρο? Αν και μετά απο ένα τσεκ στην ασφαλειοθήκη κάτω απο το τιμόνι ήταν όλες οκ.  Να κοιτάξω και κάπου αλλού ?
Ευχαριστώ .
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος argos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 10, 2007, 10:36 »
καλημερα
μου ειχε συμβει παρομοιο γεγονος πριν ενα χρονο. μετα απο πολυ ψαξιμο και ενω ημουν ετοιμος να αντικαταστησω γρυλλο τυχαια ανακαλυψαμε οτι ο διπλος διακοπτης του οδηγου ενω εδειχνε οτι λειτουργει κανονικα το δευτερο σκελος που ρυθμιζε το παραθυρο του συνοδηγου ηταν καμενο. δοκιμασε να δωσεις εναλαξ  ρευμα απο τον διακοπτη του οδηγου σε καθε παραθυρο χωριστα και να δεις αν εινια η ιδια βλαβη.
ελπιζω να βοηθησα

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 10, 2007, 11:07 »
Δεν λειτουργεί ούτε απο τον διακόπτη του συνοδηγού όμως! Δεν θα έπρεπε αν ήταν καμμένο του οδηγού?
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος argos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 10, 2007, 11:13 »
οχι και αυτο ηταν το περιεργο. μου ειπε ο ηλεκτρολογος οτι εχει κοινη καλωδιωση και περναει πρωτα απο τον οδηγο
τη λυση μου την εδωσε συνεργειο στο γερακα (εξουσιοδοτημενο). το κοστος του διακοπτη ειναι περιπου 50€ και δυσκολο να το βρεις σε μεταχειρισμενο
αν θελεις στειλε pm  να σου πω λεπτομερειες

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 10, 2007, 12:14 »
Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το παράθυρο του συνοδηγού . Δεν δίνει ρεύμα κανένας διακόπτης απο τους δύο . Έχει ξεχωριστή ασφάλεια για το κάθε παράθυρο? Αν και μετά απο ένα τσεκ στην ασφαλειοθήκη κάτω απο το τιμόνι ήταν όλες οκ.  Να κοιτάξω και κάπου αλλού ?
Ευχαριστώ .

Μήπως κατά λάθος πάτησες το τετράγωνο διακοπτάκι πάνω απο τους δυο κεντρικούς διακόπτες παραθύρων στην πόρτα του οδηγού. Αν ναί αυτό απομονώνει μόνον το παράθυρο του συνοδηγού το οποίο δεν ανοίγει πλέον και απο τους δύο κεντρικούς διακόπτες(οδηγού-συνοδηγού)
Αν δεν το έχεις πατήσει τότε χάλασε μόνο το διακοπτάκι απομόνωσης και δεν παίρνει καθόλου εντολή το παράθυρο του συνοδηγού απο τους κεντρικούς διακόπτες.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 10, 2007, 14:30 »
Ξεφτίλα τελικά!! Michalis είχες δίκιο ! Χτές καθάρισα λίγο γιατί είχε μαυρίλες απο το συνεργείο και το πάτησα καταλάθος!!
Ευχαριστώ argos για την διάθεσή σου να βοηθήσεις . Και μην βαράτε!!  87 87 87
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος argos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 10, 2007, 14:38 »
και εγω πιστεψα οτι ειχες αποκλεισει ολες αυτες τις πιθανοτητες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 10, 2007, 15:09 »
Μην βαράτε!!!!! Προκατελλειμένος μετά απο ένα μήνα απουσίας του τουτού μου , πανικοβλήθηκα  87 87
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 11, 2007, 08:03 »
... Χτές καθάρισα λίγο γιατί είχε μαυρίλες απο το συνεργείο και το πάτησα καταλάθος!!
...


Αααααα δεν ειναι τιποτε... Το ειχα παθει κι εγω και "ψαχνομουν" δυο μερες...  bhe bhe bhe  lol lol lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Γ.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 19, 2009, 17:38 »
Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το παράθυρο του συνοδηγού . Δεν δίνει ρεύμα κανένας διακόπτης απο τους δύο . Έχει ξεχωριστή ασφάλεια για το κάθε παράθυρο? Αν και μετά απο ένα τσεκ στην ασφαλειοθήκη κάτω απο το τιμόνι ήταν όλες οκ.  Να κοιτάξω και κάπου αλλού ?
Ευχαριστώ .

Μήπως κατά λάθος πάτησες το τετράγωνο διακοπτάκι πάνω απο τους δυο κεντρικούς διακόπτες παραθύρων στην πόρτα του οδηγού. Αν ναί αυτό απομονώνει μόνον το παράθυρο του συνοδηγού το οποίο δεν ανοίγει πλέον και απο τους δύο κεντρικούς διακόπτες(οδηγού-συνοδηγού)
Αν δεν το έχεις πατήσει τότε χάλασε μόνο το διακοπτάκι απομόνωσης και δεν παίρνει καθόλου εντολή το παράθυρο του συνοδηγού απο τους κεντρικούς διακόπτες.

Ευχαριστώ πολύ Michalis,
Είχα και εγώ το πρόβλημα του παραθύρου του συνοδηγού και είχα απελπισθεί εντελώς. Είμαι στην Σαντορίνη και θα έπερνα τηλέφωνο αύριο Δευτέρα το σέρβις στην Αθήνα.
Όμως θυμήθηκα το forum του jimnyclub.com, που τα θέματα του είναι διαχρονικά cl
Το προβλημα λύθηκε άμεσα  a105
Hisamitsu Horigome