Αποστολέας Θέμα: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER  (Αναγνώστηκε 63616 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 01, 2009, 19:22 »
 roc2 roc2 roc2
ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΦΩΣ....
Σε λιγο με ειδικα προστετα θα γινει GTi ο μητσακος... 87 87 87
Παντως εγω με 4400km στο οδομετρο μου το τιμοχι χορευει στο γνωστο οριο ταχυτητας αλλα ΜΟΝΟ στο φρεναρισμα κ οχι παντα...
Θα περιμενω να φτασει τα 7500km κ μολις το παω για λαδακια θα δεχτει κ την εν λογω αλλαγη μιας κ δεν ειναι κ τοσο ενοχλητικη...
Παντως οσοι κανουν την αλλαγη ας μας πουν εντυπωσεις στο οδοστρωμα....
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 01, 2009, 19:29 »
οκ λοιπον αντε να δουμε περιμενω και απο αλλους να μας πουνε τι θα κανουν !!!! και αυτοι που τα φτιαξανε να μας πουνε τι εγινε και πως συμπεριφερετε το jimny τους και μετα απο σκληρη χρηση, αν και αυριο μαλλον ο δρομος μου θα ειναι απο την αντιπροσωπεια θα παω να τους σπασω λιγο τα μπαλακια!!!! και να μαθουμε τιμες.

Αποσυνδεδεμένος crazy

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 01, 2009, 19:46 »
Βασικα ειπες τη μαγικη λεξη θα τους σπασω τα μπαλακια κ τα κεφαλια μη σου πω ακομα καλυτερα κ γω μαζι σου.
ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ Κ ΟΛΟ ΑΝΑΠΟΔΑ

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 02, 2009, 01:12 »
εγώ βγήκα σήμερα εθνική και στην ευθεία με 100χλμ αφίσα το τιμόνι και πήγαινε με αυτόματο πιλότο...τρέμουλο εξαφανισμένο...!!!!!
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Giorgos

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 02, 2009, 09:38 »
εγώ βγήκα σήμερα εθνική και στην ευθεία με 100χλμ αφίσα το τιμόνι και πήγαινε με αυτόματο πιλότο...τρέμουλο εξαφανισμένο...!!!!!

Στα 100 δεν τρεμει,στα 75 -80 να το δοκιμασεις για να εισαι σιγουρος.

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 02, 2009, 14:16 »
καλησπερα!!!! μολις βγηκα κ απο την δευτερη personal best η πρωτη στην κηφισιας μου ειπαν πως περιμενουν τα ανταλλακτικα κ δεν ξερουν τιποτα περισσοτερο κ επι την ευκαιρια πηρα κ πατακια με 12 ευρω κ στην δευτερη που ειναι στην σπυρου πατση  τα κεντρικα της της suzuki, o koσμος εκει δεν ξερει τιποτα κ με παραπεμψανε στο αλιμο οπου κανω κ τα service!!!!!! ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??????? θα περιμενω καμια εβδομαδα  >:(  να δουμε κ απο τους αλλους του club τι γινετε!  σκευτομαι να στειλω mail στην suzuki να δω τι θα απαντησουν

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 02, 2009, 16:00 »
εμενα προσωπικά δεν τρέμει μέχρι στιγμής...ο μάστορας από την suzuki μου είπε να του κάνω μερικές βόλτες να το δω και αν καταλάβω το παραμικρό τρέμουλο να το πάω για να το ρυθμίσουν...
ρώτησε ένας φίλος σήμερα ποσο κάνει χωρίς εγγύηση και του είπαν 110 με 120 euro...
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 02, 2009, 17:55 »
gipis οταν λες να σου το ρυθμισουνε σε περιπτωση που ξανατρεμη τι εννοι ο ποιητης????????τι να ρυθμιση????

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 03, 2009, 02:39 »
από ότι μου είπα μπορεί να θέλει να προσθέσουν και άλλη ροδέλα...
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Αποσυνδεδεμένος alexiss

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 04, 2009, 12:34 »
paides ego piga sti suzuki stin kavala kai stin drama kai mou eipan oti den gnorizoun tipota gia to thema proti fora to akoune!!kai oti den mporei na mpoun rodeles pouthena.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Γ.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 04, 2009, 14:09 »
Φυσικά και υπάρχει οδηγία.
Πήγα και μου άλλαξαν δύο σινεμπλόκ (άν λέγονται έτσι, κυλινδράκια στα σηρίγματα του συστήματος διύθυνσης) και 4 ροδέλες σε κάτι πύρους 2  και δύο αριστερά και δεξιά, επάνω στις δαγκάνες!! των φρένων (εκεί που μπαίνουν τα τακάκια τελος πάντων).
Έτσι και αλλιώς δεν κοσκίνιζε - έτρεμε πια γιατί είχα κάνει και την ζυγοστάθμιση επάνω στο αυτοκίνητο, προ καιρού, αλλά ένοιωθα την τάση για το τρέμουλο.
Είναι δυο μέρες τώρα που το έφτιαξα και έχω την αίσθηση ότι είναι καλύτερα, δεν έχει ουτε αυτή την τάση. Βλέπουμε !!
Hisamitsu Horigome

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 04, 2009, 14:43 »
paides ego piga sti suzuki stin kavala kai stin drama kai mou eipan oti den gnorizoun tipota gia to thema proti fora to akoune!

δεν υπάρχει σωστή ενημέρωση στις αντιπροσωπείες τις suzuki....αυτό είναι σίγουρο...
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 04, 2009, 14:59 »
Δημήυρη Γ.,
Μήπως μπορείς να μας αναφέρεις αν το αυτοκίνητό σου είναι στην εγγύηση, αν σε χρέωσαν και πόσο? Επίσης το συνεργείο που πήγες..

Ευχαριστώ
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 04, 2009, 17:23 »
Καλησπερα και  απο μενα,

Παρακολουθω  το   θεμα σας  εδω  και  καιρο,που  φυσικα  ειναι  και δικο μου.
Να  σας  πω  μονο,  οτι  εχετε  αναφερει  ολοι  σας  το  εχω  αλλαξει  στο  αυτοκινητο ,απο  ρουλεμαν  βασιλικου  πειρου,  συλεντ μπλοκ,ροδελες κτλ  οτι  μπορει να φανταστει  ο  καθενας  απο  εσας  ,  παντα  με τις  οδηγιες  του  Κ.ΘΕΟΔΩΡΟΥ (ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ  ΤΟΥ  ΤΕΧΝΙΚΟΥ  ΤΜΗΜΑΤΟΣ  ΣΤΑ  ΚΕΝΤΡΙΚΑ  ΣΤΗΝ  ΑΘΗΝΑ,Sfakianakis,υπευθυνος  για  ολη την  Ελλαδα  που  δινει  οδηγιες  στα  εξουσιοδοτημενα  συνεργεια για την  επιλυση  του  προβληματος).  (ΚΑΙ  ΔΕΝ  ΜΠΟΡΟΥΝΕ  ΑΚΟΜΑ  ΝΑ  ΤΟ   ΛΥΣΟΥΝΕ)

Μην  τρεχετε  σε  οποιοδηποτε  συνεργειο και  πετατε  τα  λεφτα  σας  no1 απευθυνθειτε  στις αντιπροσωπεις  και  σπαστε  τους  τα  νευρα οπως  σπανε  τα  δικα  μας  με  το  να  μας   δουλευουνε.
Ειναι  υποχρεωση  τους  να  μας  τα  φτιαξουνε  γιατι  αγορασαμε  καινουρια αυτοκιντητα και οχι  μεταχειρισμενα τουλαχιστον  εγω,που  δεν  ξερεις  τι  εχουνε. 



Δεν  θελω  να  σας  απογοητευσω  αλλα  εχω  αλλαξει  τα  παντα και  δεν  ξερω  ακομα   τι αλλο  θα  μου πουνε  να  αλλαξω,  οποτε  θελει  τρεμει  ,οποτε  του ρθει.

Μηπως  πρεπει  να κοψω  το  αυτοκινητο  στη  μεση  να  αγορασω  μισο  απο το  εξωτερικο  και  να  το  κολλησω? ;D ;D  ;D

Που  ειναι  η  ανακλιση?????   Γιατι  κυριοι  δεν  κανετε ανακλιση  επισημα????????


Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Γ.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 04, 2009, 19:42 »
Δημήυρη Γ.,
Μήπως μπορείς να μας αναφέρεις αν το αυτοκίνητό σου είναι στην εγγύηση, αν σε χρέωσαν και πόσο? Επίσης το συνεργείο που πήγες..

Ευχαριστώ
Γιάννης
Γιάννη καλησπέρα,
Η εγγύηση έληξε στα τέλη Φεβρουαρίου. Πριν λήξει η εγγύηση μου είχαν αλλάξει 5 ζάντες, δισκόπλακες κλπ. όπως είχα αναφέρει παλαιότερα.
Το προβλημα ξεκίνησε λίγο πριν λήξει η εγγύηση και μετά από σέρβις, όπου όταν έκοβα ταχύτητα πατώντας φρένο άρχιζε κοσκίνισμα στο τιμόνι. Αφού μου έκαναν τις αλλαγές που προανέφερα, άλλαξα λάστιχα γιατί θεώρησα ότι ήταν καιρός να αλλάξουν και μάλιστα έβαλα 50-50. Από κει και πέρα δεν σταμάτησα να πηγαινοέρχομαι στο ΤΟΥΝΤΑ & ΨΟΦΙΜΗ, όπου μετά από δοκιμες μου άλλαξαν και το κιβώτιο τιμονιού. Την τελευταία φορά που πήγα μου έκαναν κάποιες ρυθμίσεις όπου το πολύ τρέμουλο έφυγε.
Όπως έχω γράψει παλαιότερα, έκανα ζυγοσταθμιση τροχών επάνω στο αυτοκίνητο όπου διαπίστωσα ότι κανένας τροχός δεν ήταν ζυγοσταθμισμένος και το αυτοκίνητο ετρεμε σε κάθε τροχό (πρέπει να έγινε ζυγοστάθμιση της πλάκας στον λαστιχά). Από τότε δεν έχω νοιώσει τρέμουλο παρά μόνο μία αίσθηση ότι μπορεί να αρχίσει.
Όταν έμαθα για την οδηγία έσπευσα στο γνωστό μου συνεργείο (όλα τα σέρβις τα έχω κάνει εκεί) και δεν με χρέωσαν για αυτά που αντικατέστησαν ούτε για εργασία, μετά από συνεννόηση με ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ. Δεν κατάλαβα τι κριτήρια έχουν για την μη χρέωση.
Αυτά!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2009, 19:45 από Δημήτρης Γ. »
Hisamitsu Horigome