Αποστολέας Θέμα: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER  (Αναγνώστηκε 63461 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 30, 2009, 12:29 »
καλησπερα ρε παιδια...εγω εχω τζιμνακο του 99 με 1500000 παιζει να με εξυπερετησουν δωρεαν ?? και αν οχι πιστευετε οτι εχει μεγαλο κοστος αν το επιβαρρυνθω εγω ??

Αποσυνδεδεμένος ITALTRONIC

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 107
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 30, 2009, 12:35 »
απο βδομαδα παω και γω να ρωτησω στην αντιπροσωπια να δουμε τη θα πουνε
οπου δεν υπαρχει δρομος τον ανοιγει ενα JIMNY

Αποσυνδεδεμένος alex

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 338
    • http://sial4x4mountainadventures.gr/
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 30, 2009, 13:31 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ SUZUKI KAI ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ RECALL ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΒΛΑΒΗ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΡΕΧΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ SUZUKI ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι μου λετε τωρα ρε παιδια????  ::) ::) ::) Αυτο ειναι το νεο της χρονιας!!!  yah yah yah  roc2 roc2 roc2

Αποσυνδεδεμένος crazy

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 30, 2009, 19:55 »
Οτι νεο εχω θα ειδοποιεισω απο Δευτερα.
ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ Κ ΟΛΟ ΑΝΑΠΟΔΑ

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 31, 2009, 09:56 »
Αυτά είναι γούστα!!!! Επιτέλους! ha

Giorgos

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 31, 2009, 17:46 »
καλησπερα ρε παιδια...εγω εχω τζιμνακο του 99 με 1500000 παιζει να με εξυπερετησουν δωρεαν ?? και αν οχι πιστευετε οτι εχει μεγαλο κοστος αν το επιβαρρυνθω εγω ??
εναμιση εκατομμυριο χιλιομετρα ? κοψε κανενα μηδενικο ρε μεγαλε.

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 31, 2009, 20:03 »
καλησπερα ρε παιδια...εγω εχω τζιμνακο του 99 με 1500000 παιζει να με εξυπερετησουν δωρεαν ?? και αν οχι πιστευετε οτι εχει μεγαλο κοστος αν το επιβαρρυνθω εγω ??
εναμιση εκατομμυριο χιλιομετρα ? κοψε κανενα μηδενικο ρε μεγαλε.
Μάλλον έκανε λάθος στη χρονολογία και το Jimny  του είναι του 09..... ;D ;D ;D
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 31, 2009, 23:14 »
xaxa φιλε 4χ4 ειναι γεγονος οτι jimny παραγοταν και το 99 που ειναι και το δικο μου και πιστεψε με παρολα τα χρονακια και την ταλαιπωρια που εχει υποστει τσουλαει αξιοπρεπως  ;) λετε ννα υπαρχει κανενα του 09 που ναχει πανω του 150000χλμ το θεωρω αδυνατο κατα την γνωμη μου,,,,,,,,

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 31, 2009, 23:24 »
xaxa φιλε 4χ4 ειναι γεγονος οτι jimny παραγοταν και το 99 που ειναι και το δικο μου και πιστεψε με παρολα τα χρονακια και την ταλαιπωρια που εχει υποστει τσουλαει αξιοπρεπως  ;) λετε ννα υπαρχει κανενα του 09 που ναχει πανω του 150000χλμ το θεωρω αδυνατο κατα την γνωμη μου,,,,,,,,
Ενοούσα 1909!!!χαχαχαχαχαχα
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 31, 2009, 23:28 »
τοτε ειχαν το καλυτερο τετρακινητο
και 100 % μπλοκε τον γαιδαρακο.....

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 31, 2009, 23:45 »
Έτσι έτσι.. Πάντως στην οικογένεια έχουμε ακόμη ένα άλλο Jimny  του 2000 και πάει μια χαρά, χλμ. δε ξέρω... j12
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 01, 2009, 16:04 »
καλησπερα !!!!!!μολις εκλεισα το τηλ με την PERSONAL BEST στον αλιμο. οντως η suzuki δινει ροδελες στα κονικα ρουλεμαν και σινε μπλοκ στης κοντρα μπαρες εμπρος . δεν ξερουν τιμη δεν το εχουν δοκιμαση ακομα και μου ειπαν οτι η suzuki λεει οτι βοηθαει στο προβλημα. bhe  ΚΑΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ JIMNY MOΥ ΕΙΝΑΙ 2001 ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!!!!!!!!! >:( >:( ???   ΓΙΑΤΙ??     δεν μπορω να καταλαβω πως θα λυθη το προβλημα με αυτα τα ανταλλακτικα οποιος καταλαβενη τα βασικα καταλαβαινη οτι το προβλημα ειναι απο τα κεντρα τον τροχον που απλα σε αυτο το οχημα  δεν υπαρχουν!!!!! το κεντραρισμα τον τροχον επιτυχανετε απο   τα μπουζονια που ειναι 12 χιλ και η τρυπα της ζαντας 12.5    οποτε μΕ τα κονικα μπουλονακια που εχει   απλα ΒΡΑΣΕ ΟΡΙΖΑ!!!!! ειναι λαθος κατασκευαστικο !!!!!! η τεχνολογια που εχει ειναι του 1940 απομυμιση jeep willys :(
 το προβλημα ειναι με μπροστα ,δεν με περνουν η ανοχες και η αντοχη τον υλικον ,οποτε θα πρεπει να βρω εξωτικα αεροπορικα υλικα
 καποια στιγμη πρεπει κατι να κατασκευασω αλλα δεν εχω χρονο!!!!

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 01, 2009, 16:20 »
καλησπέρα...μόλις γύρισα από την Suzuki στο Ηράκλειο τις Κρήτης...του άλλαξαν 2 σινεμπλοκ μπροστά και έβαλαν και δυο ροδελες...παίδες το αμάξι είναι διαφορετικό...πας το φτιάχνεις και παίρνεις πίσω άλλο αμάξι...επιτέλους...τα μακρινά ταξίδια του jimny μας.... j12 j12 j12 j12 j12

το δικό μου είναι 1 χρόνου και το κάλυψε η εγγύηση...φιλαράκι που έχει μοντέλο του 04 πήρε για να ενημερωθεί και θα πρέπει να πληρώσει κάπου 50ευρώ για να το φτιάξουν...
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Αποσυνδεδεμένος pipis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 49
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 01, 2009, 17:34 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΔΙΕΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΒΛΑΒΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ SUZUKI
ΕΧΩ ΠΧ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΤΑΚΑΚΙΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΗΜΙΑΞΩΝΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΦΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΗ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ.ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΕ ΜΑΛΘΑΚΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΤΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bhe bhe bhe bhe bhe
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ SUZUKI ΤΟΥΝΤΑΣ ΨΩΦΙΜΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΩΝΗΣ - ΝΙΚΟΣ ΝΑ ΕΙΑΝΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12

Αποσυνδεδεμένος crazy

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 01, 2009, 18:59 »
Καλησπερα λοιπον το αμαξακι μου το ειδα σημερα το απογευμα ολο το μπροστινο συστημα(ακρα,καρπουζια,πυροι με ρουλεμαν,μπρατσα κτλ)ειναι λυμενα ειδα κ τα ανταλακτικα ειδα ομως κ την ανακληση βημα βημα κ οταν το παρω θα σας πω περισσοτερα.


Φιλε minoa τα jimny εχουν τη φιλοσοφια των willys αλλιως δε θα ηταν τζιπ αλλα suv ενταξει εχουν αυτο το προβλημα θα το ξεπερασουμε τι να κανουμε τουλαχιστον τα JIMNAKIA δειχνουν οτι δε κολωνουν πουθενα!!!!! >laspi/
ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ Κ ΟΛΟ ΑΝΑΠΟΔΑ