Αποστολέας Θέμα: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER  (Αναγνώστηκε 63421 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 04, 2009, 21:50 »
εγώ μάλλον είμαι από τους τυχερούς στο όλο σκηνικό...
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 04, 2009, 22:12 »
κυριοι το προβλημα το εχω εντοπιση και το εχω εξηγησει !!!!!! δεν μπορω να επαναλαμβανομαι!!!!!!! ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ!!!!!!!
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ  ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!!!!!!!ΩΣΤΕ ΜΕ 4 ΣΙΝΕΜΛΟΚ ΚΑΙ 4 ΡΟΔΕΛΕΣ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΠΥΡΟ  ΝΑ ΤΕΛΙΩΣΟΥΜΕ  ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ!!!! θα παω να αγορασω μονος μου αυτα τα ανταλλακτικα θα τα βαλω και θα δουμε.

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 05, 2009, 15:47 »
0_21 Λοιπον πηρα τηλ σημερα για το τρεμουλο κ μου ειπαν πως ηρθε νεα ειδοποιηση για κατι ροδελες κ κατι αλλα εξαρτηματα που μπαινουν στα ρουλεμαν για να εξαλειψουν τους οποιους τζογους εχουν μεταξυ τους οτι βρισκεται μεσα κ πανω στο ακρο.Περιμενω για ραντεβου να κλεισω κ μολις το παρω θα εχω πιστευω καλα νεα yah!!!!

Θεωρωντας την αρχικη πληροφορια αυτου τοπικ φοβαμαι οτι υπαρχει μια συγχυση παρα-πληροφορησης που καλλιεργησε μεσω ''χαλασμενου τηλεφωνου'' ... ματαιες ελπιδες!
Μετα απο επικοινωνια σημερα με personal best (Αλιμου & Βουλιαγμενης), με ενημερωσαν οτι δεν υπαρχει καποια νεα ''οδηγια'' για το τρεμουλο.
Αυτα που ειπωθηκαν για ''ροδελες'' κλπ ειναι το στανταρντ σετ που αλλαζει η αντιπροσωπεια μαζι την αλλαγη στις δισκοπλακες/μουαγιε κατι που ισχυε πολυ καιρο εως τωρα (>2 χρονια).
Εγω εχω κανει ηδη αυτες τις αλλαγες χωρις κανενα αποτελεσμα.

 bheΤζιφος ....η δουλεια!

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 05, 2009, 17:53 »
ΓΙΑΤΙ  ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ  ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΜΕ  ΝΑ  ΠΑΜΕ  ΟΛΟΙ  ΜΑΖΙ  ΤΑ  ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ  ΣΤΟΝ Κ.SFAKIANAKI?

ΤΙ  ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ  ΚΑΙ ΣΠΑΤΑΛΑΜΕ  ΤΟ  ΧΡΟΝΟ  ΜΑΣ  ΣΕ  ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ  ΚΑΙ ΣΠΑΝΕ  ΤΑ  ΝΕΥΡΑ  ΜΑΣ?

ΕΙΣΤΕ  ΜΕΣΑ  Η  ΘΑ  ΚΑΘΗΣΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΒΟΛΕΨΗ  ΣΑΣ?

ΕΧΟΥΜΕ  ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΚΑΙ  ΚΑΝΕΝΑΣ  ΔΕΝ  ΤΟ  ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ,     Κ Α Ν Ε Ν Α Σ.

ΤΙ  ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ???????? >:(

ΔΕΝ  ΕΧΩ  ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ  ΓΙΑΤΙ  ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΥΜΕ  ΑΚΟΜΑ.ΕΓΩ  ΠΗΓΑ  ΕΚΕΙ,ΕΚΑΝΑ  ΕΚΕΙΝΟ,ΜΑΛΛΟΝ  ΔΕΝ ΘΑ  ΞΑΝΑΤΡΕΜΕΙ,  Ο  ΤΑΔΕ  ΜΟΥ  ΣΥΣΤΗΣΕ  ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ  ΜΑΣΤΟΡΑ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ  8  ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ  ΑΥΤΟ  ΤΟ  ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ  ΤΡΕΧΩ  ΓΙΑ  ΑΥΤΟ  3  ΧΡΟΝΙΑ  ΚΑΙ  3 ΧΡΟΝΙΑ  ΜΕ  ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ >:(

ΚΑΙ  ΞΕΡΕΤΕ  ΤΙ  ΛΕΝΕ?   ΚΑΛΟΙ  Μ..........ΚΕΣ  ΕΙΝΑΙ  ΟΛΟΙ ha

ΑΝ  ΣΑΣ  ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ  ΑΥΤΗ  Η  ΛΕΞΗ  ΤΟΤΕ  ΚΑΘΙΣΤΕ  ΕΚΕΙ  ΠΟΥ  ΗΣΑΣΤΕ.

ΜΑΣ   Κ Ο Ρ Ο Ι Δ Ε Υ Ο Υ Ν Ε     ΠΑΡΤΕ ΤΟ  ΧΑΜΠΑΡΙ



ΠΑΜΕ  ΠΧ 100  JIMNY  ΣΤΟΝ  Κ. SFAKIANAKI   ΚΑΙ  ΠΕΙΤΕ  ΜΟΥ  ΑΝ  ΘΑ  ΧΑΣΟΥΝΕ  ΤΟΝ  ΥΠΝΟ  ΤΟΥΣ  Η  ΟΧΙ.


ΣΑΣ  ΤΟ  ΕΙΧΑ  ΠΕΙ  ΚΑΙ  ΠΡΙΝ  ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ  ΝΑ  ΠΑΜΕ  ΚΑΙ ΠΗΡΑ  ΜΟΝΟ  ΜΙΑ  ΑΠΑΝΤΗΣΗ  ΚΑΙ ΑΥΤΗ  ΔΕΙΛΑ -ΔΕΙΛΑ. bhe




SORRY  ΓΙΑ  ΤΟΝ  ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ  ΑΛΛΑ  ΔΕΝ  ΞΥΠΝΑΕΙ  ΚΑΝΕΝΑΣ. 





 

Αποσυνδεδεμένος crazy

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 05, 2009, 18:27 »
Το φιδι απ την τρυπα δε μπορουμε να το βγαλουμε μονο 2κ3 ατομα να μαζευτουμε 100 κ 200 ακομα καλυτερα κ να παμε να τους ζαλισουμε γιατι κανενας δε θα μας πει Μ.....Σ κ θα τους τριξουν λιγο οι καρεκλιτσες τους.Μπορει να κανει μονο 15000Ε αλλα για κανενα λογο δε μπορουν να μας κοροιδευουν.
ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙΤΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ Κ ΤΗ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ ΘΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ.
ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ Κ ΟΛΟ ΑΝΑΠΟΔΑ

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 05, 2009, 19:07 »
Καλησπερα λοιπον το αμαξακι μου το ειδα σημερα το απογευμα ολο το μπροστινο συστημα(ακρα,καρπουζια,πυροι με ρουλεμαν,μπρατσα κτλ)ειναι λυμενα ειδα κ τα ανταλακτικα ειδα ομως κ την ανακληση βημα βημα κ οταν το παρω θα σας πω περισσοτερα.


Φιλε minoa τα jimny εχουν τη φιλοσοφια των willys αλλιως δε θα ηταν τζιπ αλλα suv ενταξει εχουν αυτο το προβλημα θα το ξεπερασουμε τι να κανουμε τουλαχιστον τα JIMNAKIA δειχνουν οτι δε κολωνουν πουθενα!!!!! >laspi/


Και τελικά, τι έγινε; ???
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel

Αποσυνδεδεμένος crazy

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 05, 2009, 19:13 »
Τελικα το πηρα τρεμουλο δεν αλλα θα περιμενω καποια χλμ γιατι κ την προηγουμενη αλλαξανε μονο 4 ζαντες κ τα μουαγιε αλλα το ξανακανε μετα απο 900χλμ ακριβως.Τωρα θα δειξει ο χρονος παλι bhe
ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ Κ ΟΛΟ ΑΝΑΠΟΔΑ

Αποσυνδεδεμένος leon88

  • Jimny
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 06, 2009, 12:45 »
Ωραία crazy, μακάρι να μην στο ξανακάνει! Αν το ξαναρχίσει πάντως πέρνα να μας το πεις σ αυτό το τόπικ για να δούμε κι εμείς τι θα κάνουμε. thnx

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 07, 2009, 03:44 »
ΦΙΛΕ CRAZY,

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ


ΤΟ  ΔΙΚΟ  ΜΟΥ  AYTOKINHTO  ΤΡΕΜΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ  ΡΘΕΙ,  ΔΕΝ  ΕΧΕΙ  ΣΗΜΑΣΙΑ  ΑΝ  ΚΑΝΩ  1ΧΛΜ    Η  1000ΧΛΜ.

ΕΙΝΑΙ  ΘΕΜΑ  ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΟ  ΓΙΑΤΙ  ΑΝ  ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ  ΤΑ  ΠΑΝΤΑ,ΟΛΑ  ΑΥΤΑ  ΠΟΥ  ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ  ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ  ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ  ΚΑΙ  ΒΑΛΟΥΜΕ  ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ,ΜΟΥΑΓΙΕ,ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΙΕΣ  ΚΑΙ  ΟΤΙ ΑΛΛΟ  ΛΕΝΕ  ΘΑ  ΔΕΙΣ  ΟΤΙ  ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ.  ΜΕ  ΤΟΝ  ΑΚΑΜΠΤΟ  ΑΞΟΝΑ  ΣΤΟ JIMNY  ΤΟ  ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ  ΒΓΑΙΝΕΙ  ΣΤΟ  ΤΙΜΟΝΙ.
ΟΤΑΝ  ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ  ΚΑΙ  ΚΑΝΕΙΣ  ΜΟΝΟ  ΠΧ.500ΧΛΜ  ΘΑ  ΔΕΙΣ  ΟΤΙ  ΟΛΑ ΠΑΝΕ  ΡΟΛΟΙ,ΜΟΛΙΣ  ΟΜΩΣ  ΠΑΤΗΣΟΥΝΕ  ΛΙΓΟ  ΟΛΑ  ΤΟΥ  ΤΑ  ΜΕΤΑΛΛΑ ΚΑΙ  ΔΟΥΛΕΥΤΕΙ  ΟΛΟ  ΤΟ  ΣΥΣΤΗΜΑ  ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ  ΤΟΤΕ  Ο  JIMMYS  ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ.

ΑΝ  ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ  ΒΡΕΙ ΤΗΝ  ΟΡΙΣΤΙΚΗ  ΛΥΣΗ  ΘΑ  ΜΑΣ  ΤΟ ΕΛΕΓΕ  ΝΑ  ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ  ΚΑΙ  ΕΜΕΙΣ.



ΑΝ  ΕΙΧΕ    4  ΨΑΛΙΔΙΑ  ΘΑ  ΤΟ  ΕΚΑΝΕ?   ΙΣΩΣ  ΟΧΙ  ΝΟΜΙΖΩ,  ΟΠΩΣ  ΜΟΥ  ΕΙΧΕ  ΕΞΗΓΗΣΕΙ  ΚΑΙ  Ο ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΤΗΣ SUZUKI AN  KAΤΣΕΙΣ KAI  ΤΟ  ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ  ΠΩΣ  ΘΑ  ΗΤΑΝΕ  ΜΕ  4  ΨΑΛΙΔΙΑ.   ΑΛΛΑ  ΣΙΓΑ  ΝΑ  ΜΗΝ  ΑΛΛΑΞΟΥΝΕ  ΤΗ  ΓΡΑΜΜΗ  ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ,ΝΑ  ΠΟΥΛΑΝΕ  ΘΑΛΟΥΝΕ  ΚΑΙ  ΝΑ  ΜΑΣ  ΠΑΙΡΝΟΥΝΕ  ΤΑ  15.000  ΠΟΥ  ΒΓΑΖΟΥΜΕ  ΜΕ  ΤΟΝ  ΙΔΡΩΤΑ  ΜΑΣ bhe

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 07, 2009, 13:07 »
ρε παίδες εμενα γιατί διορθώθηκε το πρόβλημα μου...? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Γ.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 07, 2009, 18:18 »
Και σε μένα έχει διορθωθεί το πρόβλημα.
Έχω γράψει αναλυτικά το πώς ξεκίνησε και τι παρεμβάσεις έγιναν.
Εκείνο που μου έκανε εντύπωση, επαναλαμβάνω, ήταν η εντελώς πρόχειρη και άστοχη ζυγοστάθμιση που έκανε ο λαστιχάς όταν έβαλα καινούργια λαστιχα 50-50.
Δεν είναι δυνατόν να φανούν λανθασμένες και στα 4 λάστιχα όταν τους έκανα ζυγοστάθμιση επάνω στο αυτοκίνητο!
Hisamitsu Horigome

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 07, 2009, 22:05 »
έχω να κάνω ζυγοστάθμιση από την ημερα που το πήρα και μέχρι στιγμής δεν μου έχει χρησιμεύσει...
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 08, 2009, 02:22 »
ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ Γ. ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΜΗΠΩΣ  ΕΠΙΔΗ  ΕΧΕΙΣ  ΤΑ  ΛΑΣΧΤΙΧΑ 50-50  ΤΡΕΜΕΙ  ΤΟ  ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ  ΕΤΣΙ  Κ  ΑΛΛΙΩΣ  ΚΑΙ  ΔΕΝ  ΤΟ  ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ  ΣΤΟ  ΤΙΜΟΝΙ?
ΣΥΝΗΘΩΣ  ΟΤΑΝ  ΒΑΖΕΙΣ  50-50  ΒΟΥΙΖΟΥΝΕ  ΚΑΙ  ΤΡΕΜΟΥΝΕ  ΛΙΓΟ ΤΑ  ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ  ΚΑΙ  ΕΙΔΙΚΑ  ΜΕΤΑ  ΤΑ  120ΧΛΜ/ΩΡΑ.

ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΑΥΤΟ.

ΜΑΚΑΡΙ  ΝΑ  ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ  ΚΑΙ  ΝΑ  ΜΗΝ  ΣΤΟ  ΞΑΝΑΒΓΑΛΕΙ :)

ΕΜΕΙΣ  ΑΚΟΜΑ  ΤΡΕΧΟΥΜΕ  ΝΑ  ΒΡΟΥΜΕ ΛΥΣΗ  ΚΑΙ  ΕΓΩ  3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ  ΕΧΩ  ΤΟ  ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΑΠΟ  ΤΟ  ΠΡΩΤΟ  6ΜΗΝΟ ΚΙΟΛΑΣ

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Γ.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 08, 2009, 08:45 »
ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ Γ. ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΜΗΠΩΣ  ΕΠΙΔΗ  ΕΧΕΙΣ  ΤΑ  ΛΑΣΧΤΙΧΑ 50-50  ΤΡΕΜΕΙ  ΤΟ  ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ  ΕΤΣΙ  Κ  ΑΛΛΙΩΣ  ΚΑΙ  ΔΕΝ  ΤΟ  ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ  ΣΤΟ  ΤΙΜΟΝΙ?
ΣΥΝΗΘΩΣ  ΟΤΑΝ  ΒΑΖΕΙΣ  50-50  ΒΟΥΙΖΟΥΝΕ  ΚΑΙ  ΤΡΕΜΟΥΝΕ  ΛΙΓΟ ΤΑ  ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ  ΚΑΙ  ΕΙΔΙΚΑ  ΜΕΤΑ  ΤΑ  120ΧΛΜ/ΩΡΑ.

ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΑΥΤΟ.

ΜΑΚΑΡΙ  ΝΑ  ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ  ΚΑΙ  ΝΑ  ΜΗΝ  ΣΤΟ  ΞΑΝΑΒΓΑΛΕΙ :)

ΕΜΕΙΣ  ΑΚΟΜΑ  ΤΡΕΧΟΥΜΕ  ΝΑ  ΒΡΟΥΜΕ ΛΥΣΗ  ΚΑΙ  ΕΓΩ  3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ  ΕΧΩ  ΤΟ  ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΑΠΟ  ΤΟ  ΠΡΩΤΟ  6ΜΗΝΟ ΚΙΟΛΑΣ

Φίλε ΑΚΗ,
Το πρόβλημα ξεκίνησε λίγο πριν λήξει η εγγύηση και μετά από σερβις, με κοσκίνισμα στο τιμόνι όταν πατούσα ελαφρά το φρένο, όπου μου άλλαξαν 5 ζάντες, μουαγιέ, δισκόπλακες κλπ. Το πρόβλημα του κοσκινίσματος, όταν φρενάριζα, έληξε. Στην συνέχεια άλλαξα λάστιχα σε 50-50 και εμφανίστηκε τρέμουλο και στα 80 κοσκίνισμα πάλι. Μου άλλαξαν τότε κιβώτιο τιμονιού και ένώ δεν λύθηκε το πρόβλημα, έκαναν μία ρύθμιση και βελτιώθηκε. Δεν τελείωσε όμως παρά μόνο με ζυγοστάθμιση και των 4 τροχών επάνω στο αυτοκίνητο (κάθε τροχός ήθελε πρόσθετα βαρύδια ή και αφαίρεση). Προληπτικά και από έμονη ιδέα πήγα στο σέρβις και εφάρμοσαν την νέα οδηγία με τα σινεμπλόκ και τις ροδέλες. Τώρα μετά από δοκιμές δεν έχω παρατηρήσει ούτε την τάση για τρέμουλο.
Θα τους πάρω σήμερα τηλέφωνο να τους πω ότι πέτυχε η τελευταία επιδιόρθωση.
Δημήτρης
Hisamitsu Horigome

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ FOR EVER
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 08, 2009, 09:53 »
Υπάρχει περίπτωση το αεροκλειδο να στραβώνει τις ζάντες του jimny?? Μηπως με ροπόκλειδο να ήταν καλύτερα..αλλα άντε πες το στους μηχανικους της suzuki....σιγα να μην σ ακούσουν 87

Στο προηγούμενο jimny μου το είχα παρατηρήσει μετα απο αλλαγή ελαστικών....απο ασφάλτινα σε ασφάλτινα..... θεωρώ οτι τα ΣΚΑΤΟαεροκλειδά τους εχουν πολύ ισχυ κ γ@μ@νε το ζαντικό του Jimny μας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2009, 09:56 από apla »