Αποστολέας Θέμα: Eλαστικα για ασφαλτο!!!  (Αναγνώστηκε 8594 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nandro

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 16
Απ: Eλαστικα για ασφαλτο!!!
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 01, 2009, 17:37 »
Pirelli Scorpion ATR, φορούσα τα Bridgestone Dueller AT πριν και όχι δεν γλιστρούσαν....όταν το αυτοκίνητο δεν κινούνταν, γιατί όταν οι ρόδες γύρναγαν το πατινάζ ήταν εξασφαλισμένο (θεωρώ ότι πρέπει να είναι από τα χειρότερα λάστιχα που έχω φορέσει ποτέ), όσο για τα Pirelli που προτείνω θεωρώ ότι είναι το λάστιχο που για εμένα παίρνει 10 με πολλούς τόνους, το συστήνω ανεπιφύλακτα, αθόρυβο (το εννοώ αφού είναι πιο ήσυχο και από το επιβατικό μου αυτοκίνητο), με πάρααααα πολύ καλό κράτημα στην άσφαλτο (στεγνή-βρεγμένη), ικανότατο στη λάσπη πολύ καλό στο στεγνό χώμα. το έβαλα 390 κομπλέ σε διάσταση 205

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Eλαστικα για ασφαλτο!!!
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 01, 2009, 17:58 »
Τα 694 τα dueler θα εννοεις μαλλον.Καλα ειναι τα scorpion...τα ειχε το αμαξι μου οταν το πηρα.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Eλαστικα για ασφαλτο!!!
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 01, 2009, 20:52 »
φορούσα τα Bridgestone Dueller AT πριν και όχι δεν γλιστρούσαν....όταν το αυτοκίνητο δεν κινούνταν, γιατί όταν οι ρόδες γύρναγαν το πατινάζ ήταν εξασφαλισμένο (θεωρώ ότι πρέπει να είναι από τα χειρότερα λάστιχα που έχω φορέσει ποτέ)
   +1000!!!!!
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: Eλαστικα για ασφαλτο!!!
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 02, 2009, 09:35 »
φορούσα τα Bridgestone Dueller AT πριν και όχι δεν γλιστρούσαν....όταν το αυτοκίνητο δεν κινούνταν, γιατί όταν οι ρόδες γύρναγαν το πατινάζ ήταν εξασφαλισμένο (θεωρώ ότι πρέπει να είναι από τα χειρότερα λάστιχα που έχω φορέσει ποτέ)
   +1000!!!!!

+1001
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Eλαστικα για ασφαλτο!!!
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 04, 2009, 22:32 »
Καλό λαστιχο το scorpion... ειχα τα ST σε 205/75/15, σταθερο εως τα 30.000χιλ (δηλαδη περιπου 2,5 χρονια), με χρηση 80ασφαλτο,20χωμα. Καλό και αξιοπιστο στην ασφαλτο, ικανοποιητικο στο στεγνο χωμα, "περπατουσε" και σε χιονι. Μετα τα 30.000 ομως, δεν... αποτομη πτωση. Παντως αν ηθελα να αλλαζω σετ λαστιχα, ασφαλτινα/mud, μια τετραδα θα την ξανα αγοραζα για την ασφαλτο.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...