Αποστολέας Θέμα: προβλημα με ρουλεμαν  (Αναγνώστηκε 1395 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
προβλημα με ρουλεμαν
« στις: Μάρτιος 30, 2009, 19:06 »
παιδια καλησπερα
θα ηθελα να μου πειτε τι ρουλεμαν να βαλω στους μπροστινουσ τροχους ειναι τα 2 ρουλεμαν που βρισκονται καθετα στο καρπουζι εχει 2 ο καθε τροχος τι ειναι καλυτερο για να βαλω?

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: προβλημα με ρουλεμαν
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 31, 2009, 09:07 »
NSK part. no: NTF41KWD01G3CA54
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προβλημα με ρουλεμαν
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 31, 2009, 10:39 »
NSK part. no: NTF41KWD01G3CA54

Αντωνη αυτα ειναι τα ρουλεμαν του Βασιλικου πύρου ?
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: προβλημα με ρουλεμαν
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 31, 2009, 11:16 »
Όχι, είναι κωνικά ρουλεμάν τροχού
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προβλημα με ρουλεμαν
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 31, 2009, 13:14 »
σας ευχαρηστω πολυ για την αμεση απαντηση

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προβλημα με ρουλεμαν
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 07, 2009, 21:44 »
Καλησπέρα σε ολους,

Ειμαι   κατοχος  Suzuki  Jimny  από 1/3/06  και  νεος  στο φορουμ. Ο λογος  που  σας επισκεπτομαι είναι  το γνωστο προβλημα   του  jimny  ,το τρεμουλο  στο τιμονι . Από  τα 10.521+ χλμ  ταλαιπωρουμαι  όπως  πολλοι  από εσας.
Από  τα   10.521χλμ   προσπαθω  να  λυσω  το προβλημα αυτό με  κάθε τροπο  απευθυνομενος στην  αντιπροσωπεια οπου το αγορασα καινουριο ,κατι που μεχρι και σημερα  είναι  αδυνατο να  λυθει   με  ολους τους  τροπους  που εχει αναφερει ο καθενας από εσας  και  στο  φορουμ.(Τα εξοδα εχουνε καθυφθει από την  αντιπροσωπεια  ακομα  και μετα  τη  ληξη της εγγυησης).
Ειμαι  απόφισισμενος   να κινηθω  νομικα  μεχρι εκει που δεν  παίρνει, όσο χρονικό  διάστημα  και να διαρκεσει   μεχρι να δικαιωθώ ικανοποιητικά.
Δεν  γνωρίζω  αν  το έχει κάνει κάποιος από εσάς.

Αυτό που  ζητω  από  εσας  είναι  η  υποστηριξη σας  για  να  δικαιωθω  με κάθε  τροπο  και  οσοι  αντιμετωπιζουνε αυτό  το προβλημα.
Θα  μπορεσουμε  να  δικαιωθουμε  ,οσο περισσοτεροι  μαζευτουμε τοσο το καλυτερο για εμας  τοσο χειροτερα  γι αυτους(SUZUKI) πιστεψτε  με  ,μας εχουνε  κοροιδεψει παρα  πολύ και  δεν  μας  λυνουνε το προβλημα.
Με  όλο  το θάρρος  θα  ξεκινήσω  αυτή την ενεργεια  και  είμαι αισιοδοξος  για  το απότελεσμα.
Θα  ξεκινησω  από την  εταιρια   sfakianakis  μεχρι το εργοστασιο.

Σας περιμενω λοιπον  να  με  υποστηριξετε  και  να  ειστε  σιγουροι ότι θα  δικαιωθουμε  ολοι.

Δέχομαι οποιαδήποτε  ορθή απάντηση  επί του συγκεκριμένου  και μόνο  θέματος.


Σας  ευχαριστώ  εκ των προτέρων



Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: προβλημα με ρουλεμαν
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 07, 2009, 22:18 »
Καλησπέρα σε ολους,

Ειμαι   κατοχος  Suzuki  Jimny  από 1/3/06  και  νεος  στο φορουμ. Ο λογος  που  σας επισκεπτομαι είναι  το γνωστο προβλημα   του  jimny  ,το τρεμουλο  στο τιμονι . Από  τα 10.521+ χλμ  ταλαιπωρουμαι  όπως  πολλοι  από εσας.
Από  τα   10.521χλμ   προσπαθω  να  λυσω  το προβλημα αυτό με  κάθε τροπο  απευθυνομενος στην  αντιπροσωπεια οπου το αγορασα καινουριο ,κατι που μεχρι και σημερα  είναι  αδυνατο να  λυθει   με  ολους τους  τροπους  που εχει αναφερει ο καθενας από εσας  και  στο  φορουμ.(Τα εξοδα εχουνε καθυφθει από την  αντιπροσωπεια  ακομα  και μετα  τη  ληξη της εγγυησης).
Ειμαι  απόφισισμενος   να κινηθω  νομικα  μεχρι εκει που δεν  παίρνει, όσο χρονικό  διάστημα  και να διαρκεσει   μεχρι να δικαιωθώ ικανοποιητικά.
Δεν  γνωρίζω  αν  το έχει κάνει κάποιος από εσάς.

Αυτό που  ζητω  από  εσας  είναι  η  υποστηριξη σας  για  να  δικαιωθω  με κάθε  τροπο  και  οσοι  αντιμετωπιζουνε αυτό  το προβλημα.
Θα  μπορεσουμε  να  δικαιωθουμε  ,οσο περισσοτεροι  μαζευτουμε τοσο το καλυτερο για εμας  τοσο χειροτερα  γι αυτους(SUZUKI) πιστεψτε  με  ,μας εχουνε  κοροιδεψει παρα  πολύ και  δεν  μας  λυνουνε το προβλημα.
Με  όλο  το θάρρος  θα  ξεκινήσω  αυτή την ενεργεια  και  είμαι αισιοδοξος  για  το απότελεσμα.
Θα  ξεκινησω  από την  εταιρια   sfakianakis  μεχρι το εργοστασιο.

Σας περιμενω λοιπον  να  με  υποστηριξετε  και  να  ειστε  σιγουροι ότι θα  δικαιωθουμε  ολοι.

Δέχομαι οποιαδήποτε  ορθή απάντηση  επί του συγκεκριμένου  και μόνο  θέματος.


Σας  ευχαριστώ  εκ των προτέρων



¶κη, δεν χρειάζεται να το κάνεις copy-paste σε όλες τις κατηγορίες....Όταν μπαίνει ο καθένας μας στο forum το πρώτο πράγμα που κάνει συνήθως, είναι να διαβάσει τα μη αναγνωσμένα, οπότε και το πρώτο post που έγραψες για αυτό το όντως πολύ σημαντικό πρόβλημα, το έχουν διαβάσει όλοι όσοι έχουν κάνει log in στο site. Εκτός αυτού για εμάς που το έχουμε διαβάσει, είναι κουραστικό να το βλέπουμε κάθε φορά που ανοίγουμε τα μη αναγνωσμένα διότι εμφανίζεται κάθε φορά που το γράφεις σε κάθε "Θέμα" ως μη αναγνωσμένο..
Πάντα φιλικά και μακάρι να μαζευτούμε τόσοι ώστε να γίνει κάτι με αυτό το τρέμουλο και να σταματήσουμε να δίνουμε τζάμπα λεφτά στα συνεργεία.

¶!! Και καλώς όρισες στο site!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2009, 23:06 από 4x4er »
Mountains, seas, somewere in between...