Αποστολέας Θέμα: multimedia cyber station στο jimny....!!  (Αναγνώστηκε 31147 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elsp

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 04, 2009, 00:42 »
Παιδια ισως βρηκα κατι που μας ενδιαφερει http://vitaraclub.gr/viewtopic.php?t=2152
Going there is half the fun!

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 15:00 »
Καλησπερα...
Καθως κοιτουσα το site για το ΜCS ειδα οτι υπαρχει μια λιστα για σωστη χρηση κινητου τηλεφωνου απο το MCS αναλογα το firmware του BT του ΜCS(ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΤΟΥ FIRMWARE TOY MCS)...
Αναλητικα...
Αρχικα βλεπετε ποια εκδοση firmware του ΒΤ εχετε...Με τα παρακατω βηματα


An εχετε την 1.7 εχετε την τελευταια εκδοση αρα δεν θελει τιποτα παραπανω!!!
Αν δεν εχετε την 1.7 συνεχιζετε...

Πατε εδω
http://www.kenwood.com/cs/ce/bt/index.php

Επιλογη
1. Select the Kenwood receiver
Select an initial of model name: ----- DN
Select a model name: ----- DNX5240BT
Select a Bluetooth unit: Include (το επιλεγει απο μονο του μιας κ το MCS μας εχει ΒΤ)

Απεναντι επιλεγετε το κινητο σας τηλεφωνο...
Επιλεξτε μαρκα κ μοντελο...
Εγω επελεξα ενα ΝΟΚΙΑ Ν79 τυχαια επιλογη...

Αφου επιλεξετε τα παραπανω σας βγαζει εναν πινακα με τι λειτουργιες κανει καθε εκδοση στο κινητο σας τηλεφωνο(εικονα)...

Οπως καλα θα δειτε αναφερει κ την εκδοση του λογισμικου του τηλεφωνου δλδ στην εικονα που εβαλα κατω απο το ΝΟΚΙΑ Ν79 λεει ROM Version 10.045 καλο ειναι να το τσεκαρετε κ αυτο...
Αν ΔΕΝ σας καλυπτουν οι λειτουργιες κανετε αναβαθμιση στο firmware του ΒΤ στην τελευταια εκδοση αν ΝΑΙ το αφηνετε ως εχει...

Τωρα το πως κανετε αναβαθμιση ειναι λιγο πακετο...
ΑΝΑΛΗΤΙΚΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ PDF...
http://rapidshare.com/files/286467161/DNX5240BT_Procedure.pdf.html

Το αρχειο Setup_OEM k το αρχειο με το firmware v1.7 που αναφερει το pdf για να κανετε αναβαθμιση θα τα βρειτε εδω...
http://rapidshare.com/files/286466384/KEN5240BTFIRM.zip.html

KAI TA ΔΥΟ ΑΡΧΕΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΤΟ PDF ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑ!!!

EΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!!!!
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος elsp

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 18:20 »
πολυ ωραια πληροφορια Gagarin εγω εβαλα προσφατα αλλους χαρτες στο mcs τον 2ιη1 autodrive hellas & anavasi. Η διαδικασια γινεται με δυο τροπους ειτε με DVD που θα την δειτε εδωhttp://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=451907. Ειτε με USB που το εκανα εγω, πρωτα απο ολα πρεπει να παρετε ενα καλωδιο usb to mini usb (5P) μετα για να το βαλετε στο mcs πρεπει να το τραβηξεται εξω, ομως επειδη ειναι κολημενο ειναι πιο ευκολο να το τραβηξεται εξω μαζι με ολη την κονσολα
ξεκουμπωνει απλα τραβωντας την σιγα σιγα προς τα εξω ξεκινωντας απο κατω και βγαζοντας μια βιδα πισω απο το τασακι μετα οταν θα βαλεται απο πισω το usb, βγαζεται απο το ταμπλο τα κιτρινα κλιπακια που δε βγηκαν μαζι με την κονσολα και τα ξαναβαζεται στην κονσολα για να την κουμπωσεται. Μετα συνδεεται το λαπτοπ και πατατε στο mcs ''usb mass storage'' και εμφανιζεται η μνημη σαν στικακι στο ''υπολογιστης μου'' ανοιγετε το φακελο garmin βρισκεται μεσα ενα αρχειο gmapprom.img ή gmapsupp.img μετονομαστε το καινουργιο χαρτη σε ενα απο τα προηγουμενα ονοματα(αναλογως πιο εχει το mcs) και αντικαταστηστε τον παλιο. Στη συνεχεια καντε ασφαλη καταργηση υλικου και ολα ειναι ετοιμα καντε και ενα restart στο mcs.
ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ BACKUP ΤΟΥ ΦΑΚΕΛΟΥ GARMIN (η διαδικασια του backup θα παρει περισσοτερη ωρα απο το να βαλεται τον κανουργιο επειδη ειναι αργο και ο παλιος χαρτης ειναι 1.8gb εγω εκανα τα παντα backup εκτος απο τον χαρτη αφου ετσι και αλλιως θα τον αντικαταστουσα)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2009, 18:24 από elsp »
Going there is half the fun!

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 14:16 »
Πολυ καλη κινηση elsp...
Το λοιπον...
Ειμαι στο ψαξιμο...
Απο βδομαδα (γιατι το ΣΚ δυσκολα) να δω τι παιζει θα εχω βγαλει ακρη κ μπορει να φτιαξω εναν οδηγο...
Αρχικα για μενα το καλυτερο ειναι να παρετε ενα καλωδιο usb σε μινι usb Κ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ!!!
Κοιταω να κανω κατι καλο παντως με σωστους κ χρησιμους χαρτες οχι με ναυτικους χαρτες κ αλλα τετοια...
Τελος θα δω κ τα Garmin Vehicles...

Για το καλωδιο δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι γι αυτο λεω να παω σε εναν μαστορα να τραβηξει το ταμπλο 2 λεπτα κ να μου βαλει το καλωδιο...αντε να δωσω κ 10 ευρω απο το να κανω καμια ζημια...
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • Jimny
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 23, 2010, 22:39 »
Παιδια απο οτι φαινεται τους χαρτες απο το site της garmin μονο με πληρωμη μπορεις να κανεις update στην εκδοση 2010. Ειναι ετσι τελικα;

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 25, 2010, 01:04 »
@soctap
Εχεις pm...  yah yah yah
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • Jimny
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 25, 2010, 02:19 »
φιλε Gagarin μονο που για να περασω τον auto drive και anavasis πρεπει να κανω την διαδικασια με λαπτοπ και mini usb ετσι δεν ειναι;απο οτι λεγετε μπορουμε να περασουμε με dvd μονο GarminCityNavigator χαρτες αν κανω λαθος πες μου ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ,KAI AN ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙς ΔΩΣΕ ΟΔΗΓΕΙΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ

Αποσυνδεδεμένος boukouvalas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 20:28 »
παιδια sorry που το ξεθαβω το θεμα αλλα επειδη ψαχνομαι εδω και καιρο για αναβαθμιση στους χαρτες και σε οτι αλλο χρειαζεται, μπορει καποιος να με βοηθησει?

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 25, 2013, 21:09 »
Επειδή το λινκ με τις οδηγιές για το ανέβασμα δεν δουλεύει πια αν κάποιος μπορεί να γράψει τις οδηγίες...

Αποσυνδεδεμένος strag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 20:46 »
καλησπέρα...
δεν είναι κάτι πολύ δύσκολο αρκεί να κατέχεις λίγα πράγματα απο υπολογιστές

να ξεκαθαρίσω ότι ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΈΕΝΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΛΕΙΣΤΙΚΆ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΥΘΗΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΨΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΥΠΕΥΘΗΝΟΣ

ΑΥΤΟ ΥΣΧΙΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ

στο θέμα μας ...
εγώ είχα εγκαταστήσει ξεκλέιδωτους χάρτες και δούλευαν μια χαρά μέχρι τη στιγμή που έχασε δεδομένα στην εκίνηση και δεν φώρτωνε το gps άσχετο με τους χάρτες μου είπαν  απο την kenwood όπου στάλθηκε προς επισκευή (χωρίς χρέωση λόγο εγγύησης  3 ΧΡΟΝΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ και όχι 2 )

1) κατευάζεις τους garmin drivers από εδω http://www8.garmin.com/support/agree.jsp?id=591 αφού πρώτα αποδεχτείς τους όρους χρήσης κάτω κάτω περνάς στη σελίδα κατευάσματος...τους εγκαθιστάς σε ένα λάπτοπ ή νέτμπουκ για να μπορέσει το λάπτοπ να αναγνωρίσει το multimedia station σαν εξωτερικό δίσκο και να δούμε τους φακέλους που περιέχει.

2) με τα ειδικά αυτάκια που έχουμε στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου βγάζουμε τη μονάδα έξω από την κονσόλα. στο πίσω μέρος έχει μία θύρα mini usb(μπορεί να είναι καλυμμένη με αυτοκόλλητο και το manuall λέει DO NOT CONNECT ANYTHING  εκεί συνδέεις ένα καλώδιο mini usb se usb σαν αυτό που έχουν οι ψηφιακές μηχανές είναι...το περνάς όμορφα μέσα απο την κονσόλα και το οδηγείς στο ντουλαπάκι για να το έχεις και για μελλοντική χρήση...ξαναβάζεις τη μονάδα στην κονσόλα όμορφα .προσοχή θέλει για να βγάλεις το κάλυμμα γύρω από τη μονάδα χωρις να το σπάσεις και να το ξαναβάλεις .

3) αφού έχεις περάσει τους garmindrivers συνδέεις το καλώδιο usb στο λάπτοπ θα αναγνωριστεί η συσκευή σαν εξωτερικός δίσκος και θα μπορείς να δεις τους φακέλους που έχει μέσα.

από εδώ και πέρα θέλει υπομονή μιας και η ταχύυτητα που διαβάζει τα δεδομένα είναι απεελπιστικά αργή

ΠΡΟΣΟΧΗ
δεν πειράζουμε τίποτα ακόμη ...... κάνουμε backup τους φακέλους και τα αρχεία  που έχει η μονάδα ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ σε Ένα φάκελο στο λαπτοπ έτσι ώστε αν κάτι πάει στραβά να το διωρθώσουμε.
ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΡΕΥΜΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
η διαδικασία θα διαρκέσει πάνω από ώρα σίγουρα...

4) αντικαθιστουμε τουσ χάρτες που έχει μέσα η συσκευή με τους χάρτες που έχουμε ....οι χάρτες είναι της μορφής gmapbmap.img              gmapprom.img           gmapsupp.img
δεν θυμάμαι σε ποιο φάκελο είναι  γιατί δεν
 
εγώ έπρεπε να ''παίξω '' λίγο με τις ονομασίες για τον πιο θα βάλω gmapbmap.img kai poion gmapprom.img kai ποιον gmapsupp απ όσο θυμάμαι μετά δούλεψαν ρολόι και οι 2 που ειχα περάσει

ανάλογα με το μοντέλο του καθενός βάζουμε και ανάλογους χάρτες ...με λατινικους χαρακτήρες ή με ελληνικούς

υπομονή πειραματισμος και καλη επιτυχία





Αποσυνδεδεμένος strag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 21:25 »
κοιτα τωρα φωτια που μου άναψες βραδιάτικο να κάνω δουλειές... a105

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 22:01 »
καλησπέρα...
δεν είναι κάτι πολύ δύσκολο αρκεί να κατέχεις λίγα πράγματα απο υπολογιστές

να ξεκαθαρίσω ότι ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΈΕΝΑΣ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΛΕΙΣΤΙΚΆ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΥΘΗΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΨΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΥΠΕΥΘΗΝΟΣ

ΑΥΤΟ ΥΣΧΙΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ

στο θέμα μας ...
εγώ είχα εγκαταστήσει ξεκλέιδωτους χάρτες και δούλευαν μια χαρά μέχρι τη στιγμή που έχασε δεδομένα στην εκίνηση και δεν φώρτωνε το gps άσχετο με τους χάρτες μου είπαν  απο την kenwood όπου στάλθηκε προς επισκευή (χωρίς χρέωση λόγο εγγύησης  3 ΧΡΟΝΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ και όχι 2 )

1) κατευάζεις τους garmin drivers από εδω http://www8.garmin.com/support/agree.jsp?id=591 αφού πρώτα αποδεχτείς τους όρους χρήσης κάτω κάτω περνάς στη σελίδα κατευάσματος...τους εγκαθιστάς σε ένα λάπτοπ ή νέτμπουκ για να μπορέσει το λάπτοπ να αναγνωρίσει το multimedia station σαν εξωτερικό δίσκο και να δούμε τους φακέλους που περιέχει.

2) με τα ειδικά αυτάκια που έχουμε στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου βγάζουμε τη μονάδα έξω από την κονσόλα. στο πίσω μέρος έχει μία θύρα mini usb(μπορεί να είναι καλυμμένη με αυτοκόλλητο και το manuall λέει DO NOT CONNECT ANYTHING  εκεί συνδέεις ένα καλώδιο mini usb se usb σαν αυτό που έχουν οι ψηφιακές μηχανές είναι...το περνάς όμορφα μέσα απο την κονσόλα και το οδηγείς στο ντουλαπάκι για να το έχεις και για μελλοντική χρήση...ξαναβάζεις τη μονάδα στην κονσόλα όμορφα .προσοχή θέλει για να βγάλεις το κάλυμμα γύρω από τη μονάδα χωρις να το σπάσεις και να το ξαναβάλεις .

3) αφού έχεις περάσει τους garmindrivers συνδέεις το καλώδιο usb στο λάπτοπ θα αναγνωριστεί η συσκευή σαν εξωτερικός δίσκος και θα μπορείς να δεις τους φακέλους που έχει μέσα.

από εδώ και πέρα θέλει υπομονή μιας και η ταχύυτητα που διαβάζει τα δεδομένα είναι απεελπιστικά αργή

ΠΡΟΣΟΧΗ
δεν πειράζουμε τίποτα ακόμη ...... κάνουμε backup τους φακέλους και τα αρχεία  που έχει η μονάδα ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ σε Ένα φάκελο στο λαπτοπ έτσι ώστε αν κάτι πάει στραβά να το διωρθώσουμε.
ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΡΕΥΜΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
η διαδικασία θα διαρκέσει πάνω από ώρα σίγουρα...

4) αντικαθιστουμε τουσ χάρτες που έχει μέσα η συσκευή με τους χάρτες που έχουμε ....οι χάρτες είναι της μορφής gmapbmap.img              gmapprom.img           gmapsupp.img
δεν θυμάμαι σε ποιο φάκελο είναι  γιατί δεν
 
εγώ έπρεπε να ''παίξω '' λίγο με τις ονομασίες για τον πιο θα βάλω gmapbmap.img kai poion gmapprom.img kai ποιον gmapsupp απ όσο θυμάμαι μετά δούλεψαν ρολόι και οι 2 που ειχα περάσει

ανάλογα με το μοντέλο του καθενός βάζουμε και ανάλογους χάρτες ...με λατινικους χαρακτήρες ή με ελληνικούς

υπομονή πειραματισμος και καλη επιτυχία






ευχαριστώ πολύ για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Τι πέρνει και χάρτη με ελληνικούς χαρακτήρες?
Βασικά το topo θέλω να βάλω και ένα αναβαθμισμένο city navigator.

Αποσυνδεδεμένος strag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #72 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 23:25 »
μετά την επισκευή από την αντιπ/εια μου πέρασαν το city nav που είχε από το εργοστάσιο...

μόλις πήγα και πέρασα το καλώδιο....αν μπορέσω αύριο λόγο χρόνου θα περάσω τους χάρτες autodrive 2.40 και anavasi 5.52 οπότε πιο πολλές λεπτομέρειες θα σου πώ αύριο...αυτή τη στιγμή δεν έχω πρόσβαση σε ρεύμα για να τροφοδοτώ το netbook ....εάν το δικό σου μοντέλο υποστιρίζει ελληνικούς χαρακτήρες τότε ναι μπορείς να εγκαταστήσεις χάρτες με ελλινηκούς χαρακτήρες....χλωμό το βλεπω ομωσ... το μοντέλο που μας είχαν δεν υποστήριζε....τί χαρακτήρες έχει το δικό σου cyber ?
για να εγκαταστήσεις τους garmin drivers θέλει microsoft Net framework 2.0.5027 και πάνω έκδοση αν σου δημιουργήσει πρόβλημα κατεύασε αυτό εδώ http://microsoft-net-framework-2.en.softonic.com/download
περισσότερα αύριο...

Αποσυνδεδεμένος strag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 21:43 »
οι χάρτες μπήκαν και τους αναγνώρισε ...εάν προσθέσεις μόνο ένα χάρτη βάλτον με το όνομα gmapsupp.img και θα παίξει ...θα έχεις και τον city nav και τον καινούριο που πέρασες...εάν θέλεις και δεύτερο θα πρέπει να μετονομάσεις τον gmapprom.img που έχει μέσα η μονάδα σε gmapprom.img.old και να περάσεις και το δεύτερο καινούριο χάρτη με το όνομα gmapprom.img έτσι θα παίξουν οι 2  καινούριοι χάρτες αλλά όχι ο city nav ...δεν θυμάμαι πώς τους είχα κάνει και δούλευαν και οι 3 μαζι γμτ... η εναλλαγή μεταξύ των χαρτών γίνεται από το μενού λεπτομερείς χάρτες
αν άυριο παίξουν και οι 3 θα σου πω..

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 22:20 »
οι χάρτες μπήκαν και τους αναγνώρισε ...εάν προσθέσεις μόνο ένα χάρτη βάλτον με το όνομα gmapsupp.img και θα παίξει ...θα έχεις και τον city nav και τον καινούριο που πέρασες...εάν θέλεις και δεύτερο θα πρέπει να μετονομάσεις τον gmapprom.img που έχει μέσα η μονάδα σε gmapprom.img.old και να περάσεις και το δεύτερο καινούριο χάρτη με το όνομα gmapprom.img έτσι θα παίξουν οι 2  καινούριοι χάρτες αλλά όχι ο city nav ...δεν θυμάμαι πώς τους είχα κάνει και δούλευαν και οι 3 μαζι γμτ... η εναλλαγή μεταξύ των χαρτών γίνεται από το μενού λεπτομερείς χάρτες
αν άυριο παίξουν και οι 3 θα σου πω..

οκ σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες ήταν πάρα πολύ χρήσιμες!!!!!! yah