Αποστολέας Θέμα: multimedia cyber station στο jimny....!!  (Αναγνώστηκε 31149 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pac man

  • Jimny
  • Μηνύματα: 34
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 11, 2009, 16:25 »
δεν το πηρα...παντως αφου το mmc εχει πλοηγηση garmin θα βρω κατι

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 11, 2009, 16:28 »
δεν το πηρα...παντως αφου το mmc εχει πλοηγηση garmin θα βρω κατι

Αν είσαι σίγουρος ότι το MMC έχει Garmin πρόγραμμα, τότε γίνεται... Έχει κανένα USB το MMC? CD ίσως?
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος pac man

  • Jimny
  • Μηνύματα: 34
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 11, 2009, 16:33 »
Απο το pc ανοιγω το  toponavigator4 και μου εχει επιλογη αποστολη χαρτων πλοηγησης σε συσκευη garmin συνδεστε τη συσκευη garmin μεσω usb στο pc.τωρα απο οτι εμαθα στα vitara που η αναβαθμιση των χαρτων γινεται μεσω memorycard δουλευει.στο δικο μας πρεπει να κατεβασουμε ενα προγραμα απο την garmin σε αυτο το προγραμα φορτωνουμε την αναβαθμιση των χαρτων (οχι του toponavigator4  της garmin)και κανουμε εγγραφη σε cd,μετα ανοιγουμε το mmc επιλεγουμε πλοηγηση βαζουμε το cd και το αφηνουμε χωρις να το διακοψουμε να κανει update.Τωρα το πως θα βαλω τους χαρτες απο το toponavigator4 στο cd με τους χαρτες της garmin δεν ξερω μιας και η μονη αποστολη ειναι μονο μεσω usb.αν δεν βρω κατι εχω και αλλη επιλογη, εχω τους χαρτες ετοιμους 3 σε 1 που περιλαμβανει garmin toponavigator4 kai 1 για θαλασσα αλλα δεν ξερω πως τον λενε να δω μημπως μπωρεσω να τον φορτωσω στο προγραματακι της garmin.απλα δεν τα παω καθολου καλα με τα pc και μου ειναι λιγο δυσκολο

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 11, 2009, 16:37 »
Αν μου βρεις το όνομα του προγράμματος που λες ότι χρειάζεται κάτι μπορεί να γίνει... Αλλά γενικά η Garmin δεν έχει και πολλά...Είναι το Garmin Mobile PC, Garmin Mobile XT και το MapSource....
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος pac man

  • Jimny
  • Μηνύματα: 34
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 11, 2009, 17:17 »
DNX 5 Series Ver. 2.60 στο site της garmin το mmc ονομαζεται 5220bt

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 11, 2009, 20:45 »
DNX 5 Series Ver. 2.60 στο site της garmin το mmc ονομαζεται 5220bt

Δεν βρίσκω κάτι, μπορείς να γράψεις το link από το site της Garmin?
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 11, 2009, 21:19 »
Δεν βρίσκω κάτι, μπορείς να γράψεις το link από το site της Garmin?

http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,3661.msg60988.html#msg60988
Διαβασε εδω...
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος pac man

  • Jimny
  • Μηνύματα: 34
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 13, 2009, 09:59 »
απο οτι καταλαβα το mmc φορτωνει τους χαρτες οπως το garmin mobile xt.απλα στα κινητα περναμε το χαρτη χυμα μεσω usb στο φακελο garmin του κινητου.εδω μαλλον περναμε τους χαρτες απο το toponavigator4 τους γραφουμε σε cd και φορτωνονται μετα στο mmc. για αυτο το λογο λενε πριν κανουμε την αναβαθμιση και εισαγουμε το cd να τρεξουμε την πλοηγηση πρωτα ωστε τα αρχεια να αποθηκευτουν στο φακελο garmin του mmc.ολα αυτα ειναι υποθεσεις και τιποτα στην πραξη γιατι φοβαμαι μην τα χασω ολα μετα και δεν εχω καν πλοηγηση μιας και δεν μπορω να κανω backup στο mmc.παντως αν δεν πιασει τιποτα απο ολα αυτα μπορουμε να κανουμε χρηση της εισοδου εικονας του mmc και να συνδεσουμε εκει ενα car pc

Αποσυνδεδεμένος elsp

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 15, 2009, 22:33 »
ρε παιδια παντως εχω τι εντυπωση οτι το mmc εχει απο πισω ενα mini usb 5-pin που αν συνδεσεις εκει το pc θα το δει σαν flash memory και θα μπεις μεσα στα αρχεια του garmin κατι τετοιο ισχυει σιγουρα για καποια kenwood αλλα δε ειμαι σιγουρος για το δικο μας. Παντος αυτη η θυρα usb δε χρησιμοποιειτε απο τους καταναλωτες αλλα απο την εταιρεια για να σου βαζει χαρτες οταν θα τους τα σκασεις, αρα ενδεχομενως και στα δικα μας. η θυρα λοιπον ειναι μαλλον αυτη εδω με την κοκκινη DO NOT CONECT  (http://www.jimnyclub.com/gallery/main.php?g2_itemId=36007)
DNX 5 Series Ver. 2.60 στο site της garmin το mmc ονομαζεται 5220bt
το μοντελο μας ειναι το 5240ΒΤ παρολα αυτα αν κανεισ register στην garmin λεει οτι ειναι το 5220 αλλα οκ μικρο το κακο μιας και δε πρεπει να χουν ουσιαστικές διαφορες.
Going there is half the fun!

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 20, 2009, 20:29 »
Ρε σεις γνωρίζει κανεις πως μπορω να απενεργοποιήσω το σύστημα που έχει για να μπορώ να βλέπω dvd εν κινήση?? Γιατι μόλις κατεβάσω το χειρόφρενο σταματάει να παίζει κ γράφει parking off....οχι τπτ με πρίζει η γυναίκα θέλει να βλέπει ταινίες εν-πλο!

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 21, 2009, 13:36 »
Ρε σεις γνωρίζει κανεις πως μπορω να απενεργοποιήσω το σύστημα που έχει για να μπορώ να βλέπω dvd εν κινήση?? Γιατι μόλις κατεβάσω το χειρόφρενο σταματάει να παίζει κ γράφει parking off....οχι τπτ με πρίζει η γυναίκα θέλει να βλέπει ταινίες εν-πλο!
Απλά, πές της οτι δεν γίνεται...!!!! lol lol
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 21, 2009, 16:42 »
Ρε σεις γνωρίζει κανεις πως μπορω να απενεργοποιήσω το σύστημα που έχει για να μπορώ να βλέπω dvd εν κινήση?? Γιατι μόλις κατεβάσω το χειρόφρενο σταματάει να παίζει κ γράφει parking off....οχι τπτ με πρίζει η γυναίκα θέλει να βλέπει ταινίες εν-πλο!

Λογικα θα γινεται...αλλα πρεπει να πας σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητων η στην αντιπροσωπεια να σου απενεργοποιησει την εν λογω λειτουργια...
Δεν ειναι θεμα Cyber station εχει να κανει με την εντολη απο το αυτοκινητο προς αυτο...αρα θελει δαχτυλο στην εντολη η απλα αποσυνδεση(λεω εγω τωρα)...


Μπορεις παλι να σπασεις ενα κυλινδρακι στα πισω ταμπουρα κ απο την διαρροη να σου αναβει το λαμπακι απο το χειροφρενο με αποτελεσμα να βλεπει ανετα η συζυγος σου ταινια...:P Πλακα κανω...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος whirlygr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
    • Τούρτα γενεθλίων
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 21, 2009, 19:45 »
Ρε σεις γνωρίζει κανεις πως μπορω να απενεργοποιήσω το σύστημα που έχει για να μπορώ να βλέπω dvd εν κινήση?? Γιατι μόλις κατεβάσω το χειρόφρενο σταματάει να παίζει κ γράφει parking off....οχι τπτ με πρίζει η γυναίκα θέλει να βλέπει ταινίες εν-πλο!


Τσέκαρε το διάγραμμα καλωδίων του MMC. Αν δεν κάνω λάθος ένα από αυτά είναι που κάνει την δουλειά αυτή. Τουλάχιστον έτσι είναι στο JVC που έχω εγώ. Ένα από τα καλώδια είναι για το DVD για αυτή τη λειτουργία.
[ ] [ ] [ ][___]__
|--- l l -Lo=JIMNY=o]
()_)---()_) --o-- ()_)
Προστατέψτε την φύση.
Η Γή δεν έχει έξοδο κινδύνου!!!!!!
http://www.jimnyclub.com/gallery/main.php?g2_itemId=36872
http://www.youtube.com/whirlygr
http://www.greektube.org/user/whirlyg

Αποσυνδεδεμένος pac man

  • Jimny
  • Μηνύματα: 34
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 23, 2009, 07:40 »
+1 Ενα καλωδιο ειναι απο το mmc που κανει γειωση στην ασφαλεια (η καπου εκει) του χειροφρενου,το κοβεις το μονωνεις και ολα ok ( _warning> αρκει να μην βλεπεις και εσυ dvd εν πλω) lol

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: multimedia cyber station στο jimny....!!
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 23, 2009, 14:09 »
ΤΗΑΝΚΣ παιδες! ha freddo_