Αποστολέας Θέμα: θα βαλω λαστιχακι...  (Αναγνώστηκε 57211 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #135 στις: Σεπτέμβριος 12, 2011, 23:23 »
το λαστιχάκι μετά από σχεδόν 10000 χλμ , κρατάει απίστευτα ακόμα...

Το καλυτερο είναι ότι σε εξόρμηση στο βουνο σε αγριους χωματόδρομους με φυτεμένους βράχους καθώς και σε λακούβες με φουλ λάσπη περασα χωρίς κανένα πρόβλημα...
Βέβαια δεν πήγαινα ποτέ πάνω από 40 χλμ αλλά το λάστιχο δεν έπαθε το παραμικρό .όυτε ένα ραγισμα στα πλαινά ούτε τίποτα...
Τό ίδιο και σε χιόνι που πήγα αγόριαννη ... σε πατημένο χιόνι μέχρι 20 πόντους δεν μασαγε...βέβαια πηγαινα με ποσοχη εννοείται ....

Δεν λέω ότι πάνε εκέι που πάνε τα mud αλλά από τα bridjestone είναι κλάσεις ανώτερα και θεωρώ ότι έκανα σωστή επιλογή για μένα που το έχω 90% σε ασφαλτο.


Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #136 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 01:25 »
Άπαιχτο το λάστιχο στην άσφαλτο. Εντελώς αθόρυβο και λίγο ποιό οικονομικό σε κατανάλωση.
Και τρελό κράτημα στο χαζόβρωχο που έριξε την προηγούμενη εβδομάδα... :)

Ερώτηση : ο λαστιχάς έβαλε 30 πίεση μέχρι να ¨δουλέψουν όπως μου είπε¨.

Ήτανε κούτσουρο και όλα τρίζανε. τα έβαλα 28 - 28 και είναι λίγο καλύτερα .
Να βάλω 23 μπροσ 26 πίσω όπως λέει και η Suzuki ?
Δυστυχως, πολυ επαγγελματιες ειναι ασχετοι σε βαθμο που καταντουν επικινδυνοι. Αν το κρατος υποχρεωνε να χουν καποια σχετικη μορφωση γυρω απο το αντικειμενο που επιτηδευονται θα χαμε λιγοτερα ατυχηματα στους δρομους. Βαλε καμαρι μου οτι λεει η μαμα, εχουν ξοδεψει πολλα λεφτα σε δοκιμες και υπολογισμους, για να τους αναιρει αυθαιρετα ο καθενας

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #137 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 11:23 »
Δυστυχως, πολυ επαγγελματιες ειναι ασχετοι σε βαθμο που καταντουν επικινδυνοι. Αν το κρατος υποχρεωνε να χουν καποια σχετικη μορφωση γυρω απο το αντικειμενο που επιτηδευονται θα χαμε λιγοτερα ατυχηματα στους δρομους. Βαλε καμαρι μου οτι λεει η μαμα, εχουν ξοδεψει πολλα λεφτα σε δοκιμες και υπολογισμους, για να τους αναιρει αυθαιρετα ο καθενας

Εννοείται ότι έβαλα αυτό που λέει η μαμά και το αυτοκίνητο σταμάτησε να κοπανάει σαν τρελο...
Βέβαια ρόλο στο κοπάνημα έπεζε, και η τελειωμένη μαμα ανάρτηση , αλλά εμπας περιπτώση
τώρα είναι όλα καλά .

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #138 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 02:04 »
Βρε παιδια, εχει δολιμασει κανεις το pirelli scorpion atr, για χρηση περισσοτερο σε ασφαλτο(αττικη οδος καθημερινες) και τα σκ περιηγήσεις(παλι ασφαλτο αλλα θα τυχει κα λιγο χωματοδρομος ή χαλικοδρομος και το χειμωνα κανα χιονακι οχι extreme πραγματα ομως). Ολες οι προτασεις ευπροσδεκτες

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #139 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 22:35 »
Βρε παιδια, εχει δολιμασει κανεις το pirelli scorpion atr, για χρηση περισσοτερο σε ασφαλτο(αττικη οδος καθημερινες) και τα σκ περιηγήσεις(παλι ασφαλτο αλλα θα τυχει κα λιγο χωματοδρομος ή χαλικοδρομος και το χειμωνα κανα χιονακι οχι extreme πραγματα ομως). Ολες οι προτασεις ευπροσδεκτες

θα σου πρότεινα Μισελεν latitude cross... αντί για το πιρέλι...

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #140 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 10:26 »
τι μας λες ρε φιλε?
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #141 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 13:23 »
Ας τον διαγράψει κάποιος ρε παιδιά αυτόν.Όλο τα ίδια γράφει και σε όλα τα θέματα.Μηπως είναι ιός αυτό που ανεβάζει?
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος psou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #142 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 14:15 »
Ας τον διαγράψει κάποιος ρε παιδιά αυτόν.Όλο τα ίδια γράφει και σε όλα τα θέματα.Μηπως είναι ιός αυτό που ανεβάζει?

Είναι spambot.

Αποσυνδεδεμένος kostas7

  • Jimny
  • Μηνύματα: 267
  • Jimny me!
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #143 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 19:28 »
Ας τον διαγράψει κάποιος ρε παιδιά αυτόν.Όλο τα ίδια γράφει και σε όλα τα θέματα.Μηπως είναι ιός αυτό που ανεβάζει?

Είναι spambot.
What?? ???
Think positive!

Αποσυνδεδεμένος kapetanios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 754
  • Φύλο: Άντρας
  • Allways fixing!!!
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #144 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 21:37 »
Προεδρα τι ειναι το spambot?

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #145 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 18:17 »
Spam = μηνύματα με συνήθως διαφημιστικό περιεχόμενο που αποστέλλονται κατά χιλιάδες (συγχρόνως)

Bot = από το ro-bot (ό,τι καταλαβαίνεις - κάτι που τρέχει αυτοματοποιημένες εντολές / εργασίες εντός διαδικτύου)

Αποσυνδεδεμένος potge

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 16:41 »
Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς ελαστικά 185/85R16 ή (7R16, 175/80/16) και γενικά 16άρια στενότερα από 205 με μεγάλο προφίλ και τι εντυπώσεις είχε.
Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος stavros01

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 17, 2012, 16:07 »
Καλησπερα  σας  εχω  και  jimny και  αλλαζω  πρωτη  φορα  λαστιχα  μετα  απο τρια  χρονια.ειναι μοντελο 2010 και  σκεφτομαι για  mishelin cros  65%on-35%of εχει  καποιος  να  μου  προτεινει κατι  αλλο?

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #148 στις: Αύγουστος 17, 2012, 21:26 »
καλησπερα φιλε και καλως ηρθες στο club
αμα οι απαιτησεις σου ειναι πιο πολυ για ασφαλτινη χρηση και λιγους χωματοδρομους τοτε ειναι μια χαρα  ;)
αμα θες τιποτα τρελλα πραγματα φυσικα και δεν κανουν.
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος stavros01

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: θα βαλω λαστιχακι...
« Απάντηση #149 στις: Αύγουστος 18, 2012, 13:42 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  ΚΑΙ  ΚΑΛΟΣ  ΣΑΣ  ΒΡΗΚΑ! ΓΙΑ  ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΕΧΩ  ΜΙΑ  ΤΕΤΡΑΔΑ  80-20 ΑΝΑΓΟΜΟΣΗ ΟΠΟΤΕ  ΕΙΜΑΙ  ΟΚ.  410ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ  ΓΙΑ ΤΑ MISHELIN?