Αποστολέας Θέμα: Θερμομετρο!  (Αναγνώστηκε 16770 φορές)

0 μέλη και 18 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 15:14 »
Δεν έχει το εργοστασιακό radiocd που έχω εγώ... 
[/quote]
Αν έχεις το εργοστασιακό clarion, έχει ρολογάκι..  ;D
Πάτα το κουμπί πάνω δεξιά που λέει DISP  ;)
[/quote]

 :o :o :o :o :o :o :o bhe 0_21 87 lol thanks
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 16:57 »
PEACERMAN  τετοιο εχω εγω. καλο ειναι μονο που σου σπαει τα νευρα ο βομβητης για τον παγο. και τρελλενετε με τοcb    κατα τα αλλα καλο  χαχαχα. εμενε με ενδιαφερει η ενδειξη μπαταριας πιο πολυ

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 17:14 »
PEACERMAN  τετοιο εχω εγω. καλο ειναι μονο που σου σπαει τα νευρα ο βομβητης για τον παγο. και τρελλενετε με τοcb    κατα τα αλλα καλο  χαχαχα. εμενε με ενδιαφερει η ενδειξη μπαταριας πιο πολυ
O Βομβητης τρελενετε με το cb???η γενικα??...και ξερεις αν μπορεις να κανεις τον βομβητη να μην βαραει??!

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 21:22 »
λοιπον, ακου τι μου εχει συμβει.  το εχω τοποθετησει μπροστα απο τον λεβιε , εχω βαλει το κινητο τηλ. στο θηκακι που εχει το πλαστικο, και οταν χανει, βρισκει σημα το τηλ χτυπαει ο βομβητης. εχει η οχι παγο αν η θερμοκρασια ειναι 2 βαθμοι και κατω χτυπα.πριν μια εβδομαδα παυ εβαλα και το cb κατω απο το τασακι, ( κοντα του μεν δεν εχει να κανει δε) με το που παταω press κτυπα ο βομβητης και σαλταρει η η θερμοκρασια η ηωρα δεν θυμαμαι τι απο τα δυο.  αυτα τα ολιγα φιλε μου. αα μου ειπε ενα ξαδερφακι ηλεκτρολογος αν το ανοιξουμε μπορει και να μπορουμε να τον απομονοσουμε ( λογικο μου ακουγεται)  ελπιζω να σε καλυψα.   

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 23:37 »
λοιπον, ακου τι μου εχει συμβει.  το εχω τοποθετησει μπροστα απο τον λεβιε , εχω βαλει το κινητο τηλ. στο θηκακι που εχει το πλαστικο, και οταν χανει, βρισκει σημα το τηλ χτυπαει ο βομβητης. εχει η οχι παγο αν η θερμοκρασια ειναι 2 βαθμοι και κατω χτυπα.πριν μια εβδομαδα παυ εβαλα και το cb κατω απο το τασακι, ( κοντα του μεν δεν εχει να κανει δε) με το που παταω press κτυπα ο βομβητης και σαλταρει η η θερμοκρασια η ηωρα δεν θυμαμαι τι απο τα δυο.  αυτα τα ολιγα φιλε μου. αα μου ειπε ενα ξαδερφακι ηλεκτρολογος αν το ανοιξουμε μπορει και να μπορουμε να τον απομονοσουμε ( λογικο μου ακουγεται)  ελπιζω να σε καλυψα.   
Ευχαριστω...με καλυψες...ιδομεν λοιπον!  ::) ;D

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 19:39 »
Καλησπερα...θα ηθελα μια βοηθεια..! Πηρα το θερμομετρο που ειναι στην φωτο....Ξερει καπιος που βαζω την υποδοχη για το ρευμα??και που τον αισθητηρα για την εσωτερικη θερμοκρασια??



Ευχαριστω!  ;D

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 20:03 »
τα κοκκινα και το μαυρο καλωδιο ειναι για το ρευμα + και - αντιστοιχα (καποια δουλευουν με μπαταριες) και τα συνδεεις ητε απευθειας με την μπαταρια του αυτοκινητου ητε με τον αναπτηρα. Τον αισθητηρα εσωτερικης θερμοκρασιας τον εχει ενσωματομενο μεσα η συσκευη το μαυρο διπλο καλωδιο και ο αισθητηρας ειναι για την εξωτερικη θερμοκρασια και το καλητερο μερος ειναι ο εξωτερικος καθρεφτης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 21, 2008, 20:08 από off_road pet »
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 20:15 »
τα κοκκινα και το μαυρο καλωδιο ειναι για το ρευμα + και - αντιστοιχα (καποια δουλευουν με μπαταριες) και τα συνδεεις ητε απευθειας με την μπαταρια του αυτοκινητου ητε με τον αναπτηρα. Τον αισθητηρα εσωτερικης θερμοκρασιας τον εχει ενσωματομενο μεσα η συσκευη το μαυρο διπλο καλωδιο και ο αισθητηρας ειναι για την εξωτερικη θερμοκρασια και το καλητερο μερος ειναι ο εξωτερικος καθρεφτης
Kαι πως το συνδεω με την μπαταρια η με τον αναπτηρα??δλδ τι πρεπει να κανω? t4 ..Και το μαυρο που ειναι μαζι με τα κοκκινα λεει μεσα απο οτι καταλαβα να το ενωσεις με κατι μεταλικο μεσα στο αυτοκινητο.. ??? t4

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 20:23 »
το μαυρο ειναι η γειωση το - ολο το αμαξι το σασι ειναι καθε μεταλλικο κομματι ειναι γειωμενο. Πρεπει να πας σε μαγαζι με ηλεκτρονικα και να ζητησεις ανταπτορα για αναπτηρα αυτοκηνητου και να κολλησεις τα καλωδια στον ανταπτορα το ευκολο ειναι αυτο αλλα δεν ειναι καλεσθητο Το δυσκολο αλλα το σωστοτερο πιστευω ειναι να βρεις μια τρυπα πουβγαινουν τα καλωδια του ταμπλο προς τον χωρο της μηχανης και να τα περασεις απο κει και να τα συνδεσεις απευθειας στην μπαταρια
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 20:54 »
το μαυρο ειναι η γειωση το - ολο το αμαξι το σασι ειναι καθε μεταλλικο κομματι ειναι γειωμενο. Πρεπει να πας σε μαγαζι με ηλεκτρονικα και να ζητησεις ανταπτορα για αναπτηρα αυτοκηνητου και να κολλησεις τα καλωδια στον ανταπτορα το ευκολο ειναι αυτο αλλα δεν ειναι καλεσθητο Το δυσκολο αλλα το σωστοτερο πιστευω ειναι να βρεις μια τρυπα πουβγαινουν τα καλωδια του ταμπλο προς τον χωρο της μηχανης και να τα περασεις απο κει και να τα συνδεσεις απευθειας στην μπαταρια
Μηπως εχεις ιδεα που υπαρχει τετια τρυπα??και οταν το περασω απο καπια τρυπα απλα βαζω το ενα καλωδιο στο + και το αλλο στο - και ειναι ετοιμο???...Και με τα νερα δεν θα εχει προβλημα αν κανω καμια βουτια σε λασπες??(συγνωμη για τις τοοοσες ερωτισεις.. ::))...!

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 22:20 »
Ακολούθησε τη ντίζα που ανοίγει το καπώ και βρήκες την τρύπα (κάτω αριστερά από το τιμόνι ,  κοντά στην ασφαλειοθήκη).
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 22:31 »
Το ρεύμα που χρειάζεται η συγκεκριμένη συσκευή είναι ελάχιστο.
Μην ταλαιπωρείσαι και πάρε ρεύμα από το καλώδιο που δίνει ρεύμα στο cd.
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 21, 2008, 22:37 »
Το ρεύμα που χρειάζεται η συγκεκριμένη συσκευή είναι ελάχιστο.
Μην ταλαιπωρείσαι και πάρε ρεύμα από το καλώδιο που δίνει ρεύμα στο cd.
Δηλαδη πρεπει να βγει η πηγη για να γινει κατι τετιο??

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 09:22 »
Σωστος ο Ντινος παρε απο κει ρευμα χωρις να βγαλεις την πηγη αλλα καλλιτερα να πας σε εναν ηλεκτρολογο γιατι απο τη καταλαβαινω δεν γνωριζεις και πολλα απο ηλεκτρολογικα μην κανεις καμια ζημια και μετα ψαχνεσαι χειροτερα γνωμη μου Εκτος και αν θες να μαθεις αλλα με την βοηθεια αλλου μην επιχειρήσεις μονος σου
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θερμομετρο!
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 22, 2008, 10:17 »
Το ρεύμα που χρειάζεται η συγκεκριμένη συσκευή είναι ελάχιστο.
Μην ταλαιπωρείσαι και πάρε ρεύμα από το καλώδιο που δίνει ρεύμα στο cd.
Δηλαδη πρεπει να βγει η πηγη για να γινει κατι τετιο??

το VVT δεν εχεις?

η κονσολα εχει μια αναμονη για διακοπτη αριστερα απο το τασακι. αυτο ειναι για θερμαινομενα καθισματα απο οσο ξερω.

απο πισω εχει φυσα ετοιμη που δινει κανονικα ρευμα .

εγο εχω παρει ρευμα απο εκει βαζοντας τα καλωδιακια μεσα στο + και - της φυσας.

στην ακρη των καλωδιων εβαλα λιγο καλαι ωστε να μην ξεφταει το καλωδιο και να βοιηθαει να σφηνωνει πιο καλα το καλωδιο μεσα στο φυσακι. απλα τσεκαρε στην φυσα πιο καλωδιο δινει συνεχως ρευμα γιατι εχει και ενα που δινει ολις αναψουν τα φωτα.
φωτια στις γραμματειες....