Αποστολέας Θέμα: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα  (Αναγνώστηκε 15383 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΤΩΝΗΣ 1971

  • Jimny
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • http://www.youtube.com/user/ACARABBAL
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 15, 2009, 14:15 »
Μαμα ολα και επιασα στην εθνικη 130. Πηγα και 140, αλλα ηθελα δρομο. Ηταν μοναδικη η αισθηση να εισαι σε jimny και να αισθανεσαι οτι εισαι σε F-16.
Πραγματικα η αισθηση ειναι οτι απογειωνεσαι. Νομιζω οτι πανω απο 110 ειναι ανασφαλες το συγκεκριμενο αυτοκινητο!! roc2
Ζώντας, σχεδιάζοντας το μέλλον, χάνεις το σήμερα.
JIMNY, BEERS & ROCK "N" ROLL
YOU LIVE ONLY ONCE.
http://www.youtube.com/user/ACARABBAL

Αποσυνδεδεμένος ath.nasi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 24, 2009, 00:30 »
Με το τζίμνι τηρείς με άνεση τα όρια ταχύτητας, χωρίς να σε γαργαλάει το δεξί σου πόδι!
Στις εκδρομές με το τζιμνάκι,στη δουλειά με το ποδήλατο!

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 24, 2009, 06:57 »
Με το τζίμνι τηρείς με άνεση τα όρια ταχύτητας, χωρίς να σε γαργαλάει το δεξί σου πόδι!

 +1  ;)
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 25, 2009, 21:11 »
155 σε μαμά VVT.

Μετά τα 120 αρχίζει η διαδικασία διακτινισμού προς τον άλλο κόσμο. Ξέρετε εσείς... >c082 tr_b _9436> _9436> >ds095 >bad<
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 11, 2009, 00:53 »
143 στον εθνικό δρόμο από λαμία προς βόλο μετά τον καραβομύλο...η μέτρηση έγινε με το GΡS...το αυτόκινητό είναι μοντέλο 2009 μαμα με λάστιχα μαμα...πάντως με 110-120 άνετα ταξιδεύεις...
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 18, 2009, 10:56 »
143 στον εθνικό δρόμο από λαμία προς βόλο μετά τον καραβομύλο...η μέτρηση έγινε με το GΡS...το αυτόκινητό είναι μοντέλο 2009 μαμα με λάστιχα μαμα...πάντως με 110-120 άνετα ταξιδεύεις...
Νεο ρεκορ στον ιδιο δρομο 148...
Παντως παιδες τα 160 καθαρα χλμ δυσκολα τα βλεπω...
Πιστευω οτι αν βγαλω τα χερια μου εξω απο το παραθυρο την ωρα που πηγαινω με 140 θα πεταξει ο μητσος...
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος thanasoulas

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 18, 2009, 14:48 »
εγω παντως μεχρι 130χλμ το εχω παει δεν μου αρεσει να το ζοριζω στην ασφαλτο,προτιμω να το λιωνω στο χωμα lol lol.

Αποσυνδεδεμένος earthquake

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 18, 2009, 16:15 »
Καλησπερα σε ολους

Στυλιδα- Αθηνα με 160....τα πιο πολλα χιλομ.  μακαρι να μπορουσα να το βγαλω  φωτο !!!!
Αλλα οικονομικοτατο... 54 €... αμα εχεις βαρυ ποδι...
Παει καλα ο μικρος και δεν τα φτυσε μετα...
 

Αποσυνδεδεμένος cravel

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 18, 2009, 20:44 »
160+(κοντερ) πολλες φορες στην Αθηνων - Λαμιας,   αλλα.....πολυ ανασφαλες. Μην σου τυχει να φρεναρεις....(Μακρια απο' μας).

Αποσυνδεδεμένος lker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 19, 2009, 09:49 »
Ρε παιδιά ... συγχωρείστε με ... αλλά ... δεν είναι κάπως πολλά τα χιλιόμετρα που πιάνετε ??? Κάπως σαν το Τζόκερ μου ακούγονται όλα αυτά ... ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ (η στραβή) ??? Εδώ με sport car φρενάρεις στα 160 και παίζει να σου κάνει χουνέρια αναλόγως συνθηκών .... Είναι δυνατόν να οδηγάμε σε ελληνικό δρόμο και να ευχόμαστε να μη μας κάτσει φρενάρισμα, πόσο μάλλον όταν αισθανόμαστε την ανασφάλεια που μας προκαλεί το αυτοκίνητό μας ? Ή να σκεπτόμαστε να τραβήξουμε και φωτό το κοντέρ ? Καλύτερα φίλε μου που δεν το τράβηξες φωτό γιατί με τόσα χιλιόμετρα στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο χρειάζονται και τα δύο χέρια στο τιμόνι  ;) Μην σου πώ και τα πόδια  lol lol lol   

Με όλη την καλή διάθεση και χωρίς πρόθεση παρεξήγησης, αλλά ρε γμτ έχετε λιγο το νού σας   :(
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...

www.brat.gr

Always groovin 4WD moving!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk

Αποσυνδεδεμένος earthquake

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 19, 2009, 11:18 »
Ναι ναι οπως τα λες και χερια και ποδια.. :) lol
αλλα δεν το κανα για μαγκια επρεπε...η ψυχη μου το ξερει.Χωρια που στην υλικη παραλιγο να αγκαλιαστουμε 4 αυτοκινητα και ενας τοιχος βραχια με τα εργα τους..και την αστεια σημανση..
Το abs ξερει..
Καλημερα σε ολους

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 25, 2009, 12:31 »
160 ακατεβατα με απλη βενζινη.Τα 145 τα πιανει κανονικα, μεχρι τα 160 μεσολαβει ενα χρονικο διαστημα 1-1,5 λεπτο.Το αμαξι μου εχει bridgestone dueler A/T και αναρτησεις σκληροτερες απο τις μαμα αλλα σε μαμα υψος.
Παντως μετα τα 120 δεν ειναι να το επιχειρει κανεις συχνα.
Ο μονος λογος που με κραταει και δεν το ψηλωνω ειναι πως θα παιρνω τις στροφες και πως θα κανω προσπερασεις...
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος kostas_xalkida

  • Jimny
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
    • Helital-Μπαταρίες
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 09:09 »
Εχω δει παντως διαφορα στην αποδοση και στην καταναλωση με 100αρα βενζινη.Ειδικα στην εθνικη το αμαξι παει ανετα.και δεν μου χτυπαει πυρακια στις ανηφορες οπως με την απλη αμολυβδη.
www.helital.gr Τα πάντα σχετικά με την μπαταρία
www.forum.evripos4x4.gr

Κάντε και ένα like στο Facebook
https://www.facebook.com/Helital.Batteries

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 17:13 »
Καλησπέρα σας και από εμένα.

Καινούργιος κάτοχος jimny αυτόματο...

Το έχω πάει μέχρι 170 αττική οδό και ελαφρά κατηφόρα...

140 τα έχει εύκολα και το καλό είναι ότι ταξιδευω με 3300-3600 στροφές ανα λεπτό με αυτά τα χιλιόμετρα (αυτόματο γαρ) !!!

ακόμη ταξιδεύει με 90χλμ σταθερά και 2200 στροφές ανα λεπτό ή 2800 αν επιταχύνεις ....

όσο για το πως ταξιδευει ;;

το μόνο πρόβλημα που βλέπω το οποίο ειναι θέμα συνηθειας είναι ότι κουνάει λίγο αλλά και αυτό το συνηθίζεις.. το άλλο που έχω παρατηρήσει πηγαινωντας με 140 είναι ότι ειναι αρκετά σταθερο... τουλαχιστον αττική οδο δεν έχει πρόβλημα να στρίψει και με τόσα χιλιομετρα...

Το ότι γέρνει όταν στρίβει δεν σημαίνει οτι δεν κρατάει και όλας στις στροφες ή οτι είναι επικινδυνο...
Ας μην ξεχναμε τα 2CV που γέρνανε του σκοτωμου αλλά δεν φεύγανε με τίποτα από τον δρόμο !

αυτά από εμενα..

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: Σχόλια για:Απόδοση/τελική ταχύτητα
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 08, 2010, 22:50 »
Μαμα ολα και επιασα στην εθνικη 130. Πηγα και 140, αλλα ηθελα δρομο. Ηταν μοναδικη η αισθηση να εισαι σε jimny και να αισθανεσαι οτι εισαι σε F-16.
Πραγματικα η αισθηση ειναι οτι απογειωνεσαι. Νομιζω οτι πανω απο 110 ειναι ανασφαλες το συγκεκριμενο αυτοκινητο!! roc2

δεν νομίζω ότι είναι καθόλου ανασφαλές....πάει άνετα με 130-140....με μαμά ελαστικά στρίβει και καλά μάλιστα... τηρούμένων των αναλογιών...με 110 παίρνω άνετοτατα την στροφή του ιπποδρόμου προς Πειραιά.