Τεχνικά θέματα - Bάση πληροφοριών, Προβλημάτων, Μετατροπών και Βελτιώσεων > Μηχανολογικά

Κοντύματα!!!!

<< < (9/56) > >>

Majestix:

--- Παράθεση από: γιάννης στις Οκτώβριος 16, 2008, 11:00 ---Δηλαδή με 4,16 μέχρι τι διάσταση μπορούμε πιστεύετε να βάλουμε?
Το επόμενο απο το 4,16 πιό είναι?
Majestix εσύ βρήκες βοηθητικό?
Μου είχε πει ο Αμοργιανός ότι προμηθεύεται γρανάζια απο μια εταιρεία και είναι ίδια με τα calmini με 500?
Γνωρίζετε τίποτα?

--- Τέλος παράθεσης ---

Τώρα την ψάχνω την δουλειά..... και εκεί που προσανατολίζομαι ειναι στο 4.16...

-Προς το παρόν μαθαίνω οτι υπάρχει έλλειψη γενικά σε 4.16...

-Transfer 413 βρίσκεις σχετικά έυκολα.... απο μεταχειρισμένα.... (το θεμα ειναι η τιμή)

-Οι τιμές είναι τσουχτερές... δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η έλλειψη... (σε σχέση με τιμές που είχα ακούσει απο άλλους που έβαλαν παλιότερα...)

LEYTERIS-RENA:
καλησπερα παιδια στη διασταση που συζηταμε το καλυτερο ειναι το4,16  να ξερεται οτι μας χρειαζονται και οι κοντες σχεσεις οι εκτος δρομου βολτες εχουν παντα δυσκολα κομματια ταοποια απαιτουν μηδενικες και πολυ αργες ταχυτητες  οσο για το transef το ενα που εχω το αγορασα μεταχειρησμενο απο θεσσαλονικη πριν 2,5 χρονια περιπου 350 ευρω αυτο που φοραω το φερα απο αμερικα μου στοιχησε 600 δολλαρια καινουργιο ,τωρα οι σχεσεις βαζει οτι γουσταρει ο καθενας αλλος το θελει πολυ αργο ,και αλλος ποιο γρηγορο  ::)

γιάννης:
Δηλαδή για να τοποθετήσουμε στο jimny βοηθητικό απο samurai πρέπει να πάρουμε και δυο κεντρικούς αξονες αν δεν κάνω λάθος ε?
Αν για αρχή βάλω μόνο το βοηθητικό του samurai και δεν βάλω μειωτήρα, θα κοντίνω 5% τα γρήγορα?
Σκέφτομαι αν βρω κανένα σε καλή τιμή να το βάλω και μετα απο κανα δυο μήνες να πάρω και τον μειωτήρα!
Χάρη και Λευτέρη εσείς που είσαστε εξπέρ στις αγορές απο το εξωτερικό, απο που να ψάξω να βρώ μειωτήρα 4,16 απο εξωτερικό και πόσο θα στοιχίσει σύνολο με τα μεταφορικά και τελωνείο στο περίπου?
Γιατί θυμάμαι οτι σας βγήκαν αρκετά φτηνότερα απο τα 700€ που ζητάνε εδώ!!!

LEYTERIS-RENA:

--- Παράθεση από: γιάννης στις Οκτώβριος 17, 2008, 14:52 ---Δηλαδή για να τοποθετήσουμε στο jimny βοηθητικό απο samurai πρέπει να πάρουμε και δυο κεντρικούς αξονες αν δεν κάνω λάθος ε?
Αν για αρχή βάλω μόνο το βοηθητικό του samurai και δεν βάλω μειωτήρα, θα κοντίνω 5% τα γρήγορα?
Σκέφτομαι αν βρω κανένα σε καλή τιμή να το βάλω και μετα απο κανα δυο μήνες να πάρω και τον μειωτήρα!
Χάρη και Λευτέρη εσείς που είσαστε εξπέρ στις αγορές απο το εξωτερικό, απο που να ψάξω να βρώ μειωτήρα 4,16 απο εξωτερικό και πόσο θα στοιχίσει σύνολο με τα μεταφορικά και τελωνείο στο περίπου?
Γιατί θυμάμαι οτι σας βγήκαν αρκετά φτηνότερα απο τα 700€ που ζητάνε εδώ!!!

--- Τέλος παράθεσης ---
                                                                                                                                                     o φιλος χαρης περνει απο κει που ψωνιζω και εγω 0 4,16 + μεταφορικα περιπου 550 δολλαρια αλλα συμφερει και ολοκληρο το transfer σε καινουργιο φυσικα τα γραναζια θα τα παραλαβεις με ταχυδρομειο μπες ποιο κατω και δες          http://www.lowrangeoffroad.com/

SAV:
Τελικά εύκολο είναι ρε παιδιά!!!!
http://www.trail-gear.com/tech/zuk65gears/index.html

106 βήματα και κοντύναμε 0_21

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση