Τεχνικά θέματα - Bάση πληροφοριών, Προβλημάτων, Μετατροπών και Βελτιώσεων > Μηχανολογικά

Κοντύματα!!!!

<< < (5/56) > >>

Χάρης:
+1

Βοηθητικό από 413 + κόντυμα (4.16, 4.9, 5.14, 6.15 .... διαλιέχτε)

γιάννης:
Ωραία άρα το λύσαμε και αυτό!
Ποιός θα μας πεί τιμές στο περίπου για βοηθητικό, μειωτήρα, κενρικούς άξονες και εργασία, και σε ποιόν μάστορα να απευθυνθούμε? ???

Tomasjimny:
Λιγο υπομονη παιδια μετα τα χριστουγεννα θα εχουμε λυση απο τον Μιχαλη για το δικο μας βοηθητικο  j12

γιάννης:
To θέμα είναι οτι μήπως με το βοηθητικό απο samurai έχεις το κεφάλι σου ήσυχο? Εννοώ οτι τώρα για πραδειγμα βάζω 30" λαστιχα οπόε ο 4.16 είναι καλός. Αν μου την βαρέσει σε ένα χρόνο και βάλω μεγαλύτερα με την λύση απο samurai είναι απλά τα πράγματα, βάζεισ άλλο μειωτήρα και το κοντένεις ακόμα περισσότερο.
Με το κανονικό βοηθητικό τί κάνουμε? Ο αμοργιανός θα φτιάξει μια στάνταρ μείωση ή ότι θέλει ο κάθε πελάτης?

Υ.Γ.: Επειδή εμένα σε λίγες μέρες θα βγεί απο το συνεργείο και θα φοράει 30" και επειδή δεν θα έχω βάλει μειωτήρα απο οτι το βλέπω, πως τα βλέπετε τα πράγματα? Θα πηγαίνει καθόλου? ???
Εννοώ αν θα προχωράει οχι αν έχει και καλές επιδόσεις. Το ξέρω οτι θα ταφωθεί αλλα επειδή θα πάω μια εκδρομή γιάννενα τα χριστούγεννα σκέφτομαι αν θα μπορώ να πάω οδικώς ή να το πάω σέρνοντας?? lol lol 87

Χάρης:
Θα πάει, μην ανυσηχείς.


Το δικό μου με 30άρια πήγαινε καλά όταν είχα 65 άλογα.....(τώρα έχω παραπάνω)
Επίσης το 4.16 είναι ιδανικό για 30άρια....

Εγώ επέλεξα το 4.9:1 για να φοράει άνετα τα 31 και οριακά τα 32.

Για 32 καλό είναι το 5.14 (είναι σχεδόν ίδιο με το 4.9)

Για 33 και πάνω, μονόδρομος το 6.15....

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση