Αποστολέας Θέμα: Παραξενος ηχος απο κατω προσ τα πισω  (Αναγνώστηκε 4526 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LEYTERIS-RENA

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παραξενος ηχος απο κατω προσ τα πισω
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 22, 2008, 22:58 »
Το εχω παρει ηδη στο μηχανικο παιδια και ελπιζω να βρει συντομα το προβλημα! Α και κατι αλλο, ακουω πιθανες τιμες ??? ??? ??? :o

                                                                                                                                                       αναλογα τη ζημια υπαρχει ::) ::) ::)
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΧΙΟΣ SUZUKI JIMNY http://shropshire-suzuki.co.uk/forum/index.php?sid=408a565938744e619d03613f425acee0PROJECT                                                                                    [IMG]http://i307.photobucket.com/albums/nn286/renaleft

Αποσυνδεδεμένος γιάννης

  • Jimny
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παραξενος ηχος απο κατω προσ τα πισω
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 23, 2008, 08:47 »
Charis_cy Καλημέρα και απο μένα.
Πριν κανένα χρόνο περίπου το είχα αναφέρει και εγώ στο forum το ίδιο ακριβώς πρόβλημα!
Όλα ξεκίνησαν μόλις γύρησα απο μια εκδρομούλα με λάσπη όπου άκουσα για πρώτη φορα έναν πολύ βίαιο ήχο όπως είπες και εσύ σαν να βάζεις ταχύτητα χωρίς συμπλέκτη!
Βέβαια πολύ πιο δυνατός θόρυβος. Και μόλις έκοβα ταχύτητα εκανε ενα δυνατο κλανγ σαν να ξεμαγκώνει κάτι.
Αφου το είχε κάνει αυτό πολλές φορές και ενω το αμάξι δεν είχε ούτε κλείσει ούτε χρόνο το πήγα στην αντιπροσωπία αλλα δεν βρήκε τίποτα
Με τον καιρο ο θορυβος στην αρχή εξαφανίστηκε αλλα μετά απο λίγο συνηδητοποίησα οτι όταν το βάζω μπρός ακούγετε ένας θόρυβος σαν να πατάω το κουμπί της τετρακίνησης και δουλεύει το μοτεράκι που την κομπλάρει. Οταν το πήγα πάλι στην αντιπροσωπία και το ελέγξανε μου είπαν οτι η μόνη εξήγηση είναι να θέλει άλλαγμα το μοτεράκι της τετρακίνης. Ολα αυτά μετά απο πολλούς μήνες ταλαιπωρείας γιατί δεν έβρισκαν με τίποτα τι ήταν. Ακομα και τώρα βέβαια αφού αλάχτηκαν πολλά πραγματα προκειμένου να καταλάβουν τι φταίει έχω ακούσει 2-3 φορές αυτό το κλανγ (μεταλλικό ήχο) σε πολύ πιο ήπια μορφή. bhe bhe
Αλλά έπαψα να ασχολούμαι! Αμα σπάσει κάτι έσπασε!!! lol lol
Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο. Πες αυτά που σου είπα στην αντιπροσωπία μπας και βρούν τίποτα!! roc2