Αποστολέας Θέμα: μοκετα  (Αναγνώστηκε 2027 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΕΛΙΟΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
μοκετα
« στις: Απρίλιος 26, 2009, 23:20 »
καλησπερα θελω να αλλαξω τη μοκετα στο jimny μου αλλαζει ευκολα η ειναι ζορικα και τι μοκετα να παρω χοντρη ψιλη;

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μοκετα
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 27, 2009, 09:04 »
Δεν είναι τόσο εύκολο, οι μοκέτες στα αυτοκίνητα έχουν ειδικό σχήμα και όγκο. Δεν κόβεις μια κανούργια και την τοποθετείς γιατί απλά δεν θα κάθεται με τίποτα! Δεν εννοώ στα σημεία που είναι επίπεδα π.χ. χώρος αποσκευών αλλά μέσα στην καμπίνα.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΕΛΙΟΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: μοκετα
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 27, 2009, 14:36 »
και τι μπορουμε να κανουμε υπαρχει καμια λυση;

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: μοκετα
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 27, 2009, 15:19 »
Εχει τυχει να αλλαξω μοκετα σε wrangler αλλα χωρις το κεντρικο σημειο που ειναι ο λεβιες κτλ.Οπως λεει και ο Μιχαλης ειναι δυσκολο.Πισω τουλαχιστον το wrangler ειναι τελειως επιπεδο μονο στα φτερα με δυσκολεψε λιγο.Πισω ειχα βαλει σκληρη μοκετα και την κολλησα με βενζινοκολλα, ενω μπροστα μια πιο μαλακη.Να ξερεις οτι κατω απο τη μοκετα πρεπει να μπει ενα μονωτικο υλικο οπως αυτο που θα δεις στη μοκετα του πορτ-παγκαζ οταν τη σηκωσεις το οποιο μονωτικο ειναι πρεσαρισμενα υφασματα.Στο wrangler ειχε γινει πολυ καλη δουλεια με κοστος γυρω στα 45 ευρω.Αν δεν εχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα η μοκετα σου, μην το επιχειρησεις γιατι το jimny ειναι στενο και εχει πολλη φασαρια η δουλεια (πρεπει να βγαλεις τα πισω καθισματα,τα πλαστικα κλπ).
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος J-Land

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1243
  • Φύλο: Άντρας
  • “ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ” www.escaper.gr
    • www.escaper.gr
Απ: μοκετα
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 28, 2009, 08:16 »
Παίρνεις μια καινούργια από Suzuki η αν δεν είναι τόσο φθαρμένη αλλά απλά λερωμένη πας για βιολογικό πλύσιμο
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
www.escaper.gr

Αποσυνδεδεμένος edouard

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
Απ: μοκετα
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 13, 2009, 18:27 »
καλησπερα,ανοιξατε ενα πολυ ωραιο θεμα κ συνχαριτιρια,εγω εχω κανει βιολογικο καθαρισμο 2 φορες σε 2 διαφορετικες εταιριες...(ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ) για τον λογο οτι μολις χυθηκε καφες αρχισε να ''βρωμαει απαισια'' και οταν πηγα να το καθαρισω μονος μου ειδα οτι αρχιζε να φθειρετε η μοκετα μου,,,η τιμη μιας καινουριας μοκετας γνωριζουμε περιπου τι κοστος εχει?να το δωσω στην SUZUKI να κανει την τοποθετηση η να το στειλω σε καποιον αλλον?γνωριζουμε ολοι λογο της κρισης κ της ακριβειας της αγορας προσπαθουμε ολοι μας να κανουμε το καλητερο κ οσο γινετε και πιο οικονομικα...2ον εχω βγαλει τα πισω καθισματα εγω και εχω τοποθετηση κοντρα πλακε θαλασσης,με μονοση,και απο πανω με 4 πεταλουδες εχω τοποθετηση μοκετα και μεγαλες μαξιλαρες για να καθετε ανετα και καποιος πισω,αντι 2 μπορω πλεον μπορω να βαζω 3 ατομα πια...εχω και απιστευτο χωρο οχι μονο για αποσκευες...αλλα κ για βραδυνες περιπετειες...μονο που τριζουν τα πλαστικα και δεν ξερω τι μπορω να κανω γιαυτο...θα ηθελα την βοηθεια σας και την γνωμη σας για το προβλημα μου...ευχαριστω πολυ κ συγνωμη αν σας ζαλισα...!!!