Αποστολέας Θέμα: αναγομωμενα  (Αναγνώστηκε 3063 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΕΛΙΟΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
αναγομωμενα
« στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 00:47 »
γειασας θελω να παρω μια 4αδα λαστιχα αναγομωμενα κανουν για λασπες χιονια κλπ; τι προτεινεται να βαλω το jimny μου ειναι μαμισιο προσφατα εβαλα αμορτισερ καγιαμπα μαμισια και φοραω 205/75/15 cooper

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: αναγομωμενα
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 09:18 »
Φίλε Στέλιος, ξέχασέ το.
Αν δεν το ψηλώσεις 2-3 εκ. σίγουρα τα λάστιχα θα βρίσκουν στους θόλους.
Προσωπικά εγώ φοράω 195/80/15 και με μαμά ύψος έβρισκαν συνέχεια.
Σχετικά με την επιλογή ελαστικών, κάτι με πέλμα τύπου Fedima Extreme πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει αρκετά.
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αναγομωμενα
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 09:44 »
γειασας θελω να παρω μια 4αδα λαστιχα αναγομωμενα κανουν για λασπες χιονια κλπ; τι προτεινεται να βαλω το jimny μου ειναι μαμισιο προσφατα εβαλα αμορτισερ καγιαμπα μαμισια και φοραω 205/75/15 cooper

με μαμα αναρτηση κ 205/70/15 αναγομωση που πλησιαζαν σε υψος τα 215/75/15 εβρισκαν μονο σε μεγαλες κλισεις και οταν ειχα στριμενο το τιμονι. Με προσθηκες +2 στα ελαττηρια δε βρισκει πουθενα.
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: αναγομωμενα
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 10:01 »
επειδη αναγομωμενα απο αναγομωμενα εχουν διαφορά ακομα και στην ιδια διασταση, το καλυτερο που εχεις να κανεις στελιο, ειναι αφου τα φορεσεις να τα δοκιμασεις εκει επιτοπου στον λαστιχά. Αλλιως δεν...

Τα δικα μου που ειχα πριν 2 χρονια σε 195/80-15 (insa turbo κατι ισπανικα) δεν εβρισκαν πουθενα με τη μαμα αναρτηση. Αλλα ηταν οριακά, Αλλη μαρκα αν εβαζα, μπορει και να ακουμπουσε. Μόνο επιτοπου θα τα δοκιμασεις...Επισης δοκιμασε και πελμα τυπου "ρομβος". Αυτο μπορει να "καθησει" καλυτερα στην μανισια.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος LEYTERIS-RENA

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αναγομωμενα
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 16:46 »
γειασας θελω να παρω μια 4αδα λαστιχα αναγομωμενα κανουν για λασπες χιονια κλπ; τι προτεινεται να βαλω το jimny μου ειναι μαμισιο προσφατα εβαλα αμορτισερ καγιαμπα μαμισια και φοραω 205/75/15 cooper
                                                                                                                                                     ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΣΤΕΛΙΟ ΦΟΡΑΩ ΤΑ  BLACK-STAR [MUD-MAX] SE 31X10,5X15 ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΕ ΛΑΣΠΗ ΚΙ ΧΙΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΑΝ ΤΟ FEDIMA [SIROCCO] ME  ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΤΑΚΟΥΝΙ  ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΝΓΟΜΩΜΕΝΑ ΕΙΝαΙ ΕΛΑΦΡΟΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΗΚΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΔΕΣ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΦΩΤΟ                                                                                                                                                         
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΧΙΟΣ SUZUKI JIMNY http://shropshire-suzuki.co.uk/forum/index.php?sid=408a565938744e619d03613f425acee0PROJECT                                                                                    [IMG]http://i307.photobucket.com/albums/nn286/renaleft

Αποσυνδεδεμένος Tomasjimny

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 270
  • μονο ''jimny'' τα υπολοιπα υστερουν χα χα χα
Απ: αναγομωμενα
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 19:40 »
 Φιλε Στελιο με μαμα αναρτηση το mud αναγωμοση σε 205-70-15 δεν βρισκει , οπως κ το 195-80-15 Α/Τ πρωτογενες. Μαλλον πρεπει να καταληξεις καπου ενδιαμεσα εκει αν θελεις αναγωμοση + mud

Αποσυνδεδεμένος evripos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αναγομωμενα
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 22:41 »
Χωρίς ψήλωμα και με τα greenway macho 195/15 δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα. Έβρισκε στο εσωτερικό πλαστικό προστατευτικό του προφυλακτήρα μόνό όταν έστριβα το τιμόνι τέρμα και υπήρχαν κλίσεις. Αλλά επαναλαμβανω έβρισκε ελάχιστα. Αργότερα το ψήλωσα λίγο με procomp αμορτισέρ και mad ελατήρια (+6) αλλά για άλλους λόγους και όχι επειδή μου έβρισκε. Τα λάστιχα αυτά θεωρούνται 80% off/ 20% on και προσωπικά -και χωρίς να έχω δοκιμάσει κάτι διαφορετικό- τα θεωρώ άριστα.

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: αναγομωμενα
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 22:46 »
evripe ποιο μοντελο εχεις?
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...