Αποστολέας Θέμα: Κοπέλια βοήθεια!!!!  (Αναγνώστηκε 1888 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Κοπέλια βοήθεια!!!!
« στις: Ιούνιος 30, 2008, 15:34 »
Κανονίζουμε 2 ζευγάρια να κατέβουμε στην Κρήτη για διακοπές... Θέλουμε να μείνουμε κοντά στα Χανιά... Οι ημερομηνίες ψιλο-παίζουν... Από 14 Αυγούστου και μετά (14, 15, 16) και επιστροφή 23 (άντε +1-2 μερες). Δεν ξέρω αν μας συμφέρει να πάμε με πλοίο και δικό μας αυτοκίνητο, με πλοίο και να νοικιάσουμε, ή με αεροπλάνο και να νοικιάσουμε... Επίσης δεν ξέρουμε που να μείνουμε...Πάντως ξέρουμε ότι θα μας αρέσει και θα περάσουμε καλα  lol lol lol

Προτάσεις, προσφορές και παρατηρήσεις δεκτές!!!!!!!!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 30, 2008, 15:52 »
Ολα παίζουν, προσφορές μπορεις να βρεις πολλές. Αν πας με κάποια αεροπορική, συνήθως συνεργάζεται με κάποια εταιρία αυτοκινήτων που σου κάνει προσφορές.

Αν θέλετε υσηχία, μείνετε στο Κολυμπάρι, καμιά 40αριά χλμ δυτικά από τα Χανιά. Αν θέλετε φασαρία, μείνετε πιο κοντά στα Χανιά, αλλά θα πληρώσετε και πιο πολλά. Σιγουρευτείτε οτι έχετε κλείσει δωμάτια πριν πάτε.....

Οι ντόπιοι θα έχουν περισσότερα να σου πουν. Εγκώ τουρίστα...... πέρασε καλά....


Να περάσετε και σεις καλά

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 01, 2008, 06:36 »
Η ΑΝΕΚ εχει πολυ καλες προσφορες για τα ημερησια δρομολογια,επιστροφη δωρεαν....!!!Για τσεκαρισε το.... j12
Γεια χαραδραααααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος johndentist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
    • My DPGR Gallery
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 01, 2008, 09:02 »
Καλημέρα... Καλώς να μας έρθετε παιδιά... Η περίοδος εκείνη είναι λίγο περίεργη μιας και θα έχει αρκετό κόσμο....
Λοιπόν αρχίζουμε με το γεγονός πως χρειάζεστε αυτοκίνητο, οι αποστάσεις είναι αρκετά μεγάλες και οι "καλές" παραλίες μακριά...
Η ΑΝΕΚ στα ημερήσια δρομολόγια (όπως είπε και ο dimis ) έχει καλές προσφορές τόσο για τα αυτοκίνητα όσο και για τους επιβάτες. Εδώ οι προσφορές και εδώ τα δρομολόγια .
Τώρα για το που θα μείνετε πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να έχετε προνοήσει και να μην έρθετε εδώ για να ψάξετε... Εκτός από μέσα στα Χανιά ο Σταλός, η Αγια Μαρίνα και ο Πλατανιάς είναι τα πιο πολυσύχναστα μέρη με πολύ κόσμο και ίσως δυσκολίες να βρεθεί δωμάτιο. Από τον Πλατανιά και πέρα τα πράγματα είναι πιο ήσυχα αλλά είναι λίγο μακριά από την πόλη...

Φίλε verse ρίξε μια αρχική ματιά εδώ και τα ξαναλέμε για ότι θες....

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 01, 2008, 09:08 »
Καλημέρα και καλώς να ορίσετε Verse. Για τα περί διαμονής στα Χανιά, ίσως μπορεί να σε βοηθήσει ο johndentist. Όσον αφορά στα εισητήρια και τι συνδυασμός σε συμφαίρει περισσότερο, αυτό θα πρέπει να το ψάξεις εσύ προσωπικά από Αθήνα. Έχε απλα υπόψιν σου ότι αν νοικιάσεις ενα αυτοκίνητο πολύ μικρής κατηγορίας εδώ στη Κρήτη για μία εβδομάδα, θα σου βγει το κόστος κοντά στα 30-35? τη μέρα, ίσως και λίγο φθηνότερα, αναλογα το γραφείο και το αυτοκίνητο. Αν πάλι θελετε Jimny η τιμή αυξάνεται αρκετά. Ανάλογα με τις ημερομηνίες που θα κατεβείτε με τη παρέα σου, θα γίνει όπως καταλαβαίνεις και η απαραίτητη προσπάθεια να βρεθούμε από κοντά ;) , ίσως και σε κάποια εκδρομούλα, άρα η επιλογή του Jimny σε εκείνη τη περίπτωση θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο. Εμείς εδώ θα 'μαστε, όταν ξέρεις περισσότερες λεπτομέρειες για το ταξίδι σας, να βοηθήσουμε ακόμα περισσότερο. Καλό καλοκαίρι και καλή αντάμωση!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 01, 2008, 11:05 »
Σας ευχαριστώ όλους!!!!!!!!!

Έχουμε κάνει κράτηση με την Ανεκ, εκμεταλλευόμενοι των προσφορών (και έτσι θα κατέβει και το γύμνι  ;))... Οι περιοχές όντως είναι αυτές που αναφέρατε, και οι χθεσινές προσπάθειες δεν έφεραν αποτέλεσμα... Είδωμεν σήμερα... Μόλις κλείσω τελικές ημερομηνίες θα ενημερώσω για την απαραίτητη ανταλλαγή τηλεφώνων  ;)...

Σας ευχαριστώ και πάλι...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 11, 2008, 12:29 »
Παίδες έκλεισε!!!!!! 14 Αυγ. βράδυ θα είμαι στα Χανιά!!!!!!! 23 Αυγ. αναχώρηση για την επιστροφή!!!!! Ήδη μας έχουν κλείσει πρώτο τραπέζι.... πίστα σε τοπικό πανηγύρι στις 15 Αυγ...Δυστυχώς δεν θυμάμαι σε ποια περιοχή!!!!! Σε κάθε περίπτωση αποκλείεται να μην είναι καλά!!!!!  lol lol cl cl cl

Το τηλ μου είναι 6945476623...Όποιος και όποτε βρεθεί εκείνες τις ημερομηνίες στην γύρω περιοχή, πέρνει τηλ και κανονίζουμε οποιασδήποτε μορφής αλητείας  lol lol lol (ποτάκια, καφεδάκια, μπανάκια, γιατί όχι και κανένα εκτός!!!!!)

Ρε σεις μήπως υπάρχει καμία καλή και ευγενική απάντηση στο "Εδώ που ήρθες θα πιεις!!!!!" Σας έχει φοβηθεί το μάτι μου  ha ha ha Και δεν την αντέχω την πολύ ρακί!!!!!!!!  bhe bhe 87 87 a105 a105 a105
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 11, 2008, 14:31 »
Με το καλό φίλε verse! Σιγουρα θα κανονισουμε να βρεθούμε για κάτι καλό. Στο πανηγύρι μόνο καλά μπορεί να περάσετε, απλά φιλική συμβουλή, μη πάρεις αυτοκίνητο εκείνο το βράδυ, καλύτερα με ταξάκι.  ;) Αυτό που ηθελα να σε ρωτησω εγώ, ειναι εαν εχετε διαθεση και για μικρες μετακινήσεις προκειμένου να βρεθούμε, της τάξεως της μίας ή μιάμισης ώρας.

Όσον αφορά στην άρνηση να πιεις ρακί μην ανησυχεις. Σου προτείνω να πιεις μια δυο γουλίες αν σε κεράσουν, για την "εις υγεία" που λέμε και εν συνεχεία αν απλά αρνηθείς ευγενικά δε θα σε πιέσει κανείς. Επίσης πρόσεξε μη πέσεις σε καμιά φάση με "κούπες" και σε καλούνε συνέχεια για να σε μεθύσουν. Αν δεν έχεις σκοπό να πιεις πολύ και φοβασαι τις πιέσεις των αγνώστων, ενημέρωσε το φίλο σου γι' αυτό και ζητησε του να σε καλύψει αν χρειαστεί, που δε το νομίζω (πρέπει να πέσεις σε πολυυυυυύ άνιωθο καθυστερημένο κατσικαραίο για να επιμένει αγενώς να πιεις αν δε θες). Γενικά μη σε τρομάζουν αυτά που ακούς για τη Κρήτη μας, είναι συνήθως υπερβολές. Αν σεβαστείς λίγο το μέρος που επισκέπτεσαι, ο σεβασμός και η εγκαρδιότητα θα σου επιστραφεί στο πολλαπλάσιο!

Καλώς να σμίξουμε!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 11, 2008, 15:18 »
Φίλε μου για μετακινήσεις δεν νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα... Ειδικά αν το συνδιάσουμε με κάποια εκδρομή για να πάμε σε κάποια ωραία παραλία ή να βγούμε κάπου ωραία  ;) Απλά επειδή δεν θα είμαι μόνος μου, καταλαβαίνεις πως πρέπει να τους έχω και κάποιο δέλεαρ, μιας και εκεί που θα μένουμε θα είναι όμορφα.... Εμ και εσείς το έχετε που το έχετε τεράστιο (το νησί εννοώ) είναι και όλο ωραίο  lol lol


Περιμένω τηλεφωνάκια!!!!!!!!!!!!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
  • Ή θα βρούμε τον δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 17, 2008, 17:50 »
Καλώς να έρθετε παιδιά !
Ή θα βρούμε το δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...

Όταν θα μπαίνεις στις στροφές,
κατέβαζε δευτέρα,
γιατί θα φας αμορτισέρ,
ψαλίδι, κρεμαγιέρα...

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 12:31 »
Παίδες τέλεια στην Κρήτη!!!!! Ευχαριστώ τον φίλο Γιάννη για την επικοινωνία και τις συμβουλές του!!!!

Γιάννη κάτι οι δουλείες οι δικές σου, κάτι που εμείς λιώσαμε στα ΚΜ και στα χάλια γαλαζοπράσινα νερά σας  87, δεν καταφέραμε να τα πούμε από κοντά  bhe bhe bhe

Στην επόμενη ευκαιρία όμως σίγουρα!!!!!!!!!!!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος johndentist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
    • My DPGR Gallery
Απ: Κοπέλια βοήθεια!!!!
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 12:59 »
Δεν πειράζει φίλε μου.... ¶λλωστε αυτό τον καιρό ο χρόνος μου είναι πολύ λίγος και στην οργάνωση δεν τα πάω και πολύ καλά.....  :-[ :-[
Πάντως χαίρομαι που περάσατε καλά, την επόμενη φορά θα το κανονίσουμε καλύτερα....  ;)