Αποστολέας Θέμα: Ο ΝΕΟΣ κ τα πρόβληματά του !!!  (Αναγνώστηκε 2005 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Minakos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3
Ο ΝΕΟΣ κ τα πρόβληματά του !!!
« στις: Οκτώβριος 09, 2008, 08:49 »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ παιδιά , μου είχατε απαντήσει στο τόπικ σχετικά με τις ενοχλήσεις στη μέση μου απο το Τζίμνι, θέλω να επανέλθω λίγο άν δε σας κουράζω και να σας ρωτήσω απο πού οφείλεται '' ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ " αν το έχει αναφέρει ξανά κανείς στο φόρουμ αυτό που μου συμβαίνει. Δεν ξέρω άν αυτό συνεχιστεί , σκέφτομαι μέχρι και μεταπώληση και είναι Αμαρτία ''καινουργιο αυτοκίνητο" , θα χάσω αρκετά. Με ενδιαφέρει πολύ η γνώμη σας , ευχαριστώ προκαταβολικά ! !

Αποσυνδεδεμένος Denise

  • Jimny
  • Μηνύματα: 965
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΝΕΟΣ κ τα πρόβληματά του !!!
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 09:17 »
Minakos, κατά την ταπεινή μου άποψη, αν δεν υφίσταται κάποιο παθολογικό/ανατομικό πρόβλημα ή κάποιο ατυχηματάκι - τραυματισμός, ή κάκωση για το πρόβλημα στην μέση σου, τότε κοίταξε και τις αναρτήσεις, ίσως αν έβαζες λίγο πιο μαλακές αναρτήσεις;!

Και πάλι όμως σου λέω πως καλύτερα να θεραπεύουμε το αίτιο και όχι τα συμπτώματα!
Don't be a couch potato, Live the adventure!

Είμαστε τρελλοί...είμαστε τρελλοί εμείς οι πατρινοί!!

Patrasso, and the brains on the rails!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: Ο ΝΕΟΣ κ τα πρόβληματά του !!!
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 09:28 »
Φίλε Minakos καλή σου μέρα. Προσωπικά έχω πρόβλημα μέσης και σε καταλαβαίνω. Λόγω τόπου διαμονής (Ρέθυμνο) η μόνη περίπτωση που κάνω μεγάλες διαδρομές με το Jimny είναι για να πάω κάποια εκδρομή. Η μέση δε με έχει ποτέ πονέσει μετά από αυτές. Οι κατασκευαστές τα τελευταία χρόνια προσπαθούν να κάνουν τη τοποθέτηση του καθίσματος, των πεντάλ και του τιμονιού όσο πιο εργονομικά γίνεται ώστε να μην εξαναγκάζεται το σώμα να παίρνει περίεργη στάση στο κάθισμα κατά τη διάρκεια της οδήγησης, αλλά και πάλι σε ορισμένους ανθρώπους μπορεί να δημιουργείται πρόβλημα. Προσπάθησε να καθίζεις σωστά στο κάθισμα αν δε το κάνεις ήδη, δηλαδή τέρμα πίσω οι γλουτοί σου , στη βάση του καθίσματος, με τη πλάτη και τη μέση να ακουμπούν σταθερά στη πλάτη της θέσης σου. Τέτοιο έντονο πρόβλημα πάντως σε Jimny πρώτη φορά ακούω. Εάν το αυτοκίνητο σου αρέσει πολύ, δες μήπως βρεις κάποια λύση με χρήση καλύμματος με μαξιλάρι, ή ακόμα πιο δραστικά άλλο κάθισμα.

Ελπίζω να βρεις λύση στο πρόβλημα σου για να μπορέσεις να απολαύσεις το αυτοκίνητο σου όπως πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Ο ΝΕΟΣ κ τα πρόβληματά του !!!
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 09, 2008, 18:02 »
Μϊα λύση-πολλές εφαρμογές...
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ!! Εκτός απο τη μέση βοηθάει θεαματικά και σε "άλλους" τομείς... ;) >9206<
Mountains, seas, somewere in between...