Αποστολέας Θέμα: προβλημα?  (Αναγνώστηκε 1552 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος charis_cy

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Άντρας
προβλημα?
« στις: Ιούλιος 20, 2008, 18:38 »
παιδια οπως ειπα ειμαι καινουριος!    λοιπον, οταν βαζω το 4χ4 και στριβω το τιμονι τελιως λες και κατι το εμποδιζει να προχορησει! ετσι πρεπει η ειναι προβλημα? ειναι το μοντελο με το λεβιε!

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προβλημα?
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 20, 2008, 20:17 »
Αν είσαι σε άσφαλτο, είναι απόλυτα φυσιολογικό! Δεν βάζουμε 4χ4, μόνο φθορές προκαλεί!
Η τετρακίνηση είναι για συνθήκες μειωμένης πρόσφυσης.

Αποσυνδεδεμένος charis_cy

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προβλημα?
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 20, 2008, 20:24 »
Αν είσαι σε άσφαλτο, είναι απόλυτα φυσιολογικό! Δεν βάζουμε 4χ4, μόνο φθορές προκαλεί!
Η τετρακίνηση είναι για συνθήκες μειωμένης πρόσφυσης.

ναι φιλε σε ασφαλτο! απλα δοκιμασα τον κυκλο κατα ποσο μεγαλωνει. ειναι φυσιολογικο? αν μπορεις πες μου λιγα παραπανω και επιδη δεν κατεχω πολυ το γιμνυ ως καινουριος!

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: προβλημα?
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 21, 2008, 12:18 »
Φιλε Χάρη σου προτείνω να μη ξαναβαλεις τη τετρακίνηση σε επιφανεια με καλή πρόσφυση ούτε για δοκιμή! Είναι ακριβή η ζημιά που θα πάθεις αν το συνεχίσεις αυτό και είναι δεδομένο ότι θα την πάθεις! Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για περισσοτερες λεπτομέρειες, αλλα υπάρχουν άρθρα που που εξηγούν το γιατί δε πρέπει να χρησιμοποιούμε τη τετρακίνηση σε επιφάνειες με υψηλό συντελεστή τριβής στα αυτοκίνητα με κατ' επιλογή τετρακίνηση όπως το Jimny.

Αποσυνδεδεμένος charis_cy

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προβλημα?
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 21, 2008, 12:29 »
Φιλε Χάρη σου προτείνω να μη ξαναβαλεις τη τετρακίνηση σε επιφανεια με καλή πρόσφυση ούτε για δοκιμή! Είναι ακριβή η ζημιά που θα πάθεις αν το συνεχίσεις αυτό και είναι δεδομένο ότι θα την πάθεις! Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για περισσοτερες λεπτομέρειες, αλλα υπάρχουν άρθρα που που εξηγούν το γιατί δε πρέπει να χρησιμοποιούμε τη τετρακίνηση σε επιφάνειες με υψηλό συντελεστή τριβής στα αυτοκίνητα με κατ' επιλογή τετρακίνηση όπως το Jimny.

Φιλε σε ευχαριστω παρα πολυ! μια φορα το εχω κανει κ αυτο απο περιεργια! δεν ειχα ουτε εχω σκοπο να το κανω

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: προβλημα?
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 21, 2008, 13:52 »
Φιλε Χαρη τωρα μόλις είδα το νέο σου Avatar! Το καταλευκο σου Jimny είναι χάρμα οφθαλμών cl roc2, αλλά επέτρεψε μου να σου πω ότι το "τράβηξες" με λάθος background! lol Είμαι βέβαια σίγουρος ότι ήταν ένα λάθος λόγω απειρίας και ότι ποτέ δε θα ξαναφωτογραφήσεις το θηριάκι σου σε άσφαλτο! :D
Τώρα που το ξανακοιτάζω, φαίνεται δυστυχισμένο και αρρωστούλι... οι γιατροι θα σου σύστηναν γρήγορα εκδρομή σε χώμα, κρατώντας μαζί σου και τουλάχιστον μια εξάδα εμφιαλωμένα νερά για δημιουργία λάσπης λόγω καλοκαιριού!  j12 roc2 a105 
>forto< >laspi/ >fygame<

ΚΑΛΟΛΑΣΠΩΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!! ;D

 >ilov< >ilov2< >ilov<

Αποσυνδεδεμένος charis_cy

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προβλημα?
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 21, 2008, 14:19 »
Φιλε Χαρη τωρα μόλις είδα το νέο σου Avatar! Το καταλευκο σου Jimny είναι χάρμα οφθαλμών cl roc2, αλλά επέτρεψε μου να σου πω ότι το "τράβηξες" με λάθος background! lol Είμαι βέβαια σίγουρος ότι ήταν ένα λάθος λόγω απειρίας και ότι ποτέ δε θα ξαναφωτογραφήσεις το θηριάκι σου σε άσφαλτο! :D
Τώρα που το ξανακοιτάζω, φαίνεται δυστυχισμένο και αρρωστούλι... οι γιατροι θα σου σύστηναν γρήγορα εκδρομή σε χώμα, κρατώντας μαζί σου και τουλάχιστον μια εξάδα εμφιαλωμένα νερά για δημιουργία λάσπης λόγω καλοκαιριού!  j12 roc2 a105 
>forto< >laspi/ >fygame<

ΚΑΛΟΛΑΣΠΩΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!! ;D

 >ilov< >ilov2< >ilov<

χεχε εχεις δικαιο! Η μ@#@α ειναι οτι ειχα κατι χωματινες αποτομες ανηφορες αλλα δεν μου περασε απο το μυαλο!