Αποστολέας Θέμα: Σκόνη στο εσωτερικό  (Αναγνώστηκε 1377 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geoarab

  • Jimny
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Άντρας
Σκόνη στο εσωτερικό
« στις: Ιούνιος 04, 2008, 14:37 »
Αγόρασα και εγώ με την σειρά μου ένα θηρίο. Μέσα σε δύο εβδομάδες κατοχής παρατήρησα ότι με κλειστά τζάμια αλλά και το aircondition κλειστό γεμίζει σκόνη το εσωτερικό. Φίλτρο σκόνης δεν έχει...? Αν όχι που βρίσκεται η υποδοχή για να βάλω εγώ...?

Και μια άσχετη ερώτηση...Ξέρει κανείς τι ηχεία δέχεται εμπρός το Jimny ( σε ιντσες ) ... ?


Ευχαριστώ

Νέος ευχαριστημένος κάτοχος και ...άσχετος...!!!

Το πίνει frape εστί φιλοσοφείν

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: Σκόνη στο εσωτερικό
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 04, 2008, 15:14 »
Καλησπερα!
Καλως ηρθες.
Φιλτρο σκονης δε ξερω αν εχει....παντως εγω ανακαλυψα οτι δεν ειχα φιλτρο καμπινας....μαλλον ειναι το ιδιο.
Παντως και στην αντιπροσωπεια να πας δε νομιζω να σου παρουν λεφτα για να σου αλλαξουν ή να σου βαλουν τελοσπαντων ενα φιλτρο καμπινας...ειναι πολυ απλο απ'οτι ξερω...

Οσο για τα ηχεια,αν και ειναι λιγο οφ-τοπικ αλλα θα σου πω οτι μπροστα περνει μεχρι 13 ποντους ηχεια με μια μικρη πατεντουλα,οι νορμαλ τελειως θεσεις περνουν 10 ποντων ηχεια και απο εκει κ περα κοιτας τιποτα σε door panel για μετατροπη κ τοποθετηση πανω στη πορτα...

Σορρυ αν σε ζαλισα...
Για τα ηχεια διαβασε και στα ηλεκτρολογικα τα διαφορα θεματα που εχουν συζητηθει κατα καιρους εδω μεσα.
Κ παλι καλως ηρθες!
Να εισαι παντα καλα!

Αποσυνδεδεμένος KΩΝ/ΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκόνη στο εσωτερικό
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 04, 2008, 15:14 »
To φιλτροκούτι για την καμπίνα είναι στα πόδια του συνοδηγου από πάνω
θα δείς ενα πλακέ κουτί που στο κάτω μέρος εχει δυο αυτάκια.
Το φιλτρο εχει 35e, το δικό μου από καινουργιο είχε φιλτροκούτι χωρίς φίλτρο όμως >:(

Για τα ηχεία δεν θυμάμαι... ;D
Πάρε φόοοοραααα ρεεεε!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος japetus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκόνη στο εσωτερικό
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 05, 2008, 13:19 »
Το φίλτρο καμπίνας όπως λέει και ο Γιώργος έχει 35? στην αντιπροσωπεία. Όταν εγω είχα αγοράσει το τζιμνάκι μου, πήγα και τους ζήτησα να μου βάλουν αφού τους εξήγησα ότι τα καινούρια δεν είχαν απο το εργοστάσιο μέσα..
Τα παρήγγειλαν, μου τηλεφώνησαν και μου το πέρασαν.. Με ευχαρίστησαν κιόλας που τους άνοιξα τα μάτια..
Τί τό θελα;.. Από τότε δυο φορές κοντεψα να πιαστώ στα χέρια μαζί τους στο σέρβις για το έξτρα κόστος των 35 ευρω που μου βάζανε γιατί μου άλλαξαν φίλτρο χωρίς να το ζητήσω σε κάθε σέρβις...