Αποστολέας Θέμα: Βλάβη στα ηλεκτρομηχανικά.  (Αναγνώστηκε 8094 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostas_preveza

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • www.jimnyclub.com
Απ: Βλάβη στα ηλεκτρομηχανικά.
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 12, 2006, 22:40 »
Με τις ζώνες έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.Αν ήξερα και πως θα βρώ το τρίγωνο.....και σιλικόνη.Κώστα όσο αφόρα το ρελαντί νομίζω ότι θα  αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα.Πάντος με 'ενα saxo που είχα το ίδιο πρόβλημα, να'ναι καλά ο τεχνικός στην αντιπροσωπεία  στα Γιάννενα της citroen.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ και τέλος .Βενζίνη μάλον.Πιστεύω με το φιλτρακι που έβαλα να δω αποτελέσματα γιατί έχω 85000km (βλέπε super fuel max)

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Βλάβη στα ηλεκτρομηχανικά.
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 12, 2006, 23:23 »
Κώστα όσο αφόρα το ρελαντί νομίζω ότι θα  αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα.Πάντος με 'ενα saxo που είχα το ίδιο πρόβλημα, να'ναι καλά ο τεχνικός στην αντιπροσωπεία  στα Γιάννενα της citroen.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ και τέλος .Βενζίνη μάλον.Πιστεύω με το φιλτρακι που έβαλα να δω αποτελέσματα γιατί έχω 85000km (βλέπε super fuel max)


Δεν πήγα ακόμα να καθαρίσω αρχικά ή να αλλάξω τελικά την πεταλούδα (180 ευρώ το ανταλλακτικό), και το πρόβλημα παραμένει μόνο όταν είναι κρύο. Αν γυρίσω το διακόπτη και δεν πατήσω το γκαζ σε 1 λεπτο είναι οκ. Αν ακουμπήσω το γκαζ όταν βάζω μπροστά κρύο, δεν κρατάει ριλαντί και σβήνει. Σε 1 λεπτο που θα ζεσταθεί το πρόβλημα πάλι λύνεται.

079_a

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Βλάβη στα ηλεκτρομηχανικά.
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 01, 2006, 20:15 »
Το jimny αυτοδιορθώθηκε cl, ξαφνικά έσβησε και μόλις το έβαλα μπροστά η βλάβη είχε διορθωθεί, το ρελαντί οκ, δε σβήνει στο ξεκίνημα, και έχω 180 ευρώ στην τσέπη, χωρίς να υπολογίζω τα εργατικά.  a105