Αποστολέας Θέμα: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.  (Αναγνώστηκε 11804 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Morpheus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 279
  • Φύλο: Άντρας
  • The future belongs to those who believe.
 t4Ψάχνω για δέστρες και θα ήθελα να μάθω τι τιμές υπάρχουν και τη θα προτείνατε για το καλύτερο. Και ασφαλώς τι έχετε τοποθετήσει στα δικάσας. Ευχαριστώ προκαταβολικά.  ;D
Sorry Για τα ορθογραφικα.
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 22, 2008, 14:14 »
Πολλοί έβαλαν του Jini από ομαδική παραγγελία: http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,1708.0.html
Πολύ γερές και όμορφες.



Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 22, 2008, 18:02 »

Μηνα, οπως σου ειπε και ο Φιλιππος, πιστευω κι εγω οτι οι δεστρες που εχει φτιαξει ο Δημητρης (JiNi), ειναι οτι καλυτερο απο αντοχη και επισης, οτι ομορφοτερο για το jimny μας!!!

Το μονο ασχημο ειναι οτι ο Δημητρης ειναι λιγακι ψιλοπνιγμενος απο δουλεια το τελευταιο καιρο (απ οσο ξερω), αλλα αν θελεις, επικοοινωνησε μαζι του  και αν μπορεσει να στις φτιαξει, θα σου τις στειλω εγω, οπως σας ειχα στειλει και τα αλλα πραγματα...  ;) 

 
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 22, 2008, 18:58 »
Πολύ γερές και όμορφες.

+φωνώ :)
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος johndentist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
    • My DPGR Gallery
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 23, 2008, 02:04 »

Μηνά, όπως σου είπε και ο Φίλιππος, πιστεύω κι εγώ ότι οι δέστρες που έχει φτιάξει ο Δημήτρης (JiNi), είναι ότι καλύτερο από αντοχή και επίσης, ότι ομορφότερο για το jimny μας!!!

Το μόνο άσχημο είναι ότι ο Δημήτρης είναι λιγάκι ψιλοπνιγμένος από δουλειά το τελευταίο καιρό (απ όσο ξέρω), αλλά αν θέλεις, επικοινώνησε μαζί του και αν μπορέσει να στις φτιάξει, θα σου τις στείλω εγώ, όπως σας είχα στείλει και τα άλλα πράγματα...  ;) 

 

Νίκο γενικώς ψαχνόμαστε όλα τα παιδιά από Κρήτη για δέστρες... Εγώ προσωπικά έστειλα e-mail στο Δημήτρη (JiNi) αλλά προφανώς όπως μας πληροφόρησες και εσύ το παιδί είναι λόγω φόρτου εργασίας δεν μου έχει απαντήσει ακόμα... Εν αναμονή λοιπόν....

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 23, 2008, 08:22 »

Φιλε Γιαννο... θα προσπαθησω να επικοινωνησω κι εγω με το Δημητρη και θα δουμε πως μπορει να γινει και αν εχει λιγο χρονο για τη συνεχεια του "θεματος"...  ;)

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 23, 2008, 10:55 »
...γενικώς ψαχνόμαστε όλα τα παιδιά από Κρήτη για δέστρες...

Εχετε τις φωτογρφίες, βρείτε μια στράντζα ψαλίδι και φτιάχτε τις...τι πιο απλό?
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 23, 2008, 13:28 »
Η αγορά ενισχυμένων δεστρών ενδιαφέρει κι εμένα, μια και είναι απαραίτητη προσθήκη στα Jimny μας. Όσον αφορά τη κατασκευή τους σε στράτζα-ψαλίδι, εάν θυμαμαι καλά όταν διάβαζα το Thread της ομαδικής παραγγελίας για τις δέστρες, ο JiNi είχε αναφέρει ότι θα έκοβε τα κομμάτια με κοπή λεηζερ για τελεια ακρίβεια εφαρμογής στο Jimny, πράγμα που τόνιζαν μετέπειτα όλοι όσοι πήραν τις δέστρες. Με βάση λοιπόν το παραπάνω γεγονός, πιστεύω ότι ειναι καλύτερο και το φίλο από το Φόρουμ μας να προτιμήσουμε και παράλληλα να προμηθευτούμε κάτι εξαιρετικά ποιοτικό. Εύχομαι απλά να έχει το χρόνο ο JiNi να μας τις κατασκευάσει.
Παρεπιμπτόντως μπορείτε να μου υπενθυμίσετε ποιες και ποσες δέστρες παίρνει κάθε μοντέλο? Αν θυμάμαι καλά, το VVT έπαιρνε 2 (1 μπροστά, 1 πίσω), ενώ το παλιό Jimny 3 (2 μπροστα, 1 πίσω)?

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 23, 2008, 17:08 »
Η αγορά ενισχυμένων δεστρών ενδιαφέρει κι εμένα, μια και είναι απαραίτητη προσθήκη στα Jimny μας. Όσον αφορά τη κατασκευή τους σε στράτζα-ψαλίδι, εάν θυμαμαι καλά όταν διάβαζα το Thread της ομαδικής παραγγελίας για τις δέστρες, ο JiNi είχε αναφέρει ότι θα έκοβε τα κομμάτια με κοπή λεηζερ για τελεια ακρίβεια εφαρμογής στο Jimny, πράγμα που τόνιζαν μετέπειτα όλοι όσοι πήραν τις δέστρες. Με βάση λοιπόν το παραπάνω γεγονός, πιστεύω ότι ειναι καλύτερο και το φίλο από το Φόρουμ μας να προτιμήσουμε και παράλληλα να προμηθευτούμε κάτι εξαιρετικά ποιοτικό. Εύχομαι απλά να έχει το χρόνο ο JiNi να μας τις κατασκευάσει.
Παρεπιμπτόντως μπορείτε να μου υπενθυμίσετε ποιες και ποσες δέστρες παίρνει κάθε μοντέλο? Αν θυμάμαι καλά, το VVT έπαιρνε 2 (1 μπροστά, 1 πίσω), ενώ το παλιό Jimny 3 (2 μπροστα, 1 πίσω)?

αν εχει το παλιο προφυλακτηρα , τοτε και vvt να ειναι περνει 2 μπροστα. Αλλιως αν εχεις τον νεο προφυλακτηρα βαζεις 1 μπροστα και αυτο επειδή ο νεος προφυλακτηρας ειναι πιο χαμηλος και κρυβει την 1 δεστρα.

πισω ειναι ιδια ολα
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 23, 2008, 17:50 »
Oι δέστρες του φίλου μας του jini είναι όντως κομμένες σε laser , πολύ καλές ποιοτικά, και θεωρώ ότι η ομαδική εκείνη ήταν πετυχημένη. Βεβαια και του xmc ηταν πολύ καλή δουλειά,εφάμιλης ποιότητας, απλά χρειάζονταν μια τρύπα στο σασί, που τα περισσότερα παιδιά, προτίμησαν να μην κάνουν.
Τις αντίστοιχες του Αντρέα μπορείτε να τις δείτε εδώ www.xmc.gr/index.php?option=com_edir&task=listing&catid=14&lid=97&Itemid=57


Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος johndentist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
    • My DPGR Gallery
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 23, 2008, 19:42 »
Η τρύπα στο σασί σε καινούργιο αυτοκίνητο είναι λίγο "δύσκολη" απόφαση (με καθαρά ψυχολογικά κριτήρια)... και βέβαια είναι όντως πολύ καλές οι δέστρες της xmc αλλά η διαφορά στην τιμή χαώδης....

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 24, 2008, 16:33 »
Οπως είπα και στο jpat, μαζευτείτε, χωριστε τα αυτοκίνητα σε vvt και μη, πόσες δέστρες θέλετε, υπόψιν ότι για πίσω όσοι έχουν κοτσαδόρο πρέπει να "φάνε' λίγο την δέστρα με τροχό. εαν θέλετε να δειτε live τις δέστρες, μια βόλτα μέχρι τα Χανια στον Jericho που τις έχει. Ο jini δεν πολυέχει χρόνο για  internet, αλλά θα τις φτιάξει.
Απλά πείτε πόσες και τι θέτε
PS. Στην μπροστινή δέστρα έχει και μια σωλήνα κολημένη πάνω που μπαίνει στην τρύπα του σασί

Παρόλα αυτά, αν δεν βαριέστε, καλιστα μπορείτε να τις φτιαξετε κάπου κοντά σας, λίγο παιδεμα θέλει, να βρεθεί στραντοψάλιδο με laser...
Οπου μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως.
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 24, 2008, 16:37 »
Για να γίνουν λίγο πιο συγκεκριμένα τα πράγματα, σίγουρα ενδιαφερόμαστε 3 παιδιά (Morpheus, johndentist & JPat) αυτή τη στιγμή που μιλάμε (δύο με VVT προφυλακτήρα και ένας με παλιό). Ενημέρωσα και άλλους δύο φίλους (stavros79 & nikpap) που ισως ενδιαφέρονται εδώ στη Κρητη. Δυστυχώς δε προλάβαμε την ομαδική παραγγελία και μιας και η επιθυμία μας ηταν και είναι να προμηθευτούμε τις δέστρες που κατασκεύασε ο JiNi, θα θέλαμε αρχικά να μάθουμε εάν ο Δημήτρης έχει το χρόνο να ασχοληθεί με αυτό και ποια θα είναι η τιμή τους. Αυτή τη στιγμή, ενδιαφερόμαστε για 4 μπροστινές και 3 πίσω δέστρες, αλλά τα νούμερα αυτά ίσως αλλάξουν σύντομα, πρός τα πάνω φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος johndentist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
    • My DPGR Gallery
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 27, 2008, 01:31 »
Να ευχαριστήσω δημόσια τον JiNi για την επαφή μαζί μου μέσω email και κατόπιν μέσω τηλεφώνου για τις δέστρες... Το θέμα δρομολογήθηκε λοιπόν...

 >ilov<

Αποσυνδεδεμένος pablo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ψάχνω για δέστρες τιμές και προτάσεις.
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 27, 2008, 11:59 »
Ειδα το post και θα ηθελα να παραγγειλω αν γινεται (1 δεστρα μπροστα και μια πισω) εστειλα και προσωπικο mail στον jini.
 t4 t4
περιμενω απαντηση
δυστηχως δεν μπορεσαμε  με τον alex να ερθουμε στην εκδρομη.