Αποστολέας Θέμα: Πωληση jimny 2005 μοντέλο  (Αναγνώστηκε 2546 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος delsol.vti

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« στις: Ιούνιος 02, 2008, 09:12 »
Jimny 1ος /2005 μοντέλο με τα 82hp , ασημι χρωμα , φουλ εξτρα + προβολεις και αεροτομη εργοστασιακά, βιβλιο σερβις , 90000χλμ . Ειναι ατρακαριστο και σε αψογη κατασταση και φυλάσεται σε γκαραζ. Τιμη 11000ευρω.
Σπυρος 6972845882

http://img220.imageshack.us/my.php?image=06032008253xb9.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/4951/06032008254rl7.jpg
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2008, 09:24 από delsol.vti »
Θέλω χιονια θέλω λάσπες
να ζαλίζομαι στις πάντες !

ermis1975

  • Επισκέπτης
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 03, 2008, 21:18 »
Πολύ καλό το εργαλείο σου... Αντε καλοπούλητο.! :)  ;)

Αποσυνδεδεμένος delsol.vti

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 04, 2008, 09:13 »
Πολύ καλό το εργαλείο σου... Αντε καλοπούλητο.! :)  ;)

   Ευχαριστω πολύ. Χθες του εκανα και βιολογικο καθαρισμο στο εσωτερικο και εχει γινει σαν καινουριο και μεσα πλέον  yah
Θέλω χιονια θέλω λάσπες
να ζαλίζομαι στις πάντες !

Αποσυνδεδεμένος delsol.vti

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 05, 2008, 11:39 »
   Nεα τιμη 10600ευρω και νεα χλμ 91000     j12

  Να πω και δυο πραγματακια  γιατι ελαβα ενα μηνυμα οτι το δινω πολύ ακριβα γιατι η susuki διαφημιζει το καινουριο jimny στα 14990 ευρω . Το jimny στην βασικη του εκδοση , με επιλογη μεταλικου χρωματος και εξοδα για πινακιδες κλπ φτανει χαλαρά στα 16000. Αν επιλεξεις καποια εξτρα οπως αεροτομη που εχω εγω (προβλάκια που επισης εχω βάλει τα δινει στανταρ πλέον) ανεβαινει κι αλλο στα 16000+   
  Το αμαξι εχει αγοραστει καινουριο και ειχε φτασει στα 16500ευρω και ειναι πρωτο χερι. Χρησιμοποιηται απο εναν οδηγο και σε διαδρομες οπως την παραλιακη (Βουλα - Πειραιας 2 φορες την μέρα)και οχι σταματα ξεκινα στο κεντρο της Αθηνας , ουτε και σε κατσικοδρομους εκτος δρομου με τα κλαδια να το γδερνουν πανω κατω και δεξια αριστερα. Οι μονες του διαδρομες εκτος δρομου ειναι σε βατους χωματοδρομους και σε τιποτα χιονια με μαμα λαστιχα και χωρις αλυσιδες (δηλαδη σε πολυ χαλαρες καταστασεις).  Καλα ειναι και τα βαρβαρα εκτος δρομου αλλα δεν ειναι το στυλ μου ... το λυπάμαι και ειμαι περισοτερο δρομισιος τυπος, αλλα με το hondaki μου.
   Εχει κανει ολα τα σερβις του στην αντιπρωσοπεια , εκτος των 82500χλμ και των 90000χλμ που και πάλι εγιναν σε ειδικευμενο σερβις susuki, αφου ειχε ληξει η εγγυηση και δεν υπηρχε λογος να πληρωνω τις φουσκωμενες εργατοωρες των αντιπροσωπειων.
   Ειναι ατρακαριστο και αβαφτο . Ουτε φτερο δεν εχει βαφτει , παρα μονο η εργοστασιακη αεροτομη που μπηκε αργοτερα ως εξτρα .
   Αυτα ...............  :roll:
Θέλω χιονια θέλω λάσπες
να ζαλίζομαι στις πάντες !

Αποσυνδεδεμένος psiktikous

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 05, 2008, 21:05 »
ακου φιλε delso.vti  ,,, οτι ειναι μεταχειρισμενο ειναι,, και ειναι κατι που δεν μπορεις να το αλλαξεις.
η αγορα ειναι ελευθερη και θα ακουσεις πολλα,,,αλλα ενα πραγμα πρεπει να εχεις,,
υπομονη, για καθε πραγμα, υπαρχει και θα υπαρχει ο ανθρωπος του..

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 06, 2008, 00:58 »
Πήγαινετο σε ψυχολόγο, είναι μπερδεμένο το καημένο.  ::)

Να πω και δυο πραγματακια  ......................................
Χρησιμοποιηται απο εναν οδηγο και σε διαδρομες οπως την παραλιακη (Βουλα - Πειραιας 2 φορες την μέρα)και οχι σταματα ξεκινα στο κεντρο της Αθηνας , .
Αυτα ...............  :roll:

Φίλοι μου και γω πριν κανα μηνα αντιμετωπισα προβλημα με την θερμοκρασία στο jimny μου (με τα 82άλογα metal top) και με 60000χλμ σε 2,5 χρόνια , χωρις να μου εχει παρουσιασει ποτε το παραμικρο προβλημα αν και δουλευει καθε μερα το αμαξι μεσα στο μποτιλιαρισμα.
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 06, 2008, 01:38 »
Πήγαινετο σε ψυχολόγο, είναι μπερδεμένο το καημένο.  ::)

 

  >sostos<
+1

Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος delsol.vti

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 06, 2008, 09:53 »
Πήγαινετο σε ψυχολόγο, είναι μπερδεμένο το καημένο.  ::)

Να πω και δυο πραγματακια  ......................................
Χρησιμοποιηται απο εναν οδηγο και σε διαδρομες οπως την παραλιακη (Βουλα - Πειραιας 2 φορες την μέρα)και οχι σταματα ξεκινα στο κεντρο της Αθηνας , .
Αυτα ...............  :roll:

Φίλοι μου και γω πριν κανα μηνα αντιμετωπισα προβλημα με την θερμοκρασία στο jimny μου (με τα 82άλογα metal top) και με 60000χλμ σε 2,5 χρόνια , χωρις να μου εχει παρουσιασει ποτε το παραμικρο προβλημα αν και δουλευει καθε μερα το αμαξι μεσα στο μποτιλιαρισμα.


   Επειδη μου το παιζεις πονηρος ..... θες να συγκρινουμε την κινηση μια φορα την μερα το πρωι στην παραλιακη με την κινηση οποιαδηποτε ωρα της ημερας στην Αθηνα και την ταλαιπωρια που τραβαει ενα οχημα στην μια και στην αλλη περιπτωση ?
   Το αμαξι στα 60000 μου ειχε ανεβασει θερμοκρασια στο μποτιλιαρισμα (της παραλιας πάντα) και οφειλοταν σε ελατωματικο ψηγειο που αλαχτηκε στα πλαισια της εγγυησης. Μονο αυτο και κανενα αλλο προβλημα για τα υπολοιπα 30000χλμ. Αν νομιζεις κατι διαφορετικο ελα να βαλουμε ενα στοιχηματακι και να παμε και στα κεντρικα της susuki αν θελεις να δωσουμε το νουμερο της πινακιδας μου και να δουμε αν εχει καταγραφει οποιαδηποτε αλλη ζημια.  Ελα να βαλουμε ενα στοιχηματακι.... 
  Το αμαξι φευγει απο κλειστο γκαραζ στην βουλα και μπαινει σε κλειστο γκαραζ στον Πειραια που εχω μονιμη θεση. Οχι γυρω γυρω , οχι μικροχτυπηματακια απο παρκαρισματα ασχετων , οχι κουτσουλιες . Θες να τα συγκρινεις με καποιο jimny που κατεβαινει κεντρο και παρκαρει στον δρομο ή σε ανοιχτο παρκινγκ ?
   Aσε τις εξυπναδες για εκει ή για κανεναν που μπορει να σε παιρνει ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 06, 2008, 09:55 από delsol.vti »
Θέλω χιονια θέλω λάσπες
να ζαλίζομαι στις πάντες !

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 06, 2008, 11:17 »
Τι είναι αυτά βρε?????????????????????

Αν είναι να το κανονίσουμε σωστά... Πάμε σε μια αλάνα, γαντάκια, διαιτητής, κουδουνάκι με τους κριτές, κοπέλες να μας ενημερώνουν σε ποιον γύρο είμαστε κτλ κτλ....

Σοβαρευτείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 06, 2008, 12:46 »
   Nεα τιμη 10600ευρω και νεα χλμ 91000     j12

  Να πω και δυο πραγματακια  γιατι ελαβα ενα μηνυμα οτι το δινω πολύ ακριβα γιατι η susuki διαφημιζει το καινουριο jimny στα 14990 ευρω . Το jimny στην βασικη του εκδοση , με επιλογη μεταλικου χρωματος και εξοδα για πινακιδες κλπ φτανει χαλαρά στα 16000. Αν επιλεξεις καποια εξτρα οπως αεροτομη που εχω εγω (προβλάκια που επισης εχω βάλει τα δινει στανταρ πλέον) ανεβαινει κι αλλο στα 16000+   
  Το αμαξι εχει αγοραστει καινουριο και ειχε φτασει στα 16500ευρω και ειναι πρωτο χερι. Χρησιμοποιηται απο εναν οδηγο και σε διαδρομες οπως την παραλιακη (Βουλα - Πειραιας 2 φορες την μέρα)και οχι σταματα ξεκινα στο κεντρο της Αθηνας , ουτε και σε κατσικοδρομους εκτος δρομου με τα κλαδια να το γδερνουν πανω κατω και δεξια αριστερα. Οι μονες του διαδρομες εκτος δρομου ειναι σε βατους χωματοδρομους και σε τιποτα χιονια με μαμα λαστιχα και χωρις αλυσιδες (δηλαδη σε πολυ χαλαρες καταστασεις).  Καλα ειναι και τα βαρβαρα εκτος δρομου αλλα δεν ειναι το στυλ μου ... το λυπάμαι και ειμαι περισοτερο δρομισιος τυπος, αλλα με το hondaki μου.
   Εχει κανει ολα τα σερβις του στην αντιπρωσοπεια , εκτος των 82500χλμ και των 90000χλμ που και πάλι εγιναν σε ειδικευμενο σερβις susuki, αφου ειχε ληξει η εγγυηση και δεν υπηρχε λογος να πληρωνω τις φουσκωμενες εργατοωρες των αντιπροσωπειων.
   Ειναι ατρακαριστο και αβαφτο . Ουτε φτερο δεν εχει βαφτει , παρα μονο η εργοστασιακη αεροτομη που μπηκε αργοτερα ως εξτρα .
   Αυτα ...............  :roll:


Εχεις δίκιο αλλά μήν κουράζεσαι και εγώ που το έχω μια ζωή κλειδωμένο στο γκαράζ με 4000 ευρώ έξτρα κυριολεκτικά με το εργοστασιακό κερί ακόμα δεν μπορείς να φανταστείς τι άκουσα!!!
Ασε να πάρουν με 9.000 κανένα σαπιοκουβά με μασιμένο σασμάν απο τα νοικιάρικα ή
να το πάρουν καινούργιο 16.000 και να τους φτάσει 20.000 με το σωστό φτιάξιμο.
Πασχαλινά αβγά με πορδές δεν βάφονται.Το καλό πληρώνεται.

Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος delsol.vti

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 06, 2008, 13:46 »
Εχεις δίκιο αλλά μήν κουράζεσαι και εγώ που το έχω μια ζωή κλειδωμένο στο γκαράζ με 4000 ευρώ έξτρα κυριολεκτικά με το εργοστασιακό κερί ακόμα δεν μπορείς να φανταστείς τι άκουσα!!!
Ασε να πάρουν με 9.000 κανένα σαπιοκουβά με μασιμένο σασμάν απο τα νοικιάρικα ή
να το πάρουν καινούργιο 16.000 και να τους φτάσει 20.000 με το σωστό φτιάξιμο.
Πασχαλινά αβγά με πορδές δεν βάφονται.Το καλό πληρώνεται.



   Mα αυτο ακριβως συνεβη... οχι σε αυτο το forum .... αλλα σε αλλο, που το ειχα βαλει αγγελια. Μου εστειλε ενας πονηρος  μηνημα να μου πει οτι τα λεφτα που ζηταω ειναι παραλογα και οτι αν θέλω ενα 9000κι μου τα δινει για να το πάρει. Ειπα να κανω το ποστ αυτο ωστε να αναφερω το ιστορικο του αυτοκινητου και οποιος ενδιαφερεται αποφασιζει αν θέλει να το δει και απο κοντά. Αφου στα 11000 δεν ειχα ανταποκριση το εριξα 400 ευρω κατω. Αν και στα 10600 δεν εχω ανταποκριση στον χρόνο που θέλω εγω (δεν ειμαι μαντρας να περιμενω με τους μηνες ... ) θα το ριξω κι αλλο. Καποια πραγματα τα τονιζω γιατι εχουν την σημασια τους ..... εχω γνωστό μαντρα που πουλάει jimny 2003 μοντελο με αγνωστα χλμ αφου εχει γυριστει το κοντερ .... και χωρις βιβλιο σερβις φυσικά και το δινει στα 10000+ και τον παιρνουν συνεχεια τηλ. Αντε βγάλε ακρη τωρα ...
  Παντως και ενα 9000 να αποφασισω να το δωσω , θα το δωσω σε ιδιωτη, .... μαγκα καποιον αληταρα μαντρα ... δεν γουσταρω να κανω.
  Το πιθανοτερο ειναι βεβαια ... εμενα να μου ζητανε να τους κοψω κι αλλο  ;D και στον μαντρα να πανε να σκασουν κανα 11άρι και να λένε και ευχαριστω  ::)
     
Θέλω χιονια θέλω λάσπες
να ζαλίζομαι στις πάντες !

Αποσυνδεδεμένος delsol.vti

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 06, 2008, 13:51 »
Πήγαινετο σε ψυχολόγο, είναι μπερδεμένο το καημένο.  ::)

 

  >sostos<
+1

 -1 ΛΑΘΟΣ ........... Σεφερλή 
Θέλω χιονια θέλω λάσπες
να ζαλίζομαι στις πάντες !

ermis1975

  • Επισκέπτης
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 06, 2008, 14:13 »
Πράγματι...οι μαντράδες τα δίνουν πολύ πιο ακριβά. Με γυρισμένα χλμ και βιβλίο service!
Καινούριο απο suzuki πάει 16000. Οπότε κάποιο μπερδεύονται απο τις διαφημήσεις με τα παραεισαγωγής (που και αυτά διαφημίζουν την αρχική τιμή)
και το παίζουν πονηροί!
Είναι διαφρά λοιπόν μεγάλη να πάρεις ένα αμάξι αρκετά χιλιάρικα κάτω, όταν είναι στη κατάσταση του καινούριου και όταν έχεις τη δυνατότητα να το πάς όπου θές για έλεγχο. Επίσης αξίζει να αγοραστεί μτχ και απο κάποιους που θέλουν να το "φτιάξουν" ώστε να είναι μάχημο στο χώμα!

Αποσυνδεδεμένος delsol.vti

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 09, 2008, 09:12 »
NEA KAI TEΛIKH TIMH 10000
Θέλω χιονια θέλω λάσπες
να ζαλίζομαι στις πάντες !

Αποσυνδεδεμένος delsol.vti

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πωληση jimny 2005 μοντέλο
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 13, 2008, 14:38 »
  Πουληθηκε
Θέλω χιονια θέλω λάσπες
να ζαλίζομαι στις πάντες !