Αποστολέας Θέμα: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;  (Αναγνώστηκε 13404 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 05, 2008, 20:32 »
Νικόλα άστο κάηκε. όσο για τον ουρανό, μπορεί να είναι καθαρός και για σένα, και για μένα, αυτό ειναι προσωπική εκτίμηση του καθενός, στα μμε των φόρα, ο κόσμος βλέπει, και κρίνει.
Καποιοι μπορεί να λένε ότι έχεις δίκιο, κάποιοι ότι έχω εγώ.
Βάλε αποδείξεις σε ότι λές, και για τα άλλα φόρα Link ;)
Για τα κάτωθι κοσμητικά/κομάτια γραμμένα απο σενα σε ποστ σου σε ευχαριστώ..
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ-ΑΝΗΘΙΚΟ, απο μερους σου...,Επισης, αν ηταν τοσο "αγνος" και "καλοπροαιρετος" οπως ηθελε να φαινεται,τη λαμογια και τις υπουλες/κρυφες/κλπ ,Γιατι για μια ακομη φορα, λειτουργησε η... "υπογεια" επικοινωνια, ευτυχως απο "γνωστα-αγνωστα" μεμονωμενα ατομα!  ;) ;D,Ομως με "υπογειες" καταστασεις, οπως καποιοι προσπαθησαν να κινηθουν,ο IronMan, στα "κρυφα" και ως συνηθως "πισωπλατα"...  Τοσο, που εχει καταντησει πλεον γνωστος στα fora... ,... επειδη η στρατηγικη του Ιronman ειναι μονιμα αυτη, να μπερδευει και να παραπλανει το κοσμο παρουσιαζοντας τα γεγονοτα οπως θελει εκεινος και οχι οπως πραγματικα εγιναν,το να δημοσιευσεις για λογαριασμο καποιου εμπορου,Γιαννη, να σε πληροφορησω (σε περιπτωση που δεν το ξερεις, λεμε τωρα...), οτι εκτος απο τους τυπικους, γραπτους κανονες, υπαρχουν και καποιοι αλλοι, οι λεγομενοι "αγραφοι", οι οποιοι, ειναι κατ εμε, πολυ πιο σημαντικοι, λογω του οτι ειναι ηθικοι κανονες!!!,λαμογιας και της υπουλης στρατηγικης, που ευτυχως δεν μας αντιπροσωπευει και, επισης ευτυχως, ειναι πιο... "προσωπικο φαινομενο", ευτυχως μεμονωμενο ...
Sorry ρε Γιαννη (ironman), αλλα μαλλον δεν δινεις και το καλυτερο δειγμα, οσο κι αν διατεινεσαι σε καποια αλλα fora, οτι εισαι ενας... φτωχος οραματιστης των jimny...Τωρα, αν ο αλλος ο "καλοθελητης" θελησε να το εκμεταλλευτει ΚΑΙ αυτο, οπως και τοσα αλλα που σκαρφιζεται κατα διαστηματα

Ειναι πολλα τα "υπογεια/πισωπλατα/υπουλα" που δυστυχως δεν ξερουν τα παιδια εδω, αλλα και βεβαια για (προσωπικους) λογους ηθικης, σιγουρα δεν θα τα μαθουν απο εμενα!!!
Ευτυχώς δεν θα τα μάθουν απο σένα ;D
Να σαι καλά ρε Νικο και σε ευχαριστώ...
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Tomasjimny

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 270
  • μονο ''jimny'' τα υπολοιπα υστερουν χα χα χα
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 05, 2008, 20:53 »
Στο παρελθον αν θυμουνται καποιοι ειχα ζητησει να διαγραφει ο λογαριασμος μου απο το φορουμ κ η τοτε αιτια ηταν παλι καποιες εσωτερικες διαμαχες καποιων ανθρωπων που δεν ειχαν να κανουν κατι αλλο απο το να ψαχνονται πως να δειχθουν ο ενας στον αλλο.  0_21 ( δεν αναφερομαι στους παροντες )

Μετα απο καιρο επεστρεψα ( εδω θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε αυτους που με δεχθηκαν χωρις να με ρωτησουν καν το γιατι   cl ) κ δεν θελω να δω κατι τετοιο να συμβαινει ξανα απο καποιο χρηστη.

Αυτο που με εκανε να επιστρεψω ηταν καποιοι ανθρωποι που πιστευαν σε αυτην την ομορφη παρεα και προσπαθουν να την κρατησουν ζωντανη κ καθαρη.

Οσο για τις ομαδικες παραγγελιες  ε μην τρωγεστε κ τοσο. Παντα υπαρχει τροπος να βρουμε κατι πιο φθηνα κ απο την πιο χαμηλη προσφορα. φτανει μια ερωτηση στο φορουμ κ ολοι θα βοηθησουν τον οποιονδηποτε να βγαλει ακρη. Ουτως η αλλως υπαρχουν ανθρωποι που στο ονομα του Jimnyclub.com κανουν εκπτωσεις χωρις καν να μας γνωριζουν προσωπικα , οποτε δεν μας ειναι κ τοσο απαραιτητες... ;)

Χωρις να θελω να θιξω κανεναν θα παρακαλουσα να ληξει το θεμα εδω.

Φιλικα Θωμας

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 05, 2008, 21:13 »
Ένα τελευταίο σχόλιο από μένα στο συγκεκριμένο θέμα:
Όπως θα πρόσεξες Νίκο δεν υιοθέτησα ούτε υιοθετώ (τουλάχιστον χωρίς να έχω αδιάσειστα στοιχεία) καμία άποψη περί συμφερόντων και λοιπά, απλά σου είπα την άποψή μου από την πλευρά του απλού χρήστη ο οποίος δε γνωρίζει εκ των πραγμάτων πράγματα και καταστάσεις. Το έκανα αυτό για να σου δώσω την εικόνα που περνάει η όλη ιστορία στους χρήστες, ξέρεις πολύ καλά ότι είμαι ο τελευταίος που θα ζητήσει αποδείξεις "αθωότητας" από τον οποιονδήποτε για οτιδήποτε κάνει, αυτό έλλειπε τώρα να κατηγορώ αυτά που κορόϊδευα, όποιος δεν καταλαβαίνει και θέλει να φτιάχνει σενάρια κακό του κεφαλιού του...
Από την άλλη βέβαια από τη στιγμή που είμαστε μια παρέα χωρίς καταστατικά, προεδρεία κλπ, δε θεωρώ σωστό να εμπλέκεται κανείς σε μια διαδικασία που εμπεριέχει χρηματική συναλλαγή (όπως οι προσφορές), ανοιχτός χώρος είναι, ας μπει ο οποιοσδήποτε να κάνει όποια προσφορά θέλει, στο ξαναλέω, μη βγαίνεις μπροστά και μην παίρνεις ευθύνες χωρίς λόγο, δε θα σώσεις εσύ τον κόσμο, ούτε ο Γιάννης, ούτε κανένας άλλος, μεγάλα παιδιά είμαστε...
Τέλος από εμένα για το συγκεκριμένο θέμα.
 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 05, 2008, 22:36 »
Παράθεση
Αγαπητοι φιλοι...

Μετα τα τελευταια γεγονοτα που αφορουν τις ομαδικες παραγγελιες και καποια "αθωα" αγγελια του συνforumιστη μας ΙronMan, για αντιστοιχα προιοντα, η ομαδα διαχειρισης του forum (μετα απο αρκετη συζητηση), αποφασισαμε να σταματησουμε, γενικοτερα, τις ομαδικες παραγγελιες!!!

Δυστυχως, δεν μπορουμε και δεν θελουμε βεβαια, καποιοι να βοηθαμε τη παρεα αυτη με οποιοδηποτε τροπο και απο την αλλη μερια να εχουμε "συγκεκριμενους καλοθελητες", οι οποιοι να προσπαθουν με... διαφορους τροπους, συστηματικα, να τα χαλανε ολα!!!

Ενημερωνουμε παραλληλα με μια επιστολη μας, σαν jimnyclub.com, τους διαφορους επαγγελματιες/καταστηματα, οτι σταματουν οι ομαδικες παραγγελιες και επειδη δυο απο αυτες, ειναι ηδη σε εξελιξη, παρακαλουμε πολυ και ενημερωνουμε τους ενδιαφερομενους, οτι μπορουν να πραξουν οπως θελουν πλεον (λογω του οτι καποιοι ηδη εχουν κανει την επιλογη τους για καποια προιοντα), σε προσωπικο επιπεδο ο καθε ενας φιλος μας...

Αυτο που λεει και ο σοφος λαος μας: Χωρις κερδος κερατα, ειναι μαλλον σοφο, αλλα επειδη μακρυα απο μας τετοια πραγματα, πηραμε αυτη την αποφαση, οποτε να ειμαστε και ολοι ευχαριστημενοι...

Σας ευχαριστουμε πολυ ολους για την μεχρι τωρα εμπιστοσυνη σας!

Η ομαδα διαχειρισης του jimnyclub.com"

Προσωπικά είμαι εντελώς αντίθετος με την πολιτική αυτή των διαχειριστών του forum....  bhe

Απ'οσο ξέρω το jimnyclub είναι μια μεγάλη παρέα... ποιός ορίζει λοιπόν το ΤΕΛΟΣ των παραγγελιών και γιατί ???

Οποιος δεν θέλει να ασχοληθεί με ομαδικές παραγγελίες, μην ξανασχοληθεί και τέρμα..... δεν νομίζω όμως οτι μπορεί όμως κανένας να απαγορέυει να γίνονται ομαδικές παραγγελίες απο τους χρήστες....  οι ομαδικές δεν χαλάνε το όνομα της παρέας... και η παρέα είμαστε όλοι εμείς.. τα μέλη του forum....

Κοι Διαχειριστές, εντελώς φιλικά και με εκτίμηση, μήπως έχετε παρεξηγήσει ο όρος σύλλογος - λέσχη και παρέα... ??

Majestix
Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 05, 2008, 22:39 »
Παράθεση
Αγαπητοι φιλοι...

Μετα τα τελευταια γεγονοτα που αφορουν τις ομαδικες παραγγελιες και καποια "αθωα" αγγελια του συνforumιστη μας ΙronMan, για αντιστοιχα προιοντα, η ομαδα διαχειρισης του forum (μετα απο αρκετη συζητηση), αποφασισαμε να σταματησουμε, γενικοτερα, τις ομαδικες παραγγελιες!!!

Δυστυχως, δεν μπορουμε και δεν θελουμε βεβαια, καποιοι να βοηθαμε τη παρεα αυτη με οποιοδηποτε τροπο και απο την αλλη μερια να εχουμε "συγκεκριμενους καλοθελητες", οι οποιοι να προσπαθουν με... διαφορους τροπους, συστηματικα, να τα χαλανε ολα!!!

Ενημερωνουμε παραλληλα με μια επιστολη μας, σαν jimnyclub.com, τους διαφορους επαγγελματιες/καταστηματα, οτι σταματουν οι ομαδικες παραγγελιες και επειδη δυο απο αυτες, ειναι ηδη σε εξελιξη, παρακαλουμε πολυ και ενημερωνουμε τους ενδιαφερομενους, οτι μπορουν να πραξουν οπως θελουν πλεον (λογω του οτι καποιοι ηδη εχουν κανει την επιλογη τους για καποια προιοντα), σε προσωπικο επιπεδο ο καθε ενας φιλος μας...

Αυτο που λεει και ο σοφος λαος μας: Χωρις κερδος κερατα, ειναι μαλλον σοφο, αλλα επειδη μακρυα απο μας τετοια πραγματα, πηραμε αυτη την αποφαση, οποτε να ειμαστε και ολοι ευχαριστημενοι...

Σας ευχαριστουμε πολυ ολους για την μεχρι τωρα εμπιστοσυνη σας!

Η ομαδα διαχειρισης του jimnyclub.com"

Προσωπικά είμαι εντελώς αντίθετος με την πολιτική αυτή των διαχειριστών του forum....  bhe

Απ'οσο ξέρω το jimnyclub είναι μια μεγάλη παρέα... ποιός ορίζει λοιπόν το ΤΕΛΟΣ των παραγγελιών και γιατί ???

Οποιος δεν θέλει να ασχοληθεί με ομαδικές παραγγελίες, μην ξανασχοληθεί και τέρμα..... δεν νομίζω όμως οτι μπορεί όμως κανένας να απαγορέυει να γίνονται ομαδικές παραγγελίες απο τους χρήστες....  οι ομαδικές δεν χαλάνε το όνομα της παρέας... και η παρέα είμαστε όλοι εμείς.. τα μέλη του forum....

Κοι Διαχειριστές, εντελώς φιλικά και με εκτίμηση, μήπως έχετε παρεξηγήσει ο όρος σύλλογος - λέσχη και παρέα... ??

Majestix
Αγαπητοί συνφορουμίτες,
Καθώς δεν γνωρίζω από κοντά πρόσωπα και καταστάσεις και παρακολουθώντας μέσω των ποστ τον έντονο διάλογο
μεταξύ  μελών σχετικά με το θέμα των ομαδικών παραγγελιών, πιστεύω ότι η παραπάνω πρόταση του φίλου ironman
αποτελεί μια καλή αρχή για να δοκιμασθεί η διαδικασία των ομαδικών παραγγελιών και με έναν άλλον τρόπο, αφού όπως βλέπουμε οι απόψεις διίστανται
και δημιουργούνται προστριβές ,με τελικό αποτέλεσμα εμείς οι απλοί χρήστες του φόρουμ να μην έχουμε το μέγιστο δυνατό όφελος.
Πιστεύω λοιπόν ,και μέσα από τον λίγο χρόνο (5 μήνες) που παρακολουθώ τα τεκταινόμενα ,και έχοντας διαπιστώσει ότι είναι ένα ακρως δημοκρατικό φόρουμ,ότι θα μπορόύσαμε να δοκιμάσουμε στην πράξη την ιδέα του συνφορουμίτη μας ironman σε μια μελλοντική παραγγελία
π.χ. για το αμορτισέρ του τιμονιού , έτσι ωστε να δούμε και στην πραγματικότητα αν όντως μπορεί αυτή η ιδέα να βοηθήσει,
και μετά μπορούμε να βρεθούμε είτε ιντερνετικά (το πιο εύκολο για όλους, θα έχει και μεγαλυτερη συμμετοχή) ,είτε σε κάποια εκδήλωση ,εκδρομή
και να αποφασίσουμε πως θα πορευθούμε μελλοντικά σχετικά με τις ομαδικές.
 8)
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος ZIZIKA

  • Jimny
  • Μηνύματα: 403
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 05, 2008, 23:56 »
Αν και είμαι λίγο άσχετη από ομαδικές παραγγελίες, θεωρώ ότι η τακτική του να μην μπάινουν χύμα όλες οι προσφορές είναι για πρακτικούς λόγου και κυρίως για να μη γίνει της επι χρήμασι εκδιδομένης γυναικός το κιγκλίδωμα(το είπα ευγενικα  lol lol) και χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα και ψαχνόμαστε ποιος θα παραγγείλει απ'τον κυρ-μήτσο και ποιος απ'τον κυρ-θανάση! lol lol Καταλαβαίνω και αυτούς που μπορεί να έχουν κάποιους ενδοιασμούς για τις αγνές προθέσεις του οποιουδήποτε αλλά και την αγανάκτηση κάποιων που τους γίνεται -με το συμπάθειο- ο κ*$#ς τόοοοοοοοσος για να κανονίσουν κάτι και στο τέλος αμφισβητούνται.....Μην πλακωνόμαστε όμως γιατί στεναχωριόμαστε... :( Η καρδιά μου ρε παιδιά μ'έπιασε σήμερα ...Και για να "ελαφρύνουμε" θα κάνω το χειρότερο- ασχετότερο post όλων των εποχών παγκοσμίως ώστε να τα πάρετε μαζί μου να με κράξετε, να πετάξετε καμιά ντοματούλα και να ξεθυμάνετε!!

 <offtop/ >2131< #@% hallo <welc_ snow1 >WooHoo >2131< _warning> _warning> surp >9206< >8360< >153< >140<

Μπλα μπλα μπλα.......
                                                  μπλα
                                                                μπλα  μπλου
      ωραίος καιρός  ha >:D bhe


           θέλω προφιτερόλ!

χιονιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χίονιζε,...
           χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε,....
                       χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε, χιόνιζε,.......

 snow1

και μετά το 'στρωσε !!!!!

Και τώρα το βουλώνω ! lol >6599<
www.braters.gr
ΠΑΡΚΑΡΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΗ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΡΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 06, 2008, 00:12 »
Να πω και εγώ την ταπεινή μου άποψη μου μιας και έχω επωφεληθεί και εγώ από τις ομαδικές παραγγελίες (2 φορές) και άπειρες φορές γενικότερα από τις συμβουλές όλων σας και σας ευχαριστώ και πάλι.
Το jimnyclub δεν το κάνουν μεγάλο δυνατό και τρανό οι admins μόνο. Οι χρήστες είναι αυτοί που γράφουν, σχολιάζουν, συμβουλεύουν, χαβαλεδιάζουν, εκθέτουν τις εμπειρίες τους, πάνε εκδρομές, κάνουν καινούργιους φίλους, φτιάχνουν ωραίο κλίμα, πιέζουν με την ψήφο τους τους επαγγελματίες για καλύτερες τιμές.
Είναι το καλύτερο φόρουμ. Δεν το κάνατε εσείς οι admin μόνοι σας το καλύτερο.
Ούτε μπορείτε να αποφασίζετε εσείς τι είναι καλύτερο για το φόρουμ.
Ούτε μπορείτε να λέτε σε κάποιον τι θα πει τι δε θα πει, τι θα κάνει τι δε θα κάνει.
Δικός σας είναι μόνο ο χώρος και όχι η παρέα. Έλεος.
Δόξα το θεό δημοκρατία έχουμε, και έξυπνοι είμαστε (αφού έχουμε jimny ;D), για να κρίνουμε ποιος έχει συμφέροντα ή όχι και ποιος μας εκμεταλλεύεται ή όχι εμάς ή το φόρουμ. (αν υπάρχει εκμετάλλευση. που δεν το νομίζω). Λάθος ύφος και πράξεις υπάρχουν πάντως.
Αφήστε τον κόσμο να μιλάει ελεύθερα, μην σβήνετε και μην κλειδώνετε τα ποστ άλλων.
Αφήστε τους χρήστες να κάνουν ομαδικές. Ούτε λαμόγια είναι ούτε κλέβουν, ούτε τα ‘’παίρνουν’’ από επαγγελματίες.
Καλύτερες τιμές δεν χτυπάνε ούτε τα φαξ ούτε τα email ούτε οι οργανωτές ούτε οι admins.
Τιμές καλύτερες χτυπάνε οι ψήφοι μας σε μια ομαδική.
Εγώ αν ήμουν επαγγελματίας φυσικά και δεν θα έστελνα προσφορά πριβέ παρά μόνο δημόσια. Μυαλό θέλει? Δεν είναι όλοι φίλοι μας να μας εμπιστεύονται. Να ανταγωνιστούν επί ίσης όροις θέλουν για να μας κερδίσουν με τις τιμές τους και τις υπηρεσίες τους.
Στην βιτρίνα ολοταχώς, όλοι με τις τιμές τους και με τις υπηρεσίες τους. Και εμείς θα επιλέξουμε (αφού εμείς πληρώνουμε) αυτόν που πρέπει.
Το έχω ξαναπεί.
Νόμιζα ότι το jimnyclub ανήκει σε όλους μας και εμείς κρίνουμε τι είναι σωστό και τι όχι (τουλάχιστον στις ομαδικές που
εμείς τα μέλη κρίνουμε και επιλέγουμε από που θα αγοράσουμε)
Και όπως έχουν πει κάποιοι μην το κάνετε μαγαζί. Κρίμα είναι.
Και στο κάτω κάτω αφού κάποιοι αμφισβητούν τους νόμους σας, γιατί δεν κάνετε ψηφοφορία?
Μπορεί και να έχετε άδικο, δεν αποκλείετε?
Προτείνω να προσπαθήσετε να δείτε τι θέλουν τα στρουμφάκια.  ;D
Αυτή είναι η δουλειά σας admins και όχι αποφασίζουμε και διατάζουμε.


Αποσυνδεδεμένος ZIZIKA

  • Jimny
  • Μηνύματα: 403
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 06, 2008, 00:24 »
Ώπααααα...φίλαράκι τα μπλέξαμε τα μπούτια μας....¶λλο admin και άλλο mod !!!!!!!!!!!! οι mods είναι για να κάνουν αυτό που λες (για να μη ξεμπ*$ρ%^λευτει το forum !) Ναι, ελευθερία έχουμε αλλά τα forums έχουν δικούς τους κανόνες για να αυτοπροστατεύονται + αν δε συμφωνείς δε γράφεσαι.. Ο/οι admins έχουν συνήθως πιο τεχνικά ζητήματα, όπως συντήρηση, να μην "πέφτει" το forum κλπ..Κι εγώ πιστεύω οτι βοηθάνε τον κόσμο οι ομαδικές αλλά δε γίνεται να γράφει όποιος να ναι το ότι να ναι -μόνο και μόνο επειδή τα νομικά περί διαδικτυακού εγκλήματος είναι χαλαρά ΑΚΟΜΗ στη χώρα μας- γιατι στην τελική αν κάποιος "μπλέξει" αυτός θα ναι κάποιος από τη διαχείριση...Και τα χουμε δει με απειλες μηνύσεων από εταιρείες και τρέχα γύρευε(οχι εδώ, αλλού)!!! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2008, 00:31 από ZIZIKA »
www.braters.gr
ΠΑΡΚΑΡΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΗ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΡΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 06, 2008, 00:28 »
Φιλιππα... κατι εχει παρεξηγηθει εδω μου φαινεται...
Ξερεις καμμια φορα, η Δημοκρατια μπερδευεται με τη ασυδοσια... Και σιγουρα ειναι δυο τελειως διαφορετικες εννοιες...

Και οχι Φιλιππα... ΔΕΝ ειναι η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ!!!  Τη πλακα μας και το χομπυ μας κανουμε...  Αμα ειναι να ξαναπεσουμε σε τετοια τριπακια που θελει ο οποιοσδηποτε σιδερενιος, πλαστικος ή τσιγκινος θελει να μας βαλει, sorry αλλα δε θα παρουμε...  Ας ξεκατινιαστει μονος του οποιος θελει...

Αντε γιατι πολυ ασχοληθηκαμε και πολυ το εχουμε φιλοσοφησει το θεμα με τις αμπελοφιλοσοφιες του καθενος... 

Οποιος νομιζει οτι δε του αρεσουν οι κανονες λειτουργιας του forum, δε νομιζω να πιεζεται και απο κανενα συμβολαιο δεσμευσης ή παραμονης...
  ;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Over the hills and far away...
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 06, 2008, 00:31 »
Από την αρχή της δημιουργίας αυτού του forum , επέλεξα να μην συμμετέχω σε οποιαδήποτε διένεξη δημιουργήθηκε , όχι γιατί δεν είχα άποψη -αφού είμαι απο τους "παλαιότερους"-  αλλά γιατί για εμένα το νόημα της παρέας ξεκινάει απο τις διαπροσωπικές σχέσεις και όχι απο μια λευκή απρόσωπη σελίδα σε μια οθόνη και τον όποιο χρήστη -με παρατσούκλι- κρύβεται πίσω απ αυτήν.

Αφορμή για την απάντηση αυτή είναι το post του Χρήστου (Majestix).
Χρήστο , ο Γίαννης (Ironman)  έγραψε σε άλλο post:
"Τα forum είναι οι συμμετέχοντες"
Να προσθέσω:
Και οι παρέες επίσης!

Κοιτάξτε στο κάτω μέρος της αρχικής σελίδας του forum.
151 χρήστες στις 11.40 απόψε . Η "αρένα", βλέπετε, τραβάει κόσμο.Κάναμε αρνητικό ρεκόρ.
Ανάμεσά τους διακρίνει κανείς -εκτός απο τα τακτικά και ενεργά μέλη αυτού του forum- άτομα που μας κατηγορούσαν και μπαίνουν τώρα με διαφορετικό nickname, "επαναστάτες χωρίς αιτία" που δεν τους "κάναμε" παρ όλα αυτά μας επισκέπτονται σιωπηλά, κατασκόπους απο "αντίπαλα" στρατόπεδα,άτομα που έχουν στο ενεργητικό τους 3 post εκ των οποίων τα δύο είναι γιατί πουλάνε την δεξιά στραβή ζάντα που τους περίσσεψε και το τρίτο αφορά το αριστερό πόμολο της κάτω πόρτας που το πουλούν άβαφτο κτλ.
Απ όλα έχει ο μπαχξές.
Είναι όλοι αυτοί μέλη του forum μας και οφείλουμε να τους αποδεχθούμε?
ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑΙ.
Είναι απαραίτητα όλοι αυτοί ΚΑΙ μέλη της παρέας μας?
ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ.

Φίλε Χρήστο , όπου μπαίνει το κέρδος δεν μπορεί να είναι όλα "αγνά και ταπεινά" γι αυτό και ΚΑΛΑ κάνουν οι διαχειριστές και κόβουν τις ομαδικές. Στην τελική υπάρχουν εύκολοι τρόποι να συννενοηθούν όσοι ενδιαφέρονται, σιγά το πρόβλημα. Εκτός αυτού, εσύ ο ίδιος ζήτησες πιο αυστηρό moderating πριν μερικές μέρες όταν γνωστός δημοσιογράφος με φιλότιμη -ομολογουμένως - προσπάθεια στο χώρο της τετρακίνησης , καθόταν και ξεκατινιαζόταν σαν 10 χρονο παιδί σε άλλο θέμα.
Δεν ανέχομαι λοιπόν να εκμεταλλεύονται το όνομα της παρέας μας κάποιοι που δεν τους έχουμε δει στην ζωή μας - και ούτε πρόκειται-και φυσικά δεν εννοώ τα μέλη που ζουν μακριά στην στερεά Ελλάδα όσο και στα νησιά , για να κερδίσουν 10 ευρώ.

Θα μπορούσα να γράψω πολλά αλλά δυστυχώς η ώρα είναι 12.30 και εγώ είμαι ακόμα στο γραφείο με υπόλοιπο εργασίας τουλάχιστον 2 ώρες.Γιατί το γράφω αυτό? Γιατί ο καθένας μας  αφιερώνει με τον τρόπο του τον χρόνο του για να επικοινωνεί σε αυτή την σελίδα και τους ΦΙΛΟΥΣ που υπάρχουν πίσω απ αυτήν. Υπάρχουν 3-4 άτομα που κοπιάζουν - πείτε τους διαχειριστές εαν θέλετε- για το αποτέλεσμα αυτό.Μην τους πυροβολείτε!

Ραντεβού στο βουνό λοιπόν , στην Πάρνηθα, στο Καλλίδρομο και σε όλα τα επόμενα. Εκεί βρίσκονται οι παρέες και όχι στο "μαγαζί" του μπήξε-δήξε κτλ. που έδωσε την καλύτερη προσφορά για το σωληνάκι στους υαλοκαθαριστήρες.

Υ.Γ.  Γιάννη (Ironman) εαν ο σκοπός σου ήταν να μην βάλεις μπλοκέ στον Αμοργιανό , έπρεπε να το διαδώσεις τουλάχιστον off the record. Γιατί εγώ περίμενα σαν κανονικός μακάκας 6-7 μήνες να πάρω σειρά για το vitara , καθώς στην προσφορά του ο Μιχάλης το έλεγε ρητά " Προηγούνται τα jimny ".Μπορείς να ανατρέξεις στο ανάλογο post για την επαλήθευση.
Τέσσερα πράγματα δεν αλλάζουν στη ζώή:Οι μέρες που έζησες,οι πράξεις που έκανες,τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες!

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 06, 2008, 00:45 »
Ώπααααα...φίλαράκι τα μπλέξαμε τα μπούτια μας....¶λλο admin και άλλο mod !!!!!!!!!!!! οι mods είναι για να κάνουν αυτό που λες (για να μη ξεμπ*$ρ%^λευτει το forum ! Ναι, ελευθερία έχουμε αλλά τα forums έχουν δικούς τους κανόνες για να αυτοπροστατεύονται + αν δε συμφωνείς δε γράφεσαι..
Ο/οι admins έχουν συνήθως πιο τεχνικά ζητήματα, όπως συντήρηση, να μην "πέφτει" το forum κλπ..Κι εγώ πιστεύω οτι βοηθάνε τον κόσμο οι ομαδικές αλλά δε γίνεται να γράφει όποιος να ναι το ότι να ναι γιατι στην τελική αν κάποιος "μπλέξει" αυτός θα ναι κάποιος από τη διαχείριση...Και τα χουμε δει με απειλες μηνύσεων από εταιρείες και τρέχα γύρευε(οχι εδώ, αλλού)!!! ;)
Ζιζίκα έχεις δίκιο για το ότι μπορεί να μπλέξει κάποιος.
Δεν ξέρω, αυτό δεν μπορεί να λυθεί κάπως?
Με μια ανακοίνωση στους επαγγελματίες που να ξεκαθαρίζει κάποια πράγματα?
Βιτρίνα είναι και εδώ εκθέτουν τις τιμές τους και αν θέλουμε αγοράζουμε.
Όλο και κάποια ασφαλιστική δικλίδα θα υπάρχει. Ένα ξεκαθάρισμα κάτι  ???

Νίκο οκ.
Την άποψη μου λέω δεν παρεξηγώ τίποτα.
Ούτε θα φύγω επειδή δεν μου αρέσουν οι κανόνες.
Επωφελούμαι από αυτό το φόρουμ διαβάζοντας το.

Ταξιδιώτη εγώ και όπως άλλοι πολλοί δυστυχώς, δεν είμαστε παρέα στο βουνό.
Είμαστε ιντερνετική παρέα και όπως όλες οι παρέες ευτυχώς δεν συμφωνούμε πάντα μεταξύ μας.



Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 06, 2008, 00:52 »
Κανεις δε σου ειπε να φυγεις Φιλιππε...  και οπως καταλαβαινεις κι εσυ, ολοι εδω μεσα, την αποψη μας λεμε...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Over the hills and far away...
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 06, 2008, 00:58 »
Φίλιππα , να σου θυμίσω ότι εσύ έφυγες απο τη Κω για να βρεθείς στη κοπή της πίτας στην Πλάστήρα. Σίγουρα πίστευες σε κάτι περισσότερο απο μια ιντερνετική παρέα, γι αυτό και ήρθες .Όπως και εγώ που σε έψαχνα το πρωί του Σαββάτου για να σε γνωρίσω , και μας σύστησε ο J-LAND που καθόταν απέναντι.
Την ακεραιότητα του forum την ζηλεύουν ήδη πολλοί και το ακούω αυτό απο διάφορους ανθρώπους στους αγώνες που παρακολουθώ.

Καλώς η κακώς , έχουμε γίνει πλέον πάρα πολλοί και στο μέλλον το βάρος της διαχείρησης θα είναι μεγάλο. ΑΥΤΟΣ είναι λόγος για να συναντηθούμε και να μιλήσουμε και όχι για το αν θα συνεχίσουν οι παραγγελίες...
Τέσσερα πράγματα δεν αλλάζουν στη ζώή:Οι μέρες που έζησες,οι πράξεις που έκανες,τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες!

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 06, 2008, 01:01 »
Zιζικα...είσαι η καλύτερη lol j12
Παράθεση
θεωρώ ότι η τακτική του να μην μπάινουν χύμα όλες οι προσφορές είναι για πρακτικούς λόγου και κυρίως για να μη γίνει της επι χρήμασι εκδιδομένης γυναικός το κιγκλίδωμα

Αν δεις τις τρεις πρώτες ομαδικές(ποδιές τρανσφερ/δεστρες/μπλοκέ) θα δεις ότι με ένα καλό κοντρολ δεν χάνεσαι ;)
Εσυ αν θες να οργανώσεις...δεν χάνεσαι στα ποστ και των προσφορών ;) και ο κάθε νοήμων δεν χάνεται, όπως και ο Din Din που έκανε τις γλύστρες για τα μπράτσα. ;)

Majestix.... ο σπιτονοικοκύρης είναι η απάντηση στο quiz του ποιός ορίζει...
Τα πράγματα είνα απλά...και καθαρά θα έλεγα.

Αφήστε τους χρήστες να κάνουν ομαδικές. Ούτε λαμόγια είναι ούτε κλέβουν, ούτε τα ‘’παίρνουν’’ από επαγγελματίες. Κανένας χρήστης δεν είναι λαμόγιο τα πέρνει, κλέβει είναι ύπουλος υποχθόνιος κακός λαοπλάνος απατεώνας κτλ Εκτός απο μένα το είδα αρκετές φορές σημερα γραμμένο .... και λίγο τακτ στο γραπτό λόγο δεν βλάπτει Νικο..



Στρουμφ j12

Παράθεση
Προτείνω να προσπαθήσετε να δείτε τι θέλουν τα στρουμφάκια.  


Μπάρμπα σε ένα φόρουμ δεν παρακαλάς τον εκάστοτε αδμιν να σε καταλάβει. Εκείνος έχει υποχρέωση να σε καταλάβει, για να λέει μετά οτι το φόρουμ του γ@μάει ;) απο εκεί και πέρα όπως σου χτυπάει χορεύεις, και λογικό ειναι.

Δημήτρη(Ταξιδιώτης) σκοπός μου εξ αρχής ήταν να βάλω μπλοκέ, κάποια στιγμή πήρε το αυτί μου, ότι μπορεί και να τα πέρνω απο τον Αμοργιανό ή ότι περιμενε ότι θα πάω πρώτος να μου το βάλει τσαμπα..

Sorry αν περίμενες σαν μακάκας, δεν είχες παρα να ρωτήσεις αυτόν που οργάνωσε την ομαδική(εμένα) ποιοι εκρεμούν ακόμα, και θα το κανονιζαμε, έχουν περάσει σχεδόν 7 μήνες απο τότε, και κοντρολ με τις τοποθετήσεις και τους χρήστες το έχει ο Αμοργιανός ;)...Μηπως φταις λίγο που περίμενες, χωρίς να μου πεις κάτι? Απο τότε έχουμε μιλήσει και καμια 10αρια + φορές στο τηλ...καλά δεν το σκέφτηκες βρε :o
Και μην ξεχνάς οτι μπηκες σε ομαδική μπλοκέ για jimny με vitara και βεβαια....αν ανατρέξεις και εσύ τα ποστ, θα δεις ότι έχω γράψει ότι εγώ θα βάλω τελευταιος...όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία. Αυτό δεν το διαβασες?
Θυμάμε καλά ρε Δημητρη.
Καλό κουράγιο με την δουλειά, θα σε πάρω αυριο τηλ γιατι μου λειψες...
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #44 στις: Μάιος 06, 2008, 01:09 »
Ασχετο αλλα μιας που το πες βρε Ταξιδιώτη...είδα κόσμο που είχε χρόνια να μπεί οπότε ή μυρίζοντε την βαβούρα ή κάποιος τους ειδοποιεί lol lol lol lol
Καλό είναι αυτό, ανεβάζει και το φόρουμ lol lol lol αντε να ξαναπεί ο Αθανασίου ότι έχουμε χαμηλή ακροαματικότητα lol lol lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης