Αποστολέας Θέμα: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;  (Αναγνώστηκε 13420 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 05, 2008, 16:44 »
Εγω παντως ακομη απαντησεις δε πηρα...  και επισης δε καταλαβα παλι, που κολλανε ολοι αυτοι που αναφερεις και τι σχεση εχουν με το συγκεκριμενο θεμα...
Και παλι σου λεω ομως, οτι αν πειστηκε καποιος για τα γραφομενα σου και τη καλη, αθωα και αγνη διαθεση σου, τοτε πειστηκα κι εγω...   ;) lol

Οσο για το γιατι δε ζητησαμε προσφορα απο τους δυο που προανεφερες, οταν εγραψα τη λιστα, γιατι δεν ειπες να ζητησουμε και απο αυτους και το θυμηθηκες ξαφνικα μετα τη δημοσιευση των προσφορων?

Ασε Γιαννη (ΙroMan)...  Eιπαμε...
;)




YΓ. Θα λειψω για κανα μισαωρο...  η συνεχεια μετα τις 17:30...  lol lol lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 05, 2008, 17:22 »
Ασυναρτησιων συνεχεια...

Aντε... τυχερακια... ηρθα στο μαγαζι και ανοιξα...

Αποριες: Γιατι μαμα το παιδι μας πινει μονο neslac ? ? ?
  87 lol lol lol a105
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 05, 2008, 17:31 »
Της απαντήσεις της πήρες, και είναι γραμμένες, στις δικές μου ερωτήσεις πάντως πιο πάνω δεν θέλησες να  δώσεις απαντήσεις.

Σε ποιό απο τα  μαγαζιά?  lol

Παράθεση
Οσο για το γιατι δε ζητησαμε προσφορα απο τους δυο που προανεφερες, οταν εγραψα τη λιστα, γιατι δεν ειπες να ζητησουμε και απο αυτους και το θυμηθηκες ξαφνικα μετα τη δημοσιευση των προσφορων?

θα ακολουθηθει η διαδικασια οπως προβλεπεται, με γραπτη προσφορα απο τον καθε ενδιαφερομενο προμηθευτη μας στα faxes ή τα mails του jimnyclub, που εχουμε ηδη δωσει γι αυτο το σκοπο και βεβαια θα πρεπει να γινεται λογος και για γραπτη εγγυηση, συγκεκριμενες τεχνικες προδιαγραφες κλπ κλπ...  

Μην μου πείς ότι τους ξέχασες τους άλλους?? lol lol lol lol
btw αυτό το θέμα δεν είναι για το "αγγελίες ανακοινώσεις" μάλλον..
Α ελα στο λαικό παλκο, να τα σπάσουμε lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 05, 2008, 17:33 »
 ... για να εκτονωθει η κατασταση , θα προτεινα να επισκεφτουμε το ''παλκο'' και να ξεδωσουμε με καμια παραγγελια!  lol
 
http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,2877.msg47513/topicseen.html#msg47513


Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 05, 2008, 17:51 »

Tι να σου απαντησω βρε Γιαννη?  Πρωτα πρεπει να μαζεψω οοοοοοοοολα αυτα τα ασυναρτητα, να τα περασω σε ενα επεξεργαστη και αν βγάλω καμμια ακρη, βλεπουμε...   Ειπαμε...    Οποιος εχει ματια βλεπει αλλωστε...   ;)

Σκεφτηκα λοιπον, να μην ασχοληθω αλλο μαζι σου, αλλα και για πιο πρακτικη ομως λυση, σε επαναφερω στο παλιο, γνωστο mode, απλα... ετσι θα ειμαι και πιο χαλλλλλλαρος!  roc2 lol lol

Τωρα παλι, αν καποια στιγμη εχω διαθεση και χρονο να σπαταλησω σε κατι οχι τοσο ουσιαστικο, μπορει και να με πεισω να "παιξω" παλι μαζι σου... (αν και δε το βλεπω, αλλα λεμε τωρα...)!  ;) ;D
     <pineis< >antegia l_h
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 05, 2008, 17:56 »
Καλά δεν χρειαζόταν να το σβήσεις και να το ξαναγράψεις lol

Τιμή μου να ασχοληθεί η εξοχότης σας μαζί μου roc2
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος KΩΝ/ΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 05, 2008, 18:25 »
Με όλο τον σεβασμό και στους δυο σας... Γίαννη και Νίκο, Νίκο και Γιάννη

Πίστευα οτι επειδή έχετε την προηγούμενη εμπειρία της καταστροφής και της άκρατης μαλακίας (JC.gr) δεν θα το ξαναζούσαμε...
Δεν με ενδιαφέρει σε αυτή τη φάση ποιος είπε τι...ποιος πρώτος και ποιος δευτερος...μη το καταντάτε ετσι...

Το έλεγα και τότε...το λέω και τώρα...ο χώρος αυτός...ο server κλπ μπορεί να ανήκει σε κάποιον
...το Jimnyclub όμως δεν είναι μαγαζακι κανενός μας (ουτε του θεού του ιδιου)

Μια παράκληση θα ήθελα να κάνω και στους δυο σας...φερθείτε σαν άρρενες
Και μην το ξεφτιλίζετε…ξέρετε και οι δύο ότι δεν υπάρχει πολυτέλεια για αλλες διασπάσεις και γκρίνιες,
τα ζήσαμε τα ξέρουμε…βρείτε μια λύση και λύστε το από κοντά…κάντε το για όλους μας, παλιούς και νέους…

Αϊντε ρε παληκάρια…

Φιλικά KΩΝ/ΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ
Πάρε φόοοοραααα ρεεεε!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 05, 2008, 18:45 »
Kωνσταντινε... ξερεις το αν σε εκτιμω ή οχι...  Μονο και μονο γι αυτο το λογο λοιπον, να σου τονισω οτι δεν ειναι προσωπικο ρε φιλε το θεμα...  Μην φανταστεις οτι ξυπνησα καποιο πρωι και δεν ειχα κατι καλυτερο να κανω απ το να ασχοληθω με το συγκεκριμενο χρηστη...
Ουτε βεβαια τιθεται θεμα ποιανου ειναι ο server κλπ κλπ...

Απλα, εγω, προσωπικα μιλαω παντα, θα αφησω το χρονο να δειξει τα παντα...  ;)   Ειναι πολλα τα "υπογεια/πισωπλατα/υπουλα" που δυστυχως δεν ξερουν τα παιδια εδω, αλλα και βεβαια για (προσωπικους) λογους ηθικης, σιγουρα δεν θα τα μαθουν απο εμενα!!!

Προσωπικα, οπως ειπα στο προηγουμενο ποστ μου, οτι δεν ασχολουμαι πλεον με το συγκεκριμενο χρηστη και το κανω (αλλωστε υπαρχει και μια καταπληκτικη δυνατοτητα στο forum αυτο... αρκει να την ανακαλυψει καποιος...)  lol lol lol

Μη νομιζεις οτι αλλαζει ή θα αλλαξει κατι στην λογικη και τη διαδικασια του forum...   Συνεχιζουμε ομορφα και καθαρα, οπως ειμασταν, απλα, αποφασισαμε οτι δεν θελουμε πλεον να ζουμε τη διαδικασια των ομαδικων παραγγελιων...  Ειναι κριμα καποιοι απο εμας, να αναλωνομαστε τοσες ωρες, πολλες φορες και με τα αναλογα εξοδα και μετα να τα ακουμε κι απο πανω απο τους διαφορους "καλοθελητες"... 
Δε το θελει ουτε ο Θεος ουτε ο διαολος, που λεει και ο πανσοφος λαος φιλε!!!

Εχουμε τοσα αλλα ωραια να ασχοληθουμε... εκδρομες, εξοδους, εξορμησεις, εκδηλωσεις και οποιος θελει, εδω ειμαστε... 
Αυτο αλλωστε ειναι και το σκεπτικο μας: Να ειμαστε χρησιμοι και να περναμε καλα!!!   Ε, καποιοι απο εμας, αυτο κανουμε!!!   

Τωρα, οποιος αλλος θελει, ας ασχοληθει με οτι θελει, αλλα μακρυα απο μας!!!  Οπως προειπες κι εσυ, το εχουμε ξαναζησει και το εχουμε ξαναδει το εργακι...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 05, 2008, 19:40 »
Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω... Πιστεύει κανείς ότι είμαστε αφελής? Από την εποχή που πήγαινα σχολείο ήξερα πως αυτοί που κανόνιζαν κάτι ομαδικό πχ. 5ήμερη ΙΣΩΣ να αποκόμιζαν κάτι... Από την εποχή εκείνη λοιπόν και όποτε συμμετέχω σε κάποιο ομαδικό κανόνισμα ξέρω ότι ο διοργανωτής ΙΣΩΣ αποκομίζει κάτι... Τι με νοιάζει όμως εμένα αυτό? Επωφελούμε μέσα από αυτό? ΝΑΙ! ¶ρα με πειράζει αν αυτός που σκοτώνεται ή εστω κάθεται και ασχολείται να βγάλει και αυτός κάτι? Αυτό το κάτι μπορεί να είναι από μίζα εώς εξυπηρέτηση προσωπική... ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!!!! Αυτό είναι γενικό σχόλιο...

Επί του παρόντος τώρα, για την ομαδική των ΟΜΕ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου βγήκε λίγο πιο ακριβά λόγω της ζυγ/σης και ευθ/σης... Όμως όταν αναλογίστηκα, κάτι που έγινε πριν την αγορά και μετά την προσφορά, πως κανένας επαγγελματίας δεν απάντησε στο ποστ του Τσουκα που τα έχωνε, για ψυχολογικούς λόγους τα 30 ευρά που μου πήγε παραπάνω δεν με πειράξανε...

Ήδη έχω μπει σε τριπάκι που δεν μου αρέσει για αυτό το φόρουμ, αν κάτσω να προβληματιστώ και για το ΑΝ οι αδμίνς φιλτράρουν ποστσ και φαξ και μαιλ και άλλα τέτοια κουλά, καλύτερα να σας χαιρετήσω...

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ενήλικες άνθρωποι είμαστε, ο καθένας μπορεί να κρίνει και να πράξει ανάλογα... Η αλήθεια είναι πάντα κάπου στην μέση... Μακάρι να βρεθεί κάποια λύση για τις ομαδικές αλλά και να μην βρεθεί ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!! Όσοι έχουν τα κονέ με τους επαγγελματίες ας τους προτείνουν να δώσουν αυτοί μόνιμη έκπτωση επί της τιμής τιμοκαταλόγου ανάλογα με τον αριθμό των παραγγελιών...

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ο καθένας κάνει τον χαζό σε πράγματα που δεν τον συμφέρουν... Τα συμπεράσματα είναι για τον καθένα προσωπικά... Ας σταματήσουμε την κουβέντα και τα βαριά ΚΑΤΗΓΟΡΩ, και ας απολαύσουμε την παρέα όπως την ξέρουμε... Με εκδρομές, συναντήσεις και συμβουλές!!!!


fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 05, 2008, 19:42 »
Έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην ξαναεμπλακώ σε φορουμικές διενέξεις, έχω αποφασίσει να κρατάω τη γνώμη μου για εμένα και για λίγους φίλους από κοντά. Παρόλα αυτά με λυπεί βαθύτατα το γεγονός να βλέπω δύο φίλους με τους οποίους έχω φάει δύο πάστες (λέμε τώρα... ;D ;D) και έχω πάει δύο εκδρομές να τσακώνονται δημόσια και μάλιστα για κάτι το οποίο έχουν "πονέσει" και οι δύο και ξέρω ότι θέλουν να πάει όσο καλύτερα γίνεται.
Από την άλλη όμως το έχω δει αρκετές φορές το έργο και επειδή όπως και στη "δική μας" περίπτωση (βλέπε brat) μου την έδινε που έβγαιναν πολλοί και έγραφαν "έλα μωρέ βρείτε τα", "όλοι δίκιο έχετε", "βρείτε μια λύση" κλπ...χωρίς στην ουσία να προτείνουν ποιά είναι αυτή η λύση ή να πάρουν μια ξεκάθαρη θέση για το ποιός και τι φταίει κατά τη γνώμη τους, αποφάσισα να μην κάνω το ίδιο και να πω δύο λόγια χωρίς να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν, ξεκαθαρίζοντας από την αρχή ότι δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να έχει λεχθεί/ειπωθεί μεταξύ τους, ούτε θέλω να κάνω εικασίες.

1. Νίκο σε συνάντησή μας (εγώ, εσύ και ο Γιάννης) στο Μπάκα πριν από αρκετό καιρό, σου είχα πει ότι η στάση σου στο φόρουμ μπορεί πολύ εύκολα να καταστεί παρεξηγήσιμη από κάποιον που δε σε ξέρει π.χ. αυτά τα περί ενεργειών προώθησης του jimnyclub (η γνώμη μου ήταν και είναι ότι εφόσον είμαστε/είσαστε κυρίως παρέα και όχι οργανωμένος σύλλογος με οικονομικά οφέλη δε χρειάζεται καμία διαφήμιση - εδώ διαφωνούσα και με το Γιάννη για το ίδιο θέμα), τα τεράστια κόκκινα γράμματα του στυλ "η μεγαλύτερη παρέα", "στην ελλάδα και στο εξωτερικό" κλπ, το γεγονός ότι έπαιρνες "πάνω σου" το φόρουμ (αυτή τη μαλακία έκανα εν μέρει κι εγώ στο brat) και φαινόσουν στην ουσία σαν ο κύριος εκπρόσωπος και εκφραστής του jimnyclub, τα συχνά σχόλια του τύπου "ο φίλος μας ο Τσούκας" (από που και ως που φίλος "μας", με πόσους από εδώ μέσα είναι φίλος ρε συ Νίκο ?).

2. Έχοντας ιδία άποψη (όχι από το Γιάννη) για το λόγο που κανένας άλλος επαγγελματίας (τουλάχιστον με 2-3 που μίλησα) δεν έδωσε προσφορά για την ανάρτηση ΟΜΕ μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι ήταν αυτό που ανέφερε παραπάνω ο Γιάννης. Δηλαδή, σου λένε ότι αφού είναι γνωστό ότι είσαι κολλητός με τον Τσούκα, θεώρησαν ότι είναι φυσικό (πρόσεξε, δεν ισχυρίζομαι ότι θα το έκανες, απλά σου μεταφέρω τα λόγια τους) να πάρεις πρώτα τις δικές τους προσφορές και μετά να τις σφυρίξεις στον Τσούκα ο οποίος φυσικά θα έστελνε χαμηλότερη προσφορά με αποτέλεσμα να πάρει τη δουλειά, αυτό λοιπόν το θεώρησαν έλλειψη διαφάνειας και κοροϊδία, οπότε και δεν έστειλαν προσφορές. ¶σχετα αν σε ξέρω και πιστεύω ότι μπορεί να μην το έκανες, θεωρώ λανθασμένη αυτή την πρακτική με τις "κλειστές" προσφορές, όλα θα πρέπει να γίνονται δημόσια για να μην υπάρχουν υπόνοιες από κανέναν.

3. Είμαι της άποψης ότι εφόσον πρόκειται για παρέα και όχι οργανωμένο σύλλογο με καταστατικά, θα έπρεπε οι οποιεσδήποτε διαδικασίες για προσφορές (εφόσον είναι κάτι που ενδιαφέρει όλους) να τεθούν επί τάπητος και να συζητηθούν με τους χρήστες πριν αποφασιστεί ποιός τρόπος θα ακολουθηθεί, δε νομίζω ότι πρέπει να είναι στη "δικαιοδοσία" της Ομάδας Διαχείρισης κάτι τέτοιο, αυτή θα πρέπει να ασχολείται μόνο με την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ και μόνο, αυτό είναι το νόημα της παρέας. Σ' αυτό το πλαίσιο κακώς σβήστηκαν ορισμένα ποστ που αφορούσαν καλύτερες προσφορές, κανείς δεν έχει το δικαίωμα να στερήσει από τους χρήστες μια καλύτερη τιμή (αυτό με δεδομένο το λάθος κατ' εμένα του "Κανονισμού προσφορών").

4.  Γιάννη, η άποψή μου είναι τέτοια θέματα να συζητώνται κατ' ιδίαν και όχι δημόσια για να αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις και να μην υπάρχουν υποψίες στον αέρα. Από τη στιγμή όμως που τελικά ήσουν αποφασισμένος να το κάνεις - όπως το έκανες τώρα - θα έπρεπε να έχεις δώσει τις απαραίτητες εξηγήσεις στον κόσμο και να μην αφήσεις να πλανάται αυτό το κλίμα αμφισβήτησης και δολοπλοκιών, οι περισσότεροι δε μπορούν να ξέρουν (ούτε είναι υποχρεωμένοι στο κάτω-κάτω) να γνωρίζουν τις έχεις πει με τον Νίκο και τι διαφωνίες έχετε.
   
Πραγματικά δε θα ήθελα να δω το ίδιο "έργο" κι εδώ, είναι κρίμα για όλους και περισσότερο για εκείνους που πίστεψαν και πιστεύουν ότι μπορεί να υπάρξει ένας χώρος όπου θα μπορεί ο καθένας να χαλαρώνει και να λέει δυό κουβέντες με τα φιλαράκια του - και γιατί όχι να μαθαίνει κιόλας - χωρίς να αισθάνεται ότι υπάρχουν αόρατα συμφέροντα και ότι "χρησιμοποιείται" από κανέναν, αντίθετα να αισθάνεται και να απολαμβάνει ότι είναι μέρος μια μεγάλης ΠΑΡΕΑΣ... :) :)

ΥΓ. Βρεθείτε, μιλήστε στο τηλέφωνο, βρείτε τα, τσακωθείτε, αλλά σταματήστε να βγάζετε τα μάτια σας δημόσια... 
   
   
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 05, 2008, 19:56 »
Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω... Πιστεύει κανείς ότι είμαστε αφελής? Από την εποχή που πήγαινα σχολείο ήξερα πως αυτοί που κανόνιζαν κάτι ομαδικό πχ. 5ήμερη ΙΣΩΣ να αποκόμιζαν κάτι... Από την εποχή εκείνη λοιπόν και όποτε συμμετέχω σε κάποιο ομαδικό κανόνισμα ξέρω ότι ο διοργανωτής ΙΣΩΣ αποκομίζει κάτι... Τι με νοιάζει όμως εμένα αυτό? Επωφελούμε μέσα από αυτό? ΝΑΙ! ¶ρα με πειράζει αν αυτός που σκοτώνεται ή εστω κάθεται και ασχολείται να βγάλει και αυτός κάτι?  Αυτό το κάτι μπορεί να είναι από μίζα εώς εξυπηρέτηση προσωπική... ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!!!! Αυτό είναι γενικό σχόλιο...

Επί του παρόντος τώρα, για την ομαδική των ΟΜΕ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου βγήκε λίγο πιο ακριβά λόγω της ζυγ/σης και ευθ/σης... Όμως όταν αναλογίστηκα, κάτι που έγινε πριν την αγορά και μετά την προσφορά, πως κανένας επαγγελματίας δεν απάντησε στο ποστ του Τσουκα που τα έχωνε, για ψυχολογικούς λόγους τα 30 ευρά που μου πήγε παραπάνω δεν με πειράξανε...

Ήδη έχω μπει σε τριπάκι που δεν μου αρέσει για αυτό το φόρουμ, αν κάτσω να προβληματιστώ και για το ΑΝ οι αδμίνς φιλτράρουν ποστσ και φαξ και μαιλ και άλλα τέτοια κουλά, καλύτερα να σας χαιρετήσω...

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ενήλικες άνθρωποι είμαστε, ο καθένας μπορεί να κρίνει και να πράξει ανάλογα... Η αλήθεια είναι πάντα κάπου στην μέση... Μακάρι να βρεθεί κάποια λύση για τις ομαδικές αλλά και να μην βρεθεί ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!! Όσοι έχουν τα κονέ με τους επαγγελματίες ας τους προτείνουν να δώσουν αυτοί μόνιμη έκπτωση επί της τιμής τιμοκαταλόγου ανάλογα με τον αριθμό των παραγγελιών...

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ο καθένας κάνει τον χαζό σε πράγματα που δεν τον συμφέρουν... Τα συμπεράσματα είναι για τον καθένα προσωπικά... Ας σταματήσουμε την κουβέντα και τα βαριά ΚΑΤΗΓΟΡΩ, και ας απολαύσουμε την παρέα όπως την ξέρουμε... Με εκδρομές, συναντήσεις και συμβουλές!!!!

Φανη, οταν πρωτομπηκες σε αυτη τη παρεα, σε αυτο το forum, λογικο ειναι να μην ηξερες και πολλα πραγματα...
Με το λιγο καιρο που ζεις εδω, στη παρεα αυτη, πιστευω να μην εχεις καποιο προβλημα ή ετσι τουλαχιστον πιστευω εγω!

Σαν ομαδα καλης λειτουργιας & διαχειρισης αυτου εδω του forum λοιπον, σου δινω/ουμε το δικαιωμα, αλλα και σε οποιονδηποτε αλλο νομιζει ή θελει, να δημοσιευσει, το οτιδηποτε νομιζει οτι μπορει να αποδειξει κατι για τα σημειωμενα παραπανω, στο κειμενο σου...!!!   Αυτο μας ελλειπε, να μπαιναμε σε τετοιες διαδικασιες!!!  Τοτε, σιγουρα δε θα αναφεραμε τη λεξη παρεα κλπ κλπ...  Εμεις τουλαχιστον, εχουμε και καποια ηθικη επανω μας...

Οσο για τον αλλο, που αναφερεται στον... "φιλο μας κο Τσουκα", πιστευω οτι καποιοι απο εδω που εχετε ηδη προσωπικη εμπειρια με το συγκεκριμενο καταστημα, εχετε ηδη βγαλει τα δικα σας συμπερασματα... Αν και εκεινος, οταν χρειαστηκε κατι, εκει απευθυνθηκε βεβαια, "εκμεταλλευομενος" και το ονομα ΜΟΥ (με δικη μου παντα προτροπη), αλλα και το Jimnyclub και βεβαια, ετυχε της καλυτερης μεταχειρισης!!! 
Δε πειραζει ομως...  Ειπαμε... Οποιος εχει ματια βλεπει! 

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 05, 2008, 20:10 »
Πολύ καλά πιστεύεις δεν έχω κανένα πρόβλημα γι'αυτο και συνεχίζω να είμαί εδώ... Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά που μου απάντησες... Γιατί κοκκίνησες τα συγκεκριμένα κομματια? Φοβάμαι μην παρεξηγήσεις εσύ τπτ...

Metalaxe συμφωνώ και μαζί σου, μπράβο για τις προτάσεις σου, άλλωστε τα ίδια πράγματα είπα με άλλα ίσως λόγια... Να προσθέσω μόνο πως όπως έχει εξεληχθεί η κατάσταση βρείτα τα με οποιαδήποτε τρόπο αλλά δώστε την λύση δημόσια για να μην υπάρχει κανένα συννεφάκι...

Πάντα φιλικά,

fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 05, 2008, 20:14 »
Αντωνη...  μια παρομοια τηλεφωνικη συζητηση ειχα προ ημερων με το Γιαννη το Κοκκολακη και του απαντησα, οτι σε καμμια μα καμμια περιπτωση δε με ενδιαφερει τι σεναρια μπορει να εχει κανει στο μυαλο του ο καθε ενας μαγαζατορας ή οχι. 

Ξερεις ε?  Με τα λογια, χτιζεις ανωγια και κατωγια!

Επισης, δε μπορεις ουτε εσυ ουτε κι εγω να ξερουμε τι εχει πει στο καθε ενα ο καθε καλοθελητης (και πιστεψε με, δε στο λεω χωρις στοιχεια). 
Εγω παντως, οχι οτι με ζοριζει κιολας, προκαλεσα τον οποιονδηποτε εχει να πει κατι, να βγει και να το πει δημοσια.

Οπως βεβαια εχεις διαβασει, οταν αναφερομαι σε αρκετα ατομα, αλλα και σε εμπορους, αποκαλω τους παντες "φιλους μας" και αυτο μπορει να το δει ο οποιοσδηποτε, και στην ανακοινωση για τα δωρα της πιτας μας! 
Τωρα, αν ο αλλος ο "καλοθελητης" θελησε να το εκμεταλλευτει ΚΑΙ αυτο, οπως και τοσα αλλα που σκαρφιζεται κατα διαστηματα, δε θα κατσω εγω ρε φιλε να ασχοληθω για να βαλω μυαλο στο καθε ενα, παρα μονο οπου και σε οποιον αξιζει πραγματικα...

Για φαντασου τωρα, να καθομαστε να παιρνουμε εναν εναν τηλεφωνο, και να του εξηγουμε, το τι ΔΕΝ κανουμε!!!
Μη σωσουνε και μας στειλουνε προσφορα...  Εσυ τι πιστευεις?  Οτι δε θα παρουμε αυτα που θελουμε?   Απλα, θα τα παρουμε απο καποιον αλλο!
Αν δεν μας εχουν εκεινοι εμπιστοσυνη, για ποιο λογο να τους εχουμε εμεις αλλωστε?

Σε οτι αφορα τη διαδικασια κλειστων προσφορων ή οχι, αφου το συζητησαμε, καταληξαμε σε αυτη και ετσι κριναμε σωστο να κανουμε...
Τωρα, αν καποιους δε τους βολευει, με γεια τους με χαρα τους και ας μην ασχολουνται μαζι μας ρε φιλε... Δε ζοριζομαστε κιολας...  Ζουμε και χωρις αυτους αλλωστε!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 05, 2008, 20:19 »

Φανη... οχι φιλε μου...  δεν υπαρχει καμμια παρεξηγηση απο μενα!  Εχω μαθει στη ζωη μου, να μη παρεξηγω κανεναν απο τα γραφομενα του και μονο!  Οι πραξεις μας ειναι αυτες που μας κρινουν, ολους μας!!!

Και ειλικρινα στο λεω: Καθαρος ουρανος αστραπες δε φοβαται!    Νοιωθω τοσο περηφανος και τοσο χαρουμενος για οσα εχω προσφερει και θα συνεχισω να προσφερω στη παρεα αυτη, που κανενας μα κανενας τυχαρπαστος καλοθελητης, δε προκειται να μου χαλασει αυτα τα συναισθηματα...   
Στο παρελθον να ξερεις, ειχαμε κι αλλα τετοια αρρωστημενα κρουσματα, αλλα δοξα το θεο, εχουμε μαθει να τα αντιμετωπιζουμε πλεον!!!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΕΣ ....ΤΕΛΟΣ ;
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 05, 2008, 20:22 »
4.  Γιάννη, η άποψή μου είναι τέτοια θέματα να συζητώνται κατ' ιδίαν και όχι δημόσια για να αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις και να μην υπάρχουν υποψίες στον αέρα. Από τη στιγμή όμως που τελικά ήσουν αποφασισμένος να το κάνεις - όπως το έκανες τώρα - θα έπρεπε να έχεις δώσει τις απαραίτητες εξηγήσεις στον κόσμο και να μην αφήσεις να πλανάται αυτό το κλίμα αμφισβήτησης και δολοπλοκιών, οι περισσότεροι δε μπορούν να ξέρουν (ούτε είναι υποχρεωμένοι στο κάτω-κάτω) να γνωρίζουν τις έχεις πει με τον Νίκο και τι διαφωνίες έχετε.

Αντώνη λές να μην έκανα πρώτος την προσπάθεια? Μετά την τροποποίηση του "κανόνα προσφορών" στις ΟΜΕΤελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 29, 2008, 12:18:32 από NickSi Πήρα τηλ ... 27/2/2008 13:48' Διάρκεια ομιλίας 16:27' (17 μονάδες ;D) . Administrator στο κέντρο είμαι,(οχι Δημοσιογράφος όπως είπε κάποιος) λές να μην έχω λες να μην έχω server διαχειρησης κλησεων ;) ε και που πήρα τι έγινε?

Τα θέματα διαφάνειας για μένα, μιας και εδω μέσα και στην παρέα, όποτε μπορώ,κάνω το χόμπυ μου και τίποτα παραπάνω, είναι πρωτεύοντα.
Μιας και εγω έχω φτύσει αίμα και για το φόρουμ αλλά και για την διαδοση του, ανιδιοτελώς, και έχει στοιχισει και κόπο και χρήμα, σε καμια περιπτωσει δεν θέλω να γινει μαγαζί κανενώς, ή να προμοτάρονται επαγγελματίες και δη με επιθετικό marketing. Η στειχειώδης ηθική λέει ότι αν θέλουμε να κάνουμε mod σε ένα ανθρωπο, που αν μη τι άλλο και έχει κοπιάσει, αλλά και είναι πληρως διαφανεις(προκαλώ δημόσια όποιον έχει να πει κατι να το πει)πρώτα να συζητάς μαςζί του και μετά να κάνεις Mod(ή καλύτερα να κάνει Mod ο ίδιος στον εαυτό του)Δεν ενεργείς τσαμπουκά...
Γιάννης Δημητρέλης