Αποστολέας Θέμα: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...  (Αναγνώστηκε 3726 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 05, 2008, 11:31 »
Γιατί αν μπορεί κάποιος να βρει καλύτερη προσφορά να μην μπορεί να το ανακοινώσει στο φόρουμ?  ??? Ρωταω σαν μέλος ενός ανιδιοτελούς (ελπίζω) forum, αλλά και σαν δυνητικός αγοραστής μιας προσφοράς.
Αν το θέμα κολλάει στο ότι είναι εκπρόθεσμη μια προσφορά, γιατί ενδεχόμενος ο συγκεκριμένος επαγγελματίας να μην γνώριζε την ομαδική αγορά, τότε ποιος μπορεί να μου απαγορεύσει να επωφεληθώ αυτής?   ???   

Φιλικά πάντα
Κώστας

 :)


Κωστα... Συμφωνω απολυτα μαζι σου...  αν ειναι τοσο αγνο οπως το λες και βεβαια πρεπει να επωφεληθει ο οποιοσδηποτε χρηστης/μελος του forum μας!!!   

Εδω ομως εγινε με αλλη προθεση, δυστυχως!!!  Ο συγκεκριμενος χρηστης - ΙronΜan - γνωριζε, οπως και ολοι αλλωστε, πολυ πιο πριν το ενδιαφερον ολων για τις ομαδικες παραγγελιες, αλλα περιμενε να δημοσιευτουν οι τιμες των αλλων και μετα να "ανακοινωσει" την συγκεκριμενη αγγελια (η οποια ειναι απο εμπορο βεβαια)...  Εκει και μονο ειναι η διαφωνια μας...  Αλλοιμονο αν δε θελαμε να εχουν καλυτερες τιμες οι φιλοι/χρηστες/μελη της παρεας μας...
   ;)

Επισης, αν ηταν τοσο "αγνος" και "καλοπροαιρετος" οπως ηθελε να φαινεται, θα επρεπε να φροντισει να παρουμε και απο εκει μια προσφορα...  Τη γνωριζε φιλε τη διαδικασια, να εισαι σιγουρος...

Οπως εχεις δει μεχρι σημερα, δεν εχω πει ποτε κατι για κανεναν χωρις στοιχεια και ουτε ειχα καμμια διαθεση να σχοληθω με το συγκεκριμενο... 
Δυστυχως, αναγκαστηκα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2008, 11:40 από NickSi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 05, 2008, 11:48 »
Αγαπητοί φίλοι, δεν θα σχολιάσω τα λεγόμενα κανενός, μιας και ούτε σας ξέρω προσωπικά ούτε γνωρίζω όλα τα γεγονότα που αναφέρεται... Παρόλο αυτά, και λόγω μιας απάντησής μου στο http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,2863.msg46596.html#msg46596 , έχω να σας πω το εξής: Κλονίζεται η εμπιστοσύνη μας, μας βάζετε σε τριπάκια να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε πονηρά για πολλά πράγματα... Και για να μην παρεξηγηθώ όπου "μας" βάλτε "μου"... Είναι πολύ θετικό βέβαια το ότι μοιράζεστε μαζί μας την διαφωνία σας, αλλά το ότι ξαφνικά επαγγελματίες του χώρου γινονται αφορμή για αντιδικίες, είναι κομματάκι δυσχώνευτο για το φόρουμ, όπως το έχω εγώ τουλάχιστον στο μυαλό μου...
Φιλικά,
Φάνης Ευαγγελοδήμος

Φανη... με το οσο διαστημα εισαι σε αυτο το forum και το παρακολουθεις, πιστευω να ειδες οτι αμα υπαρχει καλη θεληση, διαθεση και καποια σωστη λειτουργια, ολα ειναι καλα και μπορουμε να πετυχουμε πολλα...
Εμεις δε θα θελαμε σε καμμια περιπτωση να αντιπαρατεθουμε με κανεναν επαγγελματια του χωρου μας, αλλα δυστυχως καποιοι καλοθελητες, φροντιζουν να μας βαζουν σε τετοια τριπακια...
Πιστευεις οτι δεν ειχαμε να κανουμε κατι καλυτερο απο το να ασχολουμαστε με τετοια θεματα?    Σε καθε περιπτωση ομως, οπως εχω ξαναπει και αλλη φορα, δεν ανεχομαι τη λαμογια και τις υπουλες/κρυφες/κλπ καταστασεις...   
"Δεχομαι να φαω μαχαιρια αντρικια, αλλα οχι πισωπλατη" φιλε...     Καποια πραγματα, δεν μπορεις να τα βλεπεις να συμβαινουν απλα και να μην αντιδρας...   
Πιστεψε με, καποιοι, εχουμε "φτυσει αιμα" για να λειτουργει ομορφα και σωστα αυτο το forum...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 05, 2008, 12:16 »
Αγαπητοί φίλοι, δεν θα σχολιάσω τα λεγόμενα κανενός, μιας και ούτε σας ξέρω προσωπικά ούτε γνωρίζω όλα τα γεγονότα που αναφέρεται... Παρόλο αυτά, και λόγω μιας απάντησής μου στο http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,2863.msg46596.html#msg46596 , έχω να σας πω το εξής: Κλονίζεται η εμπιστοσύνη μας, μας βάζετε σε τριπάκια να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε πονηρά για πολλά πράγματα... Και για να μην παρεξηγηθώ όπου "μας" βάλτε "μου"... Είναι πολύ θετικό βέβαια το ότι μοιράζεστε μαζί μας την διαφωνία σας, αλλά το ότι ξαφνικά επαγγελματίες του χώρου γινονται αφορμή για αντιδικίες, είναι κομματάκι δυσχώνευτο για το φόρουμ, όπως το έχω εγώ τουλάχιστον στο μυαλό μου...
Φιλικά,
Φάνης Ευαγγελοδήμος

Φανη... με το οσο διαστημα εισαι σε αυτο το forum και το παρακολουθεις, πιστευω να ειδες οτι αμα υπαρχει καλη θεληση, διαθεση και καποια σωστη λειτουργια, ολα ειναι καλα και μπορουμε να πετυχουμε πολλα...
Εμεις δε θα θελαμε σε καμμια περιπτωση να αντιπαρατεθουμε με κανεναν επαγγελματια του χωρου μας, αλλα δυστυχως καποιοι καλοθελητες, φροντιζουν να μας βαζουν σε τετοια τριπακια...
Πιστευεις οτι δεν ειχαμε να κανουμε κατι καλυτερο απο το να ασχολουμαστε με τετοια θεματα?    Σε καθε περιπτωση ομως, οπως εχω ξαναπει και αλλη φορα, δεν ανεχομαι τη λαμογια και τις υπουλες/κρυφες/κλπ καταστασεις...   
"Δεχομαι να φαω μαχαιρια αντρικια, αλλα οχι πισωπλατη" φιλε...     Καποια πραγματα, δεν μπορεις να τα βλεπεις να συμβαινουν απλα και να μην αντιδρας...   
Πιστεψε με, καποιοι, εχουμε "φτυσει αιμα" για να λειτουργει ομορφα και σωστα αυτο το forum...


Νίκο,

δεν διαφωνώ σε τίποτα από ότι λες... Είμαι απόλυτα σύμφωνος στο ότι οποιαδήποτε ομάδα ανθρώπων χρειάζεται κανόνες για να λειτουργήσει σωστά και ομαλά... Εκτιμώ βαθύτατα όσους έχουν προσπαθήσει για αυτό το φόρουμ, από τους αδμίνς μέχρι το τελευταίο μέλος που έχει μπει στον "κόπο" να διαβάσει και ίσως να απαντήσει σε κάποιο ποστ... Το μόνο που είπα είναι ότι καταστάσεις ή μάλλον συζητήσεις σαν και αυτές δημιουργούν μια αρνητικη προδιάθεση για τα καλά που προσπαθούμε να κάνουμε όλοι στο βαθμό που μπορεί ή έχει αναλλάβει ο καθένας...

Επί του συγκρεκριμένου θέματος, έχω απόλυτη κατανόηση πως εσείς οι αδμίνς πρέπει να κρατάτε κάποιες ισορροπίες με τους επαγγελματίες για το δικό μας καλό... Ποστς σαν του casper είναι και αυτά σωστά... Η δική σου απάντηση στο ποστ του, επίσης σωστή... ¶ρα, πιθανή λύση για το συγκεκριμένο αλλά και "εργαλείο" προς μελλοντική αποφυγή, είναι η αναθεώρηση των κανόνων, ώστε να πετύχουμε μια ευελιξία στις παραγγελίες. Τονίζω πως είναι απλά πρόταση από μέλος με ελάχιστη εμπειρία σε τέτοια θέματα... ¶ρα, αν όντως ο φίλος ironman πόσταρε προσφορά άλλου επαγγελματία, προτείνω να επαναληφθεί η πρόταση ομαδικής παραγγελίας σε ΟΛΟΥΣ, ώστε να μην νιώσει κανένας αδικημένος. Βεβαίως αυτό δεν λύνει το μελλοντική αποφυγή, αλλά είναι ένα πρώτο βήμα... Ξανατονίζω πως είναι απλά μια πρόταση διότι δεν μου αρέσει το κλίμα που δημιουργείται και όχι τόσο για το συγκεκριμένο προϊόν...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 05, 2008, 12:24 »

Και εχεις απολυτο δικαιο Φανη (στα περισσοτερα απ οσα λες...)! 

Ηδη αυτη τη στιγμη που σου γραφω, εχουμε καποια συζητηση σε εξελιξη και για την οποια βεβαια θα ενημερωθει ολο το forum, ανοιχτα, ομορφα και ξεκαθαρα και οχι βεβαια με... αλλους τροπους!!!

Απλα, οπως λεμε και οι Ελληνες : Stay tunned...
  lol

 
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 05, 2008, 12:30 »

Και εχεις απολυτο δικαιο Φανη (στα περισσοτερα απ οσα λες...)!   

Ηδη αυτη τη στιγμη που σου γραφω, εχουμε καποια συζητηση σε εξελιξη και για την οποια βεβαια θα ενημερωθει ολο το forum, ανοιχτα, ομορφα και ξεκαθαρα και οχι βεβαια με... αλλους τροπους!!!

Απλα, οπως λεμε και οι Ελληνες : Stay tunned...
  lol

 

Παλιοχαρακτήρα  ha ha ha lol lol lol

Φυσικά και χαίρομαι που διαφωνείς, για τον απλό λόγο του ότι μπήκες στον "κόπο" να τα επεξεργαστείς και κρίνεις αναλόγως των εμπειριών σου... Εδώ είμαστε λοιπόν και αναμένουμε...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος casper

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
Απ: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 05, 2008, 12:33 »
Νίκο, δεν μπορώ να γνωρίζω τις προθέσεις κανενός μέλους, (εκτός των επαγγελματιών που είναι σαφώς το κέρδος) οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για κανέναν, πόσο μάλλον να κρίνω τον χαρακτήρα ενός συμφουρμιτη από τα λεγόμενα ενός τρίτου που στην προκειμένη περίπτωση είσαι εσύ (sorry αλά θα το θεωρούσα επιπόλαιο εκ μέρους μου). ::)

Επί του θέματος όμως, οι διαδικασίες μειοδοσίας με στενά χρονικά περιθώρια δίνουν το πλεονέκτημα τους ‘μεγάλους’ επαγγελματίες του χώρου να δίνουν προσφορές σε μικρότερο χρόνο, μιας και έχουν έτοιμες λύσεις. Αυτό ίσως λειτουργεί ανασταλτικά για μικρότερους ‘παίχτες’ που χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνάψουν συμφωνίες με προμηθευτές κτλ.      
Προσωπικά σαν Κώστας προτιμώ να δουλέψει το μαγαζάκι τής γειτονιάς μου (σιδεράς, συνεργείο κτλ) , παρά το supermarket.

Από κει και περά εκτιμώ (και το γνωρίζεις μιας και είμαι του επαγγέλματος) κάθε προσπάθεια συντήρησης, αναβάθμισης και διαχείρισης του forum, από κάθε μέλος που αφιερώνει τον προσωπικό του χρόνο για αυτό τον σκοπό.  :)



Αναμένουμε τις εξελίξεις , είμαι σίγουρος ότι θα προσπαθήσετε για το καλύτερο  :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2008, 12:36 από casper »

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 05, 2008, 12:37 »

Απολυτα σωστος και βεβαια συμφωνω Κωστα... 
;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 05, 2008, 12:52 »
 j12 '' Ειρηνη αδελφοι '' διοτι η ενταση δεν ωφελει την παρεα.
Μοιραζομαι τις ιδιες σκεψεις με τον αγαπητο verse κι εγω σαν νεο σχετικα μελος βλεπω το φορουμ μας σαν μια ''οαση'' μεσα στην καθημερινοτητα μου.
Θεωρω οτι σε καθε περιπτωση για παρομοιες ομαδικες το ζητουμενο ειναι το βελτιστο οφελος ολων των μελων κι οχι πεδιο ''ευθιξιας'' προσωπων ή επαγγελματιων. Ας μην ξεχναμε οτι οι επιχειρηματιες ασκουν τα συμφεροντα τους κ' καποιες φορες μονοπωλιακη ''ακαρδη'' πολιτικη κι εμεις θα πρεπει ν' ασκουμε τη διαπραγματευτικη μας δυναμη σαν club καταναλωτων.
Ειλικρινα απογοητευτηκα απ' το γεγονος οτι αυτη η ομαδικη κατεληξε με μονο μια προσφορα, δηλαδη ολοι οι αλλοι ''απαξιωσαν'' να μας απαντησουν ή εστω να δωσουν τις τυπικες τιμες καταλογου?
Αν εγινε ετσι το θεωρω προσβλητικο προς ολους εμας και θα πρεπει να ''εισπραξουν'' τα αναλογα.

Τελος, θεωρω οτι ο καθενας με ''στοιχειοθετημενη'' και ''τιμια'' προσφορα μπορει να απευθυνθει στο φορουμ κ' να κριθει αναλογως.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Ποδιές Τransfer Case για Jimny...
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 05, 2008, 12:56 »

Αγαπητοι φιλοι...

Μετα τα τελευταια γεγονοτα που αφορουν τις ομαδικες παραγγελιες και καποια "αθωα" αγγελια του συνforumιστη μας ΙronMan, για αντιστοιχα προιοντα, η ομαδα διαχειρισης του forum (μετα απο αρκετη συζητηση), αποφασισαμε να σταματησουμε, γενικοτερα, τις ομαδικες παραγγελιες!!!

Δυστυχως, δεν μπορουμε και δεν θελουμε βεβαια, καποιοι να βοηθαμε τη παρεα αυτη με οποιοδηποτε τροπο και απο την αλλη μερια να εχουμε "συγκεκριμενους καλοθελητες", οι οποιοι να προσπαθουν με... διαφορους τροπους, συστηματικα, να τα χαλανε ολα!!!

Ενημερωνουμε παραλληλα με μια επιστολη μας, σαν jimnyclub.com, τους διαφορους επαγγελματιες/καταστηματα, οτι σταματουν οι ομαδικες παραγγελιες και επειδη δυο απο αυτες, ειναι ηδη σε εξελιξη, παρακαλουμε πολυ και ενημερωνουμε τους ενδιαφερομενους, οτι μπορουν να πραξουν οπως θελουν πλεον (λογω του οτι καποιοι ηδη εχουν κανει την επιλογη τους για καποια προιοντα), σε προσωπικο επιπεδο ο καθε ενας φιλος μας...

Αυτο που λεει και ο σοφος λαος μας: Χωρις κερδος κερατα, ειναι μαλλον σοφο, αλλα επειδη μακρυα απο μας τετοια πραγματα, πηραμε αυτη την αποφαση, οποτε να ειμαστε και ολοι ευχαριστημενοι...

Σας ευχαριστουμε πολυ ολους για την μεχρι τωρα εμπιστοσυνη σας!

Η ομαδα διαχειρισης του jimnyclub.com






Επισης, ο χρηστης IronMan, αν θελει, μπορει να ξαναδημοσιευσει τη συγκεκριμενη "προσωπικη του" αγγελια, μιας και του τη "χαλασα"...  (ΝickSi)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...