Αποστολέας Θέμα: προταση για λαστιχο ΑΤ  (Αναγνώστηκε 2813 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
προταση για λαστιχο ΑΤ
« στις: Φεβρουάριος 25, 2008, 22:07 »
Εχει κανεις καμια καλη προταση για λαστιχο ΑΤ σε διαστασεις μαμα, καθως και τιμη/μαγαζι?
>033_

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: προταση για λαστιχο ΑΤ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 25, 2008, 22:58 »
Προτείνω τα 694 Α/Τ  σε μαμά διάσταση. Είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος αλλά όσο και αν σου ακούγετε παράξενο όχι όσο με τα mud  (Maxxis trepator σε μαμά ξανά διάσταση) ακόμα και στην βρεγμένη άσφαλτο.
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: προταση για λαστιχο ΑΤ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 16, 2008, 12:23 »
Παιδες,
καμια νεα προταση (σε μαμα διασταση) ?
Cooper ATR ? ???

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προταση για λαστιχο ΑΤ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 16, 2008, 12:33 »
Εχει κανεις καμια καλη προταση για λαστιχο ΑΤ σε διαστασεις μαμα, καθως και τιμη/μαγαζι?
>033_

Yokohama Geolandar AT+ II σε διάσταση 205/70/15 (μαμίσια) ή και 195/80/15 ( που φορούσαν τα παλιά Vitara 1.6 JLX μακρύ/κοντό) θα πάρεις λίγο ύψος χωρίς κανένα πρόβλημα.
Εχουν πολύ καλή συμπεριφορά και στο στεγνό, αντοχή με χαμηλό επίπεδο θορύβου.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: προταση για λαστιχο ΑΤ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 16, 2008, 13:38 »
Yokohama Geolandar AT+ II σε διάσταση 205/70/15 (μαμίσια) ή και 195/80/15 ( που φορούσαν τα παλιά Vitara 1.6 JLX μακρύ/κοντό) θα πάρεις λίγο ύψος χωρίς κανένα πρόβλημα.
Εχουν πολύ καλή συμπεριφορά και στο στεγνό, αντοχή με χαμηλό επίπεδο θορύβου.

Καλησπέρα Draiko. Το Jimny μου φοράει τα Yokohama Geolandar AT+II 205/70-15 που σου προτείνει και ο Μιχάλης παραπάνω. Από τις ικανοτητες πρόσφυσης του ελαστικού έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος και σε στεγνή και σε βρεγμένη άσφαλτο, όπως επίσης και στο χωμα που είναι πολύ καλά. Σε κάποια Ποστ που εχω διαβάσει, κάποια άλλα παιδιά αναφέρουν ότι με τα Geolandar AT+II, "τραβάει" λιγο δεξιά το τιμόνι. Αυτό μπορώ δυστυχώς να το πιστοποιήσω κι εγώ, αν και πλεον το έχω συνηθήσει και δε με ενοχλεί καθόλου. Το σημαντικότερο όμως πρόβλημα με αυτα τα λάστιχα είναι ότι πλέον η Yokohama σταμάτησε τη παραγωγή τους σε διάσταση για Jimny. Η μικρότερη διάσταση που βγάζει πλέον είναι 225/70-15. Δες και ΕΔΩ.

Το AT της Yokohama που πλεον ταιριάζει σε "μαμά" Jimny είναι το Geolandar A/T-S.

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προταση για λαστιχο ΑΤ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 16, 2008, 14:43 »
Yokohama Geolandar AT+ II σε διάσταση 205/70/15 (μαμίσια) ή και 195/80/15 ( που φορούσαν τα παλιά Vitara 1.6 JLX μακρύ/κοντό) θα πάρεις λίγο ύψος χωρίς κανένα πρόβλημα.
Εχουν πολύ καλή συμπεριφορά και στο στεγνό, αντοχή με χαμηλό επίπεδο θορύβου.

Καλησπέρα Draiko. Το Jimny μου φοράει τα Yokohama Geolandar AT+II 205/70-15 που σου προτείνει και ο Μιχάλης παραπάνω. Από τις ικανοτητες πρόσφυσης του ελαστικού έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος και σε στεγνή και σε βρεγμένη άσφαλτο, όπως επίσης και στο χωμα που είναι πολύ καλά. Σε κάποια Ποστ που εχω διαβάσει, κάποια άλλα παιδιά αναφέρουν ότι με τα Geolandar AT+II, "τραβάει" λιγο δεξιά το τιμόνι. Αυτό μπορώ δυστυχώς να το πιστοποιήσω κι εγώ, αν και πλεον το έχω συνηθήσει και δε με ενοχλεί καθόλου. Το σημαντικότερο όμως πρόβλημα με αυτα τα λάστιχα είναι ότι πλέον η Yokohama σταμάτησε τη παραγωγή τους σε διάσταση για Jimny. Η μικρότερη διάσταση που βγάζει πλέον είναι 225/70-15. Δες και ΕΔΩ.

Το AT της Yokohama που πλεον ταιριάζει σε "μαμά" Jimny είναι το Geolandar A/T-S.

Σωστά τα παραπάνω ισχύουν για τα καινούργια βελτιωμένα A/T-S. Σύμφωνα με τον Θεοχαράκη http://www.yokohama.gr οι διαστάσεις υπάρχουν σε 205/70/15 & 195/80/15. Προσωπικά θα διάλεγα το 2ο.
Το 205 είναι υπερβολή όπως και το 215 που έχω. Αργότερα θα βάλω 195. Η οικονομία στην κατανάλωση ειναι μεγάλη.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: προταση για λαστιχο ΑΤ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 16, 2008, 20:14 »


... και οπως εδειξε και η πραξη παρα πολλες φορες, τελικα το στενο λαστιχο δουλευει πολυ καλυτερα στη λασπη...!!!
  ;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος SamAir

  • Jimny
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προταση για λαστιχο ΑΤ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 18, 2008, 18:46 »
φιλε καλησπερα,
πουλαω εγω κατι geolander yokohama 195/80 με 2500 χλμ καινουργια αν νομιζεις οτι σε ενδιαφερουν.
απλα τα αλλαζω για να βαλω με τακουνι μιας και εβαλα και αναρτηση, κατα τα αλλα
ειναι πολυ καλα.