Αποστολέας Θέμα: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?  (Αναγνώστηκε 2391 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« στις: Ιούνιος 11, 2009, 22:55 »
Μου διηγηθηκε μια ιστορια η γυναικα μου σημερα λοιπον...
βλεπει εναν τυπο γυρω στα 50+, με γυναικα και μικρο παιδι πισω... τρωει ο τυπος το μπεργερακι του... τσαλακωνει το χαρτακι του... εξω απο το παραθυρακι του...

σταματαει η γυναικα μου διπλα...
Ερη: "κυριε εχετε και παιδι πισω, δε ντρεπεστε που πετατε το χαρτι εξω απο το παραθυρο?"
Ο υπανθρωπακος: "δε γ..............?" (λογω ηθικων αναστολων, δεν γραφω ολοκληρη τη λεξη, θα με κυνηγαει η διαχειριση... lol)

φυσικα λογω "αδυναμου" φυλου, η συζυγος μου αποχωρησε, καθοτι ολες οι προσπαθειες να της μαθω πολεμικες τεχνες πεσανε στο κενο εδω και πολλα χρονια...  lol

Βασικα ερωτηματα που θετω σε εμας τους απλους ανθρωπους που τα κραταμε στο αυτοκινητο τα σκουπιδια μας (ουυυυ κοροοοϊδααα)

  1) Μηπως ειχε δικιο τελικα ο υπανθρωπακος? Τι εννοω δηλαδη.. αν πεταμε εξω τα σκουπιδια μας, ΜΠΑΣ και γινουν περισσοτερες προσληψεις στο δημοσιο στο τμημα καθαριοτητας, αρα, η ανεργια εξαλειψει?

  2) Μηπως... τον κυνηγαει η συζυγος ΤΟΥ στο σπιτι, με το γεματο σεμεδακια τραπεζοκαθισματα και αισθανεται ΗΔΗ καταπιεσμενος και σου λεει... εξω καλυτερα, μεσα θα φαω παντοφλα...

 3) Μηπως να παρω στα σοβαρα την ευχη του και να το χαρω και γω ως απλος ανθρωπος που σκεφτομαι το περιβαλλον, αλλα οχι την ανεργια?

 4) μηπως θεωρησε το δρομο... προεκταση του σπιτιου του? Οικος με κοκκινα λαμπιονια ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ, ας το συνεχισουμε και ΕΞΩ! >:D >:D

Ο αγαπητος σας και ταπεινος σας θετω_ερωτησακιας...

ΥΓ1: Το συμβαν ελαβε χωρα στο ΙΚΕΑ Θεσσαλονικης και ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν ημουνα εκει... την ατυχια μου μεσα. Οχι οχι, φασαρια δε θα εκανα. Απλα θα του προτεινα να παει για  <fish_ αφου εγω δε θα του ευχομουν το ιδιο οπως αυτος εδωσε τις ευχες του στη συζυγο μου.

ΥΓ2: περιμενω με ανυπομονησια τις δικες σας εμπειριες. Τελικα πολυ sex and the city δεν κανει καλό..

ΥΓ3: Αν τον ρωτουσα αν βρηκε/εχασε τη Σφιγγα του.. λετε να καταλαβαινε.. το ερωτημα τιθεται σε εναν συγκεκριμενο φιλο απο το φορουμ, μολις το διαβασει θα καταλαβει ;) Βεβαια -ο υπανθρωπακος- θα καταλαβαινε αν του ελεγα οτι εγω ειμαι Ηλιθιος, αλλα θα χαιροταν για λαθος λόγο.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος harijohn

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 35
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 13, 2009, 18:29 »
Δυστυχώς Γιώργο ζούμε σε μια καταπληκτική χώρα με μια μεγάλη πλειοψηφία ανθρώπων που έχουν σαν θεό τους το δε βαριέσαι. Από τους πολιτικούς μέχρι και πολλούς από αυτούς που θέλουν να λέγονται Έλληνες πολίτες, αλλά δεν ενδιαφέρονται για τίποτε άλλο πέρα μόνο για την πάρτι τους, την καλοπέραση τους ακόμη και αν αυτή είναι εις βάρος των υπολοίπων ή του γενικού καλού.
Δουλεύω σε ένα τεράστιο σχολικό συγκρότημα το οποίο μια εβδομάδα πριν τις ευρωεκλογές το βάψαμε. Το σαββατοκύριακο των ευρωεκλογών όπως και πολλά σχολεία ήταν εκλογικό κέντρο. Την Τρίτη όταν επιστρέψαμε αντικρίσαμε στα φρεσκοβαμμένα περβάζια των παραθύρων εκατοντάδες σβησμένα αποτσίγαρα. Στους κάδους ανακύκλωσης χαρτιού σκουπίδια από αποφάγια και καφέδες και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Αυτοί που τα έκαναν αυτά δεν σκέφτηκαν ότι μπορεί και το παιδί τους να πηγαίνει σε ένα τέτοιο σχολείο. Μάλλον όχι πάντως είμαι σίγουρος 'ότι αυτοί οι ίδιοι αν παρατηρήσουν το παραμικρό στο σχολείο του δικού τους παιδιού θα πάνε να διαμαρτυρηθούν και θα βρίζουν το κράτος και την εκάστοτε κυβέρνηση που δεν δίνει χρήματα για συντήρηση των εγκαταστάσεων.
Αλλά είπαμε Χρύσα διαχείριση θυμού

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 14, 2009, 16:33 »
εσυ φταις που δεν εβαλες τασακια παντου. Ειναι γνωστο οτι οι χωροι του σχολειου πρεπει να ειναι "καπνισμενοι" και γεματοι γοπες/σαρδελες/καρχαριες. Επισης φταις που δεν εβαλες μπαστακες παντου στους καδους να φωναζουν οποιοδηποτε πετουσε οτι να'ναι σκουπιδι στους καδους ανακυκλωσης. Βεβαια η απαντηση απο δαυτους θα'ταν, τι σε νοιαζει εσενα ρε .......... (λογοκρισια), οπου θελω το πεταω.

Ε ναι ειδες, εσυ φταις τελικα, αυτοι ηταν σωστοι. Ασε ρε, ειχαν αγχος για το τι θα ψηφισουνε. Και εγω εκεινη τη μερα αρχισα το καπνισμα. 10 - 10 τα αναβα.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος tsoula

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 14, 2009, 17:39 »
Δυστυχώς Γιώργο ζούμε σε μια καταπληκτική χώρα με μια μεγάλη πλειοψηφία ανθρώπων που έχουν σαν θεό τους το δε βαριέσαι. Από τους πολιτικούς μέχρι και πολλούς από αυτούς που θέλουν να λέγονται Έλληνες πολίτες, αλλά δεν ενδιαφέρονται για τίποτε άλλο πέρα μόνο για την πάρτι τους, την καλοπέραση τους ακόμη και αν αυτή είναι εις βάρος των υπολοίπων ή του γενικού καλού.
Δουλεύω σε ένα τεράστιο σχολικό συγκρότημα το οποίο μια εβδομάδα πριν τις ευρωεκλογές το βάψαμε. Το σαββατοκύριακο των ευρωεκλογών όπως και πολλά σχολεία ήταν εκλογικό κέντρο. Την Τρίτη όταν επιστρέψαμε αντικρίσαμε στα φρεσκοβαμμένα περβάζια των παραθύρων εκατοντάδες σβησμένα αποτσίγαρα. Στους κάδους ανακύκλωσης χαρτιού σκουπίδια από αποφάγια και καφέδες και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Αυτοί που τα έκαναν αυτά δεν σκέφτηκαν ότι μπορεί και το παιδί τους να πηγαίνει σε ένα τέτοιο σχολείο. Μάλλον όχι πάντως είμαι σίγουρος 'ότι αυτοί οι ίδιοι αν παρατηρήσουν το παραμικρό στο σχολείο του δικού τους παιδιού θα πάνε να διαμαρτυρηθούν και θα βρίζουν το κράτος και την εκάστοτε κυβέρνηση που δεν δίνει χρήματα για συντήρηση των εγκαταστάσεων.
Αλλά είπαμε Χρύσα διαχείριση θυμού


είναι ευρωπαίοι...όχι ο.τι και ο,τι
"ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 14, 2009, 18:42 »
με ή χωρις το ευρω...
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος harijohn

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 35
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 14, 2009, 21:28 »
εσυ φταις που δεν εβαλες τασακια παντου. Ειναι γνωστο οτι οι χωροι του σχολειου πρεπει να ειναι "καπνισμενοι" και γεματοι γοπες/σαρδελες/καρχαριες. Επισης φταις που δεν εβαλες μπαστακες παντου στους καδους να φωναζουν οποιοδηποτε πετουσε οτι να'ναι σκουπιδι στους καδους ανακυκλωσης. Βεβαια η απαντηση απο δαυτους θα'ταν, τι σε νοιαζει εσενα ρε .......... (λογοκρισια), οπου θελω το πεταω.

Ε ναι ειδες, εσυ φταις τελικα, αυτοι ηταν σωστοι. Ασε ρε, ειχαν αγχος για το τι θα ψηφισουνε. Και εγω εκεινη τη μερα αρχισα το καπνισμα. 10 - 10 τα αναβα.
Λάθος φίλε μου υπήρχαν τασάκια σε όλες τις αίθουσες όπως και κάδοι σκουπιδιών αλλά είπαμε είμαστε του ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος tsoula

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 14, 2009, 22:08 »
εσυ φταις που δεν εβαλες τασακια παντου. Ειναι γνωστο οτι οι χωροι του σχολειου πρεπει να ειναι "καπνισμενοι" και γεματοι γοπες/σαρδελες/καρχαριες. Επισης φταις που δεν εβαλες μπαστακες παντου στους καδους να φωναζουν οποιοδηποτε πετουσε οτι να'ναι σκουπιδι στους καδους ανακυκλωσης. Βεβαια η απαντηση απο δαυτους θα'ταν, τι σε νοιαζει εσενα ρε .......... (λογοκρισια), οπου θελω το πεταω.

Ε ναι ειδες, εσυ φταις τελικα, αυτοι ηταν σωστοι. Ασε ρε, ειχαν αγχος για το τι θα ψηφισουνε. Και εγω εκεινη τη μερα αρχισα το καπνισμα. 10 - 10 τα αναβα.
Λάθος φίλε μου υπήρχαν τασάκια σε όλες τις αίθουσες όπως και κάδοι σκουπιδιών αλλά είπαμε είμαστε του ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ.


κάτσε ρε γιαννάκη... θα σηκωθεί η κύρια τάδε...να κάνει 3 ολόκληρα βήματα μέσα στο καυσωνα για να πετάξει το χαρτάκι της τσίχλας της.... μην είσαι και πλεονέκτης... όλα και όλα... ντοπή
"ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 15, 2009, 14:06 »
εσυ φταις που δεν εβαλες τασακια παντου. Ειναι γνωστο οτι οι χωροι του σχολειου πρεπει να ειναι "καπνισμενοι" και γεματοι γοπες/σαρδελες/καρχαριες. Επισης φταις που δεν εβαλες μπαστακες παντου στους καδους να φωναζουν οποιοδηποτε πετουσε οτι να'ναι σκουπιδι στους καδους ανακυκλωσης. Βεβαια η απαντηση απο δαυτους θα'ταν, τι σε νοιαζει εσενα ρε .......... (λογοκρισια), οπου θελω το πεταω.

Ε ναι ειδες, εσυ φταις τελικα, αυτοι ηταν σωστοι. Ασε ρε, ειχαν αγχος για το τι θα ψηφισουνε. Και εγω εκεινη τη μερα αρχισα το καπνισμα. 10 - 10 τα αναβα.
Λάθος φίλε μου υπήρχαν τασάκια σε όλες τις αίθουσες όπως και κάδοι σκουπιδιών αλλά είπαμε είμαστε του ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ.


μηπως ητο πλαστικα? Ο Ελλην εχει καποιο.... κολλημα με το κιτρινιαζειν του πλαστικου. Του θυμιζει μαλλον τα καζανακια απο τα μπαρ ;) Αλλη φορά, απο μαρμαρο σε παρακαλω.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος xtrail

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
    • arxicon architects
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 15, 2009, 22:45 »
Γιωργο αφού το θέλεις πάρε τις απαντήσεις:
1) Σωστά το λες. Ετσι προκύπτουν νεες θέσεις εργασίες. Ετσι θα βρεις κι εσυ μια αξιοπρεπή δουλεια
2) Η περιγραφή μου θυμίζει εσένα...πετάς κι εσύ έξω τα σκουπίδια??
3) Η ευχή του ως γνωστόν έχει διάρκεια για εσενα 2" οπότε καλύτερα να του εσπαζες τα μουτρα
Δυστυχως δεν μπορω να καταλάβω όλους αυτούς τους κωλοελληνες. Βασικά τους αξίζει ενα χεράκι ξύλο μήπως και στρώσουν...Γιώργο είσαι καρατέκα???Δεν σου φαινεται πάντως....χιχιχ

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 15, 2009, 23:37 »
ακομα δουλευει το pathfinder σου? lol καλως τον :)
ασε ασε, ριχτε σκουπιδια μπας και βρω δουλεια, ανεργια φουλ.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 16, 2009, 14:22 »
γεια σε ολους... να πω και εγω μια ιστοριουλα..... !!! περυσι εχουμε μποτιλιαριστει στην εθνικη στο υψος της μαλακασας την ιδια στιγμη η παρνηθα καιγεται για μερες οπως ολοι θυμαστε, ειναι κατακαλοκαιρο  με αρκετο ανεμο και ο ελληναρας διπλα μας πεταει την αναμμενη γοπα στον δρομο .... του κανουμε παρατητηση για την πραξη και εκεινος ξερετε τι κανει ????? βγαζει περιστροφο παρακαλω και μας βριζει χυδαια............... δεν το χρησιμποποιησε ευτυχως για αλλιως δεν θα ημουν εδω να τα λεγαμε... τετοιοι ειμαστε οι ελληναρες και μας αξιζει οτι μας συμβαινει τοσο απλα  cl

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Γ.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπαρχουν ψιλοζωακια υπανθρωπακια ε?
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 16, 2009, 17:56 »
γεια σε ολους... να πω και εγω μια ιστοριουλα..... !!! περυσι εχουμε μποτιλιαριστει στην εθνικη στο υψος της μαλακασας την ιδια στιγμη η παρνηθα καιγεται για μερες οπως ολοι θυμαστε, ειναι κατακαλοκαιρο  με αρκετο ανεμο και ο ελληναρας διπλα μας πεταει την αναμμενη γοπα στον δρομο .... του κανουμε παρατητηση για την πραξη και εκεινος ξερετε τι κανει ????? βγαζει περιστροφο παρακαλω και μας βριζει χυδαια............... δεν το χρησιμποποιησε ευτυχως για αλλιως δεν θα ημουν εδω να τα λεγαμε... τετοιοι ειμαστε οι ελληναρες και μας αξιζει οτι μας συμβαινει τοσο απλα  cl
Επειδή οι ελληνάρες δεν θέλουν να λερώνουν το τασάκι του αυτοκινήτου, πετούν τις αναμμένες γόπες τους έξω από το παράθυρο. Πιστεύω ότι δεν θα χάσουν αυτή την συνήθεια και όταν οδηγούν κοντά σε δάσος!
Εγώ κάθε φορά που βλεπω να πετούν ανμμένα τσιγάρα ή και σκουπίδια ΚΟΡΝΑΡΩ  0_21. Αν αντιδρούμε όλοι έτσι, πιστεύω ότι θα νοιώθουν μειοψηφία,  που δυστυχώς δεν είναι. Πολλές πυρκαγιές έχουν αίτιο τα αναμμένα αποτσίγαρα.
Hisamitsu Horigome