Αποστολέας Θέμα: Γεια χαρά!!  (Αναγνώστηκε 7147 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μάχος

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1440
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 05, 2008, 16:02 »

Μενιααααααααααααα...  που εισαι καλε?   Αθηνα ή Τρικαλα?

Τρίκαλα καλέ  lol Ετοιμάζομαι όμως για Αθήνα, λέω να κατέβω σκ κ θα κάτσω αρκετές μέρες.

μπραβο ρε Μενια για να δωσω επιτελους και τις μποτες σου στο Νικο lol lol να στις δωσει γιατι με την κολοδουλεια δεν προλαβα να στις στειλω

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 05, 2008, 21:10 »

Μενιααααααααααααα...  που εισαι καλε?   Αθηνα ή Τρικαλα?

Τρίκαλα καλέ  lol Ετοιμάζομαι όμως για Αθήνα, λέω να κατέβω σκ κ θα κάτσω αρκετές μέρες.

μπραβο ρε Μενια για να δωσω επιτελους και τις μποτες σου στο Νικο lol lol να στις δωσει γιατι με την κολοδουλεια δεν προλαβα να στις στειλω


Πλακα ΜΕ κανεις εσυ τετοιο πραγμα  ha ha ha ha
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος Menia

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 728
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.jimnyclub.com
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 06, 2008, 10:45 »

Μενιααααααααααααα...  που εισαι καλε?   Αθηνα ή Τρικαλα?

Τρίκαλα καλέ  lol Ετοιμάζομαι όμως για Αθήνα, λέω να κατέβω σκ κ θα κάτσω αρκετές μέρες.

μπραβο ρε Μενια για να δωσω επιτελους και τις μποτες σου στο Νικο lol lol να στις δωσει γιατι με την κολοδουλεια δεν προλαβα να στις στειλω


Πλακα ΜΕ κανεις εσυ τετοιο πραγμα  ha ha ha ha

Ωραία, πάλι εντός θέματος του post είμαστε  lol lol lol
Ευχαριστώ φανταστικέ οδηγέ Μάχο  j12
Τα πράγματα είναι απλά..

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 06, 2008, 10:53 »
Ωραία, πάλι εντός θέματος του post είμαστε  lol lol lol
...


Αααα...  καλααααα...  τι πρωτοτυπο...  εμεις τετοιο πραγμα?    lol lol lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Μάχος

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1440
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 06, 2008, 12:13 »
αρπα την παλι κ.Τσερνικουδη,βλεπεις βρε ο καλος οδηγος φαινεται,αλλα πρεπει να εχεις και το καταλληλο αυτοκινητο,δηλαδη 4χ4 οχι DATSUN  87 87 87 87 ha ha ha

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 06, 2008, 12:46 »
 0_21 0_21 0_21 0_21 0_21
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος kranas (x-nikos)

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 715
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 06, 2008, 21:50 »
αρπα την παλι κ.Τσερνικουδη,βλεπεις βρε ο καλος οδηγος φαινεται,  87 87 87 87 ha ha ha

ρε αχρηστε τι θες να πει η ΜΕΝΙΑ!!!!

σε λεει ετσι γιατι ευτυχως δεν την εστειλες !!!!!! :D

για ρωτα την αν ξαναερχεται!!!! :D ουτε γραμμα δεν ξαναστελνει με σενα!!! :D

ΑΚΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ
!!! bhe bhe bhe
Ας το καλαμπουρίσουμε ρε παιδιά!!!! κάνει καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος Μάχος

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1440
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 07, 2008, 07:21 »
εγω ενα πραγμα ξερω:οτι εκεινο το τριημερο τη μοναδικη φορα που ηθελες να λασπωσεις τα πασουμακια σου ηταν την τελευταια μερα στη λιμνη ha ha ha ha

βρε κατι ηξερε η μαρια και εκανε προσφορα για την πιτα τις παντοφλιτσες τις λεοπαρδαλε..... 87 87 87 87 ha ha ha ha

Αποσυνδεδεμένος Αλέξανδρος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 08, 2008, 19:58 »
Πω ρε παιδια, διαβάζω εδώ διάφορα, και έχω απελπιστει...
Βλέπω και τις foto σας...

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια jimny. Είχα ακούσει ότι έχουν δυνατότητες για offroad χρήση, αλλά δεν φανταζόμουνα τέτοια πράγματα...
Αφήστε που, από ότι το κόβω, πρέπει να βάλω λάστιχα, αναρτήσεις, δέστρες, εργάτη, φώτα, cb κτλ.
Όλα αυτά δε θα μου πάνε 2000-2500?? Πολλά λευτά...

Και δεν θα βγάζει και ζημιές, άμα το έχω έτσι και του κάνω τέτοια χρήση?

Εγώ για αυτοκινητάκι πόλης το πήρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2008, 20:00 από Αλέξανδρος »

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 08, 2008, 20:49 »
Φίλε Αλέξανδρε καλωσήρθες στην παρέα μας  j12 j12

Αν νομίζες ότι το Jimny είναι για την πόλη και έχει και κάποιες offroad δυνατότητες ( lol lol lol lol lol) τότε μάλλον τόσον καιρό του έκανες λάθος χρήση ή μάλλον χρησιμοποιούσες μόνο ελάχιστα από αυτά που μπορεί  να σου προσφέρει.

Όσο για αναρτήσεις, εργάτες κλπ, όλα είναι συνυφασμένα με τη χρήση που θέλεις να του κάνεις. Μέσα στο forum  μπορεί να βλέπεις αυτοκίνητα-θηρία που όμως είναι (και) για μέρη ή καταστάσεις πολύ διαφορετικές (αγώνες κλπ).

Έχοντας το μαμα Jimny   μόνο 4 σχεδόν μήνες, δεν έχω σταματήσει να εκπλήσσομαι από τις δυνατότητες του σε κάθε "βόλτα". Κάθε αλλαγή μπορεί να έρθει στο μέλλον και πάντα ανάλογα με τις ανάγκες / χρήσεις σου.

Κάποια πράγματα πάντως είναι όντως βασικά, για την ασφάλειά σου περισσότερο, όπως τα λάστιχα και το cb.

Αυτό που πρέπει να θυμάσαι είναι ότι αν πάει ο οδηγός τότε πάει και το Jimny, στα όρια του εφικτού πάντα !

Και πάλι καλωσήλθες <welc_ <welc_ <welc_ >ilov2<
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 08, 2008, 21:50 »
Αλέξανδρε καλώς ήρθες.
Ο PANOS72 με κάλυψε.
Σίγουρα όλη αυτή η ενασχόλησή μας με τα JIMNY και τα βουνά είναι ένα χόμπυ. Και στα χόμπυ είναι λίγο δύσκολο να υπαγορευτούν κανόνες.
Μπορείς να φτιάξεις το αυτοκίνητο, να δώσεις 2.500 ευρώ ή και περισσότερα και να μήν το ευχαριστηθείς αν δεν είναι αυτό που πραγματικά θέλεις.
Θα έλεγα να έρθεις σε κάποια βόλτα μας, να δείς, να συζητήσεις και να ξεκινήσεις σιγά-σιγά.

Μπορείς ακόμα την επόμενη Κυριακή να δείς έναν αγώνα trial
http://www.off-road.gr/article1250.html
για να πάρεις μιά συμπυκνωμένη γεύση απο τις δυνατότητες φτιαγμένων και πόλυ φτιαγμένων αυτοκινήτων.

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 09, 2008, 16:53 »
Αλέξανδρε καλως ήρθες. Διάβασε τα σχετικά αρθράκια για την οδήγηση εκτός δρόμου και πήγαινε  μια μέρα εκτός δρόμου να τα δοκιμάσεις. Με λίγο θάρρος και με λίγο θράσσος, θα καταφέρεις πολλά!!! Καλύτερα να πας με κάποιον φίλο εκτός κι αν δεν εχεις πολύ άγριες προθέσεις!!!
3 μήνες έχω το δικό μου και είναι μαμά ακόμα. Πραγματικά έχει τρομερές δυνατότητες ακόμα κι ετσι όπως είναι! Αν γίνουν και οι αλλαγες σε λάστιχα και αναρτήσεις, ειλικρινά δεν μπορω να φανταστω που διάολο θα καταφέρω να παω. Το σίγουρο όμως ειναι οτι θα παω!!! Το jimny μου εχει χαρισει απίθανες στιγμες μεχρι τωρα ΚΑΘΕ φορα που παω βολτουλα. Πριν λίγο γυρισα απο το βουνο και ειχα μπροστα μου 10 χλμ απάτητο χιονι υψους μέχρι το μισό διαφορικο και με μεγαλες κλισεις. Κι όμως τα καταφερε! Και μπορουσε κι αλλο...  Με τα ασφάλτινα λάστιχα, ετσι?   
Βγάλτο εκτός να δεις η γλύκα!!!!! yah yah yah yah roc2 roc2

Αποσυνδεδεμένος Αλέξανδρος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 10, 2008, 20:32 »
Λέτε να δοκιμάσω ε?
Μόλις βρω λίγο χρόνο θα το επιχειρήσω!
Ελπίζω να καταφέρω να έρθω και σε κάποια βόλτα σας!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 11, 2008, 21:18 »
Παίδες μια φιλική συμβουλή...

Πάντα να βάζετε την ασφάλεια σας πάνω από όλα!!!! Προσωπικά, όποτε έχω πάει μόνος μου κάπου, χωρίς να κάνω τίποτα xtreme, έχω ταλαιπωρηθεί αφάνταστα!!! Μικροκολλημάτακια τα οποία όμως δεν μπορούσα να τα ξεπεράσω μόνος μου και περίμενα για ώρες να έρθει κανένας φίλος να με ξεκολλήσει.

Σε κάθε περίπτωση, και επειδή δεν έχω εμπειρία στο άθλημα ούτε στις περιοχές που προσφέρονται για παιχνίδια, πάντα θέλω να είναι και ένα 2 όχημα μαζί μου. (οκ στην παραλία κάτω από το σπίτι μου πάω μόνος μου  87)

Σε γενικές γραμμές έχω μια αρχή, θέλω αυτά που κάνω σήμερα να μπορέσω να τα κάνω και αύριο και αυτό προϋποθέτει αύριο να είμαι και εγώ καλά και το γύμνι να μην μου μείνει στα χέρια...

Πάντα φιλικά,
Φάνης
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Γεια χαρά!!
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 11, 2008, 22:44 »

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ο ΦΑΝΗΣ!!! 

Το εχω ξαναπει πολλες φορες και θα το ξαναπω κι αλλες τοσες...  ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ή ΣΕ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ !!!   Δεν χρειαζεται ουτε να ρισκαρουμε, ουτε και εχουμε να αποδειξουμε κατι και σε κανεναν... 

Προεχει πανω απ ολα η ασφαλεια μας και μετα η ασφαλεια του οχηματος μας...  Μαγκιες και παλληκαριες στο οff road, δε χρειαζονται!!!

Για αυτο το λογο ειμαστε παρεα και ετσι παντα κανονιζουμε ομορφες βολτες, ηρεμες, αγριες, ησυχες, ανωριμες...  Οτι θελει ο καθενας και βαση των δυνατοτητων οδηγων & αυτοκινητων!
  ;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...