Αποστολέας Θέμα: rakuten  (Αναγνώστηκε 11609 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FADOM

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 72
Απ: rakuten
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 24, 2008, 16:45 »
Ρε παιδες αμα εχει ετσι το πραγμα ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ  :o

Γιατι να δωσεις 1300 ευρω για να κοντυνεις 58% μονο στα αργα?
Πιο πολυ νομιζω οτι συμφερει και εξυπηρετει  η λυση του βοηθητικου απο Σαμουραι  και γραναζωμα με 4,16 (Μειωση 94% στα αργα !!!)

Εξ 'αλλου θελουμε πιο κοντη σχεση ,για να μπορει το αμαξι να ανταπεξελθει και σε μεγαλυτερο (βημα) λαστιχο.

Οποτε? Τι γινεται με το rakuten ?
Aυτο το μαραφετι οταν το βαλουμε θα ειμαστε συνεχεια με αργα ?  bhe  ???  bhe

Σιγουρα η ΑΡΙΟ ειναι κορυφη σε προιοντα για το γυμνι ,
ΑΛΛΑ:

Για το συγκεκριμενο προιον ,πολλα τα λεφτα που ζητανε για αυτο που προσφερει !
Για την δουλεια που κανει ,θα επρεπε να ειχε τουλαχιστον την μιση τιμη...τουλαχιστον ...!
Τωρα εαν το κοστος παραγωγης του ειναι τοσο υψηλο, αυτο ειναι προβλημα της ΑΡΙΟ0_21

Βεβαια δεν θελουν ή δεν χρειαζονται ολοι τοση πολλη δυναμη ή τοσο μεγαλα λαστιχα και μπορει να φανταζει ιδανικο γι αυτους. Εκει παο πασο.
Αλλα και σε αυτην την περιπτωση ,ειναι πολλα τα λεφτα παιδια. Με αυτα τα λεφτα βαζεις μια μπλοκαδουρα ARB πισω και κανεις πραγματα που ισως δεν θα κανεις ουτε με το rakuten  ;) (Και σου περισσευουν και για 2-3 ντεποζιτα  lol )

Φιλικα προς ολους τους ενδιαφερομενους ,
Γιαννης

Αποσυνδεδεμένος Tomasjimny

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 270
  • μονο ''jimny'' τα υπολοιπα υστερουν χα χα χα
Απ: rakuten
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 24, 2008, 17:43 »
Χρηστο , οταν σιγουρεψεις την τιμη πες μου , μαλλον θα παρεις κ για μενα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: rakuten
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 28, 2008, 19:25 »
Ρε παιδες αμα εχει ετσι το πραγμα ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ  :o

Γιατι να δωσεις 1300 ευρω για να κοντυνεις 58% μονο στα αργα?
Πιο πολυ νομιζω οτι συμφερει και εξυπηρετει  η λυση του βοηθητικου απο Σαμουραι  και γραναζωμα με 4,16 (Μειωση 94% στα αργα !!!)

Εξ 'αλλου θελουμε πιο κοντη σχεση ,για να μπορει το αμαξι να ανταπεξελθει και σε μεγαλυτερο (βημα) λαστιχο.

Οποτε? Τι γινεται με το rakuten ?
Aυτο το μαραφετι οταν το βαλουμε θα ειμαστε συνεχεια με αργα ?  bhe  ???  bhe

Σιγουρα η ΑΡΙΟ ειναι κορυφη σε προιοντα για το γυμνι ,
ΑΛΛΑ:

Για το συγκεκριμενο προιον ,πολλα τα λεφτα που ζητανε για αυτο που προσφερει !
Για την δουλεια που κανει ,θα επρεπε να ειχε τουλαχιστον την μιση τιμη...τουλαχιστον ...!
Τωρα εαν το κοστος παραγωγης του ειναι τοσο υψηλο, αυτο ειναι προβλημα της ΑΡΙΟ0_21

Βεβαια δεν θελουν ή δεν χρειαζονται ολοι τοση πολλη δυναμη ή τοσο μεγαλα λαστιχα και μπορει να φανταζει ιδανικο γι αυτους. Εκει παο πασο.
Αλλα και σε αυτην την περιπτωση ,ειναι πολλα τα λεφτα παιδια. Με αυτα τα λεφτα βαζεις μια μπλοκαδουρα ARB πισω και κανεις πραγματα που ισως δεν θα κανεις ουτε με το rakuten  ;) (Και σου περισσευουν και για 2-3 ντεποζιτα  lol )

Φιλικα προς ολους τους ενδιαφερομενους ,
Γιαννης


Γιαννη το κακό με το γρανάζωμα 4.16 του samurai είναι οτι δεν ενδείκνεται με τα λάστιχα που φοράω και σκοπέυω να φοράω (215/75/15 ή 195/80/15) γιατί κονταίνει και τις μακριές σχέσεις 18% αν δεν κάνω λάθος.....

Με το 58star θα μπορώ να έχω την 2η ταχύτητα του jimny όπως είναι η πρώτη τώρα και την πρώτη αρκετά κοντυτερη... με αποτέλεσμα να μπορώ να πηγαίνω άνετα σε ανηφορικά κομμάτια αργά...χωρίς να μένω απο δύναμη, και να συμπλεκτάρω....

Οντως είναι αρκετά ακριβό.... αλλά σίγουρα είναι κάτι το μοναδικό και γι'αυτό η τόσο υψηλή τιμή του...

Μπλοκέ έχω βάλει και πραγματικά βοηθάει πάρα πολύ...αλλά όχι σε διαδρομές με ανάβαση - πέτρα και εκεί που θέλεις να πηγαίνεις πραγματικά αργά (ανηγόρα - κατηφόρα)...



Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: rakuten
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 02, 2008, 15:31 »
Σε αναμονή απο εμένα το Rakuten γιατί πολύ πιθανόν να παίξει άλλη λύση με μεγαλύτερα λαστιχα στο μέλλον.....   ;) ;)

Μετά απο σήκωμα και επιθεώρηση του αυτοκινήτου βρέθηκε να έχω στραβωμένα μπράτσα.. και διαφορα άλλες λεπτομέρειες που θέλουν φτιάξιμο...

Ας είναι καλά οι ντοματιές...  ;D ;D και οι κανιβαλισμοι στις βόλτες...  ;D ;D

Το μόνο θετικό είναι οι ποδιές που στην κυριολεξία δεν κατάλαβαν τίποτα...  ;D ;D


Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: rakuten
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 02, 2008, 15:34 »
Λεπτομέριες βρε lol lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: rakuten
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 02, 2008, 16:41 »
Μετά απο σήκωμα και επιθεώρηση του αυτοκινήτου βρέθηκε να έχω στραβωμένα μπράτσα.. και διαφορα άλλες λεπτομέρειες που θέλουν φτιάξιμο...

Ας είναι καλά οι ντοματιές...  ;D ;D και οι κανιβαλισμοι στις βόλτες...  ;D ;D

Με μιά επίσκεψη στον Τσούκα θα ισιώσουν, μην ανχώνεσαι.  vrc

Εμ μου θες και ντοματιές, άντε να δούμε τι θα γίνη στις αγγουριές ? Κομπλέ η σαλάτα !    b_231 

Υ.Γ. Φτιάχτο για 23/24/25 του μηνός, φυσιολογικά θάχει θέμα.  >:D   (ίσως και χοντρή κροκάλα)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2008, 16:51 από russo »
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: rakuten
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 02, 2008, 16:43 »
Παπούλη εσύ κοιμάσε νωρίς τελικά? lol
Στα είπε τα χρόνια πολλά? ;D

Ανάλογα ποιός θα βάλεις τις αγγουριές lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: rakuten
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 02, 2008, 16:58 »
Παπούλη εσύ κοιμάσε νωρίς τελικά? lol
Στα είπε τα χρόνια πολλά? ;D

Ανάλογα ποιός θα βάλεις τις αγγουριές lol lol lol

Από τις 5:00
Η σαρκοβόρα ; Όχι.
Σ'αρέσει η σαλάτα ε !!
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: rakuten
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 03, 2008, 16:17 »
Μετά απο σήκωμα και επιθεώρηση του αυτοκινήτου βρέθηκε να έχω στραβωμένα μπράτσα.. και διαφορα άλλες λεπτομέρειες που θέλουν φτιάξιμο...

Ας είναι καλά οι ντοματιές...  ;D ;D και οι κανιβαλισμοι στις βόλτες...  ;D ;D

Εγώ απέκτησα 1 στραβωμένο μπροστινό σουστόφυλλο. Θα το ισιώσω αυτή τη βδομάδα αλλά εντός 6μήνου πάω για αυτό : http://www.zanfi.it/modules.php?name=catalog&file=product_info&cPath=23&products_id=52

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: rakuten
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 03, 2008, 16:55 »
Εγώ απέκτησα 1 στραβωμένο μπροστινό σουστόφυλλο. Θα το ισιώσω αυτή τη βδομάδα αλλά εντός 6μήνου πάω για αυτό : http://www.zanfi.it/modules.php?name=catalog&file=product_info&cPath=23&products_id=52

Φοβάμαι τις κλίσεις με τα ελατήρια ρε παιδί μου.

Αλλά θα χαρώ ένα δικός μας άνθρωπος να το κάνει. Αν είναι καλό θα πάρω σειρά :D lol lol 87 87
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: rakuten
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 03, 2008, 19:45 »
Εγώ απέκτησα 1 στραβωμένο μπροστινό σουστόφυλλο. Θα το ισιώσω αυτή τη βδομάδα αλλά εντός 6μήνου πάω για αυτό : http://www.zanfi.it/modules.php?name=catalog&file=product_info&cPath=23&products_id=52

Φοβάμαι τις κλίσεις με τα ελατήρια ρε παιδί μου.

Αλλά θα χαρώ ένα δικός μας άνθρωπος να το κάνει. Αν είναι καλό θα πάρω σειρά :D lol lol 87 87

Οι επιλογές είναι +4", +6", +8" και +10". Εγώ πάω για +6" και 33" λάστιχα.... ίσως και κανένα βοδι λιφτ αμα δε με παίρνει. Τώρα είμαι στο +5".

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: rakuten
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 03, 2008, 19:58 »
Αντε με το καλό να το δούμε βρε, και μπράβο για την ιδιετερη κατασκευή που επέλεξες(μπορούσες να πάς σε OME, spoa, ή CalAmini....αν και δεν το έχεις καβαλήσει το CalAmini καθόλου lol lol lol lol
Σου έλειψε το ιδερνε άτιμο ε? lol lol
Γιάννης Δημητρέλης