Αποστολέας Θέμα: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 288769 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #960 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 08:24 »
Ένας τύπος πηγαίνει σε ένα pet shop αποφασισμένος να αγοράσει το πιο περίεργο ζώο που θα βρεί.
Μετά την σχετική συννενόηση με τον υπάλληλο ο τελευταίος του προτείνει ένα εξωτικό ιγκουάνα.
- Αααα, ιγκουάνα μέχρι και η πεθερά μου έχει πάρει, τί άλλο έχετε?
- Έχουμε επίσης και αυτόν τον απίθανο σκίουρο ο οποίος πλένει πιάτα λέει ο υπάλληλος!
- Καλή φάση σκέφτεται ο τύπος αλλά έχω πλυντήριο σπίτι οπότε μάλλον αχρείαστος θα μου είναι. Τίποτα άλλο ?
Έπειτα απο αρκετή ώρα καταλήγουν στο πιο εξωτικό ζώο του καταστήματος, μία σαρανταποδαρούσα που μιλάει !!!
Ενθουσιασμένος ο παίχτης τρέχει στο σπίτι όπου και τακτοποιεί το ζωάκι σε μια πολυτελή γυάλα με τα νεράκια της το φαγάκι της και τα σχετικά.
Στο καπάκι όμως δέχεται τηλέφωνο απο φίλο για μπίρες στο κοντινό μπαράκι.
Στρέφεται λοιπόν στην σαρανταποδαρούσα για την πρώτη επικοινωνία :
- Θα πάω δίπλα για μπίρες, είσαι μέσα ?
Μούγκα η σαρανταποδαρούσα...
- Εσένα μιλάω ρε θα έρθεις για μπίρες, συνεχίζει ενοχλημένος.
Τάφος η σαρανταποδαρούσα...
- Λοιπόν εγώ πάω εσύ θα χάσεις...
- ¶κουσα άκουσα ρε μαλάκα, παπούτσια δένω !!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #961 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 08:27 »
Κάποιος κύριος κέρδισε 60.000.000 στο ΛΟΤΟ. Πάει λοιπόν να τα πάρει από την τράπεζα και όταν τελειώνει την παραλαβή από τον ταμία
του δίνει πουρμπουάρ 50 δραχμές (χουβαρντάς για...).
Έτσι τώρα έχει 59.999.950 δραχμές. Το μεγάλο του όνειρο ήταν ν' αγοράσει μια Ferrari.
Πηγαίνει λοιπόν στην αντιπροσωπεία και λέει:
-Θέλω μια Ferrari!
-Βεβαίως, η φθηνότερη που έχουμε κοστίζει 60.000.000 δραχμές
-Ωραία, ορίστε τις 59.999.950 δραχμές...
-Σας παρακαλώ κύριε, δεν καταλαβαίνετε; Σας είπα 60.000.000 δραχμές
-Τι, για 50 δραχμές κάνετε έτσι;
-Δεν γίνεται τίποτα κύριε. Η Ferrari έρχεται με τιμή fix από την αντιπροσωπεία της Ιταλίας και δεν μπορώ να σας κόψω ούτε ένα δεκάρικο.
Μη ξέροντας, λοιπόν, τι να κάνει, βγαίνει έξω από την αντιπροσωπεία και ρωτάει έναν περαστικό:
-Συγγνώμη κύριε, μήπως έχετε να μου δώσετε ένα πενηντάρικο ν' αγοράσω μια Ferrari;
Και του απαντάει ο περαστικός:
-Να ρε φίλε, πάρε κατοστάρικο ν' αγοράσεις και για μένα μία...

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #962 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 08:30 »
Το όνειρο μιας ζωής (του κυρίου απ' το από πάνω ανέκδοτο) έγινε πραγματικότητα. Αγόρασε κόκκινη Ferrari και βγήκε στην Εθνική για την
πρώτη του βόλτα με μεγάλες ταχύτητες. Έτσι λοιπόν πιάνει τα 400 με την πρώτη...
Μετά από λίγο όμως βλέπει μια πινακίδα που έγραφε "ΟΡΙΟ 200Χλ."
-Να πάρει, σκέφτεται, πήρα ολόκληρη Ferrari -τελευταίο μοντέλο- και θα πηγαίνω μόνο με 200 χιλιόμετρα; Τι να γίνει όμως, δεν θέλω και να με
γράψουνε... Οπότε κόβει στα 200χλ. Μετά από λίγη ώρα βλέπει άλλη μια πινακίδα: "ΟΡΙΟ 100χλ."
-Ε, όχι ρε να πάρει ο διάολος. Ούτε καρότσι να είχα. Αλλά τι να γίνει, δεν πρέπει να πάρω κλήση πρώτη μέρα τώρα. Οπότε
κόβει πάλι στα 100χλ. Πιο κάτω νέα μια πινακίδα: "ΟΡΙΟ 50χλ."
-Αμάν πια ούτε πατίνι να είχα!. Χαμηλώνει όμως στα 50χλ. Ακόμη πιο κάτω άλλη πινακίδα: " ΟΡΙΟ 10χλ."
-Όχι ρε το κέρατό μου. Ούτε τρέχοντας δεν θα πήγαινα τόσο αργά! Όμως τελικά χαμηλώνει. Μετά από μερικά λεπτά " ΟΡΙΟ 1χλ."
-Δεν αντέχω άλλο!!! Μια χελώνα πάει πιο γρήγορα!
Λίγο πιο κάτω συναντά μια τεράστια πινακίδα που έγραφε: "ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ ΟΡΙΟ"
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #963 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 08:31 »
Ο γνωστός, πλέον, κύριος με τη Ferrari, βρέθηκε στην Αγγλία. Οδηγώντας στον επαρχιακό αυτοκινητόδρομο Νο 21, κατέβαλε μεγάλη
προσπάθεια για να μένει στην αριστερή πλευρά του δρόμου. Κάθε λίγο και λιγάκι ξεχνιόταν γιατί προσπαθούσε να ακούσει το ραδιοφωνικό σταθμό της
αγγλικής ΕΛΠΑ, αλλά επέστρεφε έγκαιρα αριστερά. Κάποια στιγμή, κοιτώντας τις πινακίδες, καταλαβαίνει πως προσπέρασε την παράκαμψη που έπρεπε να
ακολουθήσει. Μπαίνει σε ένα πάρκινγκ και κάνει αναστροφή. Μπερδεύεται, όμως, και μπαίνει στο αντίθετο ρεύμα. Πανικός. Κορναρίσματα, Μεσαία
δάχτυλα σε ανάταση. Βρισιές. Καθώς προσπαθεί -πανικόβλητος- να αποφύγει τα επερχόμενα αυτοκίνητα, ακούει από το ραδιόφωνο: "ΠΡΟΣΟΧΗ! ΠΡΟΣΟΧΗ! ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΟ Νο 21 !!!"

Κι ο δικός μας σε κατάσταση παραφροσύνης: -Μόνο ένα; Χιλιάδες είναι! Χιλιάδες!

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #964 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 12:45 »
Luxuria, Avaritia, Gula, Acedia, Ira, Invidia, Superbia...

Όχι δεν είναι υπερπολυτελή σπορ αυτοκίνητα ούτε τα 7 πιο αναρχόμενα μοντέλα στον κόσμο.

Είναι τα 7 θανάσιμα αμαρτήματα των αντρών στο γάμο.

**************************

Λαγνεία (luxuria)

Αυτό που κάνει το μάτι της να γυαλίζει, τις κόρες των ματιών της να μικραίνουν και τα χείλη της υγρά, δεν είναι η λαχτάρα της να την
πάρεις πάνω στη σιδερώστρα αλλά είναι πια δέκα λεπτά ελεύθερου χρόνου, μακριά κι από σένα κι από τα παιδιά κι από το νεροχύτη κι από την
απλώστρα κι από το πλυντήριο. Αν ψάξεις σημείο g, εκεί θα το βρεις, όχι πάνω της αλλά μέσα σ' αυτά τα δέκα λεπτά.

Εσύ βέβαια μπορείς να συνεχίσεις την προσήλωση στις παραδόσεις: να της πιάνεις τον κώλο όταν σκύβει να αδειάσει το πλυντήριο, να βάζεις χέρι
μέσα απ' το ανοιχτό πουκάμισο όσο καθαρίζει πατάτες στο νεροχύτη και να τη ζουλάς σα να στύβεις λεμόνια (μήπως και δεν το πιάσει το
υπονοούμενο), να κάνεις μπάνιο όλο νόημα λίγο πριν ξεκινήσει η Νικολούλη -που την περιμένει πως και πως για να φαντασιωθεί πως
επιτέλους είναι κι αυτή μια αγνοούμενη, μακριά από το μ%&%α του σπιτιού και τα μ$%&$%α του.

Ένα σου λέω: πενήντα μπάνια να κάνεις, λυτές ν' αφήσεις τις φερομόνες σου, φως στο τούνελ δεν θα δεις. Αν επιμείνεις όμως πολύ, μπορεί και
να δεις μαζί της την Αγγελική , χαϊδεύοντας τις παντόφλες της (γιατί δεν βρήκε στιγμή ελεύθερη σήμερα να κάνει αποτρίχωση στις γάμπες),
προσοχή όμως μη φτιαχτείς με τις παντόφλες. Κανείς που έμπλεξε μαζί τους δεν είχε καλά ξεμπερδέματα (έζησε δια βίου μαζί τους ως τον
τάφο).

**************************

Απληστία (avaritia)

Ο χρόνος σου και ο χρόνος της είναι δυο διαφορετικά πράγματα, παρά τις ηλιθιότητες που κατά καιρούς διαβάζεις σε καθωσπρέπει έντυπα και
βιβλία που γράφουν χωρισμένες ακτιβίστριες ή επαγγελματίες εργένηδες που δίνουν συμβουλές για έναν πετυχημένο γάμο.

Οφείλεις να μάθεις να διαχειρίζεσαι με σύνεση και οικονομία τον δικό σου χρόνο και να μη βάζεις χέρι στον δικό της γιατί αχάριστο θα σε
ανεβάζει, άπληστο θα σε κατεβάζει.

Αν θέλει να σου δανείσει πέντε λεπτά, θα το κάνει εκούσια. Αν θέλει να σου χαρίσει μισή ώρα, θα το κάνει γιατί δεν θ' αντέχει να σε βλέπει να
διεργάζεσαι μεθόδους αφαίμαξης του χρόνου της αντί να κατεβάζεις π.χ. τα σκουπίδια ή να πας για τρίτη φορά στο σουπερμάρκετ (της τέλειωσαν
τα ταμπόν και οι αποτριχωτικές ταινίες).

Αν σου δώσει οικειοθελώς δυο ολόκληρες ώρες, φυλάξου. Θα πρέπει να της τον επιστρέψεις έντοκα ή σε είδος. Εκεί θα νιώσεις στο πετσί σου τι θα
πει απληστία. Καλύτερα να αρνηθείς, εκτός κι αν πρόκειται για σεξ (βλ.οκνηρία) οπότε κάλλιο άπληστος και στην κόλαση παρά ολιγαρκής και να
κοιμάσαι ξανά μόνος μπρούμυτα (για να μη λερώνεις και το πάπλωμα).

**************************

Λαιμαργία (gula)

Ποτέ μα ποτέ δεν ξεχνάμε πως οι γυναίκες των άλλων είναι γυναίκες των άλλων και πως αν δεν αδειάσουμε το πιάτο μας, δεν ζητάμε να μας το
ξαναγεμίσουν, πόσο μάλλον να βουτάμε πιρούνια στα διπλανά.

Είμαι - ελπίζω- πιο σαφής κι από πιστόλι στον κρόταφο.

Επίσης , αν φάμε (καλά, μέτρια, άσχημα, δεν έχει σημασία) μια φορά την εβδομάδα, τότε θα πρέπει να αισθανόμαστε χορτάτοι για δεκαπέντε μέρες
(σ.σ. είναι η περίφημη αναλογία 1:2 , η οποία δεν διδάσκεται προ γάμου αλλά βιώνεται εμπειρικά κατά τη διάρκειά του).

Το "φάμε" να εκληφθεί κυριολεκτικώς αλλά και μεταφορικώς. Στο κάτω-κάτω της γραφής δεν παντρεύτηκε για να γίνει μαγέρισσα ούτε και
να παριστάνει την Τζένα Τζέιμσον ή τη Στόρμυ Ντάνιελς ενώ έχει να "φτιάξει το μπικίνι" απ' το καλοκαίρι. Τρώμε, λοιπόν, με μικρές
μπουκίτσες, και ήρεμα, κανείς δεν πρόκειται να μας πάρει το πιάτο από μπροστά μας μέχρι να τελειώσουμε, ακόμη και παγωμένο εμάς θα
περιμένει.

Τώρα αν δεν φοβάστε να αμαρτήσετε και θέλετε μια στις τόσες - ή τρεις στις τόσες , υπάρχουν και γενναίοι ανάμεσά μας- να πάτε μετά και για
ένα απ' όλα ή ένα βρώμικο, ποντάρετε στη γενναιοδωρία του Θεού ή στο overcrowded της Κόλασης.

Είμαι- ελπίζω- πιο σαφής κι από τις Δέκα Εντολές.

**************************

Οκνηρία (acedia)

Αδιαφορώ για τις διαμαρτυρίες και τον κίνδυνο να βγάζω από το δέρμα μου νύχια επί ένα χρόνο και διευκρινίζω πως αυτή είναι μια αμαρτία
οιστρογόνων. Εγγυημένα πράγματα.

Αν ξεπεράσουμε το ότι το γατάκι που είχατε δίπλα σας θα γίνει μετά το γάμο λιουνταρ' και θα γεννήσει , θα τα ξεσκατώνει , θα τα ταΐζει , θα
τα ντύνει , θα τα ποτίζει , θα τα κλαδεύει, θα τα διαβάζει , θα δουλεύει , θα πλένει , θα σιδερώνει , θα βάζει ηλεκτρική, θα
σφουγγαρίζει , θα ξεσκονίζει, θα μαγειρεύει, θα ανοίγει πόδια, θα κλείνει μάτια (για να μη κλάψει μπροστά σου, μαλάκα), μετρημένα
πράγματα σε δυο ανοιχτές παλάμες δηλαδή, τις υπόλοιπες δώδεκα ώρες της ημέρας με τι σκατά ασχολείται;

Με τα βραζιλιάνικα; Με τις Τατιάνες; Με τα τηλέφωνα στις κολλητές της; Με τα χρόνια της που θάφτηκαν χωρίς να ξέρει πού ακριβώς για να πάει
να τους ανάψει ένα κερί;

Κλασσική τεμπελιά με μια εσάνς φόβου. Υπεκφυγές για να μην παραδεχτεί πως στο σεξ δεν είναι πια αυτή που ήταν ενώ εσύ ωριμάζοντας γίνεσαι
σαν τα παλιά καλά κρασιά (που πήραν αέρα μέσα απ' το φελλό τους και κανείς δεν τους το είπε ακόμη).

**************************

Οργή (ira)

Αυτό αφορά και τους δυο και έχει μόνον έναν αποδέκτη: Τα χρόνια που πέρασαν. Δεν βοηθάει να σκέφτεσαι, είναι απαγορευμένο να σκαλίζεις
παλιές φωτογραφίες, δεν είναι πια ρομαντικό ή νοσταλγικό να κατεβαίνεις σε παραλίες που έγδερνες γόνατα για να κατέβεις πριν
είκοσι χρόνια (γιατί τώρα μόνο το λιμενικό ή η γοργόνα η αδερφή του Μεγαλέξανδρου θα μπορέσουν να σε βγάλουν από κει πέρα), δεν κρατάς
παλιά ρούχα τέσσερα νούμερα μικρότερα (ακόμη κι αν έχουν βάτες σαν την πλατεία Κλαυθμώνος, πάλι θα σπαράξεις από θυμό που δεν μπορείς να τα
φορέσεις) , δεν βάζεις ν' ακούσεις παλιά τραγούδια που όταν τα χόρευες μαζί του το στήθος σου κόντευε να του βγάλει το μάτι ενώ τώρα τον
πιέζει στο σημάδι από την εγχείρηση της κήλης του, δεν βλέπεις τα παλιά σου σκισμένα τζιν που χώραγες και περίσσευες ολόκληρος μέσα τους
ενώ τώρα φοριούνται σαν γκέτες μέχρι τα γόνατα, δεν ξεχνάς να ανανεώνεις τις προμήθειές σου από το χημικό σου μπλε φίλο που αν δεν
είχες κι αυτόν όλα θα 'ταν blue, το κέρατό σας μέσα για χρόνια , την κατάρα μου να 'χετε μαλακισμένα, ουστ γ@μώ τις πίσω σελίδες μου που
ξέφτισαν και σκίστηκαν και δεν διαβάζονται πια...

**************************

Ζήλεια (invidia)

Μην πεις ποτέ μα ποτέ μα ποτέ λοξοκοιτώντας τα "μα κοίτα τα πως φιλιούνται, σαν να 'ναι η τελευταία τους μέρα στη γη κάνουν".

Επειδή δεν είναι η τελευταία τους μέρα , για αυτό τη ζουν όπως της πρέπει κι όπως της αξίζει , όπως διατάζει το αίμα τους που καίει.

Εσένα, που η τελευταία σου μέρα μπορεί και να 'ναι η αυριανή, η μεθαυριανή, ακόμη και σήμερα, γιατί αφήνεις να 'ναι το αίμα σου πιο
κρύο κι από φιδιού σε νάρκη ;

Γιατί δεν μπήγεις ένα μαχαίρι στο κεφάλι αυτής της ζήλιας που σε ποτίζει με άλλοθι , με ευθύνες , με υποχρεώσεις , με λογαριασμούς , με
καθωσπρεπισμούς , με το μυαλό στο αύριο που μπορεί να μη σου κάνει τη χάρη να 'ρθει να σε συναντήσει όπως συμφωνήσατε όταν ήσουν κι εσύ
δεκαοκτώ;

Τότε σφιγγόταν το στομάχι σου και σε χαράκωνε η ζήλια μόνον αν κοιτούσε άλλον.

Το ίδιο κι αυτή. Και σήμερα θα ματώνετε από λύσσα μόνο αν τα κυβικά των "φίλων" είναι περισσότερα, αν οι ετικέτες στα ρούχα τους πιο
ακριβές, οι εκδρομές τους πιο μακρινές και τα χαλιά τους πιο μεταξωτά; Τόσο φτηνοί γίνατε πια ;

**************************

Αλαζονεία (superbia)

Όταν καταλάβεις πως είστε πλέον και οι δυο επαγγελματίες κυνικοί με σφραγίδα γνησιότητας, πως η υποτιθέμενη ωριμότητα μεταλλάχτηκε σε ένα
τέρας που δεν έχει αυτιά αλλά μόνον γλώσσα , πως το "ξέρω εγώ" το λέτε πιο συχνά κι από την καλημέρα και το "εγώ" σας γίνεται όλο και πιο
υπερτροφικό κάθε μέρα που περνάει και θα χρειαστείτε καινούρια ντουβάρια και καινούριες λαμαρίνες για να το κλείσετε μέσα , τότε το
παιχνίδι τέλειωσε , τα χρόνια της αθωότητας ανακυκλώθηκαν επαγγελματικά και αυτό που ξεκίνησε σαν παιχνίδι ορμονών με μια πρέζα
λογικής , ολοκληρώθηκε σε επαγγελματικό συνεταιρισμό με πιστοποίηση καταλληλότητας και άδεια λειτουργίας από παπά ή δήμαρχο για επέκταση
της επιχείρησης.

Αυτά τα παιδιά που γεννήσατε θα είναι τέρατα που τα θρέψατε με το μολυσμένο αίμα σας και μέσα από αυτά θα ζείτε μέχρι να κόψουν το
σωλήνα για να πεθάνετε -επιτέλους- από οξεία συναισθηματική αφυδάτωση. Αφού δεν φροντίσατε να έχετε τη μικρή καταδική σας δεξαμενή, κρυφά,
μακριά κι ανεξάρτητα από αυτά, σας έδωσαν αυτό που σας άξιζε.

Η αλαζονεία είναι -λένε- η μητέρα όλων των αμαρτιών. Ακόμη κι αν δεν πιστεύει κανείς πως υπάρχει επόμενη μέρα , εγώ αυτήν την κουφάλα δεν
έχω σκοπό να τη σέρνω μαζί μου αν είναι να περάσω face control όταν λήξει η σύνδεσή μου μ' αυτόν τον κόσμο.
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Hraklhs

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1
ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #965 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 13:08 »
Μια μέρα συγκεντρώθηκαν σε κάποιο μέρος της γης όλα τα
συναισθήματα και
όλες οι αξίες του ανθρώπου. Η Τρέλα αφού συστήθηκε 3 φορές στην Ανία της
πρότεινε να παίξουν κρυφτό. Το Ενδιαφέρον σήκωσε το φρύδι και περίμενε
να ακούσει ενώ η Περιέργεια χωρίς να μπορεί να κρατηθεί ρώτησε:
"Τι είναι το κρυφτό;"
Ο Ενθουσιασμός άρχισε να χορεύει παρέα με την Ευφορία και η Χαρά άρχισε
να πηδάει πάνω κάτω για να καταφέρει να πείσει το Δίλημμα και την
Απάθεια -την οποία δεν την ενδιέφερε ποτέ τίποτα- να παίξουν κι αυτοί.
Αλλά υπήρχαν πολλοί που δεν ήθελαν να παίξουν:
Η Αλήθεια δεν ήθελε να παίξει γιατί ήξερε ότι ούτως ή άλλως κάποια
στιγμή θα την αποκάλυπταν, η Υπεροψία έβρισκε το παιχνίδι χαζό και η
Δειλία δεν ήθελε να ρισκάρει.

'Ένα, δύο, τρία, άρχισε να μετράει η Τρέλα.

Η πρώτη που κρύφτηκε ήταν η Τεμπελιά. Μιας και βαριόταν κρύφτηκε στον
πρώτο βράχο που συνάντησε. Η Πίστη πέταξε στους ουρανούς και η Ζήλια
κρύφτηκε στην σκιά του Θριάμβου ο oποίος με την δύναμη του κατάφερε να
σκαρφαλώσει στο πιο ψηλό δέντρο.
Η Γενναιοδωρία δεν μπορούσε να κρυφτεί γιατί κάθε μέρος που έβρισκε της
φαινόταν υπέροχο μέρος για να κρυφτεί κάποιος άλλος φίλος της οπότε την
άφηνε ελεύθερη. Και έτσι η Γενναιοδωρία κρύφτηκε σε μια ηλιαχτίδα. Ο
Εγωισμός αντιθέτως βρήκε αμέσως κρυψώνα ένα καλά κρυμμένο και βολικό
μέρος μόνο για αυτόν. Το Ψέμα πήγε και κρύφτηκε στον πάτο του ωκεανού.
Το Πάθος και ο Πόθος κρύφτηκαν μέσα σε ένα ηφαίστειο. Ο Έρωτας δεν είχε
βρει ακόμη κάπου να κρυφτεί. Έβρισκε όλες τις κρυψώνες πιασμένες, ώσπου
βρήκε ένα θάμνο από τριαντάφυλλα και κρύφτηκε εκεί. ....1000, μέτρησε η
Τρέλα και άρχισε να ψάχνει.

Την πρώτη που βρήκε ήταν η Τεμπελιά αφού δεν είχε κρυφτεί και πολύ
μακριά. Μετά βρήκε την Πίστη που μίλαγε στον ουρανό με τον Θεό για
θεολογία. Ένιωσε τον 'ρυθμό του Πόθου και του Πάθους στο βάθος του
ηφαιστείου και αφού βρήκε την Ζήλια δεν ήταν καθόλου δύσκολο να βρει και
τον Θρίαμβο. Βρήκε πολύ εύκολα το Δίλημμα που δεν είχε ακόμη αποφασίσει
που να κρυφτεί.

Σιγά-σιγά τους βρήκε όλους εκτός από τον Έρωτα. Η Τρέλα έψαχνε παντού,
πίσω από κάθε δένδρο, κάτω από κάθε πέτρα, σε κάθε κορφή βουνού, μα
τίποτα. Όταν ήταν σχεδόν έτοιμη να τα παρατήσει βρήκε ένα θάμνο από
τριαντάφυλλα και άρχισε να τον κουνάει νευρικά ώσπου άκουσε ένα βογκητό
πόνου. Ήταν ο Έρωτας που τα αγκάθια από τα τριαντάφυλλα του είχαν
πληγώσει τα μάτια.

Η Τρέλα δεν ήξερε πως να επανορθώσει, έκλαιγε, ζήταγε συγνώμη και στο
τέλος υποσχέθηκε να γίνει ο οδηγός του Έρωτα. Κι έτσι από τότε ο Έρωτας
είναι πάντα τυφλός και η Τρέλα πάντα τον συνοδεύει...

Αποσυνδεδεμένος Denise

  • Jimny
  • Μηνύματα: 965
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #966 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 13:21 »
Hraklh, απλά ΈΞΟΧΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Don't be a couch potato, Live the adventure!

Είμαστε τρελλοί...είμαστε τρελλοί εμείς οι πατρινοί!!

Patrasso, and the brains on the rails!!!!!!

Αναστασια

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #967 στις: Νοέμβριος 22, 2007, 15:11 »
Γιατί στα Ζωνιανά είναι όλοι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού;
- Γιατί έχει ως έμβλημα το τρίφυλλο.

Γιατί το γήπεδο των Ζωνιανών δεν έχει χόρτο και γραμμές;
- Γιατί καπνίσαν όλο το χόρτο και ρουφήξαν τις γραμμές.

Τι στολίζουν στα Ζωνιανά τα Χριστούγεννα αντί για έλατο;
- Χασισόδεντρο.

Ποιό είναι το αγαπημένο τραγούδι όλων στα Ζωνιανά;
- Πίνω μπάφους και παίζω Προ.

Γιατί έμεινε χθες κλειστό το σχολείο στα Ζωνιανά;
- Γιατί οι δάσκαλοι παρουσιάζουν ήδη συμπτώματα στέρησης.

Τι κοινό έχουν τα Ζωνιανά με την εκκλησία;
- Και στα δύο όταν μπαίνεις κάνεις το Σταυρό σου.

Σε ένα αμάξι είναι ένας από τα Ζωνιανά, ένας από τα Ανώγεια και ένας από τα Λιβάδια Μυλοποτάμου. Ποιός οδηγεί;
- Η ασφάλεια.

Γιατί στα Ζωνιανά δεν έχει πλέον άλλο πράσινο;
- Που να βρεθεί πράσινο αφού το ξεριζώνουν τα ΕΚΑΜ.

Γιατί τα ΕΚΑΜ μαζεύουν το χασίς των Ζωνιανών;
- Γιατί μετά τις φωτιές στην Πελοπόννησο παρατηρήθηκε έλλειψη στο Κολωνάκι.

Γιατί τα Ζωνιανά έχουν τα πιο γρήγορα γαϊδούρια;
- Γιατί με τόσο χόρτο που βόσκουν γίνονται καθαρόαιμα κούρσας.


Αν η ιστορία των Ζωνιανών γίνει κάποτε ταινία, θα πρωταγωνιστεί ο Φούντας;

Π..τάνα παγκοσμιοποίηση! Μπαίνουν τα ΕΚΑΜ στα Ζωνιανά και παραλύει η οικονομία της Ολλανδίας.
 >noco<

Αποσυνδεδεμένος allantin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 443
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #968 στις: Νοέμβριος 22, 2007, 15:23 »
ΑΠΛΑΑ >noco< >laugh007< >h09 >laugh007< >h09 >laugh007< >h09 πολυ καλο cl
Γιατί όταν οι άλλοι ανακάλυπταν το κρέας , εμείς στο jimnyclub.com είχαμε ήδη χοληστερίνη !!!

www.braters.gr
προεδρας των decks

ΜΠΟΥΡΝΑΖΟΒΛΑΧΟΣ

Αποσυνδεδεμένος kranas (x-nikos)

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 715
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #969 στις: Νοέμβριος 24, 2007, 11:09 »

 Ήταν τρία ποντίκια και λέγανε πόσο τολμηρά ήταν:
- Εγώ, λέει το πρώτο, πίνω ένα σφηνάκι ποντικοφάρμακο κάθε πρωί για
 να έρθω στα ίσα μου.
 - Εγώ, λέε το δεύτερο, όταν θέλω να γυμναστώ χρησιμοποιώ την
ποντικοπαγίδα για να κάνω κάμψεις.
 - Εγώ, λέει το τρίτο, βαρέθηκα και εσάς και τις τερατολογίες σας.
 Πάω να μ@μήσω την γάτα!

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2007, 11:12 από kranas (x-nikos) »
Ας το καλαμπουρίσουμε ρε παιδιά!!!! κάνει καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος kranas (x-nikos)

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 715
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #970 στις: Νοέμβριος 24, 2007, 11:11 »
Μπαίνουν δύο φίλοι σε ένα μπαρ στην Αλάσκα και ρωτάνε τον μπάρμαν:
 - Ρε φίλε, άσπρες γυναίκες έχετε εδώ;
 - Φυσικά και έχουμε.
 - Μαύρες γυναίκες έχετε;
 - Και βέβαια.
 - Ασπρόμαυρες γυναίκες έχετε;
 - Ασπρόμαυρες; Όχι, ασπρόμαυρες δεν έχουμε!
 Γυρνάει αυτός που ρώτησε και λέει στον φίλο του:
 - Στο είπα, ρε μ@λ@κ@, πιγκουίνο μ@μήσ@με χτες το βράδυ...

Ας το καλαμπουρίσουμε ρε παιδιά!!!! κάνει καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος kranas (x-nikos)

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 715
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #971 στις: Νοέμβριος 24, 2007, 11:15 »
 Ένας τύπος, που ετοιμαζόταν για αγώνες μπόντυ-μπήλντιγκ, χτυπιόταν
 καθημερινά με τις ώρες στα βαράκια και στα μηχανήματα. Παράλληλα,
 έμπαινε στο σολάριουμ για να αποκτήσει το απαραίτητο μαύρισμα που θα
 ανεδείκνυε τους μυς του.
 Κανα δυο μερες πριν του αγώνες, γδύνεται και κοιτιέται στον καθρέφτη. Ωραίο
 μαύρισμα, μόνο που... το όργανό του ήταν κάτασπρο! Εραστής της
 λεπτομέρειας καθώς ήταν, κατεβαίνει στην παραλία, γδύνεται και
 σκεπάζεται με την άμμο, αφήνοντας μόνο το όργανό του να εξέχει. Λίγη
 ώρα αργότερα, περνάνε δυο γηραιές κυρίες.
 - Αχ, άδικος κόσμος, άδικος, λέει η μία βλέποντας το ....όργανο.
 - Γιατί το λες αυτό καλέ; απορεί η άλλη.
 - Κοίτα το! Όταν ήμουν 10 χρόνων το φοβόμουν. Όταν έγινα 20 είχα
 μεγάλη περιέργεια γι' αυτό. Στα 30 το απολάμβανα. Στα 40 το
 αποζητούσα. Στα 50, πλήρωνα γι' αυτό! Στα 60 προσευχόμουν να το βρω.
 Στα 70 το είχα ξεχάσει. Και
 τώρα
 που
 έγινα 80, τα καταραμένα φυτρώνουν και στην άμμο ακόμα!
Ας το καλαμπουρίσουμε ρε παιδιά!!!! κάνει καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος kranas (x-nikos)

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 715
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #972 στις: Νοέμβριος 24, 2007, 11:20 »
Πιάνει ο πατέρας τον Τοτό στην αποθήκη να τραβάει μ@μ@κί@.                                                                      Του χώνει μία σφαλιάρα, χαμπάρι ο Τοτός, συνεχίζει ατάραχος. 
Του χώνει δεύτερη, τίποτε. Του χώνει τρίτη, τίποτε. Τελειώνει ο Τοτός, κοιτάει
 προς τα πάνω:
 - Α, εσύ είσαι μπαμπά;
 - Γιατί, ποιος νόμιζες ότι ήταν;
 - Νόμισα ότι με βάρεσε η μ@μ@κί@ στο κεφάλι...                                                               

Ας το καλαμπουρίσουμε ρε παιδιά!!!! κάνει καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος kranas (x-nikos)

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 715
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #973 στις: Νοέμβριος 24, 2007, 11:22 »
Ο Νίκος πάει με το αυτοκίνητό του για διακοπές.
 Καθώς προχωρά, βλέπει μια ταμπέλα: "Στα 1000μ Πουστοχώρι". Συνεχίζει
 και βλέπει μία άλλη ταμπέλα: "Στα 500μ Πουστοχώρι". Λίγο πιο κάτω
 βλέπει έναν άνδρα να σκάβει το χωράφι του. Σταματάει και τον ρωτάει:
 - Ρε φίλε, γιατί το λένε πουστοχώρι;
 Και απαντά αυτός:
 - Δεν ξέρω, και εγώ νύφη από άλλο χωριό είμαι...

Ας το καλαμπουρίσουμε ρε παιδιά!!!! κάνει καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #974 στις: Νοέμβριος 24, 2007, 15:01 »
Ρε κρανα δεν παιζεσαι με τιποτα ρε  lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol a105 a105 a105 a105 a105
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.