Αποστολέας Θέμα: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 289018 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #480 στις: Μάιος 18, 2006, 12:46 »
Συναντιούνται δύο μουν@κι@ μετά από καιρό:
- Πως είσαι έτσι, λέει το πρώτο. Τα χάλια σου έχεις!!
- Δεν είναι τίποτε, ματιασμένο είμαι!!
- Μπα, και πως το ξέρεις;
- Ασε, είναι 5-6 νύχτες τώρα που με γλωσσοτρώνε...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 18, 2006, 21:49 από nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #481 στις: Μάιος 18, 2006, 21:50 »
Ο ασθενής ξαπλωμένος στο κρεβάτι του στο Γενικό Κρατικό μετράει τον πυρετό με το θερμόμετρο στο στόμα.
Εκείνη τη στιγμή μπαίνει ο γιατρός.

- Τι κάνεις εκεί; Στο στόμα έχεις το θερμόμετρο;

- Γιατί γιατρέ, έπρεπε να το είχα βάλει στον κολο;

- Όχι δεν ήταν απαραίτητο, αλλά εκεί το είχε ο προηγούμενος ασθενής...

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #482 στις: Μάιος 19, 2006, 09:02 »
Στην τάξη του Τοτού, η δασκάλα μαθαίνει στα παιδιά τα κατοικίδια ζώα. Την άλλη μέρα, κάθε παιδάκι πρέπει να φέρει στην τάξη ένα κατοικίδιο δικό του ή κάποιου γνωστού του.

Έτσι λοιπόν, το άλλο πρωί σηκώνει η δασκάλα πρώτα την Αννούλα:
-Για πες μας, Αννούλα, τι μας έφερες;
-Έφερα τον Αζώρ, κυρία. Ο Αζώρ είναι το σκυλάκι μας.
-Μπράβο, Αννούλα, λέει η δασκάλα. Κάθισε.

Μετά, φωνάζει τον Γιωργάκη:

-Εσύ Γιωργάκη, τι ζώο μας έφερες;
-Έφερα τη Λούσι, κυρία. Η Λούσι είναι η γάτα της θείας μου.
-Μπράβο, Γιωργάκη, κάθισε, λέει η δασκάλα.

Σηκώνει μετά τη Μαρία:

-Τι ζώο μας έφερες Μαρία;
-Εγώ έφερα μια κοτούλα της γιαγιάς μου, κυρία.
-Μπράβο, Μαρία, πολύ καλά! λέει η δασκάλα.

Να μην τα πολυλογούμε, όλα τα παιδιά έδειξαν από ένα ζωάκι. Στο τέλος, η δασκάλα ρωτάει τον Τοτό:

-Εσύ, Τοτέ, δεν βλέπω να έφερες ζωάκι;
-Και βέβαια έφερα, κυρία! Εδώ το έχω, και της δίνει ένα σπιρτόκουτο.
-Τι είναι αυτό, Τοτέ? ρωτάει η δασκάλα... (παθούσα γαρ)
-Ανοίξτε κυρία, ανοίξτε...
-Α, κάτι βλέπω εδώ, τι 'ναι αυτό το σγρομπαλάκι, τι μικρό που είναι!
-Θέλει μεγεθυντικό φακό κυρία! Κοιτάξτε...

Παίρνει η δασκάλα το φακό, γουρλώνει το μάτι, κοιτάει:

-Α, ναι, ναι, το βλέπω! Ωραίο που είναι, έχει και πολλά ποδαράκια! Και δε μου λες, Τοτέ, τι ζωάκι είναι
αυτό;
-Λιάγκουρας, κυρία, Λιάγκουρας!
-Και πού το βρήκες, Τοτέ;
-Στ' @ρχίδι@ του πατέρα μου, κυρία!

Χαμός στην τάξη, φωνές, κακό... η δασκάλα αναψοκοκκινισμένη φωνάζει στον Τοτό "πως τολμάς, παλιόπαιδο" και "τέτοια ανατροφή σου δώσανε;", "Αύριο θα μου φέρεις ένα κατοικίδιο, και αυτή τη φορά κανονικό, αλλιώς μαύρο φίδι που σ' έφαγε..."

Την άλλη μέρα το πρωί, μεσ' την καλή χαρά ο Τοτός στην τάξη. Τον σηκώνει η δασκάλα:

-Λοιπόν, Τοτέ, πού είναι το κατοικίδιο που έπρεπε να μας φέρεις;
-Εδώ το έχω, κυρία! - και της δίνει μια δαχτυλήθρα.
-Τι είναι αυτά, Τοτέ, πάλι τα ίδια; Δεν σε προειδοποίησα;
-Όχι, κυρία, ανοίξτε να δείτε, σας παρακαλώ!

Τέλος πάντων, ανοίγει η δασκάλα, για να δούμε τι θα δούμε... παίρνει το μεγεθυντικό φακό και κοιτάει...

-Δε βλέπω τίποτα. ?δειο είναι!
-Όχι κυρία, όχι με το φακό! Μικροσκόπιο θέλετε!

Εδώ που φτάσαμε, βάζει η δασκάλα το "δείγμα" στο μικροσκόπιο, ρυθμίζει, και...

-Α, ναι, κάτι φαίνεται εδώ. Πω πω, αυτό πια είναι τελείως μικροσκοπικό! Έχει και πάρα πολλά ποδαράκια!
-Είδατε, κυρία! λέει ο Τοτός.
-Πώς το λένε, Τοτέ, αυτό το πράγμα;
-Μάγκουρα, κυρία!
-Και πού τον βρήκες αυτό τον Μάγκουρα, Τοτέ; Όχι εκεί που βρήκες και το άλλο, ελπίζω, το καλό που σου θέλω!
-Α, όχι κυρία, καθόλου!
-Α, ωραία! Λοιπόν, πού το βρήκες;
-Στ' @ρχίδι@ του Λιάγκουρα, κυρία!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #483 στις: Μάιος 19, 2006, 09:08 »
Ενας πελατης σε ενα μπαρ θαυμαζει το τεραστιο ταριχευμενο κεφαλι ενος λιονταριου στον τοιχο...

- Εντυπωσιακο κομματι, λεει στον μπαρμαν...

- Ασε ρε φιλε, μην μου το θυμιζεις... αυτο το κωλολιονταρι σκοτωσε τη γυναικα μου!  λεει ο μπαρμαν

- Εγινε σε σαφαρι;

- Οχι οχι... αυτη καθοταν απο κατω, της επεσε στο κεφαλι και την αφησε στον τοπο...!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #484 στις: Μάιος 19, 2006, 11:03 »
Α' ΜΕΡΟΣ
Ο πατέρας Εβραίος είναι ετοιμοθάνατος. Γύρω από το κρεβάτι του πόνου είναι συγκεντρωμένη όλη η οικογένεια του. Το κλίμα είναι βαρύ και πένθιμο. Ένα μόνο μικρό καντηλάκι, δίπλα στον άρρωστο, φωτίζει αμυδρά το στενό δωμάτιο. Ο πατέρας, με κλειστά τα μάτια και πολύ κόπο, ψιθυρίζει:
Πατέρας: Γυναίκα μου Σάρα είσαι εδώ;
Σάρα (κλαίγοντας): Ναι, άντρα μου.
Πατέρας: Γιε μου Ιακώβ είσαι εδώ;
Ιακώβ (φανερά συγκινημένος): Ναι, πατέρα.
Πατέρας: Μικρή μου θυγατέρα Ιουδίθ, είσαι εδώ;
Ιουδίθ: (απαρηγόρητη): Ναι, πατέρα, είμαι κοντά σου.
Πατέρας: Και εσύ στερνοπούλι μου Ααρών, είσαι εδώ:
Ααρών (με αναφιλητά): Ναι, πατέρα.
Πατέρας: ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ;;;;;;

Β' ΜΕΡΟΣ
Η οικογένεια συνειδητοποιεί αμέσως την εγκληματική αμέλεια και όλοι αποχωρούν σιγά - σιγά από το δωμάτιο. Τελευταίος φεύγει ο μικρός Ααρών που-κλείνοντας την πόρτα του δωματίου-λέει: Ααρών: Και πού' σαι πατέρα.... Όταν αφήνεις την τελευταία σου πνοή, άφησε την προς το καντήλι, για να σβήσει. Είναι κρίμα να καίει άδικα...
Γ' ΜΕΡΟΣ
Ο πατέρας φωνάζει τον πρωτότοκο Ιακώβ και του λέει να πλησιάσει. Με τις τελευταίες δυνάμεις που του απομένουν, βγάζει από την τσέπη του ένα ρολόι και εξηγεί ότι το έχει κληρονομιά από τον προπάππου του. Ο Ιακώβ το κοιτάζει με μάτια που γυαλίζουν.
* "Σ' αρέσει;" ρωτά ο πατέρας.
"Ναι πατέρα!" αποκρίνεται ο Ιακώβ.
* "Πόσά δίνεις;" ρωτά ο πατέρας.

Δ' ΜΕΡΟΣ
Την άλλη μέρα του θανάτου του πατέρα, ο Ιακώβ πηγαίνει στην τοπική εφημερίδα για να βάλει την αναγγελία του θανάτου.
Ιακώβ: Παρακαλώ, ποια είναι η μικρότερη χρέωση για μία αναγγελία θανάτου;
Υπάλληλος: 2 δολάρια, κύριε.
Ιακώβ: ΟΚ, γράψε λοιπόν "Αβραάμ Κοέν πέθανε".
Υπάλληλος: Μα, κύριε, πρέπει να έχετε υπόψη σας πως με τα 2 δολάρια μπορείτε να γράψετε μέχρι 8 λέξεις.
Ο Ιακώβ σκέφτεται μερικά δευτερόλεπτα και λέει στον υπάλληλο:
Ιακώβ: Ωραία, τότε γράψε "Αβραάμ Κοέν πέθανε. Πωλείται φορτηγάκι σε τιμή ευκαιρίας".


Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #485 στις: Μάιος 20, 2006, 02:16 »
Στο πεζοδρομιο περπαταει ενας ομοφυλοφιλος, κουνιστος και λιγιστος, αερατος,τριζατος,παρφουμαρισμενος και.. .....ολα τα σχετικα...
     Απο μια παραπλησια οικοδομη ενας εργατικος τυπος τον βλεπει και του φωναζει...
-Βρε που...στηηηηη......
        Ο αλλος γυριζει, τον βλεπει και....εξαγριωνεται.....
-Α να χαθεις, συχαμενε, εργατη,...μπετατζη, του φωναζει...
       Στην ιδια οικοδομει, δουλευει και καποιος αλλος με.....λεπτοτερα ομως γουστα και του φωναζει.....
-Αααχ καλε....τι ωραια κοπελλα εισαι εσυ πιααα.....
       Ο... αλλος τον ακουει και το προσωπο του γινεται ενα....τεραστιο χαμογελο.....και του....απανταει χαριτωμενα...


-Ααααχ καλε....συ.....Α Ρ Χ Ι Τ Ε Κ Τ Ο Ν Α Α Α Α......!!!!!
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #486 στις: Μάιος 20, 2006, 02:22 »
Ενας Κρητικός, ο Σίφης.περπατάει στο δρόμο και κρατάει απο το καπίστρι την κατσίκα.Τον συναντάει ο κουμπάρος του ο Μανολιός και τον ρωτάει:

- Ωρέ κουμπάρε που την επάς την αίγα;
>- Την επάω στον χασάπη ορέ να την εσφάξω.
- Γιάντα μωρέ , τι σου έκανε;
- Ορέ είναι στείρα και δεν γκαστρώνεται.
- Δεν την επάς μωρέ κουζουλέ στο λύκειο....Εγώ απο τοτε που πήγε η κόρη μου εκεί τρείς φορές εγκαστρώθει....

.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #487 στις: Μάιος 20, 2006, 02:25 »
Καποιος δυστυχης ξυπναει αποτομα απ'τον υπνο και βλεπει γυρω του πολυ ασπριλα, νοσοκομες γιατρους κλπ., και καταλαβαινει οτι ξυπνησε σε νοσοκομειο. Εκεινη την ωρα, περναει διπλα του μια νοσοκομα και τη ρωταει....
-Τι εγινε αδελφη.....τι...τι....συνεβη?
-Να, του απανταει η δικη του,....συνεβη ενα τρομερο δυστυχημα με λεωφορειο και ησασταν μεσα......θελετε να σας πω τα κακα νεα η" τα καλα πρωτα?
-Αντε να δουμε τι θ'ακουσουμε, κανει ο δυστυχος αποσβολωμενος......αρχιστε απο τα κακα....
-Ειχατε αρχισει να κανετε γαγγραινα και αναγκαστηκαμε να σας κοψουμε και τα δυο  ποδια.......
-Αμαν ρε αδελφη......με καις τωρα και αναρωτιεμαι ποια μπορει να 'ναι τα καλα μετα απ' αυτο..........για λεγε τελος παντων να δουμε.....

-Ο διπλανος σας στο αλλο κρεββατι κανει μια καλη προσφορα για να σας αγορασει τις...............παντοφλες!!!!!!
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #488 στις: Μάιος 20, 2006, 02:29 »
Ενα μολις καταδικασμενο κρατουμενο τον κλεινουν στη φυλακη στο κελλι 156. Εκει βρισκεται και καποιος αλλος καταδικασμενος σε ισοβεια καθειρξη. Απο ολο του το παρουσιαστικο δεν φαινεται πολυ μεγαλος αλλα τα βασανα της ζωης και η κλεισουρα τοσα χρονια στη φυλακη εχουν κανει τον κακομοιρη να δειχνει σαν να ειναι εκατο χρονων. Ο νεοαφιχθεις ρωταει τον παλαιο, οπως συνηθως συμβαινει τι εγινε και τον εκλεισαν μεσα....
-Ασε μεγαλε, απανταει ο αλλος με καημο αναστεναζοντας....εζησα τη ζωη του Παπαδοπουλου στη Ριβιερα....
-Δηλαδη?, ρωταει ο καινουργιος..
-Ειχα σκαφος με πληρωμα, 3 αυτοκινητα πολυτελειας, τις ωραιοτερες γκομενες, ετρωγα στα καλυτερα εστιατορια επαιζα στα πιο γνωστα καζινα και......
-Ωραια, λεει ο αλλος,...και τι συνεβη εν τω μεταξυ?
-Να ρε φιλε, τινα σου πω....,καποια στιγμη ο Παπαδοπουλος καταλαβε οτι ...ελειπε η πιστωτικη του καρτα!!!...
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #489 στις: Μάιος 20, 2006, 02:33 »
Σε ορεινο χωριο, καποιος κτηνοτροφος, οταν τον εσφιγγαν πολυ τα....γαλατα...εβαζε κατω μια νοστιμη καπως γουρουνα και την........ξεπατωνε. Αυτο κρατουσε αρκετο καιρο και ξαφνου τον επιασαν τυψεις συνειδησεως,  σαν λυση σκεφτηκε τοτε να παει στο παπα του χωριου να εξομολογηθει το.......παθος του. Πηγε λοιπον, ο παπας τον ακουσε προσεκτικα και προφανως ο ανθρωπος σοκαριστηκε, αλλα και τι να πει.............το μονο που μπορεσε να αρθρωσει ηταν....
-Και καλα βρε  ανθρωπε, αυτο το.....ον τελικα τι ειναι θηλυκο ή αρσενικο?......
       Ο δικος μας νιωθει αβολα, εκνευριζεται, ξεροκαταπινει, ξυνει το κεφαλι του, το ματι του γυαλιζει παραξενα και.....γυριζει στο παπα και λεει.....αγανακτισμενος.....
-Α ολα κι'ολα παπα μου, ως εδω και μη παρεκει........, ειπα κι'εγω τελος παντων σαν αντρας να κανω μια αμαρτια, αλλα για ποιον με περασες μπορεις να μου πεις?

Μηπως δηλαδη φανταστηκες οτι ειμαι κανενας........ανωμαλος ?? ?? ??.....
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #490 στις: Μάιος 20, 2006, 02:41 »
Ένας νιόπαντρος γυρίζει στο σπίτι του απ' το γραφείο.

-Αγάπη μου, λέει στη γυναίκα του, δεν θα' θελα να σε βάλω σε κόπο αλλά κάλεσα τον προϊστάμενό μου να φάμε μαζί.
-Αχ, χρυσέ μου μα δεν έχω ετοιμάσει τίποτε, δεν είχα λεφτά και ...
-Δεν υπάρχει, αλήθεια, τίποτε να φάμε; ρωτάει ο σύζυγος πολύ στεναχωρημένος.
-Έχουμε μόνο από χτες λίγο ρύζι.
-Δεν πειράζει. ?κουσε τι θα κάνουμε. Όταν έρθει ο προϊστάμενός μου θα του πω πως έχουμε ένα περίφημο κοτόπουλο. Εσύ, θα είσαι στην κουζίνα. Κάποια στιγμή θα αφήσεις να πέσει κάτω ένα πιάτο. Εγώ θα φωνάξω: Ελπίζω να μην είναι το κοτόπουλο. Κι εσύ θα απαντήσεις με ύφος περίλυπο: Ναι.
Και ο προϊστάμενός μου θα φάει μόνο το ρύζι.
Ο προϊστάμενος καταφθάνει. Κάθονται στο τραπέζι. Ξάφνου ακούγεται ένας τρομερός κρότος από πιάτα που σπάζουν.

-Ελπίζω να μην είναι το κοτόπουλο λέει ο σύζυγος. Και από την κουζίνα η περίλυπη φωνή της κυρίας απαντά:

-Όχι αγάπη μου, είναι το ρύζι.

.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #491 στις: Μάιος 20, 2006, 02:49 »
Εκεί που καθόταν ο σύζυγος στην πολυθρόνα του και διάβαζε προσηλωμένος την εφημερίδα του, πηγαίνει η γυναίκα του σιγά-σιγά πίσω του και του ρίχνει ένα δυνατό χτύπημα με το τηγάνι στο κεφάλι του!
- Ο ΑΝΤΡΑΣ: Μα καλά τρελάθηκες; Τι με χτυπάς;
- Η ΓΥΝΑΙΚΑ: Βρε αχαΐρευτε, τι είναι αυτό το χαρτάκι που βρήκα στην τσέπη του παντελονιού σου και γραφει ΜΑΡΙΛΟΥ;
- Ο ΑΝΤΡΑΣ: Δεν θυμάσαι πριν από 2 βδομάδες που πήγα στον ιππόδρομο;  ΜΑΡΙΛΟΥ είναι το όνομα του αλόγου που είχα ποντάρει.
-ΓΥΝΑΙΚΑ: Πω-πω, με συγχωρείς, ώρες-ώρες και 'γω δεν καταλαβαίνω πώς γίνομαι τόσο ζηλιάρα. Ελπίζω να μην σε πόνεσα πολύ.
Μετά από 3 μέρες το ίδιο σκηνικό.
Ο άντρας να διαβάζει αμέριμνος την εφημερίδα του στην πολυθρόνα και η γυναίκα του ρίχνει μια δυνατή με το τηγάνι στο κεφάλι.
- ΑΝΤΡΑΣ: Μα καλά, τι έπαθες πάλι;

- ΓΥΝΑΙΚΑ: ....Τηλεφώνησε το ΑΛΟΓΟ σου και σε θέλει!
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #492 στις: Μάιος 20, 2006, 02:57 »
Είναι ο Μίμης με τον κολλητό του τον Γιώργο και πίνουν τον μεσημεριανό τους καφέ.
- Έπαθα μια γλωσσική παραδρομή χτές ρε Γιώργο,άστα να πάνε, ρεζίλι έγινα!
Πάω στο φούρνο να πάρω δυο φρατζολάκια και περιμένω στην ουρά. Κι όσο ήμουν στην ουρά κοίταγα τα βυζι@ της φουρνάρισσας, κι αντί να ζητήσω δυο ψωμάκια ζήτησα δυο βυζ@κια... Ρεζίλι έγινα!
- Τι λες ρε παιδί μου! Κι εγώ έπαθα τις προάλλες απ'αυτή τη γλωσσική παραδρομή! Καθόμασταν στο τραπέζι όλη η οικογένεια με τα πεθερικά και αντι να πω στη γυναίκα μου "Δώσε μου το αλάτι" της είπα... 

"Αστο διάολο μωρή παλιοπουτ@ν@ μου, μου'χεις καταστρέψει τη ζωή..."..


.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #493 στις: Μάιος 20, 2006, 03:08 »
Δυό φίλοι συναντιούνται - Το ξέρεις ότι ο Γιώργος είναι  τραυματισμένος άσχημα στο νοσοκομείο?
-Πώς είναι δυνατόν? Τον είδα χθες βράδυ αγκαλιά με μιά πανέμορφη κοκκινομάλα.

-Τον είδε όμως κι η γυναίκα του!


.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #494 στις: Μάιος 20, 2006, 03:12 »
   Φιλίες γυναικών

Μια γυναίκα γυρίζει στο σπίτι της το πρωί και όταν ο άντρας της την ρωτάει που ήταν όλη την νύχτα εκείνη του απαντάει ότι κοιμήθηκε στο σπίτι της καλύτερής της φίλης.
Ο άντρας τηλεφωνάει σε 10 από τις καλές φίλες της γυναίκας του και καμία δεν του επιβεβαιώνει οτι την προηγούμενη η γυναίκα του κοιμήθηκε εκεί.

.........................

   Φιλίες αντρών

 Ένας άντρας γυρίζει στο σπίτι του το πρωί και όταν η γυναίκα του τον ρωτάει που ήταν όλη την νύχτα εκείνος της απαντάει ότι κοιμήθηκε στο σπίτι του καλύτερού του φίλου.
 Η γυναίκα τηλεφωνάει σε 10 από τους καλούς φίλους του άντρα της και οι 8 της επιβεβαιώνουν οτι κοιμήθηκε σπίτι τους.

.... Οι 2 επιμένουν οτι ο άντρας της είναι ακόμα εκεί...
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin