Αποστολέας Θέμα: Γρύλος ανύψωσης τύπου...High Lift !!  (Αναγνώστηκε 4016 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Γρύλος ανύψωσης τύπου...High Lift !!
« στις: Ιανουάριος 04, 2008, 11:24 »
http://www.e-ergaleio.gr/product_info.php?cPath=101_95&products_id=753

Nαι καλά διαβάζεται....69,90€

Και αν σας πέφτει μεγάλο, και θέτε κάτι πιο μικρό...
http://www.e-ergaleio.gr/product_info.php?cPath=101_95&products_id=752

Με 54,90€ είσαστε έτοιμοι lol lol lol lol

Και η κατασκευάστρια ετερεία..
http://www.torinjacks.com/ProductDetail.aspx?ProductID=108
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2008, 18:50 από IronΜan »
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος V.Tsoukas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: High Lift !!
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 05, 2008, 00:14 »
Μπερδεύεστε !!!

Hi Lift είναι μάρκα γρύλου εξού και το ομώνυμο όνομα .

Είναι κάτι σαν να λέμε Jeep έχω και εγώ , τι μάρκα τον ρωτάς ? Fiat Panda σου λέει !!!!

Ε...δεν έχει Jeep , Fiat Panda έχει .

Έτσι και αυτό είναι γρύλος τύπου Hi Lift και όχι Hi Lift εξού και η τιμή . Δεν τον έχω δεί και δεν έχω άποψη , μπορεί να είναι πολύ καλός μπορεί όμως και όχι . Εσύ θα εμπιστευόσουν όμως να αλλάξεις λάστιχο και να σηκώσεις το πανέμορφο Jimny σου με ένα γρύλο που δεν τον γνωρίζεις ? Για πόση διαφορά ? για 20-30-40-50 ευρώ ? Κι αν δεν αντέξει και πέσει το Jimny κάτω ? Πόσα θα μπορούσες να πληρώσεις ? Δεν παίζει ρόλο μόνο η τιμή στις αγορές γενικά . Αν ήταν έτσι θα αγόραζαν όλοι απο το LidL και κανένας απο το Βασιλόπουλο .

Εύχομαι σε όλους μια καλή χρονιά πανω απ' όλα με ΥΓΕΙΑ .

Βαγγέλης Τσούκας

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: High Lift !!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 05, 2008, 19:30 »
Μπερδεύεστε !!!

Hi Lift είναι μάρκα γρύλου εξού και το ομώνυμο όνομα .

Είναι κάτι σαν να λέμε Jeep έχω και εγώ , τι μάρκα τον ρωτάς ? Fiat Panda σου λέει !!!!

Ε...δεν έχει Jeep , Fiat Panda έχει .

Bαγγέλη έχεις δίκιο και το διόρθωσα,σε ευχαριστώ, συμβένει σε πολλά πράγματα στην καθομιλουμένη να συνδιάζουμε την μάρκα με το είδος, στυλό bic, αναπτήρες, Pampers


Εσύ θα εμπιστευόσουν όμως να αλλάξεις λάστιχο και να σηκώσεις το πανέμορφο Jimny σου με ένα γρύλο που δεν τον γνωρίζεις ?Για πόση διαφορά ? για 20-30-40-50 ευρώ ? Κι αν δεν αντέξει και πέσει το Jimny κάτω ? Πόσα θα μπορούσες να πληρώσεις ? Δεν παίζει ρόλο μόνο η τιμή στις αγορές γενικά .

Ο συγκεκριμένος γρύλος έχει χρησημποιηθεί
Παράθεση
"εχω τον farmjack πανω απο 2 χρονια και εχει ανταποκριθει σε δυσκολες καταστασεις τοσο με jimny οσο και με cherokee".
τεστάρεται είδη σε niva φίλου, είναι για 7000Lbs(3 τονους), και σε δοκιμή που έκανα στο Cruiser....μια χαρά τα πήγε....  Απο Δευτέρα περισσότερα, σύντομα και φωτό...
Ο μαμίσιος γρύλος του Jimny, τι μάρκα είναι άραγε??
Νo name....
Εχει πιστοποίηση??
Πόσο να κάνει ένας γρύλος τέτοιου τύπου??
Εχει χρησημοποιηθεί κατά κόρων και αντέχει όμως....πόσοι τον έχουν αλλάξει άραγε??

Αν ήταν έτσι θα αγόραζαν όλοι απο το LidL και κανένας απο το Βασιλόπουλο .

Μιας και το ανέφερες, τα Lidl, όπως και κάθε αλυσίδα πολυεθνικών πολυκαταστημάτων, έχουν ξεχωριστή ετερεία ελέγχου ποιότητας.

Εύχομαι σε όλους μια καλή χρονιά πανω απ' όλα με ΥΓΕΙΑ .

Βαγγέλης Τσούκας

Καλή χρονιά και με υγεία πάνω απο όλα
Γιάννης Δημητρέλης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2008, 19:41 από IronΜan »
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Γρύλος ανύψωσης τύπου...High Lift !!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 08, 2008, 09:24 »
Σίγουρα δεν πρέπει να κρίνουμε πάντα ένα προϊόν από την τιμή του και μόνο, συνήθως ό,τι πληρώνεις παίρνεις αλλά αυτό δεν είναι πάντα κανόνας. Από την άλλη σίγουρα αυτό που πρέπει να κάνουμε εμείς οι καταναλωτές είναι να κάνουμε πολύ καλή έρευνα αγοράς πριν πάρουμε οτιδήποτε για να γλυτώσουμε (αρκετές φορές πολλά) χρήματα, τα οποία σίγουρα στους περισσότερους από εμάς δεν τρέχουν από την τσέπη. Τα 20-30-40-50 ευρώ είναι πολύ σεβαστό ποσό διαφοράς ανάμεσα στα 120-130 που έχει ο HiLift με τα 60-70 (μιλάμε για σχεδόν διπλάσια τιμή) για να τα δώσουμε έτσι αβίαστα.
Για το συγκεκριμένο προϊόν τώρα, φίλος σχετικός με κράματα μετάλλων κλπ μου είπε ότι το υλικό κατασκευής (και γενικά η κατασκευή) του συγκεκριμένου γρύλλου είναι πολύ καλό, εφάμιλλο αν όχι καλύτερο του HiLift, προσωπικά θα το προτιμούσα μόνο και μόνο γιατί είμαι πνεύμα αντιλογίας και θέλω να στηρίζω τις καλές και φθηνές λύσεις... ;D ;D ;D ;D
B.R.A.T. President
www.brat.gr