Αποστολέας Θέμα: ΜΥΡΩΔΙΑ ΔΙΣΚΩΝ???  (Αναγνώστηκε 1862 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
ΜΥΡΩΔΙΑ ΔΙΣΚΩΝ???
« στις: Σεπτέμβριος 11, 2007, 14:48 »
Το τζιμνακι μου εμενα αν και το πηρα με το ετερο μισο μεταχειρισμενο δοξα το θεο δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα. το πηρα με 80.000 χλμ και στα 90.000 αλλαξα δισκο πλατο και το σερβις που ηθελε. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι και πριν την αλλαγη και μετα οταν το αμαξι ζοριζεται (να ανεβει ενα ψιλο πεζοδρομιο - με τετρακινηση μεσα σε αμμο η σε ενα ποταμι) μυριζουν οι δισκοι. Ειναι φυσιολογικο αυτο? Ακομα και λιγο να ζοριστει μυριζουν. Στο δρομο παει καλα δεν πατιναρει και στην εγνατια οδο τωρα τελευταια που το πλακωσα ειχα ενδειξει σχεδον 175 χιλιομετρα στο κοντερ. Τωρα αν κλεβει αλλο θεμα. Για ριχτε τα φωτα σας...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΥΡΩΔΙΑ ΔΙΣΚΩΝ???
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 12, 2007, 09:09 »
2 πράγματα μπορώ να σου πω :

α) Για τα εμπόδια που αναφέρεις δεν δικαιολογείται να μυρίζουν οι δίσκοι. Μήπως τους πατινάρεις υπερβολικά πολύ ώρα ?

β) Τι δίσκους σου έβαλαν? Suzuki ? Ιμιτασιόν ? μαλακούς, σκληρούς ?

Σκέφτομαι οτί αφού μύριζαν και πριν την αλλαγή, μάλλον το πόδι σου φταίει που δεν το τραβάς τελείως από το πετάλι...

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
Απ: ΜΥΡΩΔΙΑ ΔΙΣΚΩΝ???
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 12, 2007, 14:57 »
μπορει απο μηχανολογικα να μην ειμαι καθηγητης αλλα απο οδηγηση εχω master .....οδηγω οτιδηποτε κινειται απο παπακι μεχρι 6ξονικους γερανους (λογω δουλειας) και ποτε μα ποτε δεν αφηνω ποδι πανω στο συμπλεκτη. το αμαξι δυστυχως δεν το πηγα εγω για σερβις αλλα φιλος που πηγαινει το vitara του σε γνωστο μηχανικο στο κορωπι. τωρα τι εβαλαν θα σε γελασω. παντως δισκο πλατο και βαλβολινες στα διαφορικα εδωσα 300 ευρω. σε κουβεντα που ειχα με το nicksi που ειπε οτι θελουν ρυθμισμα οι δισκοι η αν δεν καταλαβα ρυθμισμα ο συμπλεκτης.....

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΜΥΡΩΔΙΑ ΔΙΣΚΩΝ???
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 12, 2007, 15:08 »
βάζουν αυτά τα ψευτοοικολογικά (Valeo, κλπ.) που δεν αντέχουν για τίποτε γ*μ@τ&#$%@#)*(  0_21 0_21 0_21 0_21 0_21 0_21 0_21