Αποστολέας Θέμα: ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ  (Αναγνώστηκε 1570 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 22:45 »
Αποφάσισα να αλλάξω τις αναρτήσεις μόνος μου και επιπρόσθετα να πειραματιστώ. Ταλαιπωρήθηκα λίγο , να είναι καλά οι αντιπροσωπείες και τα ‘μαστόρια‘ που μια δουλειά κάνουν και 10 χαλάνε!! Έκανα και μια ζημιά μόνος μου . Χάλασα τις βόλτες στην κάτω βίδα που κρατα το αμορτισέρ μπροστά!
Που θέλω να καταλήξω !
Μπροστά έχω bilstein και πίσω τα ΟΜΕ . Ελατήρια τα mad +3.5 .

Αν και πεσμένα τα πίσω , τα περπάτησα 3 μέρες τώρα και είμαι ικανοποιημένος! Εχει την σκληρότητα να μπαίνει όταν στρίβεις και ταυτόχρονα δεν χάνεις την καρότσα απο εγκάρσιενς ανωμαλίες κλπ . Μπαίνει μια χαρά στις στροφές πρόλο που έχουν διαφορά μήκους οι αναρτήσεις μπρός πίσω! Αν και μόνο την άρθρωση επηρεάζει . Έκανα τις μετρήσεις μου και μπροστά δεν έχασα σχεδόν τίποτα σε ύψος . Βλέπε πεσμένες οι ΟΜΕ .

Σημαντικό συμπέρασμα! Η τοποθέτηση και το καλό σφίξιμο της κάτω βίδας που είναι πιασμένη στο διαφορικό πάνω , επηρεάζει απίστευτα την σταθερότητα του τιμονιού!  Όταν δεν την έιχα σφίξει καλά συντίνισε απίστευτα 2 φορές!  Βέβαια αυτο δεν σημαίνει σφίγγουμε μέχρι να την πάρουμε στο΄χέρι  lol
Ελπίζω αύριο που θα την αντικατασήσω να εξαλειφθεί το πρόβλημα του συντονισμού αλλιώς δεν θα ξέρω τι άλλο να  ψάξω. Το εξάντλησα το θέμα . Πιστέψτε με.

Μέσα απο αυτό , θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις ή εμπειρίες σας και αν κάποιος έχει spare  πίσω αναρτήσεις μαλακές αλλά σκληρότερες απο τις ΟΜΕ να ρίξει ενα σήμα!
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 04, 2007, 01:05 »
Πριν τρελαθώ! Τα μπροστινα αμορτισέρ της bielstein έχουν διαφορά μήκους ?
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!