Αποστολέας Θέμα: Δημοτικές Κλήσεις  (Αναγνώστηκε 2008 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Δημοτικές Κλήσεις
« στις: Ιούλιος 18, 2007, 16:01 »
Γράφει υπάλληλος κάποιου δήμου (αφήνω εκτός το όνομα και τον Δήμο)


Οτι σας γραφω ισχυει νομικα. Και γω σε δημοτικη αστυνομια ειμαι (αλλα ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ δημοτικο υπαλληλο και οχι μπατσο). Οι κλησεις της δημοτικης δεν πανε πουθενα.... Η εφορια δεν τις δεχεται γιατι δεν υπαρχουν στοιχεια του οδηγου (αρα οταν καποιος κανει μια παραβαση και το οχημα ειναι για   παραδειγμα καποιου συγγενη του ποιος θα τιμωρηθει ο ιδιοκτητης? η ο οδηγος?

Ακομα αν μπορουσε ο δημος να τα παρει μεσω εφοριας νομιζετε θα εστελνε επιστολες στα σπιτια για οφειλη και οτι θα πανε εφορια? Μην τσιμπατε..... Γι αυτο παιρνουν πινακιδες για να αναγκαζεται ο κοσμος να πληρωσει.....

Οι μονες κλησεις που πρεπει να πληρωνονται (η να πηγαινεις στο δικαστηριο) ειναι αυτες  της αστυνομιας που στο τελος γραφουν δικασιμη την ..... μερα
 
Η Δημοτικη αστυνομια δημιουργηθηκε απο τους δημαρχους για να κονομανε οι δημοι......

Η ελεγχομενη σταθμευση εχει βγει παρανομη απο Δικαστηρια αφου πληρωνεις για το λογω αυτο τελη κυκλοφοριας

Λυσεις:

Η πιο απλη δεν πληρωνεται τις κλησεις (εμενα μου εστειλαν 2η ειδοποιηση μετα απο 12 χρονια!!!)

Στα ιχ βαζεται τα νουμερα μεσα απο το παμπριζ ωστε να φαινονται αλλα να μην μπορουν να τα παρουν. Αν σας παρουν τις πινακιδες πηγαιντε και δηλωστε κλοπη πινακιδων στην αστυνομια παρτε χαρτι και βγαλτε καινουργιες στο υπουργειο. ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ.

Παρακαλω διαδωστε αυτο το ποστ. Ας βρουν τα λαμογια δημαρχοι αλλο τροπο να γεμισουν τα ταμεια τους.

 

Αποσυνδεδεμένος fokion

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: Δημοτικές Κλήσεις
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 18, 2007, 22:23 »
Χαρη αυτη η μπουρδα ειναι ολη λαθος......
και εγω ειμαι ο παπας της ρωμης....
υα νομικα του θεματος εχουν λυθει....

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Απ: Δημοτικές Κλήσεις
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 19, 2007, 08:14 »
υα νομικα του θεματος εχουν λυθει....

Μπορείς να δώσεις παραπάνω λεπτομέρειες μιας και μας αφορά όλους πιστεύω...
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοτικές Κλήσεις
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 19, 2007, 08:47 »
Εγώ δεν έχω λεπτομέροιες. Μου το έστειλε ένας φίλος και το αναδημοσίευσα...

Φιλε Fokion,  αν ξέρεις κάτι παραπάνω, μας λες. Οπως λέει ο Maverick, μας ενδιαφέρει όλους.


Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοτικές Κλήσεις
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:53 »
με το θέμα αυτό υπάρχουν 2 ενδεχόμενα.


1. δεν πληρώνεις και ιιιιιισως δε σε ενοχλήσει ποτέ κανείς

2. δεν πληρώνεις και σύμφωνα με το σύστημα τους στο κρατάει η εφορία

Στον πειραιά όλη μέρα γράφουνε. ακόμα δεν έχω πληρώσει τις κλήσεις μου για παρκάρισμα αλλα στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Δημοτικές Κλήσεις
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 19, 2007, 14:10 »
Διαβάστε στο πιο κάτω Link μια συζήτηση επι του θέματος...

www.brat.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=2582&start=0
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: Δημοτικές Κλήσεις
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 20, 2007, 11:07 »
Να ενημερώσω ότι πλέον βάζουν και σφραγγίδα ότι άμα την πληρώσεις εντός 10 ημερών πληρώνεις το μισό. Το ποσό για παράνομη στάθμευση έχει φτάσει τα 80 ευρώ.

Να ενημερώσω ότι σου στέλνουν σπίτι χαρτί με το ποσό. Αλλά να ρωτήσω και εγώ κάτι. \

Πόσο παράνομος είσαι εσύ ή ο καθένας να παρκάρεις κάπου που απαγορεύεται για λόγους καθαρά εισπρακτικούς αφού χωράει να περάσει ακόμα και νταλίκα σε ένα δρόμο όταν ο άλλος (Δήμος) δεν σου αφήνει επιλογές ελεύθερου παρκαρίσματος παρά μόνο είτε με παρκόμετρα είτε σε πάρκινγκ. 87


Ας φτιάξουν πρώτα συγκοινωνία σωστή και μετά τα λέμε.   cl
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Giorgos

  • Επισκέπτης
Απ: Δημοτικές Κλήσεις
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 20, 2007, 14:24 »

Giorgos

  • Επισκέπτης
Απ: Δημοτικές Κλήσεις
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 20, 2007, 14:26 »
Ν. 3274/2004

¶ρθρο 35
Μεταβατικές διατάξεις και λοιπές ρυθμίσεις
Παράγραφος 12, περίπτωση iv

" Στη Δημοτική Αστυνομία ανατίθεται η αρμοδιότητα επιβολής των διοικητικών μέτρων του άρθρου 103 του Ν. 2696/ 1999, για την παράνομη στάθμευση οχημάτων, καθώς και της εφαρμογής των διατάξεων που αναφέρονται στην κυκλοφορία οχημάτων στους πεζοδρόμους. Οι ανωτέρω αρμοδιότητες εξακολουθούν να ασκούνται, παραλλήλως και κατά περίπτωση, από την Ελληνική Αστυνομία (ΕΛ.ΑΣ.) και το Λιμενικό Σώμα."


Στο άρθρο 103 του ΚΟΚ (Eπιβoλή διoικητικών μέτρων) προβλέπεται φυσικά η αφαίρεση πινακίδων από τα οχήματα που σταθμεύουν παράνομα.

Αποσυνδεδεμένος pavlina

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
  • camerawoman
Απ: Δημοτικές Κλήσεις
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 20, 2007, 14:35 »
Να ενημερώσω ότι πλέον βάζουν και σφραγγίδα ότι άμα την πληρώσεις εντός 10 ημερών πληρώνεις το μισό. Το ποσό για παράνομη στάθμευση έχει φτάσει τα 80 ευρώ.

Να ενημερώσω ότι σου στέλνουν σπίτι χαρτί με το ποσό. Αλλά να ρωτήσω και εγώ κάτι. \

Πόσο παράνομος είσαι εσύ ή ο καθένας να παρκάρεις κάπου που απαγορεύεται για λόγους καθαρά εισπρακτικούς αφού χωράει να περάσει ακόμα και νταλίκα σε ένα δρόμο όταν ο άλλος (Δήμος) δεν σου αφήνει επιλογές ελεύθερου παρκαρίσματος παρά μόνο είτε με παρκόμετρα είτε σε πάρκινγκ. 87


Ας φτιάξουν πρώτα συγκοινωνία σωστή και μετά τα λέμε.   cl


Δε βγαίνει έτσι άκρη όμως. Ας κάνουμε ο καθένας ότι πρέπει και όλα  θα γίνουν. Αμα ο καθένας μας δεν πάρκαρε όπου του κατέβει και σεβόταν τους υπόλοιπους δεν θα φτάναμε σε άκρα..
Home is where the heart is...

http://www.youtube.com/watch?v=n07SZbgnwd8