Αποστολέας Θέμα: +10 η οχι?  (Αναγνώστηκε 4276 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: +10 η οχι?
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 11, 2007, 11:28 »
Παράθεση
που δεν έχουν σχέση μεταξύ τους αλλά και με το αυτοκίνητο γενικότερα 


Μιχάλη για τους +10 τίποτα δεν έχει σχέση με το αυτοκίνητο.

Η DG δεν είναι κατασκευάστρια αναρτήσεων, περισσότερο εμπιστεύομαι την apio , suzisport , ome...

Ηλία μήπως η λύση 6άποντη ή τετράποντη body lift λάστιχα, τρανσφερ σου κάνει περισότερο οικονομικά?? lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος jimnyjump

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 258
Απ: +10 η οχι?
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 22, 2007, 09:05 »
To νερό έχει μπει στο αυλάκι...έχω ήδη τα 4ποντα ome με 3ποντες προσθήκες και βοδυλιφτ 3ιντσο,το θέμα είναι ότι τα έχω κόψει όλα και τα kaiman ακόμα βρίσκουν sometimes(ωραίο το αγγλικό ε;).Μιχάλη τα ξέρω όλα αυτά που γράφεις και ome υπάρχουν για 10ποντη... 8)
me gusta la montana...

Αποσυνδεδεμένος ΜΟΓΛΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: +10 η οχι?
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 27, 2007, 10:31 »
Σε +10 δε θα σου ελεγα για PRO COMP αυτα ειναι καλα για να σου πεσουν τα σφραγισματα αντε και για λιποδιαλυση.
Αν αντεχει η τσεπει σου δες σε hot bitch η μια λιγο πιο οικονομικη λυση θα σου ελεγα ΟΜΕ για wrangler αλλα να ξερεις οτι θα μπλεξεις γιατι μετα εχεις ενα σορο αλλαγες να κανεις στο αμαξι.
Γνωμη μου ειναι να μεινεις στους 6-7cm με monroe kai killen η για μια πιο σωστη λυση αλλα και πιο ακριβη ειναι η hot bitch +7cm
Α το πηγαινουμε στις 2 ροδες,μηπως θα εχει τη μιση καταναλωση?

www.braters.gr
www.escaper.gr

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: +10 η οχι?
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 27, 2007, 14:56 »
To νερό έχει μπει στο αυλάκι...έχω ήδη τα 4ποντα ome με 3ποντες προσθήκες και βοδυλιφτ 3ιντσο,το θέμα είναι ότι τα έχω κόψει όλα και τα kaiman ακόμα βρίσκουν sometimes(ωραίο το αγγλικό ε;).Μιχάλη τα ξέρω όλα αυτά που γράφεις και ome υπάρχουν για 10ποντη... 8)

Θα έλεγα να μην βάλεις προσθήκες θα χτυπάει αφάνταστα. Εχω κάνει δοκιμές με προσθήκες απο 2 έως 5cm. Ιδιαίτερα ο πίσω άξονας νόμιζες ότι θα διαλυθεί  0_21
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος JiNi

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Asterix - Ελάτη Κεντρικού Ζαγορίου
    • livefreetime.blogspot.gr
Απ: +10 η οχι?
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 27, 2007, 16:40 »
To νερό έχει μπει στο αυλάκι...έχω ήδη τα 4ποντα ome με 3ποντες προσθήκες και βοδυλιφτ 3ιντσο,το θέμα είναι ότι τα έχω κόψει όλα και τα kaiman ακόμα βρίσκουν sometimes(ωραίο το αγγλικό ε;).Μιχάλη τα ξέρω όλα αυτά που γράφεις και ome υπάρχουν για 10ποντη... 8)

Θα έλεγα να μην βάλεις προσθήκες θα χτυπάει αφάνταστα. Εχω κάνει δοκιμές με προσθήκες απο 2 έως 5cm. Ιδιαίτερα ο πίσω άξονας νόμιζες ότι θα διαλυθεί  0_21

Μιχάλη θα μου επιτρέψεις να διαφωνίσω μαζί σου, γιατί εγώ πάλι φοράω 5ποντες προσθήκες πίσω και 6ποντες μπροστά(λόγω εργάτη), της οποίες έχω κατασκευάσει ο ίδιος με ειδική πατούρα και κώνο απο κάτω για να μην μπορεί να κουνήσει το ελατήριο ούτε στα κρεμάσματα και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα  ;)
livefreetime.blogspot.gr
- Όταν πάμε στο βουνό δεν παίρνουμε τίποτα μαζί παρά μόνο φωτογραφίες και δεν αφήνουμε τίποτα παρά μόνο τις πατημασιές μας.
-Ο άτολμος φοβάται πριν από την εμφάνιση του κινδύνου,ο δειλός κατά τη διάρκειά του και ο θαρραλέος μετά

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: +10 η οχι?
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 27, 2007, 19:04 »
Αν αντεχει η τσεπει σου δες σε hot bitch .....

Δηλαδή μια hot bitch πόσο την πέρνεις....και γενικά τι αποκομίζεις μετά??
Σου αρέσει ή όχι?? lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: +10 η οχι?
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 28, 2007, 10:23 »
Δηλαδή μια hot bitch πόσο την πέρνεις....και γενικά τι αποκομίζεις μετά??
Σου αρέσει ή όχι?? lol lol lol
Εξαρτάται πόσο hot είναι.... lol lol lol lol lol lol
Πάντως κι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις προσθήκες (έχω 3 εκ.) και προσωπικά πιστεύω ότι δεν προφορτίζουν τα ελατήρια στο Jimny όπως ισχυρίζονται πολλοί φίλοι, αν φτιάξεις καλά την πατούρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Έχω τρέξει αγώνα, έχω κάνει αρκετό offroad με τερματισμένες διαδρομές και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα με τις προσθήκες.
 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος jimnyjump

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 258
Απ: +10 η οχι?
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 28, 2007, 15:53 »
To νερό έχει μπει στο αυλάκι...έχω ήδη τα 4ποντα ome με 3ποντες προσθήκες και βοδυλιφτ 3ιντσο,το θέμα είναι ότι τα έχω κόψει όλα και τα kaiman ακόμα βρίσκουν sometimes(ωραίο το αγγλικό ε;).Μιχάλη τα ξέρω όλα αυτά που γράφεις και ome υπάρχουν για 10ποντη... 8)

Θα έλεγα να μην βάλεις προσθήκες θα χτυπάει αφάνταστα. Εχω κάνει δοκιμές με προσθήκες απο 2 έως 5cm. Ιδιαίτερα ο πίσω άξονας νόμιζες ότι θα διαλυθεί  0_21
Με την 10ποντη δεν θα έχω προσθήκες...πάντως τώρα κοπανάει όντως αλλά μάλλον τα έχουν φτήσει τα ome...
me gusta la montana...

Αποσυνδεδεμένος FADOM

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 72
Απ: +10 η οχι?
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 16, 2008, 02:48 »

Μιχάλη θα μου επιτρέψεις να διαφωνίσω μαζί σου, γιατί εγώ πάλι φοράω 5ποντες προσθήκες πίσω και 6ποντες μπροστά(λόγω εργάτη), της οποίες έχω κατασκευάσει ο ίδιος με ειδική πατούρα και κώνο απο κάτω για να μην μπορεί να κουνήσει το ελατήριο ούτε στα κρεμάσματα και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα  ;)

Καμια φωτο και απο δω...?   ;D