Αποστολέας Θέμα: Απόπειρα κλοπής, SOS!  (Αναγνώστηκε 8918 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 06, 2009, 01:57 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΣΚΕΦΤΗΚΑ   ΝΑ  ΒΑΛΩ   ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ  JIMNY ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΟ  ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ  ΜΕ   ΚΑΡΤΑ  SIM  ΚΙΝΗΤΟΥ.
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ  ΕΙΝΑΙ  ΟΤΙ  ΟΠΟΥ ΚΑΙ  ΝΑ  ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ    ΟΤΑΝ  ΘΑ  ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ  ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ  ΘΑ  ΚΑΝΕΙ  ΚΛΗΣΗ ΣΤΟ  ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ  ,ΠΟΥ  ΟΠΩΣ  ΠΑΝΤΑ ΤΟ  ΕΧΩ  ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!!

ΚΑΙ  ΑΛΟΙΜΟΝΟ  ΣΤΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ........ 0_21

Θέλει πολύ προσοχή! και καλύτερα να μην πλησιάσεις. Εχω βάλει Clifford με περιμετρικά ραντάρ και δεν πλησιάζει κανείς. Συνάδελφος απο την δουλειά με τηλειδοποίηση κατέβηκε στην πιλοτή και ο τύπος που είχε σπάσει το αυτοκίνητό του χαλαρός τράβηξε κουμπούρι. Ευτυχώς δεν έκανε κάτι χειρότερο αλλά καλό είναι να μην παριστάνουμε τους ήρωες. Πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει. Ας πούμε ότι τους βλέπεις. Τι θα κάνεις? Ξέρεις τι κρατάνε πάνω τους?
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 06, 2009, 19:39 »
Δεν  λεω  οτι  ειμαστε  ηρωες  αλλα  τουλαχιστον σε  πιο  light περιπτωση  κατι  θα  κανεις!!!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 15, 2009, 01:02 »
Παιδια sorry που επαναφερω το θεμα αλλα μου το ειχαν ανοιξει και μενα τον περασμενο Οκτωβριο στο λιμανι Θεσσαλονικης και μου πηραν το ραδιο-dvd-cd player.Η κλειδαρια ειναι οκ αλλα εχει κατι βαθυλωματα γυρω της βεβαια οχι τοσο εντονα οσο ηταν γιατι το ψιλοεφτιαξε ενας φιλος λαμαρινας αλλα ελεφρα για να μη χρειαστει βαψιμο.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γινεται βαψιμο τοπικα σε χρωματα εκτος του ασπρου και του μαυρου γιατι εχω και μια λακουβιτσα ακομη στην πισω πορτα και λεω να τα φτιαξω αλλα να μη βαφουν ολοκληρες οι πορτες...
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 15, 2009, 11:58 »
Παιδια sorry που επαναφερω το θεμα αλλα μου το ειχαν ανοιξει και μενα τον περασμενο Οκτωβριο στο λιμανι Θεσσαλονικης και μου πηραν το ραδιο-dvd-cd player.Η κλειδαρια ειναι οκ αλλα εχει κατι βαθυλωματα γυρω της βεβαια οχι τοσο εντονα οσο ηταν γιατι το ψιλοεφτιαξε ενας φιλος λαμαρινας αλλα ελεφρα για να μη χρειαστει βαψιμο.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γινεται βαψιμο τοπικα σε χρωματα εκτος του ασπρου και του μαυρου γιατι εχω και μια λακουβιτσα ακομη στην πισω πορτα και λεω να τα φτιαξω αλλα να μη βαφουν ολοκληρες οι πορτες...

http://www.chipsaway.gr/gr/thess_map.htm
http://www.chipsaway.gr/gr/thess_map1.htm
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος tsoula

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 15, 2009, 18:46 »
Δεν  λεω  οτι  ειμαστε  ηρωες  αλλα  τουλαχιστον σε  πιο  light περιπτωση  κατι  θα  κανεις!!!

θα συμφωνήσω με τον Μιχάλη...δεν είναι ευκολο να έρθεις αντιμέτοπος με έναν ανθρωπο που ειναι αποφασιμένος να κάνει κακό!!! Και πώς θα διακρίνεις αν η περιπτωση είναι ευκολη ή όχι...θα ανοίξεις κουβέντα μαζί του...το πιθανότερο είναι να λειτουργήσεις σαν φυσιολογικός άνθρωπος παρορμητικά και να βάλεις τις φωνες και να τον κυνηγήσεις...αυτη η δική σου αντίδραση από μόνη της δεν χαρακτηρίζετε έυκολη....τώρα βάλε στο σκηνικό και εναν κλέφτη ο οποίος πιθανότατα το έχει ξανακάνει...είναι προετοιμασμένος για τα χειρότερα και χωρίς να τον νοιάζει και πολύ το αύριο...δηλαδη ψιλοαπελπισμενος...¶ρα δύο απελπισμένοι....Επικύνδηνα πράγματα!!!
καλύτερα να μην ξέρεις...την υλικη πλευρα του προβλήματος ευκολα ή δύσκολα την αντημετοπίζεις...την σωματική σου ακαιρεότητα όμως...???
"ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 15, 2009, 20:55 »
Παιδια sorry που επαναφερω το θεμα αλλα μου το ειχαν ανοιξει και μενα τον περασμενο Οκτωβριο στο λιμανι Θεσσαλονικης και μου πηραν το ραδιο-dvd-cd player.Η κλειδαρια ειναι οκ αλλα εχει κατι βαθυλωματα γυρω της βεβαια οχι τοσο εντονα οσο ηταν γιατι το ψιλοεφτιαξε ενας φιλος λαμαρινας αλλα ελεφρα για να μη χρειαστει βαψιμο.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γινεται βαψιμο τοπικα σε χρωματα εκτος του ασπρου και του μαυρου γιατι εχω και μια λακουβιτσα ακομη στην πισω πορτα και λεω να τα φτιαξω αλλα να μη βαφουν ολοκληρες οι πορτες...

http://www.chipsaway.gr/gr/thess_map.htm
http://www.chipsaway.gr/gr/thess_map1.htm

To εχω δει το μαγαζι Μιχαλη περναω απο κει συχνα.Ευχαριστω.Τελικα θα το παω σε εναν που μου ειχε βαψει ξανα την πισω πορτα και εχει το χρωμα του αυτοκινητου, επειδη θα παει και ο πατερας μου το δικο του και τον ξερει κιολας.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος talljohn

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 22:18 »
Δίστιχος πριν από λίγη ώρα στο γκάζι προσπάθησαν να παραβιάσουν το jimny μου ευτυχώς δεν τα κατάφεραν αλλά δίστιχος μου κατέστρεψαν την κλειδαριά του οδηγού και ήμουν κοντά στην πλατιά ένα στενό επάνω από σταθμό του μετρό προς ιερά οδό. Η πόρτα κλείνει αλλά η κλειδαριά σώβρακο…. Το κλειδί ισα ισα που μπαίνει αλλά δεν παίρνει καμία εντολή…. τι να πω μάλλον είμαι ένα 350ρη από το πουθενά για αλλαγή κλειδαριών… εύχομαι αυτός που το έκανε να τα πιεί σε φάρμακα. τι να πω…. Τα jimny και τα μάτια σας

Αποσυνδεδεμένος mastoris than.

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 23:30 »
Μην απογοητεύεσαι, η ζημιά διορθώνεται. Θα αγοράσεις από την αντιπροσωπεία μια κλειδαριά στην οποία να μπαίνει το κλειδί που ήδη έχεις. Υπάρχουν κλειδαράδες που φτιάχνουν μετά την κλειδαριά ώστε να λειτουργεί πλήρως με το κλειδί σου. Ένας είναι στο Μαρούσι.

Αποσυνδεδεμένος talljohn

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 00:16 »
Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου δεν το γνώριζα ότι μπορεί να γίνει αυτό θα ρωτήσω αύριο στην Suzuki.Να είσαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Black Panther

  • Jimny
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 11:38 »
όλα φτιαχνονται ... να τον προσεχεις τον jimnara ... τον δικό μου μου τον κλέψανε..
το αναφέρω κ εδω σε περίπτωσει που μπορεσετε να βοηθήσετε ...  t4

κλάπηκε 3/10 το χρονικό διάστημα 1:00 πμ ~8:00 πμ από την οδό Παπαστράτου 34 Γκύζη.
Αρ πινακίδας ΙΖΜ 9008, μάρκας SUZUKI JIMNY (ακούει στο όνομα πάνθηρας) του 2006, μαύρο χρώμα,
αριθμός πλαισιου JSAFJB43V00301551 με αρ κινητήρα Μ13Α.
Φόραγε καινούργια λάστιχα (ημερών) Hankook RF10 DYNAPRO m+s. Είχε διανύσει 75.500 χλμ.


Αποσυνδεδεμένος mastoris than.

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 13:59 »
Δυστυχώς από όσα εκλάπησαν - μαζί και το δικό μου του 2008 - δεν βρέθηκε κανένα. Εύχομαι να είσαι τυχερός-ή και να βρεθεί το δικό σου, έχω τέτοια αγάπη για αυτά τα αυτοκίνητα και το τι εκπροσωπούν που ευτυχώς δεν είχα πουλήσει το παλιό μου, έτσι έχω να ασχολούμαι. Σε αυτό (το παλιό 2002) χάλασαν την κλειδαριά του συνοδηγού, εξ ου και γνωρίζω τα σχετικά.

Αποσυνδεδεμένος sokrates

  • Jimny
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 10, 2013, 10:23 »
όλα φτιαχνονται ... να τον προσεχεις τον jimnara ... τον δικό μου μου τον κλέψανε..
το αναφέρω κ εδω σε περίπτωσει που μπορεσετε να βοηθήσετε ...  t4

κλάπηκε 3/10 το χρονικό διάστημα 1:00 πμ ~8:00 πμ από την οδό Παπαστράτου 34 Γκύζη.
Αρ πινακίδας ΙΖΜ 9008, μάρκας SUZUKI JIMNY (ακούει στο όνομα πάνθηρας) του 2006, μαύρο χρώμα,
αριθμός πλαισιου JSAFJB43V00301551 με αρ κινητήρα Μ13Α.
Φόραγε καινούργια λάστιχα (ημερών) Hankook RF10 DYNAPRO m+s. Είχε διανύσει 75.500 χλμ.



Συναγερμό ή άλλα μέτρα ασφαλειας ειχε? Εμένα αυτό με έσωσε πριν από 6 μήνες. Αλλά την ρεζέρβα δεν την γλύτωσα..
Αν ήθελες εγγύηση, ας έπαιρνες τοστιέρα. Κ.Ι.

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Απόπειρα κλοπής, SOS!
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 15:39 »
παιδιά εγώ από τότε που έβαλα κραδασμικό συναγερμό με τηλεειδοποίηση (πριν 5 χρόνια) ούτε γρατζουνιά στο jimny...
Nobody is perfect...except the captain!!!!