Αποστολέας Θέμα: 4x4 Magazine  (Αναγνώστηκε 934 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
4x4 Magazine
« στις: Φεβρουάριος 25, 2007, 00:33 »
Μόλις έβαλα στο dvd player να δω το δισκάκι που είχε το 4x4 Magazine αυτού του μήνα και αφορούσε το 22ο Trial 4x4 της Λέσχης Εκάλης (που ήμουν παρών σαν θεατής). Ομολογώ ότι δεν πίστευα στα μάτια μου με αυτό που είδα:

1. Η ποιότητα της εικόνας ήταν ΤΡΑΓΙΚΗ (πολύ χειρότερη από VHS), κυριολεκτικά δε βλεπόταν.
2. Το βίντεο έχανε σχεδόν τα μισά καρέ με αποτέλεσμα η εικόνα να είναι χάλια.
3. Ο εικονολήπτης κινούσε την κάμερα δεξιά-αριστερά, η εικόνα σκοτείνιαζε και φωτιζόταν, η λήψη ήταν απαράδεκτη.
4. Δεν υπήρχε ο παραμικρός σχολιασμός για το τι παρακολουθούμε στην εικόνα, ακούγονταν μόνο οι ήχοι από το μικρόφωνο της κάμερας και ανάμεσά τους σχόλια των θεατών ακατάλληλα για διανομή σε κοινό.
5. Η ροή των εικόνων δεν είχε καμία σχέση με τη φυσιολογική ροή του αγώνα (των εμποδίων δηλαδή), από ένα Niva στο τελευταίο εμπόδιο πεταγόταν σε ένα Wrangler στο δεύτερο εμπόδιο, μετά σε ένα Cherokee στο πρώτο εμπόδιο, τρία πουλάκια κάθονταν δηλαδή...

Κύριοι του εν λόγω περιοδικού, θεωρώ ότι το DVD είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, εμένα τουλάχιστον με προσβάλλει σαν αναγνώστη και θεατή, αν δεν ξέρετε πως να φτιάξετε ένα δισκάκι στοιχειωδώς αποδεκτό για την ανθρώπινη όραση πολύ ευχαρίστως να σας στείλω το ξαδερφάκι μου που είναι 9 χρονών να σας βοηθήσει, αλλά μην υποτιμάτε τόσο πολύ τους αναγνώστες σας, έλεος, είμαι σίγουρος  ότι μπορούμε να ξοδέψουμε (εγώ τουλάχιστον θα το κάνω στο εξής) πολύ καλύτερα τα 6,95 ευρώ...

ΥΓ. Το περιοδικό το πήρα μόνο και μόνο για το αφιέρωμα στο jimnyclub.com και μάλλον είναι η τελευταία φορά...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 4x4 Magazine
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 25, 2007, 11:17 »
Εγω ευτυχώς δεν το πλήρωσα. Το δισκάκι όλο πάντως δεν το είδα , τα θέλω τα ματάκια μου ,  είχα και πονοκέφαλο  ;)
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: 4x4 Magazine
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 25, 2007, 17:23 »
Τα dvd των περιοδικών δεν φημίζονται...
Το tetrakinisi mag υπερτερεί στον συγκεκριμένο τομέα, μιας και ο σχολιασμός του είναι  καλύτερος.

Με το που άλλαξε ιδιοκτησία και έφυγε απο τον jdelis ...παρουσιάζει την εικόνα του περιοδικού που μιλάει για μας , χωρίς να είναι μέσα στα πράγματα(σε αυτό πιθανών να φταίει ότι στην συγραφική ομάδα πλέον δεν είναι ο Αθανασίου, ο shaka , o format κα...)
Το συγκεκριμένο τεύχος δεν το έχω πάρει, είδα το αφιέρωμα σκαναρισμένο απο τον Νίκο ;)
Απλά τα 7 € τα κρίνω πολλά για περιοδικό....
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: 4x4 Magazine
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 17, 2007, 20:50 »
Απλά τα 7 € τα κρίνω πολλά για περιοδικό....

Tα οποία φυσικά και έδωσα ευχαρίστως για να δω του τουτού του θείου lol lol lol...
Πολύ καλό αφιέρωμα, και λεπτομερέστατο(χάρη στον Νίκο φυσικά ;) ), γέλασα με τα στάδια στις μεμβράνες τις madico lol που του έχουν κάτσει, απο τότε που τον ξέρω 87.

Εδειξε πως πρέπει να γίνετε πραγματικά μια παρουσίαση αυτοκινήτου, μιας και δεν νοείτε να παρουσιάζεις 4χ4 στην άσφαλτο και στο πατημένο χώμα(ακόμα και τα suv πρέπει να τα βγάλεις εκτός όσο πάνε..).

PS Νίκο έχεις φωτογένεια lol lol lol lol lol lol lol lol

πωπω σκάσιμο που θα έχουν ρίξει κάποιες ψυχές.... lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: 4x4 Magazine
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 24, 2007, 19:20 »
γενεια εχει, τη φωτο την βαλανε στο περιοδικο.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...