Αποστολέας Θέμα: ΗΧΕΙΑ!  (Αναγνώστηκε 17037 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΗΧΕΙΑ!
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 07, 2009, 02:01 »
αντε να δουμε!!  αυριο ξηλωνο πισω και να δω τι θα κανω!! παντως δεν θελω να βαλω τουτερ και γενικα αποφευγω οτιδηποτε φαινετε απο εξω γιατι εχει γινει παλι της μοδας να σπανε αμαξια και να κλεβουνε οτι βρουν !!και ειναι πιο μεγαλη η ζημια που σου κανουν παρα αυτα που κλεβουν
 οποτε οσο λιγοτερο στοχο δινουμε τοσο καλητερα!! σκεφτητε εχω πανω ακομα ραδιοκασσετεφωνο sony    νε μεν αλλα !!
και την σιντιερα πισω σε απολυτη καληψη αποκριψη!!!   
και φυσικα συναγερμο!!
ετσι οπως εχουμε γινει γαματα!!

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: ΗΧΕΙΑ!
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 07, 2009, 10:03 »
τα τουιτερ ειναι η απολυτη λυση στο τζιμνυ και ... δεν ''προκαλουν'' αφου εχουν ελαχιστο κοστος κ ειναι δυσδιακριτα ειδικα πισω.

εγω αλλαξα 2 ζευγαρια ηχεια προκεινενου να βελτιωσω τον ηχο και την ''ακουσα'' μονο οταν εβαλα εξωτερικα τουιτερ (κοστος 8-15 ε).

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΗΧΕΙΑ!
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 07, 2009, 12:10 »
Αυτο παλι με τα κλεψιματα...πριν κανα 2 μηνες μου εκαναν ζημια στο πισω τζαμι προσπαθωντας να το ανοιξουν, και εχω και τηλεειδοποιηση...αμα στο βαλουν στο ματι, μη την ψαχνεις.!!Απλα απ οτι καταλαβα τα φιμε προκαλουν πολυ, αλλα τι να κανω που μ'αρεσουν..?
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΗΧΕΙΑ!
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 07, 2009, 12:36 »
Α ΩΡΑΙΑ !!!  μου εφτιαξες το κεφι και σκεφτομουν τα τρια πισω τζαμια να τα κανω τελειος μαυρα που να μην μπορεις να δεις τιποτα μεσα μια και ο καθεφτης που βαζουμε στα αγωνιστικα απαγορευετε για τον δρομο!!!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΗΧΕΙΑ!
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 07, 2009, 15:27 »
Α ΩΡΑΙΑ !!!  μου εφτιαξες το κεφι και σκεφτομουν τα τρια πισω τζαμια να τα κανω τελειος μαυρα που να μην μπορεις να δεις τιποτα μεσα μια και ο καθεφτης που βαζουμε στα αγωνιστικα απαγορευετε για τον δρομο!!!


Βαλε φιλε μου, μην το σκεφτεσαι καν, βαλε και ενα συναγερμο με τηλεειδοποιηση και τελος.
Ουτως η αλλως αυτοι συνηθως στερεοφωνικα κλεβουν...οποτε αν δεν δουν κατι καλο, δεν το πειραζουν.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος japetus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΧΕΙΑ!
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 09, 2011, 22:24 »
Μια γρήγορη ερώτηση για να μην ανοίγω καινούριο θέμα...
Αξίζει λέτε τον κόπο να βάλω ένα ζευγάρι φτηνά (5 ευρώ) τουιτεράκια παράλληλα με τα εργοστασιακά ηχεία (αφού παρεμβάλλω εναν πυκνωτή για να κόψω τις χαμηλές και ίσως και καμιά αντίσταση μην τα κάψω) ή θα κάνει τον ήχο χειρότερο και πιο μπερδεμένο;

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: ΗΧΕΙΑ!
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 10, 2011, 10:43 »
Μια γρήγορη ερώτηση για να μην ανοίγω καινούριο θέμα...
Αξίζει λέτε τον κόπο να βάλω ένα ζευγάρι φτηνά (5 ευρώ) τουιτεράκια παράλληλα με τα εργοστασιακά ηχεία (αφού παρεμβάλλω εναν πυκνωτή για να κόψω τις χαμηλές και ίσως και καμιά αντίσταση μην τα κάψω) ή θα κάνει τον ήχο χειρότερο και πιο μπερδεμένο;

Είναι μια απλή λύση που "δουλεύει"!! Τα τωρινά σου ηχεία είναι ενός ή δύο δρόμων? Έχω κάνει αυτό που αναφέρεις (παράλληλα τουϊτεράκια) σε άλλο αυτοκίνητο, το οποίο είχε μαμά ηχεία ενός δρόμου (όλες οι συχνότητες από έναν κώνο). Το αποτέλεσμα ήταν να βελτιωθεί κατά πολύ ο ήχος!! Το μόνο που θα σου έλεγα να προσέξεις, τα τουϊτεράκια να μην είναι τελείως φτηνιάρικα, γιατί πιθανόν να τσιρίζουν και να υποβαθμίσουν τον ήχο τελείως.
Βέβαια, με τις διαστάσεις των μαμά ηχείων θα πετύχεις "καλές" υψηλές και μεσαίες συχνότητες. Για τα μπάσα........
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2011, 10:46 από YannisS »

Αποσυνδεδεμένος ITALTRONIC

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 107
Απ: ΗΧΕΙΑ!
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 10, 2011, 11:34 »
Μια γρήγορη ερώτηση για να μην ανοίγω καινούριο θέμα...
Αξίζει λέτε τον κόπο να βάλω ένα ζευγάρι φτηνά (5 ευρώ) τουιτεράκια παράλληλα με τα εργοστασιακά ηχεία (αφού παρεμβάλλω εναν πυκνωτή για να κόψω τις χαμηλές και ίσως και καμιά αντίσταση μην τα κάψω) ή θα κάνει τον ήχο χειρότερο και πιο μπερδεμένο;
καθολου ασχημα θα εχεις και καλυτερο ηχο. Εγω αυτο το εκανα και στα πισω ηχεια και εχω 4 τουιτερ και ειναι αψογα....
οπου δεν υπαρχει δρομος τον ανοιγει ενα JIMNY

Αποσυνδεδεμένος sokrates

  • Jimny
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΧΕΙΑ!
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 10, 2011, 11:45 »
Α ΩΡΑΙΑ !!!  μου εφτιαξες το κεφι και σκεφτομουν τα τρια πισω τζαμια να τα κανω τελειος μαυρα που να μην μπορεις να δεις τιποτα μεσα μια και ο καθεφτης που βαζουμε στα αγωνιστικα απαγορευετε για τον δρομο!!!


Βαλε φιλε μου, μην το σκεφτεσαι καν, βαλε και ενα συναγερμο με τηλεειδοποιηση και τελος.
Ουτως η αλλως αυτοι συνηθως στερεοφωνικα κλεβουν...οποτε αν δεν δουν κατι καλο, δεν το πειραζουν.

Φαντάσου λοιπόν, το multimedia που έχουμε, και είναι σταθερό στο αυτοκίνητο, πόσο προκαλεί..

Μία μέρα είχα πάει στην αντιπροσωπεία, και μου έδειχναν "κανιβαλισμένα" suzuki που είχαν επιχειρήσει να κλέψουν το mmc και εκοβαν όλοι την πλεξούδα...  Πόνεσε η καρδιά μου όταν το είδα.. Χρόνος αναμονής για επισκευή και αντικατάσταση καλωδίων (πλεξούδα) 3 εβδομάδες..
Αν ήθελες εγγύηση, ας έπαιρνες τοστιέρα. Κ.Ι.