Αποστολέας Θέμα: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi  (Αναγνώστηκε 6362 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nanisq

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« στις: Φεβρουάριος 17, 2007, 01:00 »
 coolΕπιτελους παραγγειλα το νεο VVT,που τωρα και ενα χρονο προσπαθουσα να αποκτήσω, αλλα λόγο οικονομικών υποχρεώσεων το ειχα βάλει σε δευτερη μοίρα. Την άλλη εβδομάδα θα είναι εδώ, και θελω να ρωτήσω τους γνώστες: Τα ελαστικά και οι ζάντες που φοράει απο τη μαμα του (νομίζω BRIDGESTONE 205/70/15) αξίζουν ή θέλουν άμεσα αντικατασταση; αναλόγος τη χρήση;
Ε Λ Α Τ Ε   Χ Α Ν Ι Α,  Θ Α    Π Ε Ρ Α Σ Ε Τ Ε   Κ Α Λ Α ! ! !

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 17, 2007, 08:27 »
 yah yah yah

ΜΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  καλοταξιδο, καλολασπωτο και κοιτα να το ευχαριστηθεις οσο μπορεις περισσοτερο!!!

Οσο για τα ζαντολαστιχακια του, δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα... θα ειναι μια χαρα... Φιλικη συμβουλη, μην αρχισεις να πειραζεις τιποτε στο jimny σου, μεχρι να το μαθεις καλα, να το εξερευνησεις οσο μπορεις περισσοτερο και οταν με το καλο θα ερθει η ωρα των... ειδικων απαιτησεων θα ξερεις και μονος σου τι ακριβως θα ειναι αυτο που δε σε "γεμιζει" ή δε σε ικανοποιει... Μην αγχωνεσαι απο τωρα... Οπως ειδες, εδω, υπαρχουν ανθρωποι που ειναι προθυμοι και διατεθειμενοι να σε βοηθησουν με τις γνωσεις τους, με τις εμπειριες τους σε οτι και αν χρειαστεις...

Μαθε πρωτα καλα το αυτοκινητο, οπως το παρεις, "μαμα"!!!  Ειναι πολυ σημαντικο... το jimny εχει πολυ καλες δυνατοτητες, ακομη κι ετσι...

Εδω θα ειμαστε ολοι...  Και παλι καλοταξιδο το "παιγνιδακι" σου!!!

Φιλικα, Νικος...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος GiwrgosTH

  • Jimny
  • Μηνύματα: 456
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 17, 2007, 12:26 »
Με το καλό και καλοτάξιδο φίλε!
Καλά είναι τα λάστιχά του, τα Dueler HT φοράει λογικά, δε γλιστράνε κλπ, αλλά αν αγόραζα τώρα Jimny θα προσπαθούσα αν μπορούσα να τα πουλήσω όπως είνα καινούρια να πιάσω τιμή ή να τα ανταλλάξω και να τα βάλω από την αρχή Α/Τ.
Ο λόγος είναι ότι στην πορεία και μετά από τη χρήση και την ανακάλυψη των δυνατοτήτων του Jimny κατάλαβα ότι τα Α/Τ μου πάνε οδηγικά.
Φυσικά ισχύει και αυτό που σου λέει ο Νίκος. Θα μάθεις πρώτα τις δυνατότητές του και μετά θα κάνεις τις όποιες αλλαγές νομίζεις.
Punto, punto το Jimnάκι...

Αποσυνδεδεμένος geo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
  • crazy waters BARBARIANS
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 17, 2007, 14:17 »
τα λαστηχα της μαμας ειναι για πεταμα.πηγαινε στο λαστηχα σου και πες του να στα αλαξει με τα Α/Τ και δοσε και μια διαφορα στα λεφτα.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               γνωμη μου ;)
style is everything

Αποσυνδεδεμένος darisg

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 17, 2007, 18:25 »
Εγώ τα κράτησα 2,000Klm, και μου έδωσαν την αίσθηση οτι γλυστράνε πολύ, πήγα σε έναν λαστιχά τα έδωσα 200€ και με +200€ έβαλα τα bridgestone 694 A/T, πάρα πολύ ευχαριστημένος......και έντος και εκτός......
Προτείνω, μόλις το πάρεις να πας αμέσως για αντικατάσταση σε Α/Τ (αν είναι εντελώς καινούργια μπορεί να σου τα πάρει σε πολύ καλή τιμή).
Γρηγόρης Γ. Δάρης

Αποσυνδεδεμένος nanisq

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 18, 2007, 05:14 »
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΘΥΜΙΑ q138 q138 ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΣΕ ΟΤΙ ΑΠΟΡΙΑ ΑΝΑΓΓΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.
ΚΑΙ ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΛΙΜΑ _supr> ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM. ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ :D ΒΛΕΠΩΝΤΑΣ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΣΑΣ ΝΑ ΣΥΜΕΤΕΧΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ JIMNYCLUB.COM. ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΩΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ, ΚΑΙ ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ (ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΙΟΤΙ ΛΟΓΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΙΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΣΑΣ ΚΤΛ...) ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΟΤΥΠΩΣΩ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΤΟΥ JYMNICLUB.COM ΣΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΚΑΛΥΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ Ή ΑΣΧΗΜΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΣΑΣ;
Ε Λ Α Τ Ε   Χ Α Ν Ι Α,  Θ Α    Π Ε Ρ Α Σ Ε Τ Ε   Κ Α Λ Α ! ! !

Αποσυνδεδεμένος GiwrgosTH

  • Jimny
  • Μηνύματα: 456
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 18, 2007, 12:17 »
ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ Ή ΑΣΧΗΜΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΣΑΣ;
Τι??? Δεν έχεις το logo στο ρεζερβοκάλλυμά σου ακόμη???  0_21
Μέχρι αύριο να έχει μπει!!! ¶ντε Τρίτη λόγω της αργίας της Καθαρής Δευτέρας!  yah
Βάλτο παιδί μου, ίσα ίσα που θα διαφημίσεις και το forum.
Punto, punto το Jimnάκι...

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 18, 2007, 23:48 »
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΟΤΥΠΩΣΩ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΤΟΥ JYMNICLUB.COM ΣΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΚΑΛΥΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ Ή ΑΣΧΗΜΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΣΑΣ;

Φίλε μου αυτό θα είναι τιμή για όσους παλεύουν με τον τρόπο τους για να γίνουμε καλύτεροι.
Θα κοιτάξω επιστρέφωντας να σου στείλω το Logo σε υψηλή ανάλυση...

Γιάννης
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος nanisq

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 19, 2007, 03:04 »
Καλώς Ironman, περιμένω!
Ε Λ Α Τ Ε   Χ Α Ν Ι Α,  Θ Α    Π Ε Ρ Α Σ Ε Τ Ε   Κ Α Λ Α ! ! !

Αποσυνδεδεμένος Georg

  • Jimny
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • vvt
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 20, 2007, 12:41 »
Εγω ειχα συνεννοηθει με το λαστιχα μου και με το που το παρελαβα καπακι πηγα και τα αλλαξα!
Εβαλα Yokohama Geolandar ΑΤ και μου πηρε τα μαμισια για 200 Ευρω!
Μονο λαθος οτι τα πηρα σε μαμα διασταση ενω ενα νουμερακι παραπανω (215/75/15) θα με ειχε γλυτωσει απο μερικα κολληματα και τιποτα πετρες!
Τα μαμα λαστιχα δεν κανουν ουτε για την ασφαλτο μονο για πεταμα κανουν  lol

Παντως μετα απο αυτη την εμπειρια σε καθε νεο αυτοκινητο που θα αγορασω στο μελλον το ιδιο πραγμα θα κανω,αποσυρση  yah

Αποσυνδεδεμένος milas78

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 21, 2007, 18:46 »
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ COOPER (215/65/16)!!!!! ΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ  ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΘΙΞΕ Ο nanisq ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ KAI ΕΓΩ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΤΟΥ CLUB ΣΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΚΑΛΥΜΑ ΤΟΥ JIMNY MOY!!! ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;


Υ.Γ Nanisq ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ !!! 

Αποσυνδεδεμένος nanisq

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 21, 2007, 23:54 »
milas78 έχεις pm
Ε Λ Α Τ Ε   Χ Α Ν Ι Α,  Θ Α    Π Ε Ρ Α Σ Ε Τ Ε   Κ Α Λ Α ! ! !

Αποσυνδεδεμένος J.S.F.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • www.jimnyclub.com/forum
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 17, 2007, 14:51 »
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΟΤΥΠΩΣΩ ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΤΟΥ JYMNICLUB.COM ΣΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΚΑΛΥΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ Ή ΑΣΧΗΜΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΣΑΣ;

Φίλε μου αυτό θα είναι τιμή για όσους παλεύουν με τον τρόπο τους για να γίνουμε καλύτεροι.
Θα κοιτάξω επιστρέφωντας να σου στείλω το Logo σε υψηλή ανάλυση...

Γιάννης


-Χαιρετώ όλους τους Jimners & Jimnofilous.  :)αναφερόμενος στο θέμα logo, θα ήθελα να εκφράσω το ενδιαφέρον μου για τοποθέτηση του logo στο Jimny που έχω. Αν θα μπορούσε κάποιο από τα μέλη του forum να μου στείλει. Ευχαριστώ. J.S.F.
 ("Αν δεν υπάρχει δρόμος ή κατσικόδρομος, θα κάνουμε έναν κομμάτι ή έστω ένα δίμετρο μονοπάτι..." ,  cl 'μόνο για Jimny... χε!χε! ' ). j12
J.S.F. (JimnySilverFume') The Jimnasium...

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:17 »
-Χαιρετώ όλους τους Jimners & Jimnofilous.  :)αναφερόμενος στο θέμα logo, θα ήθελα να εκφράσω το ενδιαφέρον μου για τοποθέτηση του logo στο Jimny που έχω. Αν θα μπορούσε κάποιο από τα μέλη του forum να μου στείλει. Ευχαριστώ. J.S.F.
 

Φιλε μου J.S.F., το ΣΚ 28 & 29 Ιουλιου, θα ειμαι και παλι στη Βορεια Ελλαδα, καπου αρκετα κοντα σου...  Θα φροντισω να σου φερω logo και με χαρα μας να "βαπτιστει" το jimnακι σου και επισημα...  lol lol lol

Πες μου μονο τι χρωμα θελεις, μιας και εχουμε σε δυο χρωματα, μαυρα και ασημί... Τι χρωμα ειναι το jimny σου?
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ VVTi
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 23, 2007, 23:35 »
ειναι ασημι με καταμαυρα τζαμια... ;) βασιλη, πότε θα ερθεις για καφε ωεω? cl
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...