Αποστολέας Θέμα: Συγκριση ελαστικών ΜΤ  (Αναγνώστηκε 7835 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
  • Ή θα βρούμε τον δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...
Απ: Συγκριση ελαστικών ΜΤ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 26, 2006, 02:34 »
Ποιός είπε τη μαγική λέξη "burn out" ?
Ή θα βρούμε το δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...

Όταν θα μπαίνεις στις στροφές,
κατέβαζε δευτέρα,
γιατί θα φας αμορτισέρ,
ψαλίδι, κρεμαγιέρα...

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Συγκριση ελαστικών ΜΤ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 26, 2006, 14:54 »
Xθες μετρησαμε με μετρι ετσι χονδρικα 205/70 με 205/75. :o :o καμια διαφορα.Να επαιζε ρολο η πιεση των ελαστικων?
Παιδια τα Malatesta τα εχει δοκιμασει κανεις?       www.malatesta.it
Ρε boys μην το πολυψαχνεται,βρειτε ενα φθηνο pneus,malaperda,colway,sahara.klain main βαλτε το και πιειτε του το πελμα! roc2 roc2

Αποσυνδεδεμένος geo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
  • crazy waters BARBARIANS
Απ: Συγκριση ελαστικών ΜΤ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 26, 2006, 21:41 »
ετσι ειναι bilia cl
style is everything

Αποσυνδεδεμένος jimnyman

  • Jimny
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συγκριση ελαστικών ΜΤ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 26, 2006, 22:40 »
Τα εχω ξαναπεί ρε μπίλια,αλλα ο εξτρίμ αϊρονμαν ,δεν λέει να το καταλάβει !!!!!   lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol

Παιδιά, ΠΟΛΥΥΥΥΥ ψάξιμο,θα θέλαμε αν είχαμε πολύ μεγάλη διάσταση. Με ένα 195/80-15 και ψυλώνει το αυτοκίνητο 2 πόντους(ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΑ) και "πάει" στην παχιά λάσπη. Αρκεί να διαλέξεις ενα πέλμα που θα σε καλύψει.


Επίσης να διευκρινήσω>>>>>>>>> Με τα ΜΤ δεν εχω κάνει burn-out ΠΟΤΕ. Οχι γιατι θα λυπώμουν τα λάστιχα,αλλα τα άκρα (ημιαξόνια κτλ). 87 87 87 87
I'm back....:-)

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Συγκριση ελαστικών ΜΤ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 27, 2006, 02:18 »
Τα εχω ξαναπεί ρε μπίλια,αλλα ο εξτρίμ αϊρονμαν ,δεν λέει να το καταλάβει !!!!!   lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol

Tι να κάνουμε ρε εξτριμ τζοζεφ, καποια πράγματα τα καταλαβαίνω δύσκολα(αλλά κάποια άλλα εύκολα..)
                                                                                              !!!!!   lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol

Παιδιά, ΠΟΛΥΥΥΥΥ ψάξιμο,θα θέλαμε αν είχαμε πολύ μεγάλη διάσταση. Με ένα 195/80-15 και ψυλώνει το αυτοκίνητο 2 πόντους(ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΑ) και "πάει" στην παχιά λάσπη. Αρκεί να διαλέξεις ενα πέλμα που θα σε καλύψει.


Επίσης να διευκρινήσω>>>>>>>>> Με τα ΜΤ δεν εχω κάνει burn-out ΠΟΤΕ. Οχι γιατι θα λυπώμουν τα λάστιχα,αλλα τα άκρα (ημιαξόνια κτλ). 87 87 87 87

Και όμως τα λάστιχα που φόραγες τα είχες πάρει για 195/80/15 αλλά είχαν την ιδια διάσταση με 215/75(μετρημένα ;) )
Οσο για το Burn out νομίζω οτι γίνεται καλύτερα με ΜΤ μιας και "πιάνουν" λιγότερο στην άσφαλτο.........


Επίσης να διευκρινήσω>>>>>>>>> ακόμα σε περιμένω για καφέ...... 87 87 87 87 87 87 87 87 87 87 87
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2006, 02:21 από Ironman Jimnys »
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Συγκριση ελαστικών ΜΤ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 30, 2006, 14:28 »
Και ενα συμπερασμα απο τον χθεσινο trial-mud αγωνα.Πελμα τυπου ΚΑΙΜΑΝ η CROSS απλως γ@μ@Γ@νε.