Αποστολέας Θέμα: Ράγισμα παρπρίζ  (Αναγνώστηκε 2155 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiwrgosTH

  • Jimny
  • Μηνύματα: 456
  • Φύλο: Άντρας
Ράγισμα παρπρίζ
« στις: Ιούνιος 27, 2007, 11:32 »
Χτες έφυγε ένα πετραδάκι από φορτηγό και το χτύπησε ακριβώς στη αρχή του, εκεί που έχει το λάστιχο κάτω από τον υαλοκαθαριστήρα και μου έχει κάνει 2 ραγίσματα σε γωνία 30 μοιρών περίπου, το ένα κάπου στα 5 εκατοστά μήκος και το άλλο λίγο πιο μικρό.
Θέμα πρώτο: θα έχω πρόβλημα να το δω κάποια στιγμή να γίνετε κομμάτια? Από κάποιο μικρό χτύπημα ίσως? Ή από διαφορά σε ζέστη-κρύο?
Θέμα δεύτερο: η ασφάλεια (έχω θραύση κρυστάλων) με καλύπτει για τη ζημιά αυτή που έγινε από άλλον? Αν ναι είναι σωστό αυτό που άκουσα ότι πας σε κάποιο συνεργείο, στο επισκευάζει και τα βρίσκει αυτός με την ασφάλεια?
Θέμα τρίτο: κάποιος καλός και γρήγορος παρπριζάς κάπου νότια? Συγγρού πχ?
Φεύγω Σάββατο και δεν έχω χρόνο και η ασφάλεια λήγει στις 19/7 και μετά θέλω να την αλλάξω, οπότε αν είναι να επισκευαστεί θα πρέπει να γίνει άμεσα.
Punto, punto το Jimnάκι...

Αποσυνδεδεμένος x-origin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω λάσπη και νερά!
Απ: Ράγισμα παρπρίζ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 27, 2007, 12:34 »
Χτες έφυγε ένα πετραδάκι από φορτηγό και το χτύπησε ακριβώς στη αρχή του, εκεί που έχει το λάστιχο κάτω από τον υαλοκαθαριστήρα και μου έχει κάνει 2 ραγίσματα σε γωνία 30 μοιρών περίπου, το ένα κάπου στα 5 εκατοστά μήκος και το άλλο λίγο πιο μικρό.
Θέμα πρώτο: θα έχω πρόβλημα να το δω κάποια στιγμή να γίνετε κομμάτια? Από κάποιο μικρό χτύπημα ίσως? Ή από διαφορά σε ζέστη-κρύο?
Θέμα δεύτερο: η ασφάλεια (έχω θραύση κρυστάλων) με καλύπτει για τη ζημιά αυτή που έγινε από άλλον? Αν ναι είναι σωστό αυτό που άκουσα ότι πας σε κάποιο συνεργείο, στο επισκευάζει και τα βρίσκει αυτός με την ασφάλεια?
Θέμα τρίτο: κάποιος καλός και γρήγορος παρπριζάς κάπου νότια? Συγγρού πχ?
Φεύγω Σάββατο και δεν έχω χρόνο και η ασφάλεια λήγει στις 19/7 και μετά θέλω να την αλλάξω, οπότε αν είναι να επισκευαστεί θα πρέπει να γίνει άμεσα.


1)κομματια δεν προκειτε να γίνει ετσι ευκολα το οτι ραγισε δεν εχεις φοβο να γινει κομμάτια!
2)ετσι ειναι τα πράγματα περνεις την ασφαλιστική σου και σου λένε πε ποιους παρμπριζαδες συναιργάζονατι κοντα στην περιοχή σου!
3)υπάρχη ενας στο κουκάκι αλλα θα πρέπει να βεβαιοθείς οτι συναιργαζεται με την ασφαλιστική σου η μάλλων πρεπει η ασφαλιστική να σε στείλει με ραντεβού!
πάρε τωρα την ασφαλιστική σου και κανονισε να το αλλάξεις μεσα σε 1 μέρα θα εισαι οκ!
πριν 5 μερες αλαξα κιεγω σε ενα αλλο αυτοκίνητο
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...με το Jimny τα περνάω άνετα!

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: Ράγισμα παρπρίζ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 27, 2007, 12:36 »
Καλημερα!εχω εναν καλο παρμριζα στον Αγ.Δημητριο αν ξερεις...κρατα τηλ. κ αν ειναι παρε με.
6972315071 ευθυμης.
Επειδη ασχολουμαι λιγο με ασφαλειες,αν εχεις θραυση κρυσταλλων η ασφαλεια σε καλυπτει κ αυτο ειναι απολυτα σιγουρα.Απο εκει κ περα τα λεφτα θα τα παρει ο παρμπριζας απ'την ασφαλεια.οσο για το αλλο,αν πηγαινεις σχετικα νορμαλ δεν εχεις προβλημα να σου σπασει.ειχα κ εγω παρομοια φαση με το βανακι του πατερα μου...
Αυτα...

Αποσυνδεδεμένος x-origin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω λάσπη και νερά!
Απ: Ράγισμα παρπρίζ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 27, 2007, 12:41 »
Καλημερα!εχω εναν καλο παρμριζα στον Αγ.Δημητριο αν ξερεις...κρατα τηλ. κ αν ειναι παρε με.
6972315071 ευθυμης.
Επειδη ασχολουμαι λιγο με ασφαλειες,αν εχεις θραυση κρυσταλλων η ασφαλεια σε καλυπτει κ αυτο ειναι απολυτα σιγουρα.Απο εκει κ περα τα λεφτα θα τα παρει ο παρμπριζας απ'την ασφαλεια.οσο για το αλλο,αν πηγαινεις σχετικα νορμαλ δεν εχεις προβλημα να σου σπασει.ειχα κ εγω παρομοια φαση με το βανακι του πατερα μου...
Αυτα...

+1 αλλα οι ασφαλιστικές δεν εχουν συγκεκριμένους που συναιργάζοντε?
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...με το Jimny τα περνάω άνετα!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ράγισμα παρπρίζ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 27, 2007, 14:52 »
Αν έχεις "Θραύση κρυστάλλων" Γιώργο...του ρίχνεις μια καλή, το φωτογραφίζει ο πραγματογνώμονας και είσαι ΟΚ  8)
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος x-origin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω λάσπη και νερά!
Απ: Ράγισμα παρπρίζ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 27, 2007, 15:01 »
Αν έχεις "Θραύση κρυστάλλων" Γιώργο...του ρίχνεις μια καλή, το φωτογραφίζει ο πραγματογνώμονας και είσαι ΟΚ  8)
Τώρα πλέων το φωτογραφιζει ο παρμπριζας πριν το αλλάξει δεν το βλέπει πραγματογνόμονας το αυτοκίνητο! ;)
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...με το Jimny τα περνάω άνετα!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ράγισμα παρπρίζ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 27, 2007, 15:03 »
Αν έχεις "Θραύση κρυστάλλων" Γιώργο...του ρίχνεις μια καλή, το φωτογραφίζει ο πραγματογνώμονας και είσαι ΟΚ  8)
Τώρα πλέων το φωτογραφιζει ο παρμπριζας πριν το αλλάξει δεν το βλέπει πραγματογνόμονας το αυτοκίνητο! ;)

Ακόμα καλύτερα  j12
Respect a man's car and he will respect you