Αποστολέας Θέμα: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...  (Αναγνώστηκε 30182 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #180 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 22:38 »
H εκδρομή δεδομένου τον αριθμό των αυτοκινήτων που συμμετήχαν ήταν ΑΡΙΣΤΗ...
Οι καθυστερήσεις που έγιναν ήταν ελάχιστες για ένα τόσο μεγάλο κονβόι.. και το κλίμα θετικό..
Συγχαρητήρια στον Nicksi και σε όσους βοήθησαν να πραγματοποιηθεί...
Χάρηκα που είδα παλιούς και νέους φίλους...
Η κρέπα στο τέλος ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!! .-  yah



Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος pavlina

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
  • camerawoman
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #181 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 23:15 »

Τα σημερινά σχόλια!
Δεν ακούστηκε το παραμικρό πρόβλημα σήμερα! Αυτό με έκανε να γράψω τα παραπάνω αν και νέος στην παρέα. Τα πάρα πολύ ωραία και τα τέλεια δίνουν και πέρνουν, χωρίς βέβαια να έχω την διάθεση να μειώσω την άποψη σε κανέναν, απλά χτες άκουσα κάποιες "γκρίνιες" στην διαδρομή από διάφορα άτομα και δεν βλέπω να γράφεται τίποτα εδώ σήμερα. Ισως πάλι είναι νωρίς ακόμα!


Ελπίζω να μην κούρασα και να με ξαναπαίξετε παρόλα τα "αρνητικά" που ανέφερα πιο πάνω.


Καλησπέρα Αλέξη, καλά έκανες και είπες τα παράπονα σου, εγώ μόλις το διάβασα κατάλαβα ότι ο λόγος που τα γράφεις αυτα είναι ακριβώς επειδή δεν έχεις έρθει πολλές εκδρομές μαζί μας. Εγώ ήξερα πως θα ήταν και δεν με πείραξαν όλα αυτά αν κι εμένα δε μου αρέσουν τα πολλά σταμάτα ξεκίνα. Αλλά καταλαβαίνω οτι με 40 αυτοκίνητα κάτι απρόοπτο θα συμβαίνει όλη την ώρα και επειδή ως παρέα ξεκινήσαμε έτσι πάμε σε όλο το δρόμο. Επίσης μας αρέσει να πηγαίνουμε όλοι μαζί και όχι με μεγάλες αποστάσεις γιατί αυτή είναι η πλάκα, η παρέα, οι ατάκες. Σε τέτοιες μεγάλες εκδρομές τα απρόοπτα δίνουν τον τόνο της και όχι τα προγραμματισμένα. Καταλαβαίνω κάποια παράπονα λόγω καθυστερήσεων, αλλά είναι δυνατόν να μείνουμε στο ένα αρνητικό και να μην πούμε οτι περάσαμε μια όμορφη γεμάτη Κυριακή με καλή παρέα και μια βόλτα που τα είχε όλα;;

Αυτά, πάντα με καλή διάθεση  a105
Home is where the heart is...

http://www.youtube.com/watch?v=n07SZbgnwd8

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #182 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 23:26 »
Αίσχος, θα συμφωνήσω με τον achariz, και παραθέτω τα ανεπίτρεπτα:

1) Ραντεβού εκκίνησης σε μαγαζί που δεν μ' αρέσουν τα σάντουϊτς.
2) Δεν μοίρασε στην εκκίνηση, πρόγραμμα & χάρτη (τυπωμένο & ηλεκτρονικό) της διαδρομής.
3) Δεν είχε φέρει συνεργείο μακιγιέρ να μας περιποίηται πρίν τις φωτογραφήσεις του Δημήτρη, και βγαίνω άσχημος.
4) Δεν είχε προβλέψει να στήσει μια καντίνα στο παιχνιδότοπο, να πιούμε μερικές παγωμένες μπύρες στην υγειά μας.
5) Δεν διάλεξε ταβέρνα με μουσική και άκουγα συνέχεια Criska.

Το μόνο σωστό που διαπίστωσα, είναι ότι έδωσε το φαϊ του στον Αποστόλη. (άρα φιλέσπλαχνος)

 lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol  lol lol lol lol lol
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος achariz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 66
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #183 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 01:39 »
Αίσχος, θα συμφωνήσω με τον achariz, και παραθέτω τα ανεπίτρεπτα:


Διευκρίνιση....

Δεν μίλησα για "αίσχος". Οπότε "συμφωνείς" σε λάθος βάση.  ha ha ha

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος pepe-caribu

  • Jimny
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #184 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 02:00 »
Επεράσαμ όμορφα, όμορφα, όμορφα
έπεράσαμ όμορφα στην πρώτη του εφτά!!! _11370> k_ni _0491> _circle>
cl cl Ακούω και στο Automatix!! cl cl

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #185 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 08:39 »
Αλεξη φιλε μου καλημερα...  Εχεις απολυτο δικαιο σε καποια πραγματα απο αυτα που λες... Ομως καμμια φορα τα πραγματα δεν ειναι απολυτως ετσι, οπως τα βλεπουμε επιφανειακα...

Προσωπικα, σχεδον ηξερα οτι θα ειχαμε καποια προβληματα... "πορειας", μιας και το εχουμε ξανακανει το εγχειρημα με τοσα πολλα αυτοκινητα, καποια στιγμη στο "αμαρτωλο" παρελθον μας...  Εμενα Αλεξη ο στοχος μου, σκεπτομενος αυτη την εκδρομη, ηταν να γνωριστουμε μεταξυ μας καποιοι ανθρωποι, που δεν ειχαμε ποτε βρεθει απο κοντα!!! Δεν ηταν τοσο η ιδια η εκδρομη, οσο η παρεα και ολα τα αλλα...
Ξεκινωντας λοιπον το post για την εκδρομη, ακομη δεν ειχε καν βρεξει, αρα και η διαδρoμη μας ΘΑ ηταν τελειως διαφορετικη...
Στο πρωτο χωματινο κομματι, για να καταλαβεις, κανονικα θα ειχαμε αντιθετη φορα και οχι οπως το πηγαμε, αλλαχτηκε τελευταια στιγμη, μιας και τα μαμα αυτοκινητα δεν θα μπορουσαν να το κανουν αναβαση, με τοση λασπη...
Οσο για το αν θα χρειαστει φτυαρι ή ιμαντας κλπ σε μια περιηγητικη εκδρομη... δυστυχως Αλεξη μου, αγνωστες οι διαθεσεις του Μεγαλοδυναμου...

Το οτι πηγαιναμε ολοι μαζι φιλε, ηταν απλα και μονο επειδη δεν ξεραμε τι τροπο οδηγησης εχει ο καθε ενας απο εμας και θα επρεπε σιγουρα να προσεχουμε ο ενας τον αλλον... Εξαλλου, μη ξεχνας οτι και τοσο κοντα που ειμασταν ποσες φορες καποιοι εχαναν τους μπροστινους τους...
Προγραμμα Αλεξη μου μπορει να τηρηθει σε τετοια περιπτωση, ΜΟΝΟ οταν ολα πανε καλα απο την αρχη και ΜΟΝΟ τοτε... Δεν ειμαστε φιλε, γραφειο τουρισμου, ειμαστε μια χαλαρη ομορφη παρεα με τα καλα μας και τα στραβα μας ο καθενας... Μη ξεχνας και τον μεγαλο, το ποιητη, που ελεγε οτι το ταξιδι ειναι που μετραει και οχι ο προορισμος...!!!

Να εισαι σιγουρος επισης, οτι ειμαστε (και ειμαι βεβαια...) απο τους ανθρωπους που παντα μας αρεσουν οι παρατηρησεις... ειναι ο μονος τροπος για να βελτιωνεται καποιος... Τα λαθη ειναι αναποφευκτα φιλε... ηταν η πρωτη μας εξορμηση με καποια ατομα που δεν ειχαμε ξαναβγει μαζι τους... ειναι σημαντικο...

Προσωπικα, σου υποσχομαι οτι η επομενη φορα που θα παμε εκδρομη ή απλα για "παιγνιδακια", ειτε ειναι καπου κοντα, ειτε μακρυα, θα ειναι ολα πολυ καλυτερα... Μικροι ειΜαστε ακομη... μαθαινουμε... lol

Αρα, εις το επανιδειν φιλε και την επομενη φορα, πολυ καλυτερα... ;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος jimnyjump

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 258
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #186 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 09:13 »
Τι έγινε ρε παιδιά; πού πήγατε; fl_y
me gusta la montana...

Αποσυνδεδεμένος MrsGeriatrix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το Ni στο JiNi
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #187 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 09:21 »
Τι έγινε ρε παιδιά; πού πήγατε; fl_y

Από ποιόν πλανήτη είπαμε πως είσαι εσύ???? 87
http://www.youtube.com/watch?v=AAhYeThYcBM

if you are not part of the solution, you are part of the problem...

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #188 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 09:30 »
Μικροι ειΜαστε ακομη... μαθαινουμε... lol
Νίκο πότε πάει η τάξη σου πενταήμερη ???:D :D :D :D :D :D lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #189 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 09:30 »
Τι έγινε ρε παιδιά; πού πήγατε; fl_y

 lol lol lol  ΓΗ ΚΑΛΕΙ ΗΛΙΑ, ΓΗ ΚΑΛΕΙ ΗΛΙΑ!!!   ΗΛΙΑΣ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗ ΓΗ ? ? ?  0_21  ha lol lol lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #190 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 09:31 »
Νίκο πότε πάει η τάξη σου πενταήμερη ???:D :D :D :D :D :D lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol

Ασε Αντωνακο, αργουμε ακομη... εμεις θα παμε τελη Μαιου και θα παμε Κρητη φιλεεεεεεεεεεεε!!! lol cl cl cl
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #191 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 09:37 »
Oπως και περυσι ετσι και φετος η 1η εκδρομη ειχε απροοπτα!παραθετω μηνυμα για του λογου το αληθες
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς ,εγώ έχω να πω ότι ήταν χάλια!
Οι δρόμοι λασπωμένοι , το βουνό χιονισμένο,κολλήσαμε 3-4 φορές μέσα σε χωράφια και ρεματιές, καθυστέρηση , ομίχλη στο γυρισμό που δεν έβλεπες τη μύτη σου,
εμείς και το εκχιονιστικό κυκλοφορούσαμε , το κρασί ήταν κόκκινο , τα παϊδάκια βρώμαγαν καρβουνίλα άσε που ο καφές στη Κρύα ήταν μαύρος και σε μικρό κουπάκι!
...
...
Μπράβο billia ! Πάντα τέτοια.

.....................καθε αρχη και δυσκολη! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2007, 09:50 από bilias_jr »

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #192 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 10:29 »
Ασε Αντωνακο, αργουμε ακομη... εμεις θα παμε τελη Μαιου και θα παμε Κρητη φιλεεεεεεεεεεεε!!! lol cl cl cl
Εμείς θα πάμε Ρόδο, ζήλειααααα ψώρααααααα..... ha ha ha yah yah yah j12 j12 j12 a105 a105 a105 roc2 roc2 roc2
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος achariz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 66
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #193 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 11:16 »
Να εισαι σιγουρος επισης, οτι ειμαστε (και ειμαι βεβαια...) απο τους ανθρωπους που παντα μας αρεσουν οι παρατηρησεις... ειναι ο μονος τροπος για να βελτιωνεται καποιος... Τα λαθη ειναι αναποφευκτα φιλε... ηταν η πρωτη μας εξορμηση με καποια ατομα που δεν ειχαμε ξαναβγει μαζι τους... ειναι σημαντικο...

Προσωπικα, σου υποσχομαι οτι η επομενη φορα που θα παμε εκδρομη ή απλα για "παιγνιδακια", ειτε ειναι καπου κοντα, ειτε μακρυα, θα ειναι ολα πολυ καλυτερα... Μικροι ειΜαστε ακομη... μαθαινουμε... lol

Αρα, εις το επανιδειν φιλε και την επομενη φορα, πολυ καλυτερα... ;)

Καλημέρα σε όλους.

Νίκο δεν χρειάζεται να υποσχεθείς τίποτα και σε κανέναν πόσο μάλλον σε μένα πού είμαι και νέοοος στην παρέα. Με ευχαριστεί και μόνο το γεγονός του ότι μπήκες στον κόπο να απαντήσεις σε ότι έγραψα. Χαίρομαι που δεν παρεξηγήθηκαν τα όσα προσωπικά μου έκαναν "άσχημη" εντύπωση. Οι προθέσεις ήταν σίγουρα μόνο καλές άλλωστε. Έχω κάνει κι εγώ πάρα πολλές βόλτες-εκδρομές και όχι αποστολές lol (γεια σου Teo με τα ωραία σου) με πολλές παρέες, με εύκολους ή λιγότερο εύκολους ανθρώπους, με διάφορες απόψεις, με ιδιαιτερότητες, δυσκολίες κλπ κλπ.
Τα ξέρετε καλύτερα από εμένα ας μην τα λέω.
Σίγουρα ο κοινός παρανομαστής σε όλα αυτά είναι να περνά κανείς καλά και το κυριότερο να βρίσκεται μεταξύ ανθρώπων σε μεγάλες όμορφες παρέες.
Δεν συζητώ καν το ότι ήταν δεδομένο ότι με τόσα αυτοκίνητα οι "δυσκολίες" ήταν δεδομένες!

Τα σχόλιά μου έγιναν καθαρά και μόνο σαν ερέθισμα για κουβέντα. Μήπως τελικά και βρεθούν κάποιες ιδέες για το πως να κάνουμε τέτοιες εκδρομές καλύτερες και περισσότερο λειτουργικές. Φαντάζομαι πως έτσι βοηθά κανείς και τους ανθρώπους που έχουν την διάθεση να οργανώνουν τέτοιες δραστηριότητες. Αλλιώς εμένα προσωπικά μου φαντάζει κάπως μοναχικό και μονότονο σαν διαδικασία.
Το ότι θα έχουμε μεγάλο αριθιμό συμμετοχών νομίζω πως πια είναι δεδομένο.
Εεεε όταν τώρα μπαίνω και διαβάζω τι τέλεια που ήταν όλα και τι φοβερά μου φαίνεται σαν να μην καταλαβαίνουμε πως υπάρχουν και κάποια προβληματάκια που λογικό είναι να προκύψουν με τόσες συμμετοχές. Να σημειώσω απλά πως και η μέρα ήταν φοβερή και βοήθησε σε όλο αυτό. Αν ας πούμε έβρεχε όλη μέρα; Λέω τώρα κάτι απλό.

Ξέρω καλά πως δεν απευθύνομαι σε κανένα τουριστικό γραφείο ή κάτι τέτοιο γιατί τότε δεν θα είχα διάθεση για κουβέντα αλλά θα έκανα έναν ωραιότατο μονόλογο του στιλ ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο και τέτοια... lol lol lol

Θα έχουμε φαντάζομαι την ευκαιρία να πούμε διάφορα και σε άλλες συναντήσεις και να γνωριστούμε καλύτερα.
 
Εις το επανιδειν λοιπόν.  yah yah yah
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2007, 11:22 από achariz »

Αποσυνδεδεμένος pavlina

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
  • camerawoman
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #194 στις: Ιανουάριος 16, 2007, 17:10 »
Θείο έχω κι εγώ φωτογραφίες που να τις δώκω;;  cl cl
Home is where the heart is...

http://www.youtube.com/watch?v=n07SZbgnwd8